Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94

Wątek: Bobolider, chinki

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    855

    Domyślnie Bobolider, chinki

    Mam pytanie czy ktoś uzywał pieluszek bobolider?
    Czy sa dobre? Nieprzemakają?
    Czekam na wszelkie opinie.....

    http://bobolider.pl/pieluszki-wielorazowe.html
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 07-01-2015 o 23:32
    MAMA-Wiktorii 18.02.2007 Katarzyny 29.03.2011 Kornelii 19.05.2021

  2. #2
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Mi to wygląda na zwykłe chinki jakich wiele


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  3. #3
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Mi to wygląda na zwykłe chinki jakich wiele
    dokładnie-mi tez to na chinki wygląda. widze też, że nie ma w nich opcji,że dziecko czuje mokro (w każdej jest wewnątrz mikropolar).


  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    172

    Domyślnie

    chineczki - używam i lubię, chociaż w jednym z kolorów (granatowy) pul rozwarstwił się w pierwszym praniu - jakaś wadliwa seria, bo inne są ok, a i teraz - prawie 11 miesięcy - zakładam 2 wkładki mikrofibrowe lub większy ręczniczek z ikei, bo Jasiek na spory sik Na 10 kg pupie leży dobrze, jest jeszcze zapas na przyszłość
    Mama Jaśka zwanego Gałganem (18.04.2011), żona Niedźwiedzia i tylko trochę szalona współlokatorka 4 kotów

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    A któraś używała NEWBORNy bo piszą, że tylko do 12kg a chciałam na próbę dla młodego na tej granicy wagowej i jestem ciekawa jak wypadają? Faktyznie tylko do 12kg czy spokojnie więcej?

  6. #6
    Chustofanka Awatar XjustynaX
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    292

    Domyślnie

    kupiłam dwie, przyznaje się, one size i....
    No leżą w szafie i nawet wstyd mi je sprzedać.
    Czy warto je kupić? A no warto żeby się przekonać że nie są to najlepszej jakości pieluszki.
    Oczywiście nie przeciekają, ale mają bardzo mocne gumki które strasznie sie odciskają. Słabe napy i słaby materiał. Mam wrażenie że jak za mocno ciągne za nape to zaraz ją urwę. Ja pamiętam że zapłaciłam za nie 17 zł sztuka. Jak ktoś chce się przekonać to mogę pożyczyć albo sprzedać.
    Jak spróbować tanich pieluszek to ja polecam Happy Flute- to są chinki ale bardzo fajnie zrobione.

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    74

    Domyślnie

    Ja mam i to 10 aż...zaczynając przygodę z wielo chciałam coś taniego i uważam że są całkiem OK (kupowałam za 17zł) w dwóch rozwarstwił mi sie pul (granatowa i fioletowa) gumki faktycznie się dociskają.
    No i faktycznie to chiński wyrób z chińszczyzny mam jeszcze firmy ALVA (o ile się nie mylę są po 19,99) i uważam, że dużo lepsze są. Grubszy materiał, dodatkowe napki i jak dla mnie ładniejsze kolory

    Szczerze to boboliderów używam 5 miesięcy i nie uważam abym pieniądze w błoto wyrzuciła

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    Ja kupiłam jedną na próbę. I cieszę się, że tylko jedną... Napki ciężko się zapinają, a jak już się zapną to tak trzymają, że otwierając miałam wrażenie, że je wyrwę. Bardzo obciskają udka. Materiał też średniej jakości. Nie rozwarstwiła się i nie przeciekła. Założyłam ze trzy razy w kryzysowych sytuacjach - jak już nic do wyboru nie miałam. Drugi raz bym nie kupiła.

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    A ja tam uważam, że za tę cenę są
    Pul poliestrowy i welurek mniej więcej takie jak używane w innych, często znacznie droższych pieluchach. Odszyte w porządku, typowe chinki. Swietny wybór dla kogoś komu zależy na wielopieluchowaniu a nie chce wydawać 80 zł na pieluchę. Ja mam co prawda 2 sztuki ale używam intensywnie od roku i są wciąż w bardzo dobrym stanie. NIe przeciekają, welurek lekko zmechacony tylko. Tyle że ja mam te bez naszywek jeszcze (może to jakiś inny sort). A tak naprawdę najważniejsze co się wrzuca do środka. Ja mikrofibry nie lubię, więc wkładam bambusy, np. prefoldy littlegumnut (rewelka zresztą) i trzymają pięknie.

  10. #10
    Chustomanka Awatar Chava
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Sanok
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    To była pierwsza pielucha jaką kupiłam i w zasadzie nic do niej nie mam, ale tak jak XjustynaX pisze mają mocne gumki, które się odciskają - u mnie generalnie z tym jest największy problem, bo mały ma bardzo wydatne uda i nie jedna pielucha na niego nie pasuje.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,790

    Domyślnie

    Ja mam 8 sztuk, używam od 9 miesięcy i mogą być. Żadna rewelacja, ale się sprawdzają. nie przeciekają, W jednej mi się rozwarstwił PUL, ale to dlatego że prałam w 60 stopniach. Na początek polecam każdemu bo za niską cenę można sobie popróbować czy cię chce pieluchy wielorazowe. Mój synek jest pulchny, ale go nic nie uciska - teraz ma największy rozmiar wzdłuż i wszerz 9 miesięcy i prawie 11 kg. Uważam że za taką cenę można kupić ich więcej i używać ile wlezie

  12. #12
    Chustonoszka Awatar Luna
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    146

    Domyślnie

    Miałam jedna sztukę, one size.
    Wg mnie, pieluszka była dość duża, z czego byłam bardzo zadowolona. Z tym jednym wkładem mikrofibrowym nadawała się do używania w ciągu dnia i tylko w domu.

    PUL poliestrowy, w środku welurek, dający uczucie suchości, który w krótkim czasie poszarzał i się skulkował. Napy działały bez zarzutów, pielucha nie przeciekała.
    Jak na pieluchę za 17zł, to była bardzo OK!
    Majowa Pełnia 2011 i Wrześniowy Nów 2014

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    757

    Domyślnie

    Mam jedną.
    Nie mam do niej w sumie żadnych zastrzeżeń, starannie wykończona,nappy hulają, nie przecieka, wkład z bambusa trochę mały ale po wielu praniach jest milutki i chłonny. Jedyny minus to to, ze jest mało rozciągliwa i zapinamy się już na ostatku a przyrównując ją do innych kieszonek wcale nie jest mała. Cieniutka. Dla mnie ok jak na kieszonkę, bo raczej inny system u nas się sprawdza, a kieszonek używam sporadycznie.

  14. #14
    Chustonówka Awatar alexinarts
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Rembertów
    Posty
    49

    Domyślnie

    ja mam ich z i eco i minkee. co do przeciekania - ani razu nie zdarzyło się, żeby przeciekły co niestety zdarzało się im droższym koleżankom. chinki chinkom, ale większość pieluch nawet tych strasznie drogich to chinki. dla mnie bomba. szkoda tylko, ze nie mają ciekawszych(bardziej kolorowych) wzorków. generalnie to są najlepsze pieluszki jakie miałam. rzadko używam do nich wkładów. zazwyczaj używam formowanek EcoPi, czyli Bobolidery robią za otulacze a jako takie porównałabym je do imse vimse.
    REWELACJA!

    Po przeczytaniu powyżej o newbornach zaczynam się zastanawiać czy ich nie wziąć. Mój synek ma 11mcy i 7400kg(wcześniak z hipotrofią) więc może były by super. Może dlatego u nas nie ma uciskania gumek.
    Ostatnio edytowane przez alexinarts ; 24-08-2012 o 21:56

    Ambasador producenta pieluszek BOBOLIDER ...wymiankowe? zapraszam: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=85211 gg:12045517

  15. #15
    Chustomanka Awatar alinoe
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Miasto Ognia
    Posty
    760

    Domyślnie

    Mam 3 od jakiś 8 miesięcy. Ostatnio częściej używane ale tylko w domu. Przeciekają podobnie do CB tylko różnica w cenie jest kolosalna. U mnie mają 4+. Z tym,że pieluszki na 6 jeszcze nie spotkałam

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    ostatnio kupiłam używki (chyba 2 właśnie bobolider) i właśnie te zakładam na noc, bo jak dla mnie są ok (nie mam za bardzo porównania z innymi, ale jestem z nich zadowolona)
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Na stanie mam ich 6.. no więc nie przeciekają - piorę w 60stopniach, napy działają bez zarzutu, polarek się zmechacił, ale to norma, minus: odciskają się na nóżkach, czego bardzo nie lubię i dla dziecka 11kg wydają mi się takie na styk. Używam ich tylko w sytuacjach kryzysowych. Generalnie więcej już bym ich nie kupiła, ale dla osób co chcą zacząć przygodę z pieluchami polecam, dużo nie stracą jeśli zrezygnują.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Jak dla mnie są naprawdę OK. Chociaż nie ma porównania, ale na inne nie było by mnie poprostu stać. Kupowałam dwie na próbe jakieś 3 miesiace temu, a tydzien temu cała partię do używania już. I musze przyznać, że jakoś polarki się poprawiła moim zdaniem.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  19. #19
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Ja jestem zadowolona. Używam ich już bardzo długo, na nich odpieluchowałam córkę bardzo szybko.

    Dobrze trzymają, łatwo się dopasowują. U nas nie było odciśniętej gumki przy nóżkach.

    Jedyny minus to to, że nie spierają się jakoś łatwo.

    Kieszonki zawsze prałam w max 40 stopniach, a wkłady raz na miesiąc osobno w 60-90 stopniach, żeby dodatkowo je zdezynfekować.
    Szybko schną, Kolory pozostają intensywne. Mam też te z minkee i pomimo intensywnego prania materiał nie zużywa się.

    Teraz kolejne dziecko w drodze i mam zamiar ich używać znów.

    Co prawda mam też inne pieluszki (otulacze) których bobolider na razie nie produkuje, więc mam wybór.

    Ale i tak ja bym te pieluszki poleciła - za taka cenę to już w ogóle

    p.s.
    poza tym wielokrotnie zamawiane są tu grupowo pieluszki chińskie z ebay bo są po prostu tańsze. Nie uważam, żeby były gorsze.
    Ostatnio edytowane przez scarlet ; 17-12-2012 o 10:40
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  20. #20
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    ja ich używałam i bardzo bardzo je lubiłam, jedne z moich ulubionych nawet...
    w jednej rozwarstwił się pul, ale reklamowałam i przysłali nową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •