Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 97

Wątek: Ceny chust:(

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie Ceny chust:(

    Tak mnie jakoś dzisiaj naszło...
    Jeszcze rok temu limita Nati kupowało się za góra 300zł, teraz podchodzi pod 400...
    Jubileuszowe pawie - 4ka kosztowała 470zł, o antracytowych liliach nie wspomne - no dobra ktos powie, że to wysmakowane chusty ale i zwykłe indio 450 kosztuje. Bardzo chciałam kupić Osche ale to tez wydatek 600zł, zaraz pojawia się jedwabie i cena poleci w górę Ktos powie kup uzywaną - problem tylko taki, że te czesto są droższe od nowych bo wszystko limitowane
    Tanio na bazarku to mozna kupic chyba tylko stare natki i girasole.
    To co nowe kosztuje tyle co nowe, a to co stare tyle co nowe albo więcej bo stare

    Reasumując moim zdaniem ceny chust galopują i ciężko upolować okazje...a może zawsze tak było?
    Apetyt rosnie w miarę jedzenia i stąd te wynurzenia ( bo ja trochę uzależniona jestem)
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    chustowy światek
    Posty
    174

    Domyślnie

    wyjątek tego wszystkiego to już limitowane chusty bebelulu gdzie limita można nabyć za 120 zł.


  3. #3
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Zaczynałam niedawno i też mam wrażenie że ceny poszybowały pod niebo. 200E za ładną chustę? 400zł? Przecież dla wielu osób to miesięczny dochód na osobę...czy to znaczy że nosić = byc krezusem? Czy nie jest tak, że zrobił się rynek i chustonoszenie to już bardziej biznes niż idea?

    Wiem, można nosić w bawełnianym pasiaku, nie gonić, nie polować. Wiem

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    nowe może i tak (nigdy nie kupowałam).

    ale mam wrażenie, że używki na bazarku tanieją, że jest przesyt, full.

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    chustowy światek
    Posty
    174

    Domyślnie

    Niedawno szare gekony kupowałam za 280 zł. a dziś trzeba zapłacić połowe najniższej krajowej...


  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że ceny nieco poszły w górę. Niektóre nawet absurdalnie. Wiosna? Sezon się zaczyna?
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    A trzeba mieć te najdroższe chusty?
    Ja nigdy nie dałam za szmatę więcej niż 330 zł i niech tak pozostanie. Ale ja może nie jestem tak bardzo uzależniona, to znaczy na pewno jestem ale nie tak bardzo bardzo
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  8. #8
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ceny używanych to inna inszośćSprzedający może rzucić co chce i ok Bardziej martwią mnie ceny nówek no bo jeśli w ciagu roku z 300 robi sie 400, a zwykła bawełna oschy kosztuje 600... to jakie będą ceny za 2 lata? jakoś nie zauwazyłam aby oprócz rynku komputerowego ceny spadały, raczej rosną więc strach sie bać co bedzie dalej. didek chyba długo trzymał się 80-100euro ale też powoli podnosi ceny...
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    ceny chust są bardzo płynne
    w jednych okresach są masakrycznie drogie, innym razem tanieją i okazyjnie można nabyć prawdziwe rarytasy
    wątków w ten deseń też już kilka było

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Bo to takie chustoświrki jak my napędzamy popyt.
    Zauważyłaś, co się działo z cenami tych książek, które dzięki temu forum były niemal hurtowo wykupowane? "Kiedyś" skoczyło z 21 do 69 zł, nie mówiąc o cenach "Mądrych Rodziców" przed wznowieniem nakładu. Jesteśmy potęgą (chustoświrki całego świata), dla producentów to żyła złota i tylko dzięki temu ceny tak szybują.
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  11. #11
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Ceny używanych to inna inszośćSprzedający może rzucić co chce i ok Bardziej martwią mnie ceny nówek no bo jeśli w ciagu roku z 300 robi sie 400, a zwykła bawełna oschy kosztuje 600... to jakie będą ceny za 2 lata? jakoś nie zauwazyłam aby oprócz rynku komputerowego ceny spadały, raczej rosną więc strach sie bać co bedzie dalej. didek chyba długo trzymał się 80-100euro ale też powoli podnosi ceny...
    Dlatego trzeba szybko dzieci robić i zamykać warsztat żeby nie zbankrutować


  12. #12
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez La Chica Bonita Zobacz posta
    A trzeba mieć te najdroższe chusty?
    Ja nigdy nie dałam za szmatę więcej niż 330 zł i niech tak pozostanie. Ale ja może nie jestem tak bardzo uzależniona, to znaczy na pewno jestem ale nie tak bardzo bardzo
    Pewnie, że nie trzeba i nie o najdroższe tu chodzi ale ciężko być na forum jak co kilka dni wychodzi coś nowego i poniżej 400zł nie ma co podchodzić do tematu
    A za 200 to raczej stare pasiaki można kupić
    No ale to tez rozumiem bo jak się dało 400 to przecież po pół roku używania cena nie spadnie o połowę

    Cytat Zamieszczone przez La Chica Bonita Zobacz posta
    Bo to takie chustoświrki jak my napędzamy popyt.
    Zauważyłaś, co się działo z cenami tych książek, które dzięki temu forum były niemal hurtowo wykupowane? "Kiedyś" skoczyło z 21 do 69 zł, nie mówiąc o cenach "Mądrych Rodziców" przed wznowieniem nakładu. Jesteśmy potęgą (chustoświrki całego świata), dla producentów to żyła złota i tylko dzięki temu ceny tak szybują.
    Niestety tego sie obawiam, u nas na forum chyba nie jest tak źle tzn półeczki z chustami nie zajmują całych szaf ale jak patrze na TBW albo NM to
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aska.jb Zobacz posta
    Dlatego trzeba szybko dzieci robić i zamykać warsztat żeby nie zbankrutować
    A ja pomyslałam odwrotnie, musze teraz sie obkupić bo potem to juz na pewno nie bedzie mnie stać

    Podoba mi sie filozofia Vatanai - wypuszczają chustę raz do roku ( chyba, no w każdym razie rzadko), można uzbierać, problemów z zamówieniem chyba nie ma, spokój, cisza
    Ostatnio edytowane przez aginia ; 29-03-2012 o 17:54
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  14. #14
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    bo ja wiem...
    to chyba kwestia mody jest...

    bawełniane porządne didki chodzą za dwie stówki, a kiedy kupowałam swoją kochaną Iryskę dwa lata temu, to 3 stówki (hej kasia wska ) były okazją i śmy się biły w tamtym wątku o tę Iris i o tę Katję...

    ostatnio dostałam od Starszej Stażem Forumki listę chust, które chciałaby sprzedać. same luxiki, limity, didkowe. jak poprosiłam o wycenę - aż żal serce ściskał! wszystkie ceny mocno poniżej ceny nabycia...

    kiedy zaczynałam - z żalem myślałam, że niektórych chust nigdy mieć nie będę, bo jednak TYLE kasy, to ja na pewno nie wydam... a teraz... dajcie spokój. poza tymi 3 stówkami na Iris - wszystkie moje didziądka są za grosze jakieś.

    Fakt - ja lubię czyste bawełny. Obiciówki - zwłaszcza natkowe - kompletnie mnie nie kręcą. nic a nic. No, ale ja mam raczej wrażenie, że sprzedanie czegoś na naszym bazarku za pieniądze, za które się coś kupiło/większe - doprawdy graniczy z cudem...

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja w sumie już nie chustowa ale po mietkach widzę kolosalną różnicę; niestety często cena nie idzie w parze z jakością i umiejętnościami szyjącej osoby; widac kto zaczyna ale cena z górnej półki
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar aliona
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    mieszkam w Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    No, ale ja mam raczej wrażenie, że sprzedanie czegoś na naszym bazarku za pieniądze, za które się coś kupiło/większe - doprawdy graniczy z cudem...
    Zgodzę się. Ja zawsze sprzedaję dużo poniżej ceny kupna, nie dlatego, że jestem taka sympatyczna, tylko dlatego, że drożej nic się absolutnie nie sprzedaje.
    często gęsto nie można sprzedać chusty za tzw. bezcen, gdzie cena w stosunku do ceny kupna po prostu śmiech budzi.

    a nowości, tak. są strasznie drogie. i tak się sprzedają bo ludność chustoświrnięta jest znudzona i tylko nowości ją kręcą.
    złotowłosa i trzy misie
    <3 <3 <3

  17. #17
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, ze rynek sie powoli nasyca, a nas jakos nie przybywa albo moze nawet maleje. I kręca nas tylko super limity. jakieś pawie rocznicowe, albo fajne nowe natki , ale juz nie każde.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  18. #18
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Mi - chyba masz rację, moda, faza na dana chustę/producenta...

    Aliona - pamietam jak sprzedawałaś zielone rybki - chusta jak marzenie a cena duzoooo ponizej wartości a kilka miesiecy wcześniej długooo jej szukałam i byłam skłonna dac dużo wiecej

    Zastanawia mnie jak dużo tego limitowanego towaru jest w stanie zmieścić się na "naszych" półkach, ciągle coś wychodzi a w sklepach nic nie zalega jak by tak zaczęło zalegać to może i ceny by spadły
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    mi żal głównie gdy patrzę na limity nati - tak jak piszesz: niecałe 2 lata temu kupowałam (fakt, w promocji) nowe nati sweet place kaszmir za 210zł. A teraz nowe natki mają ceny...

    za to mam wrażenie, że chusty ze standardowej oferty didka czy nati poszły w dół. 1,5 roku temu katję można było sprzedać za 280, teraz za 230 jest problem... Inki w ogóle nie mogłam dostać, gdy szukałam na poczatku chustowania, dostałam tylko jedną ofertę rozmiaru 4 za 250zł (a to cena sklepowa!)! A teraz bywa, że 6 wiszą taniej i cisza...

    Same napędzamy ceny limitów Trudno się dziwić, że nati korzysta z obecnego zainteresowania i co chusta to wyższa cena
    2 + 7 (2005-2018)

  20. #20
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    no 400 w porownaniu z zeszłorocznym 300 to niezła przebitka
    tylko ceny benzyny tak wzrosły
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •