Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: jaka pielucha na niezagojony pępek?

  1. #1

    Domyślnie jaka pielucha na niezagojony pępek?

    a jakie pieluchy polecacie dla noworodka na niezagojony pępek? czy pieluchy składane z otulaczem (imse vimse) będą dobre?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Powinny być OK tylko nie zapinaj za mocno. w ogóle to się za bardzo tym pępkiem nie przejmuj. A ogóle w niczym nie musisz wycinać dziur, wystarczy smarować gencjaną czy czymtam smarujesz, jak już naprawdę przeoczysz jakieś wielkie siku i pępek rozmięknie (u mnie tak się zdarzyło) to i tak po wysuszeniu i posmarowaniu zaschnie znowu.
    Pewnie dopiero urodziłaś więc GRATULACJE!!!!

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    68

    Domyślnie

    A może tetra i pas sumo tak na początek? Od razu będziesz widzieć, kiedy zrobi siusiu, a skórka na pupie i pępuszek oddychają. Ja jestem od ponad miesiąca na tetrze z sumo i nie wyobrażam sobie inaczej, super zabawa i rozwiązanie dla malucha, który szybciutko zacznie komunikować, że ma mokro, a potem można szybko przejść na bezpieluchowe



  4. #4

    Domyślnie

    Urodzić mam w marcu, ale juz sie przejmuję.

    A pas sumo, to się sobie samej robi z kawałka elastycznego materiału?
    Np. z obciętej nogawki legginsów?

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    no to masz beatko jeszcze troche czasu i to dobrze. sumo mozna zrobic odcinajac od rajstop gume z kawalkiem materialu. zdjecie sumo znajdzeisz w przyklejonym watku: co potrzeba do bezpieluchowego. jest ono uszyte z polerku, w srodku gumka. ja polecalabym tez wysokie majtki welniane, swietnie chronia okolice pepka i maluszkowi jest cieplo. fumiko ma jednak racje: najlepiej obserwuje sie w wersji pieluszka, sumo i getry. a jeszcze lepiej w ogole bez pieluszki, np. przez godzinke dziennie.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •