Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Kieszonka, SIO czy AIO ?

  1. #1
    Chustomanka Awatar kundzia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon/docelowo Maksymilianowo :)
    Posty
    810

    Domyślnie Kieszonka, SIO czy AIO ?

    Formowanki do mnie nie przemawiają, pupa wielka i takie tam. Jestem zakochana w kieszonkach, ale z SIO i AIO nie miałam do czynienia. Zastanawiam się nad wzbogaceniem o nie stosika. Jakie są wasze opinie, co lepsze, i dlaczego ?
    Ania, mama Gabrysia (11.08.2010)

  2. #2
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    u nas zdecydowanie sio!
    - główny argument - wkładki można wygotować bez pula, więc to, co styka się z tyłkiem ma szansę zostać rzeczywiście solidnie odczyszczone - w kieszonkach możesz solidnie odczyścić tylko wkładkę, a w aio w ogóle kicha
    - w kieszonkach częstsze przecieki
    - argument mój osobisty i praktyczny - mam suszarkę, więc aio bym nie mogła w niej suszyć
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    zależy jeszcze czy zależy ci na ekonomiczności (wtedy sio) czy na wygodzie (wtedy aio, choc sio to te nie problem) czy na szybkim schnięciu (wtedy sio)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    lubię SiO bo szybciej schną niż AiO, wkłady mogę wrzucić na kaloryfer i rano pieluszki do użycia, no i wkłady można poddać stripingowi, moczeniu we wrzatku z kwaskiem czy wyższej temperaturze w normalnym praniu

    ale np na noc mam kieszonki i tots AiO z kieszonką

    poza tym w tej chwili za najbardziej niezawodną pieluszkę na wyjścia i nie tylko, uznaję AiO bambooty
    Pola 2011

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    U nas górują SIO - szybko schną i łatwe w obsłudze przez M, mam kilka AIO ale schną i schną. Na noc zaś tylko formowanki z wełenką.

  6. #6
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Zdecydowanie SIO z powodów które wymieniły powyżej dziewczyny. Moje ostatnie odkrycie SIO firmy GroVia na fantastyczny rzep i bardzo miękki i chłonny wkład. W dodatku możesz dokupić do niej opakowanie jednorazowych wkładów chłonnych używanych na wyjścia.
    Ostatnio edytowane przez Magda&Franio ; 16-03-2012 o 07:50

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    I my preferowaliśmy SIO do momentu, gdy nie przeszliśmy tylko na otulacze-wówczas u nas w stosiku wszystko inne przestało mieć rację prawa bytu .

  8. #8
    Chustomanka Awatar kundzia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon/docelowo Maksymilianowo :)
    Posty
    810

    Domyślnie

    mi pasuje to, że do kieszonki mogę wszystko wcisnąć w razie niedosuszonych wkładów. AIO jak dla nas chyba zbyt długoschnące. a które z SIO najbardziej polecacie ?
    Ostatnio edytowane przez kundzia ; 16-03-2012 o 09:00
    Ania, mama Gabrysia (11.08.2010)

  9. #9
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Tylko otulacze w sensie "zeznętrznym". Do środka najpierw wkładałam wkładki (jakoś to dziwnie brzmi ), a jak skończył rok to głównie tylko tetrę (w zasadzie dwie pieluszki złożone w prostokąt na początku). Szybko schnie, pupa nieduża. Teraz nawet na dłuższe wyjścia nie zakładam pieluszek. W ostatniej fazie wkładałam tylko jedną. Każdorazowo na pieluszki wkładałam pocięty na wkładki "antybrudzące"-> koc irma z Ikei.

  10. #10
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    My teraz mamy pół na pół kieszonki i AIO. Z formowankami się nie polubiłam, SIO używałam, ale jakoś straciłam do nich zapał.

    SIO - mieliśmy IB i Close Parents. Te drugie miałam dw razy i w obu przypadkach szybko sprzedawałam, jakieś takie przekombinowane były i nie układały się ładnie na pupie. IB zgrabne i śliczne, sle jednak przecieki zdarzały się zceściej niż w innych, no i wkłady bardzo szywnieją, całość dość pancerna. No i wkłady mi wcale specjalnie szybko nie schły, to jest bardzo zbity, konkretny bambus.

    AIO - bardzo lubię, za wygodę i niezawodność. Faktycznie np. rozmiarowe BG albo BBH schną długo, dlatego nie przepadam za nimi. Najwięcej mam/miałam różnych AIO z moźliwością cześciowego rozłożenia do suszenia. Mam Tots Bots Easy Fit z wyciąganym językiem, Bambooty mają dwa wkłady doszyte jednym końcem, więc jedne i drugie schną fajnie. Na noc używamy Real Easy AIO, teź z wyciąganym językiem, schnie ok. Najdłużej z tych które teraz mamy schną BG z bawełny organicznej, ale też do przeżycia, bo mają dwa wkłady przyszyte do siebie i do otulacza na końcach tylko.
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja ostatnio zamarzyłam o SIO, po zakupie formowanek z wkładami dopinanymi na napy, ale niestety ceny mnie powalają... Kieszonki mamy tanie, ale dobre chinki, a SIO mały wybór i tylko firmówek, więc niestety pozostają marzenia...

    Edit. Wyszukałam, że schiselle szyje SIO i to całkiem ładne, w dobrej cenie i nawet po bokach mogą być zapinane, więc już "Lubię to!"
    Ostatnio edytowane przez bansza ; 16-03-2012 o 11:58

  12. #12
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    które sio? Ponoć grovia o których pisza Magda i Franio fajne (dziś koleżanka oglądała w Pieluszkarni), ale nie używałam, Close Parents robi większą pupę i starsze są stosunkowo niewielkie - przy szczuplakach pewnie starczą do końca pieluchowania, ale przy pulpetkach niekoniecznie, troche sztywny pul za to chłonne i niezawodne - przez ponad rok pieluchowania chyba nigdy mi nie przeciekły, nowsze są większe, zgrabniejsze, lepiej się układają, przecieków na razie brak, ale nie używam b. długo; IB tutto jak dla mnie zdecydowanie przekombinowane, rozmiarowe natomiast b. lubię, zgrabne, chłonne, sztywniejsze wkłady mi nie przeszkadzają, na ileś pieluszek przeciek mieliśmy może raz? To chyba kwestii budowy dziecka albo/i dobrego dopasowania rozmiaru. Używam na wyjścia, spacery etc. Jedno czego w nich nie lubię to minky, ale akurat ja wolę gładkie otulacze.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 16-03-2012 o 23:58
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #13
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bansza Zobacz posta
    Edit. Wyszukałam, że schiselle szyje SIO i to całkiem ładne, w dobrej cenie i nawet po bokach mogą być zapinane, więc już "Lubię to!"
    Eko_mama też szyje, tylko u niej ceny jak firmówek
    Pola 2011

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Mamy kilka IB (SIO), ale nie leżą nam. Przeciekają nagminnie niestety.

    Mam słabość do kieszonek Charlie banana. Zgrabne, nie przeciekają. Wkłady mikrofibrowe schną najszybciej, z tych, które mam.

    Mamy tez kilka AIO, faktycznie schną dłużej, ale to chyba też zależy od modelu. Babyetty, które mam schną dość szybko.
    Fajne np. są bambooty nocne. Schną szybko, z tym, że wkłady są na zewnątrz, więc dlatego.
    miśki dwa i mały ktoś

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    A próbowała któraś z Was Newborn Bobolidera ? bo mają dopinane wklady i na zdjęciach wyglądają nie brzydko, a cena niska.

  16. #16
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    ja je mam, i to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    a jak wielkościowo? bo piszą, że do 12kg...

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    My wypróbowaliśmy wszystko oprócz wełniaków i jedziemy za dnia na IB SIO only (na nocki wonderosy konopne i bambusowe i - tu wyjątek - na spacery do chusty mam kilka kieszonek - IB akurat do chusty nie bardzo się nadają).
    Nigdy nam nie przeciekły, niesamowicie chłonne, wkładów zapas mam spory, jeszcze sobie handmejdów trochę zrobiłam, nawet tetrowych i ręcznikowych - też dają radę
    O walorach estetycznych pieluch oraz zgrabnej pupce nawet nie muszę pisać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •