Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Doradźcie gdzie popełniam błąd z pieluszkami...

  1. #1
    Chustonówka Awatar ivankie
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4

    Domyślnie Doradźcie gdzie popełniam błąd z pieluszkami...

    Hej dziewczyny.
    Od jakiegoś czasu robię przymiarki do przejścia na pieluszki wielorazowe, ale jak na razie się zniechęciłam. Poradźcie coś, bo zalezy mi na zdrowym pieluszkowaniu
    Od znajomej dostałam 5 kieszonek one-size Bumgenius i Naughty Baby z wkładami różnej wielkości (nie wiem jakie to wkłady). Dotychczas używałam tylko tych. Wydawało mi się że kieszonki będą dla mnie idealnym rozwiązaniem, bo szybko schną i są łatwe w obsłudze (na tyle że mój sceptycznie nastawiony do wielo mąż, też sobie poradzi).
    No ale jak przyszło do praktyki to już nie jest tak fajnie:
    1) Bardzo często pieluszki przeciekają przy nóżkach (tam gdzie gumki) - 9 na10 użyć, mimo tego, że wkład nie jest przesiąknięty. No i ubranko do prania.
    2) Myślałam że polarek, który ma kontakt z pupą zapewni lepsza izolację od moczu. A niestety tak nie jest - od pierwszego zmoczenia jest wilgotny. Kończy się więc tym, że przy każdym przewijaniu zmieniam całą pieluszkę, a nie sam wkład. Już nie mówiąc o tym, że jak jest kupka to tez całość od razu idzie do prania (używam papierków). Czy wy tez tak robicie? Myślałam, że wystarczy zmienić wkład a całość tak co 2-3 przewinięcia.
    3) Piorę pieluszki z ubrankami w mleczku do prania Lovela. Czy tak jest ok.?
    4) Abstrahując od pozostałych kwestii, te pieluszki one-size (maja regulowana wielkość zatrzaskami) są wielkie na pupie mojej małej zwłaszcza z większym wkładem (ma 3 miesiące i dopiero 4,5 kg –wcześniak). No ale kupowanie różnych rozmiarów już nie jest takie ekonomiczne….

    Już sama nie wiem, może robię coś nie tak, a może te pieluszki jakieś kiepskie… Na tę chwilę wróciłam do pampersów, bo zwłaszcza to przeciekanie mnie wnerwiało. Poradźcie proszę.
    Może powinnam się przerzucić na formowanki albo zmienić firmę? Na jaką?
    Czy Wam udaje się uniknąć zmiany ubranek przy przewijaniu?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    polarek jest ewidentnie zatłuszczony i siuśki spływają po nim, zamiast przez niego wsiąkać.

    nie mam dużego doświadczenia z kieszonkami, pewnie dziewczyny się zaraz wypowiedzą, ale pamiętam porady o namaczaniu pieluszek w wodzie z płynem do naczyń i potem praniu bez żadnych dodatków, żeby odtłuścić.

    płyn do prania się nie nadaje, bo zawiera mydło, które dodatkowo zatłuszcza. pieluchy pierz w proszku (sprawdź czy nie ma mydła w składzie), bez płynu zmiękczającego, dobrze jest dodać nappy fresha lub podobnych.
    Ostatnio edytowane przez Liv ; 04-04-2012 o 17:46
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    też mi to brzmi na zapchanie/zatłuszczenie.

    piorę od początku używania kieszonki w płynie
    nadaje się, jak najbardziej. ale fakt faktem - są lepsze i gorsze płyny - Ulrich najlepszy, ale Domol też spoko.
    jak Lovella - no idea.

    ważne, żeby dawać pół zalecanej porcji płynu, zalecane jest do prania włączyć dodatkową wodę i potem dodatkowo wypłukać - jeśli masz taką możliwość.

    ale proszek też ok. (też 1/2 porcji!)
    chyba, że masz coś konopnego, to nie ok.

    odtłuścić można wrzucając do płynu do mycia naczyń (ale nie każdego!) na parę godzin albo i całą noc.

    może machnij stipping?

  4. #4
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Liv dobrze mówi

    Wymoczyć pieluchy w płynie do naczyń - najlepszy jest najzwyklejszy, nie balsam ani inne cuda

    A potem prać najlepiej w proszku z dodatkiem środka antybakteryjnego (nappy fresh, mio fresh).

    Bumgeniusy są dosyć szerokie w kroku, więc na maluszku mogą wyglądać nienajlepiej, ale dzieci szybko rosną

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    my jesteśmy tylko na kieszonkach od roku,różnych,bumgenius przy naszym szczuplaczku niestety przepuszczały bokiem,nyślę że bardziej nadają się dla pulchnych dzieci ,mój ma dziś rok i waży jak się okazało 8,6kg,mamy chinki i takie co ty i są ok,ale piorę tylko w proszku Lovela,dodaje płyn do płukania Lenor dla dzieci bo zapach mnie dobija,a w tak małej ilości proszku to nadal mój wyczulony nos czuje zapach siusiu... mój mąż to sam mi podsunął pomysł wielorazówek i tak się zaczeło...a teraz ja zaraziłam kolejnych kilka osób... na początku były przecieki też,przy tych samych pieluszkach,ale zauważyłam że dzieje się tak bo albo nie umiałam zakładać albo pieluszki z pojedyńczymi napkami nie nadawały się,mamy tylko już z podwójnymi napami co powoduje że lepiej regulują obwód ud,tak mi się wydaje że bardziej są ściśnięte i tak po miesiącu różnych przecieków 10 miesięcy ju ich nie było, a odmydlanie robiłam tylko raz... zależy ile twoje dziecko ma,bo jak maluśkie i na cycu to kupa płynna i niestety ale u nas to gorzej przepuszczały jednorazówki niż wielo,ale jak pisałam już jest ok....

    spróbuj narazie prać w samym proszku w połowie porcji tak przez tydzień dwa jak nie będzie lepiej to wstaw pranie na 60 stopni z Ludwikiem ale zwykłym zielonym lub je wymocz w Ludwiku tak jak dziewczyny pisały,a potem do pralki i pranie + podwójne płukanie, ja tam potrójnie płukałam i jest ok

    polarek u nas zapewnia suchą pupę i jest ok... a pytanie... czego używasz do pupy?smarujesz czymś? czy puderek lub tak coś? czy nic? bo jak smarujesz to tu pewnie cały winowajca...kremik przechodzi na polarek,zatłuszcza i wsio spływa a nie wchłania się w wkład...nawet jak byś prała jak trzeba a smarujesz jakimś mazidłem to tak może być...ja w ciągu dnia raz czy dwa sypnę puderkiem a tak niczym,na noc zakładam Wonderoosa i smaruję kremikiem S.O.S ale wycieram potem ,zbieram grubszą warstwę i czekam aż pupa przeschnie

    doczytałam ile twój mały ma...wiesz dla nas kieszonki rozmiarowo stały się ok gdy ważył ok 5 kg przy mniejszym no niestety ale waga 4 kg to maleństwo i pewnie pieluszki są za duże,szczegulnie e Bumgeniusy są raczej większymi - wyższymi pieluszkami i mogą być jeszcze ciut za duże
    Ostatnio edytowane przez Dewiś ; 04-04-2012 o 19:28
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Myślę że mleczko do prania lovela a szczególnie płyn do płukania są winne zatłuszczeniu polarku i przeciekaniu kieszonek. Nie powinny przeciekać a polarek nie powinien być mokry. Dlatego tutaj doszukuje się winy. Odtłuść pieluszki i upierz w proszku lovela color bez płynu do płukania a najlepiej w płynie do prania urlich(my love)

    Co do zmiany pieluszki to zmienia sie całą kieszonkę a nie tylko wkład. Przynajmniej ja tak robię.

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Zatłuszczone kieszonki to jedno, a inną sprawą jest fakt, ze 5 kieszonek to za mało aby móc w pełni cieszyć sie pieluchowaniem wielo. Tak jak mówisz kieszonka jest zaraz zabrudzona i nadaje sie tylko do prania. Moze sprobuj poużywać kieszonek jako otulacze a jako wkłady reczniczki z Ikei ( przydało by sie ze 20 albo i wiecej). Na to mozesz kłaść wkladki ze słynnego juz polarowego kocyka z Ikei, które bardzo dobrze odciagaja wigoc. Wydasz nieduzo pieniedzy a bedziesz mogla wdrozyc sie w wielo i przekonac sie czy ci odpowiadaja.

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    tu są dwa bardzo pomocne wątki.
    1. długi, ale naprawdę bogaty w liczne opisy doświadczeń
    2. krótszy - naprawdę warto wiedzieć co i jak zrobić, żeby pieluchy długo i dobrze służyły i nie zalatywały

    płyny do płukania, wszelkie kremy do pup (porzuć na rzecz mąki ziemniaczanej ), płyny z mydłem (również te do mycia naczyń, które miałyby odtłuścić) to wielcy wrogowie wielorazówek

  9. #9
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Imho proszek Lovela,nawet proszek, moze tez byc sprawca przeciekow. To bardzo tlusty, zapychajacy polar proszek. Mi pieluszki przestaly przeciekac, kiedy zmienilam proszek na Bambinek i Nappy Fresh. Nie zuzywa sie ich duzo, wiec tragicznie finansowo to nie wyglada. 5 kieszonek to za malo. Ja jednak zmieniam kieszonki w calosci za kazdym razem.

  10. #10
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivankie Zobacz posta

    2) Myślałam że polarek, który ma kontakt z pupą zapewni lepsza izolację od moczu. A niestety tak nie jest - od pierwszego zmoczenia jest wilgotny. Kończy się więc tym, że przy każdym przewijaniu zmieniam całą pieluszkę, a nie sam wkład. Już nie mówiąc o tym, że jak jest kupka to tez całość od razu idzie do prania (używam papierków). Czy wy tez tak robicie? Myślałam, że wystarczy zmienić wkład a całość tak co 2-3 przewinięcia.
    ZAWSZE ZMIENIA SIE CAŁOŚĆ no chyba ze chcesz zeby dziecko mialo problemy z drogami moczowymi
    papierki sluza temu zeby nie trzeba bylo zapierac pieluchy po kupie a nie zeby zdjac papierek i zaladowac pieluche znowu na pupsko

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Kieszonki uzywa się tylko raz! - wkład w srodku -w kieszonce wlasnie
    otulaczom - wklad na zewnątrz, przy skorze - wymienia się wkłady i mogą sluzyc kilka razy lub wiecej (np welniane).

    Mogą byc zatluszczone, moze to byc proszek (ja piore w proszku loveli od 3 lat i nie wydaje mi sie, ze to akurat ten proszek), moze krem, jesli uzywasz.
    Mogą byc za duze - one-size - za luzno przy udkach.

    Ktos juz radzil - zwyklej tetry warto sprobowac - zlozyc w prostokąt, jako wklad i kieszonek uzyc jako otulacz (nie wkladac do srodka, ale na zewnątrz, przy skorze) jesli pieluszki, ktore masz sa nieco za duze, nie powinno to wtedy tak bardzo przeszkadzac - tetra wchłonie wilgoć.
    Papierkow nie uzywam (nie wiem po co, tylko sie przyklejają) wkladek dajacych odczucie suchosci tez nie - jak sie czesto przewija nie ma potrzeby moim zdaniem. Sprobuj odtluscic kieszonki i moze z tą tetrą bedzie lepiej.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  12. #12
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dewiś Zobacz posta
    wstaw pranie na 60 stopni z Ludwikiem ale zwykłym zielonym
    nie wstawiaj pralki z płynem do mycia naczyń - doświadczenie kilku dziewczyn mówi, że płyn produkuje zdecydowanie za dużo piany jak na możliwości pralki!

    I skłaniam się do tezy dziewczyn, że pieluszki zatłuszczone, zwłaszcza jeśli je dostałaś używane. Jeśli przecieki nie skończą się po praniu (ręcznym ) w płynie do naczyń (do wody z gorącą wodą i płynem, przeprać, zanim wystygnie wypłukać, ewentualnie powtórzyć, potem jeszcze na normalne pranie do pralki) nie przejmuj się za bardzo - mi jakieś pieluszki odtłuściły się skutecznie dopiero po kilku praniach 60 stopni - proszek do prania w niewielkiej ilości - nappy fresh (czy inny dodatek antybakteryjny) - podwójne płukanie - czyli tak jak normalnie piorę pieluszki (z jasnymi ubraniami).

    Raczej odradzałabym wymienianie zawartości kieszonki i wkładanie jej jeszcze raz na pupę - wilgoć co prawda sobie pójdzie we wkładzie do pralki, ale resztki moczu na polarku zostają. Możesz ewentualnie - jak radził już ktoś tutaj, kłaść coś (raczej naturalnego, mikrofibra przy pupie nie bardzo mi się widzi) na kieszonkę i wtedy możesz jej użyć kilka razy.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #13
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    U nas kieszonki też czasem przeciekają przy nóżkach ale to nie wina zatłuszczenia tylko tego, że są za szerokie przy nóżkach a mała to raczej szczuplaczek. Mam fuzzy bunz i bumgenius rozmiarowe, charlie banana i woonderos one size, charlie zdecydowanie najlepsze bo mozna gumki regulować. Dla takiego maluszka wg mnie najlepsza jest tetra plus otulacz, bo i tak musisz często zmieniać pieluszki
    Bianka 04-09-2010

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    nie wstawiaj pralki z płynem do mycia naczyń - doświadczenie kilku dziewczyn mówi, że płyn produkuje zdecydowanie za dużo piany jak na możliwości pralki!
    wszystko zależy od preferencji pralki,ja mam 8 - mio kilową , jeśli w taką włożyć 5 kieszonek to i piana się zmieści, a nikt nie mówi żeby pół butelki Ludwika wlać,ja wlałam 1/2 szklanki i było w/g mnie mało a prałam 38 pieluch wtedy...i wkłady oczywiście... no ręcznie napewno będzie skuteczniejsze,to fakt ale i w pralce można... nam nic z pralki nie uciekło
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    A ja trochę na temat rad dotyczących tetry w otulaczu (choć wielorazówki to dla mnie nowość). Masz maluszka tak samo jak ja i ja teza bardzo chcialam uzywać wielorazówek ale u mojej małej tak dziwnie pupcia była wypchana, że brzuszek szedł do góry. Próbowałam tez tetry za radą dziewczyn, ale było podobnie i trzeba na to uważać, żeby brzuszek nie był wypchniety do przodu i zeby dziecko mogło swobodnie ruszać nóżkami. Tak jak pisałam wyzej ja nie jestem znawcą tematu pieluszkowego ale miałam rózne rozterki i podobnie jak ty próbuję co moze byc dla nas dobre a już wiem od specjalisty, ze takie ułozenie dziecka nie jest dobre. Mnie dziewczyny jeszcze poradziły otulacz pulowy i własnorecznie szyte kieszonki tak, zeby pod pupą było jak najmniej, albo formowanki flanelkowe. Kupiłam flanelkę i jeszce spróbuję takiej opcji. Wersja tetra z otulaczem- bardzo fajna, ale nie dla takich maluszków jak my mamy, no chyba, żeby moze pociąć tetrę na jakies małe kawałki ( tak mi teraz przyszło do głowy) i zmieniac bardzo często ( ale tetra się strzepi ). Jesli cos fajnego wymyslisz to daj mi tez znac na pw. bo my przeszlismy znowu na pampki.

    Napisałam, bo rozwój ruchowy niemowlaka jest bardzo ważny i warto sie dzielić informacjami. Ja wypróbuje te własnoręcznie szyte formowanki (chyba gdzies na forum są informacje jak uszyć taka pielusię) i tez dam znać . Wybiore się też do biedronki, może kupimy białe sciereczki, jesli takie też sa na promocji i tez popróbujemy. Jesli nic nam chwilowo nie bedzie pasowało to może jeszcze przejdziemy na ekologiczne jednorazówki chwilowo oczywiście

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=75859

    w Twoim watku mozna na ten temat poczytac
    wystarczy odpowiednio zlozyc, dopasowac, pociąć na pol np.
    wersja tetra z otulaczem - najlepsza dla noworodka bo zlozyc zawsze mozna po swojemu, otulacz dopasowac rozmiarowy - malo kogo stac na ok 20 formowanek w najmniejszym rozmiarze - przy zalozeniu, ze sa dobre i nie za grube
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    Jasne, masz racę, ze to drogi biznes, po prostu próbuję znaleźć najlepszą opcję i wypróbowuję różne , tak, żeby było wielo i zdrowo. Z tetrą pociętą też spróbuję, bo jedna duża pieluszka to dla takich maluszków za dużo.
    Ostatnio edytowane przez żyrafka ; 05-04-2012 o 11:57

  18. #18
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    wydaje mi się, że jeśli tetrę złoży się w samolot, a nie prostokąt, to będzie ok dla noworodka/malucha

    mam nadzieję niedługo się o tym przekonać
    ale klasyczny prostokąt (na pół, na pół i na trzy) sprawdzał nam się od ukończenia 3mca życia

  19. #19
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    wydaje mi się, że jeśli tetrę złoży się w samolot, a nie prostokąt, to będzie ok dla noworodka/malucha

    mam nadzieję niedługo się o tym przekonać
    ale klasyczny prostokąt (na pół, na pół i na trzy) sprawdzał nam się od ukończenia 3mca życia
    masz rację, samolot dla noworodka jest idealny
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    A ja z tych co to samolotu nie umiem - skladalam prostokat, zaginalam z przodu, zeby pod plecami plasko bylo i tez dzialalo
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •