Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: dlugosc spania w chuscie

  1. #1

    Domyślnie dlugosc spania w chuscie

    Jak dlugo Wasze dzieci spia w chuscie-ile godzin bez przerwy? Czy starsze dziecko, powiedzmy okolo roku i powyżej tez jeszcze sie wyspi w chuscie, czy to juz tylko drzemki? Bardzo lubie, jak Marycha spi w chuscie (na razie na brzuchu), ale czasem sie obawiam, ze starsze dziecko to juz musi sie wyciagnac w lozeczku albo w wozku zeby dobrze pospac. Marysia w chuscie spi ok 2 godzin (4,5 miesiaca). A czy w plecaczku albo nosidle, tez spokojnie sie wysypiaja? Pozdrawiam
    Ewa, mama Martusi (2000), Krzysia (2002), Wojtusia (2006) oraz Marysi (2008)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie Re: dlugosc spania w chuscie

    Mojej Zuzi ostatni raz przed rokiem zdażało się usnąć na plecach i tam spać, ale tylko jeżeli akurat byliśmy gdzieś w trasie i nie mogłam jej położyć do łóżeczka. Jak była mała to zdażały się jej i 2 godzinne drzemki w chuście ale to też tylko w terenie. Choć nieraz usypiałam ją w domu w chuście, zawsze odkładałam ją potem do łózeczka. Nie jestem zwolenniczką spania dzieci w domu w chuście.
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

  3. #3
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie Re: dlugosc spania w chuscie

    moja ma 11 miesięcy i spokojnie godzinkę i dłużej śpi w chuście czy w mt, na razie z przodu ale znam takie co i na plecach się wysypiają

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Milton Keynes
    Posty
    142

    Domyślnie Re: dlugosc spania w chuscie

    Ida budzi sie przy wyjmowaniu z chusty. Do mies nie uznawala spania na plaskim - w dzien a sypiala 3 i 2 godz teraz strzela sobie drzemki w domu do 2 h. max. Na spacerach zakupach itp dluzsze ale wszystko zalezy od dnia i nastroju (a moze temperatury?) Z tym ze teraz w ogole mniej spi bo opetalo ja cwiczenie siadania i obracania - czasem nawet budzi sie na jedzenie i zanim ja sie pozbieram zapomina o glodzie bo trenuje

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie Re: dlugosc spania w chuscie

    Kwestia jeszcze, czy sama bedziesz chciala trzymac na sobie ciezkie dziecko kiedy spi. Ostatni raz Luska sie na mnie wyspala jak 8 miesiecy miala (w plecaku z krzyzem, tylko tak juz wtedy na wyjscia wiazalam, na przód juz byla za ciezka na dluzsza mete). Pózniej juz tylko w kieszonce lub plecaku zasypiala, a wiazalam tak, zeby bylo latwiej ja odlozych jak usnie.
    Lu w okolicach roku wazyla ok 12 kg, teraz 15. Ma ponad metr wzrostu. Wogole juz dziwnie wyglada taki byk w wiazance. Jesli o jej tolerancje chodzi to tylko akceptuje pouche i kolkowe na krotkie dystanse. Wiazana tylko w wypadku gorszego samopoczucia Lu jest dopuszczana do glosu. Tylko nieliczni moga sie pochwalic calkowicie chustowym mobilnym dzieciem.

  6. #6
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: dlugosc spania w chuscie

    Ja do tych nielicznych chyba należę
    Rok i tylko 9.5 kg, czyli przy dobrej chuście i dobrym dociągnięciu nawet z przodu po 2 godz noszenia odczuwam co najwyżej ból stóp.
    Tośka śpi w chuście tylko wtedy, kiedy wychodzę z nią przed drzemką, a to zdarza się wyjątkowo, bo zasypianie zajmuje jej sporo (około 40 min), a jak już zaśnie to mogłaby spać i ze 3 godziny, tak jej dobrze.
    W nosidle, na mężowych plecach zasnęła tylko raz i była wtedy porządnie wymęczona.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie Re: dlugosc spania w chuscie

    mój Groch w chuście spał nawet ze 3h mając ponad rok - na plecach w... Bieszczadach czasem i koło domu też tak umiał pospac. Ale ogólnie w dzień on całkiem nieźle spał i w wózku na tarasie i w łóżeczku
    Pestka natomiast od urodzenia NieLubiącaPoziomu więc w chuscie spac uwielbia - jak była mniejsza to z 1,5h. Potem jej się odmieniło i w ogóle spac przestała prawie, więc 40 minut w ogóle to jest sukces

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    9

    Domyślnie Re: dlugosc spania w chuscie

    Moja córcia ma już prawie 5 miesięcy i bardzo lubi spać w chuście (śpi sobie po ok. 2h, czasem troszkę dłużej nawet). Wiązana jest z przodu i baaaardzo to lubi Jestem ciekawa czy jak podrośnie będzie jej się nadal podobało...
    W tej chwili czasami nawet nie chce spać "na płasko" w ciągu dnia, a jak tylko zostanie umieszczona w chuście - zasypia szczęśliwa.
    Stefcia (10 sierpnia 2008r.)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •