Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 94

Wątek: Bobolider, chinki

  1. #21
    Chustofanka Awatar JagodowaMama
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    377

    Domyślnie

    Jestem zadowolona z tych pieluszek. Mają ubogą kolorystykę, ale są wytrzymałe. Właśnie te pieluszki zakładamy na spacer i inne wyjścia.

  2. #22
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Używam od niedawna intensywniej. Innych pieluszek nie mam, bo za drogie, więc porównania nie mam, ale zadowolona jestem. Gumki nie odciskają się na nóżkach, nic mi nie przeciekło jeszcze. I cieszę się, że można w takiej cenie pieluszki kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Mamjola Zobacz posta
    widze też, że nie ma w nich opcji,że dziecko czuje mokro (w każdej jest wewnątrz mikropolar).
    Ja gdzieś przeczytałam (może w opisie aukcji na Allero), że jeśli wkład jest w kieszonce to dziecko nie czuje, że ma mokro, a jeśli na pieluszce przy pupie to czuje. To jak ta opcja wygląda w innych pieluszkach? Bo myślałam, że we wszystkich tak samo.

    Cytat Zamieszczone przez tintirinka Zobacz posta
    W jednej mi się rozwarstwił PUL, ale to dlatego że prałam w 60 stopniach.
    A to nie można w 60 stopniach prać? Bo 40 to mi tak trochę za mało się wydaje dla pieluszek.

    edit: Zapomniałam jeszcze dodać, że czerwoną bardzo rzadko używam, bo nie mam jej z czym prać za bardzo. Farbuje strasznie, ale to było raczej do przewidzenia przy tej cenie. A czerwonej nie prałam w 60 stopniach.
    Ostatnio edytowane przez Gundi ; 17-12-2012 o 11:28
    2009 2012

  3. #23
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Używam od niedawna intensywniej. Innych pieluszek nie mam, bo za drogie, więc porównania nie mam, ale zadowolona jestem. Gumki nie odciskają się na nóżkach, nic mi nie przeciekło jeszcze. I cieszę się, że można w takiej cenie pieluszki kupić.


    Ja gdzieś przeczytałam (może w opisie aukcji na Allero), że jeśli wkład jest w kieszonce to dziecko nie czuje, że ma mokro, a jeśli na pieluszce przy pupie to czuje. To jak ta opcja wygląda w innych pieluszkach? Bo myślałam, że we wszystkich tak samo.


    A to nie można w 60 stopniach prać? Bo 40 to mi tak trochę za mało się wydaje dla pieluszek.

    edit: Zapomniałam jeszcze dodać, że czerwoną bardzo rzadko używam, bo nie mam jej z czym prać za bardzo. Farbuje strasznie, ale to było raczej do przewidzenia przy tej cenie. A czerwonej nie prałam w 60 stopniach.
    Jak pierzesz w 60 stopniach to pieleuszka może stracić na wartości, ja piorę w 40 stopniach ale zawsze z dodatkiem antybakteryjnym dającym gwarancję zneutralizowania i zapachów i bakterii.

    A jeśli chodzi o czerwoną to też mam i jeszcze nigdy mi nie zafarbowała, może własnie dlatego że piorę w max 40 stopniach, albo dlatego, że miałam szczęście

    I z tym czuciem - mokro - sucho - robiłam dokładnie tak piszesz, albo wkład do środka albo na zewnątrz. Do tego bardzo lubię z bobolidera te wkłady składane dwustronne - fajne dla już straszych dzieci ponad rocznych gdy za jednym razem siku jest dość duże już.
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  4. #24
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    A jaki to dodatek antybakteryjny? Chyba trzeba faktycznie zmniejszyć temperaturę prania... mimo niskiej ceny nie chciałabym pieluszek zniszczyć.
    2009 2012

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    edit: Zapomniałam jeszcze dodać, że czerwoną bardzo rzadko używam, bo nie mam jej z czym prać za bardzo. Farbuje strasznie, ale to było raczej do przewidzenia przy tej cenie. A czerwonej nie prałam w 60 stopniach.
    Też mam czerwoną ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby puściła farbę przy czym nie piorę ich w więcej niż 40 - tak zresztą mają też w instrukcji z tego co pamiętam. Dodaję nappy fresha i już wkładki mikrofibrowe można było chyba w 60.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  6. #26
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Też mam czerwoną ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby puściła farbę przy czym nie piorę ich w więcej niż 40 - tak zresztą mają też w instrukcji z tego co pamiętam. Dodaję nappy fresha i już wkładki mikrofibrowe można było chyba w 60.
    To musiałam faktycznie coś źle zrobić Może rzeczywiście kiedyś wyprałam w 60 stopniach i nie pamiętam
    2009 2012

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    wygotowałam jakieś 2 m-ce bobolidera i wszystkie inne żyją, nie farbują, mają się dobrze
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Ja też piorę stale Bobolidery w 60 stopniach i mają się świetnie one chyba wszystko przeżyją

  9. #29
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    A jaki to dodatek antybakteryjny? Chyba trzeba faktycznie zmniejszyć temperaturę prania... mimo niskiej ceny nie chciałabym pieluszek zniszczyć.
    Dodaję nappy fresh albo bambinomio, czasami kupuję proszek tylko do pieluszek. Zależy gdzie własnie zakupy robię
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  10. #30
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Czerwona pieluszka znowu w użyciu Piorę jak trzeba i nie farbuje
    2009 2012

  11. #31
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Mam wszystkie kolory i piorę w 60stopniach nic nie farbuje. Zawsze można namoczyć w proszku i w łapach przeprać. Może jakaś felerna akurat - przy chinkach to się zdaża. Mi akurat czerwona przecieka i żadne inne- tylko czerwona.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  12. #32
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Może jakaś felerna akurat - przy chinkach to się zdaża.
    A może felerna właśnie.
    2009 2012

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    okolice Częstochowy
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam trzy takie pieluszki: żółtą , fioletową i zieloną. Dobrze mi się spisują. Ale mam tylko chinki więc nie mam porównania z innymi.

  14. #34
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mam je również, kupiłam już używane i jestem z nich bardzo zadowolona. Nigdzie się specjalnie nie odciskają, ale mój synek ma 8kg, więc może to dopiero przy większej wadze będzie problem...? I jeszcze dodam, że jakoś bardziej mi podchodzą niż Itti Bitti, które kupiłam jako nówki, więc teoretycznie za to i za ich "firmowość" powinny być o niebo lepsze.

  15. #35
    Chustonówka Awatar patum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja mam 24 boboliderów, przeciekają, uciskają. jak bym wiedziała że to są zwykłe chinki to bym kupiła dużo taniej na ebay-u. jakie polecacie na cieknące kieszonki otulacze czy coś? pozdrawiam

  16. #36
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Poniewaz mam noworodka w domu to skusiłam się na te noworodkowe lux z bobolidera i jestem bardzo zadowolona!

    Mają tam dużo możliwości, wkład na zewnątrz, wszyty jakiś wkład i możliwość użycia jako kieszonka - my używamy i wymieniamy tylko ten wklad przy pupie i starcza na cały dzień (wymieniam tylko wkłady) i jestem zadowolona
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  17. #37
    Chustonówka Awatar belka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    26

    Domyślnie

    ja mam 2 kieszonki z bobolidera i szczerze powiedziawszy nie jestem zadowlona. po pierwsze gumki bardzo się odciskają a po drugie zawsze jak wkładam wkład do środka to zdarzają się przecieki. albo ja nie wiem jak to prawidłowo zrobić, albo coś jest nie tak. bo wkłady z mikrofibry sa węższe niż sama kieszonka, więc to chyba logiczne, że bokami pójdzie przeciek?? jest lepiej gdy włożę jakiś szerszy wkład np. ręczniczek z ikei lub prefolda. ale generalnie jestem srednio zadowlona

  18. #38
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Mam dwie kieszonki z Bobolidera, używam ich awaryjnie- czyt. na wyjściach, bo w domu otulacze.
    Jak na tak rzadkie używanie są OK.

  19. #39
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Jak na pieluszki szyte w Chinach, to ja im daję duży plus! Użytkuję je od kilku miesięcy i sprawują się nie raz lepiej, niż niektóre z pieluszek szytych w Polsce.

    Polar po kilku miesiącach nadal nie skulkowany, dobrze się układają na szczupłej pupie mojej córki, kolory nie zblakły (jeszcze), a brzegi pieluszek nie wywijają się (co często zdarza mi się w innych).

    Minusy? Są dwa:

    1. Pojedynczy wkład mikro, dołączany do nich, w ogóle nie daje rady. Wystarcza może na jakieś 40 minut.

    2. Brakuje mi na "uszach" pieluszki jednej odwrotnej napki, która pozwala zawinąć i zapiąć zużytą pieluszkę, tak, żeby w transporcie nic się nie otwierało. If you know what I mean
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  20. #40
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Ja mam otulacz one size i duży jest. Przy zmniejszeniu do najmniejszego rozmiaru powstaja takie "uszy" które przeszkadzaja przy nóżkach dziecka.


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •