Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 94 z 94

Wątek: Bobolider, chinki

  1. #81
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    podbiję, bo się boboliderujemy z Tyśkiem - otulacze są mega fajne, nie ciekną, do tego są tanie - żyć nie umierać piorę w 60st. nic mi się nie rozwarstwiło. genialne są, uwielbiam je

    mamy też ich jedną kieszonkę, cieknie nam szybko przy nóżkach, a zatłuszczona nie jest. choć ja się z kieszonkami nie dogaduję zupełnie ale w porównaniu do pupusów (to nasze drugie i ostatnie z tej chińskiej półki cenowej) to bobolider wypada lepiej - szczególnie jeśli chodzi o jakość polaru, który dalej jest jasny i nieskulkowany, na pupusach już po pierwszym praniu pojawiła się armia polarowych kulek
    Ostatnio edytowane przez danae ; 27-04-2015 o 09:13
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  2. #82
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja tam nie narzekam zbytnio na Bobolidera
    Używamy kieszonek 5 miesięcy i całościowo nie przeciekają. Czasami mamy wycieki przy nóżkach i przy pasie, ale to ponoć jest kwestią dopasowania rozmiaru. Jeśli chodzi o mikropolar- mam wrażenie, że pieluszki były szyte z różnych rodzajów mikropolaru- niektóre są bardzo skulkowane, a inne wcale- wszystkich używamy tak samo. Poza tym odkąd przestałam je prać z ciemnymi wkładami (węglowo- bambusowe) wyglądają dużo lepiej i nie są tak bardzo skulkowane.

  3. #83
    Chustonówka Awatar Bellis
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    30

    Domyślnie

    Moja córeczka ma teraz 2,5 miesiąca, pieluchujemy sie kieszonkami Babyland od 3-4 tygodnia życia (w sumie na razie jakieś 1,5 miesiąca). Kupiłam na allegro cały zestaw, kilkanaście kolorowych i kilka jednokolorowych. W tych jednokolorowych po trzech tygodniach używania porozwarstwiał sie PUL! Kontakt z Babylandem jest fatalny, na kilka moich maili z jasno zadanymi pytaniami dostawałam jeden, który nie koniecznie cos wyjaśniał. W końcu otrzymałam informację, że dostane nowe pieluchy w zamian za te rozwarstwione, odesłałam je i czekam na nowe...
    Generalnie polecam te kieszonki, te z PULem we wzorki sprawdzają się znakomicie, choc polarek mocno się przerzedził i sie kulkuje. Jednak nie przeciekają i moim zdaniem są OK, jak za ta cenę (choć zaczynamy się wielopieluchowac i doświadczenia nie mam). Natomiast firma za kontakt z klientem ma u mnie wielkiego minusa. No i nie polecam pieluszek jednokolorowych (rozwarstwiły się pomarańczowe, czerwone i żółta).

    edit: Dzis dotarły do mnie nowe pieluchy, na wymiane za te rozwarstwione.
    Ostatnio edytowane przez Bellis ; 29-04-2015 o 21:41
    Mama trójki


  4. #84
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie

    Moja córa ma 6 miesięcy i używamy Bobolider. Właściwie jestem zadowolona - cena okej, nie przeciekają (czasem przy nóżkach jest lekko wilgotno). Przez pierwsze 2 miesiące były trochę za duże, ale teraz zapinam już na tą napkę wyżej ( dla malucha na tą najniżej - nie wiem czy wiecie, o co mi chodzi ). Także ja jestem zadowolona i polecam.

  5. #85
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    jak na chinki, Bobolider, jak to nazwa wskazuje, dla mnie jest liderem! To moje pierwsze kieszonki i mimo, że stos pieluszkowy mocno mi się powiększył, to o tych jeszcze nie zapomniałam. PUL jest grubszy niż np. Nappime czy Kokosi i nie wszystkie wzory fajnie wyglądają. Nigdy nie zawiodły mnie ani kieszonki, ani otulacz (nie wiem czemu, ale otulacz ma lepszy PUL, cieńszy i generalnie ładniejszy).
    Ostatnio edytowane przez olalen ; 19-07-2015 o 00:26

  6. #86
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dziewczyny, czy otulacze Bobolidera dadzą radę przy noworodku? Planuję wielopieluchowanie tak po ok. 2 tygodni od urodzenia, więc dziecko na pewno będzie małe, a trochę mnie martwi, że to one size, więc nie wiem, czy podołam?
    I co do otulacza do środka, ręczniczek z IKEI ten mały będzie okej?

  7. #87
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Na samym początku mogą być zbyt duże. Zależy oczywiście wielkości dziecka, ale ja mam na stanie akurat 4,7 kg i OS leżą jeszcze kiepsko, a nawet Ski niektóre przyduże. Najlepsze na sam początek to są jednak newborny.

  8. #88
    Chustonówka Awatar Kosmitka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Przemyśl
    Posty
    37

    Domyślnie

    Bobolider będzie za duży dla noworodka, to taki duży OS. Chyba, że będziesz miała kluseczkę Wtedy możliwe, że podpasują. Ja dopiero w drugim miesiącu życia mojego Miśka mu je zakładałam bez obawy o wyciek okołonóżkowy. Na pewno są to jedne z lepszych chinek, wytrzymują pranie w 60°. Welurek syntetyczny dopiero po kilkudziesięciu praniach przestał być gładziutki i zaczynają powstawać drobne kuleczki. Denerwuje mnie w nich gumka z tyłu, gdzie ten welurek czasem wychodzi, kiedy nie założę uważnie i istnieje wtedy duże ryzyko przecieku przez niego.

  9. #89
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie

    dla bobolider kieszonka jest w miarę ok, tylko stanowczo za szeroka i niestety często są przecieki
    S. Kwiecień 2015


  10. #90
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Używamy bobolider kieszonek od półtora roku i są w bardzo dobrym stanie. Minus: na metce dopuszczalna temperatura prania to 35 stopni. Ja prałam w 40 a ostatnio odważyłam się w 60 i nic im nie jest. Pul cały. Często natomiast zdarzają nam sie przecieki przy nóżkach. Nie wiem jak jest w markowych kieszonkach, bo ja mam tyko chińskie kieszonki i wszystkie ciekną w tym miejscu. Natomiast wkłady bambusowe bobolider są w fatalnym już stanie. Strasznie wyłysiały i zrobiły się mega cienkie. Już właściwie nie ma w nich co chłonąć, bo ten bambus po prostu wyparował i została sama taka siateczka. Nie wiem czy to moja wina czy one po prostu tak mają.

  11. #91
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy ktoś próbował reklamować przecieki przy nóżkach? Mam kilka pieluszek Bobolidera i praktycznie każda po godzinie jest mokra na gumkach. Producent twierdzi, że to moja wina wynikająca z niewłaściwego używania pieluszek. Ich zdaniem zatłuściłam pieluszki lub w jakiś magiczny sposób zniszczyłam PUL. Mam jeszcze inne pieluszki, m.in. Grovia i Babyetta - wszystkie piorę razem i żadne mi nie przeciekają poza Boboliderami. Z tego co czytam na forum to przecieki lub rozwarstwienia zdarzają się w ich pieluchach standardowo.

  12. #92
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    A jakie masz wklady? Moze za waskie/za szerokie i przez to przecieki? Lub kroj nie pasuje do dziecka, za szeroki obwod przy udach. Opcji moze byc wiele, niekoniecznie to musi byc od razu wina samej pieluchy. Imho nie uda sie reklamowac pieluch ze wzgledu na przecieki przy nogach. Za duzo zmiennych wplywajacych na ryzyko przeciekania

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  13. #93
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Stosuję wkłady od producenta, więc powinny pasować. Dziecko waży już 7 kg i ma pulchne nóżki, więc nie ma mowy, aby pieluszka była za duża. Odtłuszczałam pieluszki i niestety sytuacja pozostaje bez zmian.

  14. #94
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam kilka sztuk Bobolidera i nic im się nigdy nie działo, nie przeciekały nawet, jak czasem się zapomnimy z przewijaniem. Przyznam jednak, że nie używam wkładów producenta, które kupiłam w zestawie z kieszonką, bo wydają mi się baaaaardzo duże. Moja córa waży niecałe 7 kg i jak dla mnie te wkłady jeszcze nie są na nią.
    Może to kwestia tego, że wkłady dobrze nie chłoną? Ile razy używałaś wkładów? Wkłady najlepiej kilkukrotnie wyprać przed używaniem, bo dopiero po kilku praniach osiągają dobrą chłonność.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •