Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Oczom nie wierze ;)

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie Oczom nie wierze ;)

    Szukaj nie działa wiec moze było, ale chyba bym nie przegapiła. Pamietam nieszczesną bluze polarową do noszenia dzieci i ok, to jeszcze jestem w stanie zrozumiec, odzież wierzchnia. Ale po co komu bluzka do noszenia? A moze potrzebna ? Powodzenia z dociąganiem
    http://mamawear-allaitement.fr/fr/t-...e-chinois.html

  2. #2
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    a może to jest taka opaska do kangurowania??
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,765

    Domyślnie

    bluzka-wisiadlo = koszmarek.

    matka czworga
    i psa


  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    francuskiego nie znam, ale zgooglowałam sobie go na angielskich stronach ( tam gorsze zdjecia byly , nie przedstawiajace "zaczepu" na dziecko, wiec francuska zalinkowalam) i jest opisywana jako top do babywearingu, porównywane nawet z MT

  5. #5
    Chustofanka Awatar claribell
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Kraków / Czaniec
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    a może to jest taka opaska do kangurowania??
    Też bym obstawiała to jako pomoc w kangurowaniu najmniejszych dzieci - być może w instrukcji jest notka o potrzebie podtrzymywania dziecka rękami w czasie noszenia.

    A tak szyje moja Mama :* - www.efartuchy.pl

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Koszmarek.
    Ktoś miał pomysł, ale nie wyszło.
    Kiedyś jakiś polski producent z 2 lata temu kombinował coś podobnego. Skończyło się to bodajże klapą.

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    Ziabaqlu?
    Nie wiem, jak z bluzą, ale chyba się skończyło na sensownych ciuchach do karmienia

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    o mamo
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    o rety, nie wszystkie pomysły trzeba od razu realizować, a przy najmnijej trzeba podejść do nich krytytcznie


  10. #10
    Chustofanka Awatar ginger
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    222

    Domyślnie

    To jest raczej do kangurowania, Google wypluł:

    Ta koszulka kangur (skóra do skóry) mogą nosić dziecko bez rękawów skóra do skóry kontaktu od urodzenia do około 6-7 kg. Oprócz jego eleganckim wyglądem, komfort super, pozwala również karmienie piersią z uznania. Kanadyjska produkcja - w bawełnę Jersey / elastanu z dobrą gęstości.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Wy to zawsze coś wynajdziecie Ale dla mnie to trochę nie wygodne...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  12. #12
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    mnie to mniej przeraża niż ta nieszczęsna bluza.
    Tylko jeśli już, to bym to ograniczyła do kangurowania na półleżąco lub drzemek, jak noworodek lubi czasem na mamie pospać A jesli już ponosić to koniecznie z reką pod pupą - zawsze drugą można coś przez moment zrobić Bardzo mi się podoba, że promuja kontakt skóra do skóry, bo to się nie zdarza często a jest niesamowicie wartościowe.

    Nie podobają mi się na pewno krawędzie bocznych częsci bluzki przechodzące przez połowę pleców.
    No i na pewno w opasce do kangurowania rozstaw nóżek byłby lepszy - czyt. mniejszy.

    Bazuję oczywiście na tym translatorze, bo francuskiego nie znam. Jeśli by polecali noszenie jako takie w tym, to oczywiście jestem na nie.

    Za to zupełnie nie wierzę, w to, że taka koszulka się nie będzie deformować i zawsze wróci do stanu fabrycznego bez dziecia w środku
    Ostatnio edytowane przez mart ; 11-03-2012 o 22:31

  13. #13
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to ta bluzka do kangurowania jest jak nic Takie moje pierwsze wrazenie.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    ej, spokojnie, to wcale nie musi być takie złe. Że przefajnowane, widzimy wszystkie, ale to jest - jak patrzę i czytam - coś jakby skrzyżowanie opaski do kangurowania z chustą elastyczną i bluzką. Toto ma poły, takie poło-paski. Wkłada się "bebe" pod topik "skóra do skóry", a potem wiąże jak połami chusty czy tam szerokimi paskami od nosidła. Z tym mei-taiem w opisie trochę przesadzili, ale dla noworodka to może zadziałać. Nie żeby długo nosić, ale właśnie do tulenia i husiania, i kangurowania, i przytulania modelu nieodkładalnego - w sumie od razu sobie wyobraziłam moją starszaczkę w czymś takim, obie byłybyśmy szczęśliwe - ona na mnie, a ja w półleżeniu przed laptopem, hi hi.

    edit: ale opisane jest jako coś dla tych, które chcą nosić dziecko bez zawracania sobie głowy wiązaniem chusty. No do tego rzeczywiście nie bardzo.

    a tutaj wersja dla tatusia, "dostosowana do męskiej morfologii"
    Ostatnio edytowane przez kakot ; 12-03-2012 o 22:33

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    No pewnie tak, ale po co komu BLUZKA do noszenia??? To takich bluzek trzeba by bylo miec kilka na zmiane, a cene maja chusty elastycznej (albo nawet lepiej). No ja np. dwa dni w bluzce nie chodze ( a w chuscie to nawet kilka dni moge bez prania ). Nawet jak mnie dzieci nie zaplują, to przeciez czlowiek sie poci. W takiej bluzce to jeszcze bardziej. Ludzie beda prali wieczór i zakladali rano? No i codziennie w tej samej bluzce szał

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Niestety francuskie mamy są wygodne, wiec przemowi do nich prędzej bluzka, w która mogą wsadzić dziecko i chwile ponosić po domu, niż piec metrów szmaty. Stad chyba taki wynalazek. Za to fajne jest to, ze promuje kontakt skóra do skory i ogólnie karmienie piersią, co tez jest tu coraz rzadsze niestety.
    K. 2009M. 2012

  17. #17
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    oj a mi niestety zdjecia nie dzialaja oprocz tego glownego za mało danych dla mnie,ale ciekawam jakby się w takiej bluzce nosiło...ile taka bluzka wytrzyma-4-5kg?więc dla wcześniaków to mogłoby dawać radę


  18. #18
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasnie Pani :) Zobacz posta
    No pewnie tak, ale po co komu BLUZKA do noszenia??? To takich bluzek trzeba by bylo miec kilka na zmiane, a cene maja chusty elastycznej (albo nawet lepiej). No ja np. dwa dni w bluzce nie chodze ( a w chuscie to nawet kilka dni moge bez prania ). Nawet jak mnie dzieci nie zaplują, to przeciez czlowiek sie poci. W takiej bluzce to jeszcze bardziej. Ludzie beda prali wieczór i zakladali rano? No i codziennie w tej samej bluzce szał
    no tak ale dziecko wyjmuje i nadal jest w bluzce a z chustą to problem jakby chcieć skóra do skóry, chyba zę cos rozpinanego pod spód...tyle że wtedy gorąco.
    mi się z elastykiem kojarzy, 3 warstwy na dziecku...tyle jakby szersze te poły dać i wiązać je na krzyż pod pupą jak MT
    jeszcze bym musiała zobaczyć jak to sobie radzi z podtrzymywaniem główki.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  19. #19
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    jeszcze bym musiała zobaczyć jak to sobie radzi z podtrzymywaniem główki.
    Otóż to. W okolicach główki wygląda to trochę jak wiązanie 2x. Tylko mam spore wątpliwości, czy to wystarczająco dobrze podtrzyma główkę noworodka.
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  20. #20
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ale czad To ma być alternatywa dla elastycznej czy jak?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •