Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 94

Wątek: Bobolider, chinki

  1. #61
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Tamtych wkładów nie znam, ale te oryginalne mikrofibrowe są o... szybę rozbić :/ Teraz je odtłuszczałam, więc może będzie lepiej, ale póki co lipa

  2. #62
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    A kupował ktoś zwykłe bambusowe wkłady u nich? Chłonne są?

  3. #63
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniamakrela11 Zobacz posta
    Tamtych wkładów nie znam, ale te oryginalne mikrofibrowe są o... szybę rozbić :/ Teraz je odtłuszczałam, więc może będzie lepiej, ale póki co lipa
    Dokładnie mam mikrofibrowe i bambusowe i te z mikrofibry to mnie nie powaliły, wiecznie są przeciekii to po 30 min. Te bambusowe już są lepsze. Tak sie zastanawiam może wkładać po dwa? chcę je jakoś wykorzystać i chyba zamówię sobie te z promocji.


    Mam jeszcze jedno pytanie - bo jak na razie jestem w trakcie czytania dłuuugiego wątku pieluchowanie noworodka a wiadomo przy dziecku to za dużo czasu to nie ma. Co ile przewijacie dziecko jak ma założone pieluszki bobolider powiedzmy z jakimś chłonniejszym wkładem? Czy dziecko daje wam znać? czy po prostu macie ustalone że np co godzinę? Mam lekką schizę - ostatnio mieliśmy pierwszy dzien z wielo i mój mąż który początkowo był bardzo za tetrą teraz miał kryzys czy to ma sens bo mu zmieniałam pieluchę c0 30 -50 min

  4. #64
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onka Zobacz posta
    A kupował ktoś zwykłe bambusowe wkłady u nich? Chłonne są?
    Jeśli chodzi o te http://bobolider.pl/wklady-do-pielus...orazowych.html to ja je mam , w sumie to niby są 3 warstwowe ale są ciesze od mikrofibry, ale ja specjalistką nie jestem. Ale fakt trzymają dłużej niż mikro

  5. #65
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Dokładnie mam mikrofibrowe i bambusowe i te z mikrofibry to mnie nie powaliły, wiecznie są przeciekii to po 30 min. Te bambusowe już są lepsze. Tak sie zastanawiam może wkładać po dwa? chcę je jakoś wykorzystać i chyba zamówię sobie te z promocji.


    Mam jeszcze jedno pytanie - bo jak na razie jestem w trakcie czytania dłuuugiego wątku pieluchowanie noworodka a wiadomo przy dziecku to za dużo czasu to nie ma. Co ile przewijacie dziecko jak ma założone pieluszki bobolider powiedzmy z jakimś chłonniejszym wkładem? Czy dziecko daje wam znać? czy po prostu macie ustalone że np co godzinę? Mam lekką schizę - ostatnio mieliśmy pierwszy dzien z wielo i mój mąż który początkowo był bardzo za tetrą teraz miał kryzys czy to ma sens bo mu zmieniałam pieluchę c0 30 -50 min
    Przewijałam często. Może nie co 30 minut, ale po prostu jak było mokro. Jeśli moczy pieluszkę co 30 minut, to trudna. Tak bym przewijała, ale nie wierzę, że tak jest stale więc luzik
    Jest też druga szkoła: dziecko, albo pielucha da znać. Czyli albo dziecko się wkurzy, albo pielucha przesiąknie. Wtedy po jakimś czasie łatwo zczaić ile co wytrzymuje.
    Dla najmniejszego maluszka super jest tetra z otulaczem ew. wkładką sucha pielucha. Można wtedy wymieniać samą tetrę ciach ciach jak nie było kupki.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  6. #66
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    Przewijałam często. Może nie co 30 minut, ale po prostu jak było mokro. Jeśli moczy pieluszkę co 30 minut, to trudna. Tak bym przewijała, ale nie wierzę, że tak jest stale więc luzik
    Jest też druga szkoła: dziecko, albo pielucha da znać. Czyli albo dziecko się wkurzy, albo pielucha przesiąknie. Wtedy po jakimś czasie łatwo zczaić ile co wytrzymuje.
    Dla najmniejszego maluszka super jest tetra z otulaczem ew. wkładką sucha pielucha. Można wtedy wymieniać samą tetrę ciach ciach jak nie było kupki.
    Dzięki za odp. Nie robi ciągle co 30 min ale ma takie naloty a czasami 2 godz i sucho, własnie testowałam juz otulacz z tetra i najwygodniej mi było. Mam używany Vmce... coś tam ale juz wyrasta.

  7. #67
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    Przewijałam często. Może nie co 30 minut, ale po prostu jak było mokro. Jeśli moczy pieluszkę co 30 minut, to trudna. Tak bym przewijała, ale nie wierzę, że tak jest stale więc luzik
    Jest też druga szkoła: dziecko, albo pielucha da znać. Czyli albo dziecko się wkurzy, albo pielucha przesiąknie. Wtedy po jakimś czasie łatwo zczaić ile co wytrzymuje.
    Dla najmniejszego maluszka super jest tetra z otulaczem ew. wkładką sucha pielucha. Można wtedy wymieniać samą tetrę ciach ciach jak nie było kupki.
    Ja stosuje tą drugą szkołę. Macam co jakiś czas pieluszkę przy nóżkach i jak czuję, że już mokrawa to przewijam. Z tym, że mojemu dziecku nie przeszkadza nawet jak się zasiura po uszy

  8. #68
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onka Zobacz posta
    Ja stosuje tą drugą szkołę. Macam co jakiś czas pieluszkę przy nóżkach i jak czuję, że już mokrawa to przewijam. Z tym, że mojemu dziecku nie przeszkadza nawet jak się zasiura po uszy
    Mam wrażenie że u mnie jest to samo a jak czasami nie zauważę i się zasiusia na przewijaku to to sobie leży jak gdyby nigdy nic

  9. #69
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Mam jeszcze jedno pytanie - bo jak na razie jestem w trakcie czytania dłuuugiego wątku pieluchowanie noworodka a wiadomo przy dziecku to za dużo czasu to nie ma. Co ile przewijacie dziecko jak ma założone pieluszki bobolider powiedzmy z jakimś chłonniejszym wkładem? Czy dziecko daje wam znać? czy po prostu macie ustalone że np co godzinę? Mam lekką schizę - ostatnio mieliśmy pierwszy dzien z wielo i mój mąż który początkowo był bardzo za tetrą teraz miał kryzys czy to ma sens bo mu zmieniałam pieluchę c0 30 -50 min
    Czasem co pół godziny, a czasem co 3, zależy jak jej idzie robienie, jaka jest pora dnia, czy była karmiona przed chwilą, czy już jakiś czas temu. W nocy śpi w jednej pieluszce czasem 5, 6 godzin, przecieki są tylko jeśli leży na boczku, na pleckach nam się nie zdarzyły (tylko w wełnianym otulaczu, ale go jeszcze nie lanolinowałam). Na noc wolę zakładać kieszonki z allegro, bo mają podwójne napy, jak otulacz z bobolidera, kieszonki z bobolidera nie trzymają dobrze przy nóżkach...

  10. #70
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Pieluchuję synka od 2 tygodnia życia i już na poczatku doszłam do wniosku, że trzeba zmieniać po każdym siknięciu (piszę o tetrze lub małych wkładach bambusowych przy pupie). Więc wszystko jest związane z częstotliwością sikania. Raz zmienię w ciągu godziny nawet 4-5 razy , a czasem przez dwie godziny nie trzeba ..... ale na pocieszenie powiem, że już widzę, że zaczyna rzadziej sikać niż na początku (ma teraz niecałe 3 miesiące)

    Co do "wyczucia" kiedy zmienić - mój synek ma pupę księżniczki i od razu zaczyna się kręcić i stękać. A czasem gdy nie daje znać a wiem, że już długo ma na sobie pieluszkę to "macam" przez nogawkę czy pieluszka jest mokra.

    Jeśli chodzi o kieszonki to zmiana może być rzadsza (np. co 2 siknięcia), kiedy po "pomacaniu" pieluchy "czuć", że wkład jest taki ciężki/zbity czyli mokry. Dużo zależy też od firmy, tańsze nie dają takiego uczucia suchości i mają gorzej chłonące wkłady niż markowe, więc mogą szybciej odparzyć lub przecieknąć.

  11. #71
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Kierując się waszymi opiniami na temat tych pieluszek,a w większości są one jednak pozytywne kupiłam jedną szt.na próbe(kieszonkę,bo otulaczy mam tyle,że mogę z nich zupę gotować,a pieluchuję właśnie systemem kieszonkowym bo nam najlepiej podchodzi)i dwa składane dwustronne wkłady może się na spacerek sprawdzą.
    My co sprawda zbliżamy się już do schyłku pieluchowania,ale ja jestem uzależniona od kupowania,a tych pieluch jeszcze nie próbowałam z bardziej znanych chinek mam tylko ecobambino i pupusia,który nas nie zawodzi no i Happy Flute,które niestety niekiedy zawiodą więc synuś używa ich w upalne dni kiedy może w samej pieluszce po domu śmigać.


    Już po testach pieluszka miękka jak dla mnie nic się nie odgniata synkowi w pachwinkach i na pleckach,test spacerowy zdała śpiewająco z dwiema wkładkami mikro.Polecam bo za tą cenę warto szkoda,że ja już sobie więcej nie kupię...Wcześniej kiedy zaczynałam z pieluszkami wielorazowymi kompletowałam stosik sugerując się niska ceną na przykład na all o forum miałam mgliste pojęcie a czasu na czytanie mało no cóż człowiek uczy się na błędach szkoda,że najczęściej własnych.
    Ostatnio edytowane przez *LOLA* ; 28-07-2013 o 01:22
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  12. #72
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    A ja też coś napiszę Mam kieszonkę minky, zwykłą i otulacz. Najszybciej schnące kieszonki w moim stosie. PUL nie powala i mam wrażenie, że w minky jest gorszej jakości. Na pewno nie puściłabym ich na 90 stopni. Padłyby na stówkę. Mikropolar też nie powala grubością, ale dobrze izoluje wilgoć. Mojej malutkiej wszystkie gumki się odciskają więc o tym nie będę pisała. Kieszonka zapięta na najmniejszym rozmiarze bardzo ładnie leży i nie jest jakoś mocno wielka.

    Poleciłabym do kupienia, bo pieluchy są spoko. Nie oczekujmy, że za taką cenę pielucha przeżyje trójkę dzieciaków.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  13. #73
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam stosik otulaczy i dwie kieszonki. Kieszonki dopiero teraz pasują (do roczku nie umiałam ich dobrze wyregulować, żeby nie było odciśnięć, albo nie przemakały przy nóżkach. Otulacze są duże i fajnie się je reguluje, dodatkowo mają dwa rzędy nap co jest dodatkowym plusem. Przecieki zdarzają się niestety coraz częściej, bo mały sika jak szalony, w dzień to nie problem, gorzej z nocą. Jeżeli chodzi o wkłady to chłonnością nie powalają, mam bambusa (jak na bambus chłonie kiepsko), mikrofibrę (z niej jestem zadowolona i mogę polecić), oraz wkład nocny (dobrze wykonany, fajny pomysł z mikropolarkiem, dosyć dobrze chłonny). Mogę je polecić, bo są bardzo dobre jak na swoją cenę i są śliczne

  14. #74
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Są nowe pieluchy z Bobolidera. Mają super wzorki i wreście dwa rzędy nap. Chyba dziś pójdę je sobie zobaczyć i o zgrozo na pewno kupię choć nie mam ani grosza.
    No i jest konkurs na nazwy - piszę, bo może ktoś wygra z "naszych" dziewczyn https://www.facebook.com/bobolider?hc_location=stream
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  15. #75
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    My mamy spory stosik Boboliderów. To były nasze pierwsze pieluchy wielo, no i w sumie dzięki nim się wciągnęłam, bo okazały się o wiele mniej awaryjne niż jednorazówki (o aspektach ideologicznych nie wspominając). Są tanie i kolorowe i to jest ich duży plus, ale chłonność wkładów nie powala, bo pojedynczo możemy je stosować tylko w domu i przy ciągłym nadzorze stanu pieluchy. Niestety mocne gumki na plecach wpijają się mocno synkowi, no i rozstaw napek jakiś zbyt rzadki, bo ciężko dopasować do obwodu brzuszka (nie to co w Babyettcie). Polecam osobom, które chcą łatwo i niedrogo pieluchować bez zbędnego rozsmakowania się w różnorodności firm i form pieluchowania. Ale co to wtedy za życie...
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  16. #76
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    kupiłam 4 zwykłe kieszonki
    jestem zadowolona, pieluchy bardzo miękkie, wkładki też
    ładnie się układają, nie uciskają, zachowują się dokładnie tak jak reszta moich pieluszek a mam tego trochę, babyetty,naturalki, nappieme, (te mi akurat zawsze przemakają ), bumgeniusy, itti bitti, woonderosy, trochę chinek.

    fajnie, że da się jeszcze kupić pieluchy w takiej cenie




  17. #77
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Są nowe pieluchy z Bobolidera. Mają super wzorki i wreście dwa rzędy nap. Chyba dziś pójdę je sobie zobaczyć i o zgrozo na pewno kupię choć nie mam ani grosza.
    No i jest konkurs na nazwy - piszę, bo może ktoś wygra z "naszych" dziewczyn https://www.facebook.com/bobolider?hc_location=stream
    Od niedawna mam kilka z tych nowych kieszonek. W porównaniu ze zwykłymi kolorowymi są nieco większe. Dwa rzędy nap to świetne rozwiązanie, pielucha lepiej dopasowuje się do mojego szczupłego dziecka. No i wzory bardzo sympatyczne Młody próbował stawać na głowie żeby oglądać lokomotywy na założonej pieluszce

    wysłane z komórczaka
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  18. #78
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    otulacze - rewelacja, porównywalne z flipem. duże i szczelne, idealnie przykrywają każdą nocną formowankę.
    kieszonki - całkiem niezłe jak na tę cenę. mam tylko dwa zastrzeżenia: pieluszka jest duża, a mimo dwóch rzędów napek i ich szerokiego rozstawienia, moje 10kg dziecię zapina się już na przedostatni zatrzask… no i wkłady bobolidera (mówię tu o babmusach, bo tylko takie mam) są ciut za szerokie do ich pieluszek i często zdarza się, że u ruchliwego malucha w kroku "marszczą się", a potem wiadomo - przecieki po bokach gwarantowane.
    i trochę odstraszyło mnie, jak po pierwszym praniu pieluszki z wzorem jeans, moje dziecię dostało niemiłosiernej wysypki w miejscu, gdzie przód uda styka się z zewnętrzną warstwą PULa. wolę nie myśleć, jaką chemią musiał być on potraktowany, skoro nawet pranie jej nie wypłukało. po dalszych praniach było już ok.
    generalnie nie są to moje ulubione pieluszki, ale raczej z tego względu, że wolę krój węższy w kroku i bez przeszyć na gumkach.

  19. #79

    Domyślnie

    Super wkłady , otulacze, jedyny minus to rozstaw zatrzasków.
    Ostatnio edytowane przez Orville94 ; 20-01-2014 o 16:53

  20. #80
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Chciałam sobie zakupić te nowe wzorki Bobolidera, ale jeszcze nigdy nie miałam tych pieluszek i zastanawiam się czy w ogóle warto. My do tej pory byliśmy na tetrze i otulaczach, Teraz przerzucamy się na kieszonki i najchętniej zakupiłabym sama Milovię, ale wiadomo...cena powala Czy ktoś może się wypowiedzieć o tych nowych Boboliderach? Jaki jest PUL - cieniutki czy z tych grubszych? I jak pieluszka zachowuje się po praniu? Bo na stronie Bobolidera piszą, żeby prać w 35st. max bo inaczej pieluszka może się zniszczyć :-/ hmm, ja do tej pory prałam w 50st. i jakoś nie wyobrażam sobie prania w niższej temp. więc jeśli powyżej 40st. się niszczą to je sobie chyba jednak odpuszczę. A kilka osób w tym wątku wspomniało, że im się PUL rozwarstwił w praniu...
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •