Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94

Wątek: Bobolider, chinki

  1. #41
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    My mamy 2 kieszonki Bobolider, jednokolorowe - kolory ładne i nie spierają się.
    Ale niestety dla nas mają mankamenty. Po pierwsze, z oryginalnym wkładem mikrofibrowym wytrzymują maks godzinę. Po drugie, odciskają się znacząco na udach mojego syna. Po trzecie, mają tylko 8 napek do regulacji obwodu, co sprawia, że ciężej dopasować pieluszkę na dziecku. Używamy ich tylko po domu z regularną kontrolą stopnia zasikania.


    Doradca Noszenia ClauWi®

  2. #42
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    my nosimy od 10 miesięcy te pieluszki, mamy 8 kieszonek bobolidera i na początku były przecieki, ale teraz im bobas większy tym pieluszka lepiej się dopasowuje. Pieluszkom nie mam co zarzucić, wkłady niestety słabe ale dzięki temu że to kieszonki można wszystko tam upchnąć

  3. #43
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Używał ktoś Bobo lider Newborn? Określane jako one size tzn. od S-L. Wyglądają jak Itti Bitti SIO, mają dwa wkłady też bambusowe. Trochę inne zapięcie ( po bokach).

    http://bobolider.pl/pieluszki-wielor...bobolider.html

  4. #44
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Kupiłam pieluszkę Bobolider newborn :-) - wygląd i pomysł wzięty od Itti Bitti Snap-in-one. Śliczne minkee na zewnątrz i zgrabniutkie szycie. :-) Nawet wkłady są identyczne jak w IB (materiał bambus-polar, jeden większy składany + jeden mniejszy - taki "jęzor" jak w IB) i wpinane (na napy).

    I tu się kończą jak dla mnie zalety. Kompletnie nie umiem się z tą pieluchą "dogadać". :-( Albo mój synek jest na nią za mały, albo producent nie do końca ja przemyślał od strony praktycznej - otulaczyk jest tak wąski w kroku, że przy założeniu z wkładem powstaje duża przerwa. Po prostu otulaczyk nie obejmuje całości wkładu. Jeszcze z nią popracuje, może coś robię źle. Ale na razie tej pieluszki nie używam. :-(

  5. #45
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Warszawa Ursynow
    Posty
    15

    Domyślnie Bobolider jest ok

    Ja tez jestem zadowolona. Zaczynając przygodę z wielorazowkami chciałam cos taniego i kupiłam 5 kieszonek i 2 New born. Kieszonek używam juz 5 mies i wszystko z nimi ok, New borny starczyło na 4 tyg, ale ich konstrukcja jest bez sensu bo na bokach nic nie trzyma, a mój Stasiek spał na boczku. Wkłady bambusowe pasują do wszystkich pieluszek dostępnych na rynku,dobrze chlona i sa w dobrej cenie
    Dla porównania kupiłam tez inne: milovia, maylily, kokosi ( jeszcze czekam na paczkę), ittibitti.

  6. #46
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mam dwa otulacze Bobolider . I po kilku użyciach stwierdzam, że są po prostu świetne!

    Wg mnie mają same zalety:

    - krój i grubość/jakość materiału PUL, ładne kolorki, podwójny rząd napów identyczne jak we Flipie,

    - świetnie przemyślane zakładki - są zszyte z resztą PUL'a więc można w nie włożyć tetrę/prefold i wszystko się świetnie trzyma (Można obejrzeć o co mi chodzi na zdjęciach na stronie sklepu sprzedającego Bobolider), wkład nie "lata" jak we Flipie.

    - nie przeciekają, nie tracą koloru w praniu.

    - w odróżnieniu od kieszonek Bobolider, otulacze Bobolider mają lepiej przemyślany system napów - po pierwsze są dwa rzędy (ważne do regulacji przy nóżkach), po drugie napów w pasie jest więcej niż w kieszonkach.

    - "testowane" na ponad 5-6 kilowym noworodku z tetrą Kikko i prefoldami Kikko (pomarańczowe obszycie) - nigdy nie zawiodły. Zakładam całkiem pomniejszone na długość i 1-3 wolnych napek w pasie

    - na początku gumki wydawały mi się trochę mocne/twarde ale po kilku użyciach i praniach są "łagodniejsze".

    - cena śmieszna jak na otulacz PUL i to takiej jakości - 25 zł. Naprawdę nie rozumiem dlaczego za Flipa i wiele innych otulaczy płaci się 70 - 90zł.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 08-06-2013 o 15:57

  7. #47
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Mam 2 kieszonki bobolider i 2 otulacze, definitywnie otulacze dużo lepsze niż kieszonki.
    Kieszonki niestety mają za mało napek, gumki bardzo odciskają się na nóżkach, na pleckach też 2 twarde gumki, polarek też taki sobie (bardzo łapie paproszki). Poza tym jedna długo mi przeciekała mimo odtłuszczania, a widać było, ze polarek nie chłonie.
    Z kolei z otulaczy jestem zadowolona, mają troszkę za mocne gumki, ale za to dużo napek (dwa rzędy), miły pul, fajne pulowe zakładki trzymające wkłady, a przede wszystkim 0 przecieków, nawet w nocy.

  8. #48
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    A czy któraś z Was miała do czynienia z ich pieluchami w wersji lux? Jak się sprawdzają?

    http://bobolider.pl/pieluszki-wielor...lider-lux.html

  9. #49
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniamakrela11 Zobacz posta
    A czy któraś z Was miała do czynienia z ich pieluchami w wersji lux? Jak się sprawdzają?

    http://bobolider.pl/pieluszki-wielor...lider-lux.html
    tak, ja mam je przy trzecim dziecku. Mają bardzo dobrze wyregulowane zapięcia i pasowały mi już na dziecko o wadze 3300. Jest kieszonka i jest wszyty wkład. Poczatkowo nic tam nie wkładałam bo ten wszyty wystarczał, teraz dodaje już kolejny wkład (dziecko ma ponad 3 miesiące). Jedyne co mi nie pasuje to przez ten wszyty wkład pieluszka trochę dłużej schnie. I jeszcze jedno - pieluszka jest węższa od tych "one size" i posłuży może do pół roku dziecka - nie wiem na pewno, tak obstawiam

    a przy okazji te drugie noworodkowe mi nie pasuję, zapięcia mają dziwne, niewygodne niestety.
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  10. #50
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Mam dwa otulacze Bobolider . I po kilku użyciach stwierdzam, że są po prostu świetne!

    Wg mnie mają same zalety:

    - krój i grubość/jakość materiału PUL, ładne kolorki, podwójny rząd napów identyczne jak we Flipie,

    - świetnie przemyślane zakładki - są zszyte z resztą PUL'a więc można w nie włożyć tetrę/prefold i wszystko się świetnie trzyma (Można obejrzeć o co mi chodzi na zdjęciach na stronie sklepu sprzedającego Bobolider), wkład nie "lata" jak we Flipie.

    - nie przeciekają, nie tracą koloru w praniu.

    - w odróżnieniu od kieszonek Bobolider, otulacze Bobolider mają lepiej przemyślany system napów - po pierwsze są dwa rzędy (ważne do regulacji przy nóżkach), po drugie napów w pasie jest więcej niż w kieszonkach.

    - "testowane" na ponad 5-6 kilowym noworodku z tetrą Kikko i prefoldami Kikko (pomarańczowe obszycie) - nigdy nie zawiodły. Zakładam całkiem pomniejszone na długość i 1-3 wolnych napek w pasie

    - na początku gumki wydawały mi się trochę mocne/twarde ale po kilku użyciach i praniach są "łagodniejsze".

    - cena śmieszna jak na otulacz PUL i to takiej jakości - 25 zł. Naprawdę nie rozumiem dlaczego za Flipa i wiele innych otulaczy płaci się 70 - 90zł.
    Popieram to najlepszy otulacz jaki mam, zresztą chyba założyłam osobny wątek, żeby dziewczyny zauważyły. Wysprzedałam nawet wszytskie BG, bo jak dla mnie teraz najlepiej sprawdza się ten otulacz plus cokolwiek do środka. Nawet ciężka kupa z niego nie wylatuje bokami - tak, tak zdaża mi się nie zauważyć, że córa zrobiła kupkę
    Cena jak piszesz śmieszna, a Flip przy nim wymięka
    Główny plus za duże zakładki, dzięki temu wkład bardzo dobrz trzyma się na miejscu.
    Ale Bobolider mieści się jakieś 400m od mojego domu i mam znajomą która tam pracuje, więc dzięki niej się dowiedziałam, że mają takie świetne otulacze.
    To naprawdę dobry patent na tanie pieluchowanie.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  11. #51
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scarlet Zobacz posta
    tak, ja mam je przy trzecim dziecku. Mają bardzo dobrze wyregulowane zapięcia i pasowały mi już na dziecko o wadze 3300. Jest kieszonka i jest wszyty wkład. Poczatkowo nic tam nie wkładałam bo ten wszyty wystarczał, teraz dodaje już kolejny wkład (dziecko ma ponad 3 miesiące). Jedyne co mi nie pasuje to przez ten wszyty wkład pieluszka trochę dłużej schnie. I jeszcze jedno - pieluszka jest węższa od tych "one size" i posłuży może do pół roku dziecka - nie wiem na pewno, tak obstawiam

    a przy okazji te drugie noworodkowe mi nie pasuję, zapięcia mają dziwne, niewygodne niestety.
    Dziękuję za odpowiedź Mi te noworodkowe tez nie pasują, te napki z plastikiem od skóry dziecka, koszmar. Wszystkie chinki z all lepsze od tego. A tak wgl to dziecinka na Twoim zdjęciu jest bardzo do mojej Gosi podobna

  12. #52
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Potwierdzam dobre recenzje otulacza. Kupiłam jeden na próbę i jak dziecko wyrośnie z rozmiarowych to zamówię jeszcze jeden. Otulacz ma bardzo dużą regulację rozmiaru. Moje niespełna 6 kilowe dziecko zapinam dość ciasno. Wydaję mi się jednak, że na mniejszego noworodka będzie za duży. Cena atrakcyjna.

    Jeśli chodzi o kieszonki bobolider to nie należą one do moich ulubionych chinek. Są przeciętne, nie podoba mi się jak układają się na pupie. Do tego mają jeden rząd napek, co też jest ich wadą (przynajmniej na razie). Mają za to fajny materiał w środku.

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,768

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onka Zobacz posta
    Potwierdzam dobre recenzje otulacza. Kupiłam jeden na próbę i jak dziecko wyrośnie z rozmiarowych to zamówię jeszcze jeden. Otulacz ma bardzo dużą regulację rozmiaru. Moje niespełna 6 kilowe dziecko zapinam dość ciasno. Wydaję mi się jednak, że na mniejszego noworodka będzie za duży. Cena atrakcyjna.
    mam pytanie odnośnie tych otulaczy - czy mają rozmiarowe? - w poście powyżej widzę, że tak, ale na stronie tylko one size widzę. Czy te one size sprawdzą się u maluszka? - potrzebuję na prezent i się zastanawiam, czy warto, bo tu właśnie chodzi o pieluszki na start (znajoma pieluchowała starsze dziecko od ok. 6 mies. życia, więc ma sporo dla większego dziecka, ale dla maluszka właśnie nie ma nic, a tym razem chciałaby wcześniej zacząć).
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  14. #54
    Chustonoszka Awatar fibi
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Irlandia
    Posty
    91

    Domyślnie

    otulacza nie znam, ale dostałam w prezencie dwie kieszonki lux i jak się je da na najmniejszy rozmiar to są naprawdę malutkie, o wiele mniejsze od innych kieszonek. dla noworodka będą ok.


  15. #55
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Otulacze są tylko one size i są spore, ale mają też duża regulację. Do tego nie są sztywne. Dla większego noworodka mogą już pasować, ale na mniejszego wg mnie będą za duże, w kroku mogą być za szerokie.

  16. #56
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    mam pytanie odnośnie tych otulaczy - czy mają rozmiarowe? - w poście powyżej widzę, że tak, ale na stronie tylko one size widzę. Czy te one size sprawdzą się u maluszka? - potrzebuję na prezent i się zastanawiam, czy warto, bo tu właśnie chodzi o pieluszki na start (znajoma pieluchowała starsze dziecko od ok. 6 mies. życia, więc ma sporo dla większego dziecka, ale dla maluszka właśnie nie ma nic, a tym razem chciałaby wcześniej zacząć).
    Nie mają rozmiarowych otulaczy, tylko one size. Ja używam od ok. 5 kg. synka i świetnie pasują (otulacz całkiem spięty na długość, 2 napki wolne w pasie). Cieszy mnie to, że mają szeroki zakres regulacji, większy niż innych wiele otulaczy - markowych i szytych na zamówienie (a testowałam sporo przy córce) - te na długo wystarczą.

  17. #57
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    mam pytanie odnośnie tych otulaczy - czy mają rozmiarowe? - w poście powyżej widzę, że tak, ale na stronie tylko one size widzę. Czy te one size sprawdzą się u maluszka? - potrzebuję na prezent i się zastanawiam, czy warto, bo tu właśnie chodzi o pieluszki na start (znajoma pieluchowała starsze dziecko od ok. 6 mies. życia, więc ma sporo dla większego dziecka, ale dla maluszka właśnie nie ma nic, a tym razem chciałaby wcześniej zacząć).
    Ja używam tego otulacza u mojej malutkiej, skończyła miesiąc, waży 4,5kg, uda ma dość pulchniutkie, ale nie grube. Używamy go na niej od 2-3 tygodni, na napki przy nóżkach nie zapinamy nawet najciaśniej, więc myślę, że można go z powodzeniem od 3kg używać, od urodzenia. Świetnie się sprawdza z wkładami z pupusa w kształcie klepsydry zapinanych snappi.

  18. #58
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    A czy macie doświadczenie z wkładami bobolider? np te wyglądają ciekawie http://bobolider.pl/wklady-do-pielus...azowych-3.html Ja ma te zwykłe dołączane do pieluszek i niestety nie sprawdzają się. Planuję kupić bardziej chłonne. Czy polecacie te czy może lepiej zamówić z innej firmy?

  19. #59
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja sobie chwalę te wklady. Używam ich na noc z otulaczem i spokojnie dają radę od 23 do 8. Kładę tą "suchą" stroną od pupy i faktycznie rano jest w miarę sucho, chociaż wkład już ciężki. Jak zakładam na noc formowankę TB to o 8 mogę nie tylko wykręcać pieluchę ale i piżama leci do prania. Osobiście polecam.

  20. #60
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    O fajnie , to sobię zamówię na próbę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •