Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Baby K'tan - znacie?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie Baby K'tan - znacie?

    czesc,

    znacie takie nosidlo jak Baby k'tan?

    http://www.babyktan.com/

    co o nim sadzicie? dostalam takie w prezencie i nie wiem co o nim myslec..wlozylam w to mala, ale wydaje mi sie, ze ona jakas "zwinieta" w tym siedzi - moze tak ma byc? mala ma 3 miesiace, chcialabym ja nosic, ale boje sie, ze jej zrobie krzywde ...

    dostalam rowniez babybjorna i wydawalo mi sie ono dobre, dopoki nie pocztalam na temat nosidel i chust tzn. dalej uwazam, ze jest ono ok, nie rozumiem dlaczego uwaza sie je za nosidlo sztywne - moje jest zupelnie miekkie. Jedyna wada to ten waski pasek pod pupka, przy malym dziecku tak tego nie widac, ale przy wiekszym nie bedzie to za wygodne.

    chyba jednak kupie sobie Ergo bo wyglada porzadnie i sprawia wrazenie wygodnego dla dziecka..

    pozdro..

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    nie wiadomo co gorsze - to nosidło, czy umiejętności marketingowe

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    no to ladnie, mam dwa nosidla, oba do d...

    to moze jednak przy wozku zostane...

  4. #4
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loolek Zobacz posta
    no to ladnie, mam dwa nosidla, oba do d...

    to moze jednak przy wozku zostane...
    chusta
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  5. #5
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Zacisnęłam zęby i obejrzałam wszystkie instrukcje do proponowanych "pozycji" - masakra...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  6. #6
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    nie wiadomo co gorsze - to nosidło, czy umiejętności marketingowe
    no mi. - nie wiadomo

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    nie sadze zebym byla w stanie wgryzc sie w temat chust...nie mam o tym pojecia, nie wiem jak to kupic, poza tym nie chcialoby mi sie z tym walczyc za kazdym razem...raczej wolalabym jakies nosidlo, np mei tai..ale podobno to dla dzieci,ktore juz siedza...

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loolek Zobacz posta
    ale podobno to dla dzieci,ktore juz siedza...
    tak.
    nosidła są dla dzieci siedzących.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    A skąd jesteś? Może pomożemy? Bezpośrednie spotkanie z chustonoszką może być fajnym pomysłem - spróbujesz, przekonasz się No i nosidło prawdziwe też warto spróbować, dziecko niedługo usiądzie i wtedy manduca, MT albo coś jeszcze innego będzie super
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Zacisnęłam zęby i obejrzałam wszystkie instrukcje do proponowanych "pozycji" - masakra...
    Ale ze co masakra...trudne te pozycje? bez sensu? niebezpieczne?

    Dla mnie to wyglada to tak jak elastyczna chusta, tylko jakby w polowie juz przygotowana..
    Caly opis wyglada przekonujaco..

    NIe znam sie na chustach, czy tez "chustach" dlatego tez zaczelam ten watek.. odpowiedzi typu "masakra" na prawde niewiele mowia, ani za, ani przeciw...

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    A skąd jesteś? Może pomożemy? Bezpośrednie spotkanie z chustonoszką może być fajnym pomysłem - spróbujesz, przekonasz się No i nosidło prawdziwe też warto spróbować, dziecko niedługo usiądzie i wtedy manduca, MT albo coś jeszcze innego będzie super
    Mieszkam w USA. Za pomoc bede bardzo wdzieczna.
    Widzialam, ze jest tu sklep ERGO.
    Czy tez podobny - BECO http://www.becobabycarrier.com/index.asp
    Znalazlam rowniez MOBY http://www.mobywrap.com/t-whatisamoby.aspx ale to sa chusty..

    No i pozostaje ebay i amazon...
    Na amazonie tania wersja ergonomicznego nosidla, jak dla mnie, zle nie wyglada
    http://www.amazon.com/Infantino-Unio...NY/ref=lh_ni_t

    A co by bylo, gdyby tego katana rozpruc i zszyc w jeden dlugi pasek..daloby to rade jako chusta?
    Ostatnio edytowane przez loolek ; 25-03-2012 o 00:33

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Charleston, SC
    Posty
    359

    Domyślnie

    loolek> nie kombinuj.. ja tez dostalam k'tana i nie uzylam ani razu. Moby kosztuje jakies $40.
    MT szytego przez kolezanke mam, nie uzywamy juz, moge podeslac
    Nie mam ergo, wiec nie pomoge, chusta do tej pory jest w uzyciu.. (mala neidlugo skonczy 3 lata)

  13. #13
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loolek Zobacz posta
    Ale ze co masakra...trudne te pozycje? bez sensu? niebezpieczne?

    Dla mnie to wyglada to tak jak elastyczna chusta, tylko jakby w polowie juz przygotowana..
    Caly opis wyglada przekonujaco..

    NIe znam sie na chustach, czy tez "chustach" dlatego tez zaczelam ten watek.. odpowiedzi typu "masakra" na prawde niewiele mowia, ani za, ani przeciw...
    Już precyzuję
    Masakra, bo pozycje mocno dziwne i/lub niezdrowe, np. ta przodem do świata, albo jakoś tak dziwnie przodem/bokiem? Poza tym cała idea tego nosidła jest imo nietrafiona, nie daje możliwości regulacji, nie podpiera dziecka odpowiednio - nawet zakładając, źe zapominamy na chwilę o sugerowanych pozycjach z serii adventure i explorer. No i wcale na takie łatwe w obsłudze nie wyglada, najpierw nie zaplątać się w dwóch pętlach, a potem jeszcze dodatkowo obwiązać siebie i dziecko kolejnym kawałkiem materiału... No nie wiem, czy to takie easy
    Elastyk też nie jest idealny, i nadaje się tylko dla małego dziecka, ale jednak to ty decydujesz, jak jest zawiązany i jak podtrzymuje - tu nie ma takiej możliwości...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  14. #14
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Livada już napisała to, co sama chciałam Zamiast tego "czegoś" wybrałabym elastyka, choć nie jest on idealny i cięższe dziecko nosi się w nim niewygodnie.
    Jeżeli chcesz coś co się szybko wiąże to są nosidła dla najmniejszych np. marsupi, ergo tula ponoć można używac od urodzenia po zastosowaniu specjalnej wkładki.
    Mimo wszystko polecam chustę tkaną, zawsze możesz spróbować, chusta nie gryzie, a jest bardzo dobrym i długoterminowym rozwiązaniem.

    Na koniec napiszę tylko, że jeśli któryś producent pokazuje, że jego produkt jest super, bo dziecko można w nim układać przodem do świata, to dla mnie jest spalony na starcie sory

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buka Zobacz posta
    Na koniec napiszę tylko, że jeśli któryś producent pokazuje, że jego produkt jest super, bo dziecko można w nim układać przodem do świata, to dla mnie jest spalony na starcie sory
    Czyli, ze przodem do swiata to zle? A przeczytalam gdzies, ze przodem to wlasnie fajnie bo sobie dziecko moze poogladac..
    To teraz prosze o wyjasnienie, czemu przodem nie moze byc

  16. #16
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Nie bedę pisac po raz n-ty, bo na forum można znaleźć wiele informacji na ten temat.

    Wklejam gotowca -
    Cytat Zamieszczone przez ekodzieciak
    Jak NIE nosić!
    Nie noś dziecka przodem do świata! Nie noś dziecka w nosidełku sztywnym!

    Czasami zarzuca się noszącym rodzicom, że nosząc dziecko w chuście, zasłaniają mu cały świat.

    Nalezy jednak podkreślić, że przez kilka pierwszych miesięcy to matka lub ojciec są dosłownie całym światem dziecka. I nie pragnie ono niczego innego jak mieć wtulony nos w pierś mamy.

    Z czasem świat interesuje go coraz bardziej. Niemniej jednak jego psychika nie jest gotowa do przyjmowania wielorakości bodźców ze świata zewnętrznego. Często te bodźce są zbyt intensywne, zbyt agresywne. Dziecko zdaje się przyjmować je z uśmiechem, może i radością. Nie umie ich jednak posegregować do odpowiednich szufladek. Wówczas następuje większy wieczorny płacz, napięcia mięśniowe, pobudliwość.

    Jeśli chcemy zapewnić dziecku szersze horyzontu, nośmy je w chuście na biodrze lub na plecach. Lecz nie przodem do świata.

    Dziecko nie przylega do ciała noszącego.
    Ważnym jest również w czym nosimy dziecko. Sztywne nosidełka, w których dziecko wisi na kroczu, ma nie podparty kręgosłup i nie podtrzymaną główkę, nie wpływa pozytywnie na jego rozwój psychomotoryczny. Dziecko jest "w zawieszeniu", zamiast znaleźć spokojną oazę, jaką może być dobrze zawiązana chusta, podtrzymująca w kilku pounktach jego ciało i dająca mu możliwość całkowitego rozluźnienia się.
    Osobiście nawet w wózku woziłam zawsze do siebie, mimo, że mam możliwość regulacji kierunki. Pozycja przodem do świata jest niezdrowa zarówno dla psychiki malucha jak i dla kręgosłupa.
    Ostatnio edytowane przez buka ; 25-03-2012 o 03:56

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bluejay Zobacz posta
    loolek> nie kombinuj..
    hehe no dobra, nie bede kombinowac..to mowisz, ze masz chuste MOBY?
    40 baksow to nie majatek - chyba zainwestuje skoro polecasz
    Z checia skorzystalabym z twojego MT, szkoda zeby sie marnowal..
    Jak sie z toba skontaktowac?

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buka Zobacz posta
    Nie bedę pisac po raz n-ty, bo na forum można znaleźć wiele informacji na ten temat.

    Wklejam gotowca -


    Osobiście nawet w wózku woziłam zawsze do siebie, mimo, że mam możliwość regulacji kierunki. Pozycja przodem do świata jest niezdrowa zarówno dla psychiki malucha jak i dla kręgosłupa.
    oj, nie wiedziala
    biedne moje dzieciatko, raz poszlo (albo chyba raczej powisialo) ze mna na zakupy przodem do swiata w babybjornie....

  19. #19
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loolek Zobacz posta
    oj, nie wiedziala
    biedne moje dzieciatko, raz poszlo (albo chyba raczej powisialo) ze mna na zakupy przodem do swiata w babybjornie....
    Jeden raz przeżyje, grunt, żeby się uczyć na własnych błędach Poczytaj forum jest tu mnóstwo użytecznych informacji.
    Pozdrawiam

  20. #20
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Zwiedziłam galerię producenta. Uff...

    Buko,
    co Ty o tej porze na forum...? Czas przestawiałaś?

    Sorry za OT
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •