Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: cytat z książki

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie cytat z książki

    Czytałam sobie ostatnio książkę Elli Maillart " Od gór niebiańskich do czerwonych piasków" i trafiłam na taki opis EC



    Dodam tylko , że jest to obrazek z Samarkandy z lat 30-tych ubiegłego wieku. I był jeszcze opis kobiety, który rozwiesza pranie - materace z dziurą w środku.

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Montessori o pieluchach, ec i nocniku

    No to ja wklejam, co ostatnio znalazłam w polskim tłumaczeniu "The joyful child", czyli "Niezbędniku Montessori od Narodzenia do Lat Trzech"

    PRZYWIĄZANIE I ROZŁĄKA, PRZYGOTOWANIE DO ODSTAWIENIA OD PIERSI I NAUKI
    UŻYWANIA TOALETY
    Dzieci w tak zwanych niemowlęcych społecznościach (nazwa określająca ośrodki opieki nad niemowlętami), które noszą
    bawełniane pieluchy uczą się używać toalety w tym samym czasie, w którym ćwiczą wstawanie i chodzenie. Opiekunowie
    zwani Asystentami dla Niemowlęctwa (z ang. Assistants to Infancy) szczegółowo zapisują, kiedy dziecko sika i na tej
    podstawie w przewidywalnych momentach oferują mu nocnik nie naciskając jednak na dziecko w żaden sposób. Dzieci
    uwielbiają uczyć się siadać na niewielkim krześle obok nocnika, ściągać pieluchy i korzystać z nocnika tak samo, jak lubią
    naśladować inne czynności, które dzieją się wokół nich.
    Pierwszy rok życia odznacza się niezwykłym rozwojem niezależności. Najpierw dziecko opuszcza bezpieczne łono,
    ponieważ przyszedł czas, aby poruszać się i wzrastać jako oddzielny organizm. Następnie uczy się ono raczkować, podnosić,
    wstawać i chodzić. W ogromnym stopniu chłonie ono język, który używany będzie później. Odstawienie od piersi i nauka
    używania toalety, kiedy są odpowiednio przygotowane, mogą być dla małego dziecka zupełnie naturalnym i przyjemnym
    okresem przejściowym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •