Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Wątek: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    Cytat Zamieszczone przez Ewlna
    A ja dziś formowaną pierwszy raz ubrałam Antolkowi i jakoś znieruchomiał Leżał płasko, nie przekręcał się na boki ani nic
    no jakoś się nie dziwię, gdybyś na co dzień chodziła w szpilkach, a ktoś zamieniłby Ci je na buty górskie, też chwile by potrwało zanim polubiłabyś nowe buty i poczuła się w nich komfortowo
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    W sumie fakt
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  3. #23
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    Byłam dziś na wizycie kontrolnej u ortopedy, bo na wizycie w 3 tygodniu stwierdzono minimalną dysplazję. Franio używa wielorazówek (w zasadzie tylko BG zapiętych na średni rozmiar), fika codziennie po każdym karmieniu na macie, czasem jest noszony w chuście w pozycji pionowej (kołyska odpada). No i dostało mi się dziś właśnie za wielorazówki: "to dlatego że pani nie stosuje pampersów, że dysplazja się nie wycofała", "bo pani się upiera kosztem dziecka", "ja nie polecam takich grubych pieluszek', "pampersy są płaskie i dziecko może lepiej zginać nóżki w stawach biodrowych".
    Moim zdaniem w BG na średnim zapięciu Franio ma dobre warunki do zginania bioder, na pewno lepsze niż w szczelnie zapiętym pampersie. Ale pani doktor (z dużym doświadczeniem, godna polecenia) kategorycznie ich zakazała, natomiast kazała uszyć z pieluchy flanelowej taki szeroki panel do zakładania na pampersa.
    No i w tym czymś pupa jest co najmniej taka wielka jak w BG.
    Przeczekam te 3 tygodnie do następnej wizyty, ale jeżeli leczenie ma się sprowadzać do zmiany rodzaju pieluch i stosowania tej flaneli, to nie bardzo wiem czy to ma jakiś sens?
    Czy spotkałyście się z taką reakcją ortopedy? Czy rzeczywiście wielorazówki mogą uniemożliwić prawidłowy rozwój bioder? Czy po prostu pani doktor pierwszy raz w życiu widziała BG i na wszelki wypadek jest przeciw? Bo jakoś nie wierzę, że jestem złą matką z powodu wielorazówek...

    Zuzia
    Maciuś (2005) i Franio (2008)

  4. #24
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    101

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    Hmmm.... Nam też ortopeda zalecił szerokie pieluchowanie. Zaczął tłumaczyć, jak na pampersa zakładać dodatkową pieluchę, wtedy pokazałam mu Bum Geniusa, powiedział, że są ok i że jak je używam, to nie muszę już nic więcej robić. Po trzech miesiącach na wizycie kontrolnej kazał utrzymać szerokie pieluchowanie jeszcze przez dwa miesiące i dawać grubszą warstwę, bo dziecko ma już więcej siły w nóżkach i zgniata pieluchę.

  5. #25
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    to ja tylko dopiszę: mam na oku dwulatkę i swoją 6,5 latkę, obie szeroko pieluchowane przez pierwsze półtorej miesiąca życia i obie przy chodzeniu stawiały źle stopy (chodziły na palcach),dwulatka cały czas tak chodzi,a Majka oduczyła się mając trzy lata.
    Marysia i jedno dziecię ponad roczne z rodziny nie pieluchowane szeroko chodzą prawidłowo.
    szokujące w tym wszystkim jest to,że wystarczy półtorej miesiąca....
    Marysia na wielorazówkach jest od 4-5 miesiąca życia dopiero,na pewno zdarza jej się chodzić jak frankenstein ale po paru krokach się poprawia-zbliża nóżki do siebie i zaczyna zginać dobrze.
    tyle z obserwacji, jaki jest wpływ innych czynników na chodzenie-nie wiem.

  6. #26
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    moja najmłodsza Siostra miała bardzo poważną dysplazję i przez cały pierwszy rok życia była najpierw szeroko pieluchowana, następnie na wyciągu i w gipsie, a następnie w szynach. Przez cały ten czas miała nóżki na żabkę. Gdy zdjęto Jej wreszcie te wszystkie kajdany, bardzo szybko zaczęła chodzić. Stopy stawiała prawidłowo od samego początku. Ja i moja druga Siostra też byłyśmy szeroko pieluchowane, szyna, poduszki i takie tam z powodu wad bioderek. Gdy zaczęłyśmy chodzić, też nie było problemu w postaci źle stawianych stóp.
    Pytałam też kilku znajomych osób (w tym 2 lekarzy), które szeroko pieluchowały swoje dzieci. Również nie było w ich przypadkach problemów w postaci niewłaściwego stawiania stópek przy nauce chodzenia.
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  7. #27
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    za dużo myślimy

    nasze mamy nie miały pampków, więc chciał nie chciał używały szerszych wielorazówek
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    Cytat Zamieszczone przez zuelka
    dostało mi się dziś właśnie za wielorazówki: "to dlatego że pani nie stosuje pampersów, że dysplazja się nie wycofała", "bo pani się upiera kosztem dziecka", "ja nie polecam takich grubych pieluszek', "pampersy są płaskie i dziecko może lepiej zginać nóżki w stawach biodrowych".

    pani doktor (z dużym doświadczeniem, godna polecenia) kategorycznie ich zakazała, natomiast kazała uszyć z pieluchy flanelowej taki szeroki panel do zakładania na pampersa.
    No ja tu czegoś nie kumam. Wielorazówka jest za gruba, a pampers plus szeroki panel jest doby??


    Cytat Zamieszczone przez zuelka
    Czy po prostu pani doktor pierwszy raz w życiu widziała BG i na wszelki wypadek jest przeciw?
    Mnie też się tak wydaje.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    A najśmieszniejsze (a raczej nastraszniejsze) jest to, że jeden lekarz powie, że wielorazówki są ok, a drugi, że złe.
    Jak zwykle...
    I bądź tu mądry człowieku. Pewnie jak ma być wszystko ok, to i tak będzie niezależnie od pieluch, a jak dziecko ma jakieś predyspozycje do nieprawidłowego rozwoju bioderek, to wtedy jest zmartwienie.

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    76

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    Ja się też na początku denerwowałam, że Zygmuś ma mały zakres ruchu w wielorazówkach ale teraz jak się jednorazówki (używane głównie kiedy leży i ćwiczy żeby wygodniej było) skończyły a moltexy szły pocztą i miałam chyba tydzień na samych wielorazowych to się okazało że się da. Kieszonki i formowane mamy na noce i wyjścia a tak to tetra i muszę powiedzieć że wcale aż taka duża pupa w tetrze nie jest. Jakoś mi się pozmieniało. Na samym początku używałam chusteczek i jednorazówek i inna opcja wydawała mi się mało higieniczna a teraz sikamy w tetrę i myjemy samą wodą albo czasem mydłem i mam to samo tylko w drugą stronę. To samo z pieluchami. Jakoś lepsze i naturalniejsze są wielorazowe.

  11. #31
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie Re: Wielorazówki a rozwój ruchowy maluszka.

    Istnieją przecież badania nad rozwojem ruchowym dzieci z kultur, gdzie pierwsze lata życia dziecko spędza na rodzicu non stop prawie i dzieci ta rozwojem ruchowym nie odstają od naszych nakłanianych do fikania.
    (BTW teściowa zaraz po szkole pielegniarskiej uczyła eskimoskie dzieci chodzic-takie właśnie co to je cały czas noszono)
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •