Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: kieszonki CollaBaby

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie kieszonki CollaBaby

    Dziś na Allegro odkryłam nowe kieszonki. Po metce przypuszczam, że Chinki. Ale nietypowe, bo od pupy włókno bambusowe z węglem aktywnym. Próbował ktoś może?
    Ostatnio edytowane przez bansza ; 01-04-2012 o 22:35

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ciekawie wygląda środek
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    ciekawie wygląda środek
    to ten sam material co np w tych wkladach tutaj:http://allegro.pl/wkladki-bambusowo-...247203067.html
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    no właśnie, ale czy to dobre w pieluszce od pupy? troszkę mam wątpliwości i zastanawia mnie jakość wykonania pieluszki...

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bansza Zobacz posta
    no właśnie, ale czy to dobre w pieluszce od pupy? troszkę mam wątpliwości i zastanawia mnie jakość wykonania pieluszki...
    Coolababy sa ladnie obszyte,mam jedna ale z mikropolarem od srodka.Z tego co mi kiedys Chinka tlumaczyla jak ci od babyland/papoose zaczeli produkowac z tym materialem to jakoby jest mikropolar z dodatkiem wegla drzewnego-jakos to tak sprytnie sprasowane ma byc.A z tych wlasciwosci to ze odprowadza niby wilgoc jak zwykly mikropolar a zarazem ma te cechy tkaniny bambusowej -tak mi tlumaczyla dziewczyna,ale ile w tym prawdy to nie wiem,bo nie uzywalamTroche myslalam nad tym jakis rok temu,ale niedawalo mi spokoju to ze jesli jest po czesci jak mikropolar i odprowadza wilgoc to nie moze byc tkanina bambusowa,ktora przeciez ta wilgoc magazynuje
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    no własnie, sporo sprzeczności w tym jest :/

  7. #7
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    a to nie chodzi przypadkiem o to że ten dodatek węgla drzewnego ma działać antybakteryjnie i przez to jest podobny do bambusa?
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Właśnie się zastanawiam, tam stoi że to bambus, który świetnie chłonie. I odprowadza wilgoc To dopiero kuriozum

  9. #9
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    widziałyscie jakie ładne wzorki? http://allegro.pl/markowe-pieluszki-...312600766.html
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,845

    Domyślnie

    wzory są rzeczywiście bardzo ładne
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  11. #11
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    wzorki rzeczywiscie ladniusie wygladaja duzo bardziej "markowo" niz inne chinki mnie tez zastanawiają, może ktos testowal?
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 07-06-2012 o 15:33

  12. #12

    Domyślnie

    kieszonki sa tajlandzkie , wygladem przypominaja totsy. co do wykonania sa swietnie uszyte, nie obciskaja z tylu pupki. wegiel drzewny jest jako dodatek ktory dziala antyalergicznie, antybakteryjnie ( nie znam szczegolow tylko to ) bambus trzyma wilgoc. kieszonki sa szerokie, wiec wklady ladnie sie ukladaja, na plasko - nie falduja sie, jest to super bo szybko mozna wlozyc wklad, bez bawienia sie w ukladanie go. jak dla mnie bardzo fajne pod wzgldem jakosciowym i funkcjonalnym, testowalam na moim malym grubciu maksiu ponad 6kg - ma duzy brzuszek i grubiutkie nozki , ktore pozostaly z mini mini minimalnymi sladami odcisniecia. poza tym sa naprawde mile w dotyku material przylegajacy do pupy i oplatajacy cialko wydaje mi sie ze daje poczucie duzego komfortu a co najwazniejsze nic nie przecieka !

  13. #13
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reniuszek Zobacz posta
    kieszonki sa tajlandzkie , wygladem przypominaja totsy. co do wykonania sa swietnie uszyte, nie obciskaja z tylu pupki. wegiel drzewny jest jako dodatek ktory dziala antyalergicznie, antybakteryjnie ( nie znam szczegolow tylko to ) bambus trzyma wilgoc. kieszonki sa szerokie, wiec wklady ladnie sie ukladaja, na plasko - nie falduja sie, jest to super bo szybko mozna wlozyc wklad, bez bawienia sie w ukladanie go. jak dla mnie bardzo fajne pod wzgldem jakosciowym i funkcjonalnym, testowalam na moim malym grubciu maksiu ponad 6kg - ma duzy brzuszek i grubiutkie nozki , ktore pozostaly z mini mini minimalnymi sladami odcisniecia. poza tym sa naprawde mile w dotyku material przylegajacy do pupy i oplatajacy cialko wydaje mi sie ze daje poczucie duzego komfortu a co najwazniejsze nic nie przecieka !
    super, dzieki za info ktos jeszcze testował?
    korca mnie, jakko jedyne "chinki",,,, choć to "tajlandki", mimo, że ostatnio raczej na wąskie w kroczku uderzamy

  14. #14

    Domyślnie

    ladnie sie dopasowuja . po dluzszym czasie testowania stwierdzam ze jakosciowo sa lepsze od nappi me . bardzo dlugo trzymaja wilgoc na wkladzie, polarek jest suchy nawet przez kilka godzin i przy wyjeciu ociekajacego wrecz wkladu keiszonka pozostawala sucha. kieszonki wzorkowe i jednolite roznia sie. jednolite maja dodatkowe sciagacze od wewnatrz ktore zapobiegaja wyciekaniu, wzorkowe sa bez sciagaczy za to maja malenkie skrzydelka przy nozkach.
    przez dluzszy czas uzywalam nappime - bardzo szybko polarek nabieral wilgoci i kieszonke trzeba bylo raz dwa wymieniac....z reka na sercu stwierdza ze coola sa stokroc lepsze pod tym wzgledem. zobaczymy jak z trwaloscia !

  15. #15
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    i jak własnie dostałam swoja,jeszcze mała nie nosiła
    pieluszka na dluuuuugo starczy bo nawet max zapieta w kroku jest spora,wg mnie od 5 kg,gumki przy udkach nie obciskajace raczej beda,fajne te zakladki, na pleckach plasko,lezaki będą sie cieszyły z takiej pieluszki, PUL mieciutki,delikatny, od srodka ten bambus tez bardzo fajny,przypomina bardzo mikrofibre,no ale na metce,ze bambus i cos tam
    wkład mikrofibrowy w komplecie grubość standard
    ogólnie pieluszka naprawde godna polecenia i tylko 35 zł
    ja am wzór czarna z maciupkimi gwaiazdkami
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  16. #16

    Domyślnie

    jednokolorowe po wielokrotnym praniu ( prane w temp 40st. plus nappy fresh orzechy piorace i 2 krople lawendy nie wirowane ) przeciekaja ... jeden siur i z pieluszki leje sie wklady prane podobnie tylko w wirowaniem a juz w jednym dziura ;/

  17. #17
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Posiadam te kieszonki jak i inne, mam już drugie dziecko na wielo i powiem szczerze, że tak się dzieje i w pieluchach za powiedzmy, 70 PLnów Ja zmieniam po jednym siku, od bambusa, po konopie na Pulu kończąc, ale kiedyś było inaczej...

    Jedyne co mi kiedyś nie przemakało w stronę PULa to Wonderosy, ale one miały wkładkę profilowaną, nie prostokontną a w kształcie pod skrzydełka. I tu IMO tkwi problem. Jak wkładka się zmarszczy to po sprawie, w każdej PULastej.

    A te kieszonki, jeżeli chodzi o opinie, mają najfajniej zrobione gumki przy nóżkach, zaraz po otulaczach IV i Nature Babies.
    Ostatnio edytowane przez Koire ; 07-07-2012 o 17:13
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  18. #18

    Domyślnie

    Gosia ja rowniez kieszonke po jednym siku wrzucam do waderka, aczkolwiek zauwazylam ze tylko przy monokolorze jest niesamowicie wielki przeciek... nie wiem z czego to wynika , ale bardzo szkoda, bo przy pierwszych razach jak wyciagalam cieknaca siku wkladke mikrofibrowa kieszonka pulkowa i bambusek byly suchutkie ... hmmmm ?

  19. #19
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Bo te wzorkowe są szersze, a w monokolorze wilgoć szybciej rozchodzi się w stronę szwów i tam przecieka.

    A ten rodzaj PULa jest bardzo podobny do BumGeniusów wersja V2, w których moja córa miała właśnie przecieki.

    Jak to się mówi; 100% nieprzemakalnosci dają tylko kalosze

    PS - mam taką jedą kieszonkę z pulo/bawełna, ta to dopiero cieknie...
    Ostatnio edytowane przez Koire ; 09-07-2012 o 21:05
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  20. #20

    Domyślnie

    Gosiu z tymze mam poza colla szereg innych kieszonek ...np babylandu, w ktorych przeciekow nie ma. nie wspomne o otulaczach małe me i flipie - ani razu ie zarejestrowalam przecieku, a tetra w srodku byla naprawde nasiaknieta. uwazam na tej podstawie ze z kieszonkami coola jestjednak cos nie tak . fakt monokolor jest wezszy ale ma niby gumeczki. no ale nic . tak jak napisalam przy pierwszym uzytkowaniu przeciekow nie bylo w ogole ... dopiero po dluzszym czasie zaczely przeciekac paskudnie ;/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •