Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Reni Jusis na okładce Rossmanowej gazetki

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    Ja też specjalnie po gazetkę lazłam do rossmana i właśnie przeczytałam odpowiedź na pytanie odnośnie chust. Tylko nie bardzo mogę zrozumieć jak noszenie w chuście wpływa na laktację...
    no jak kilka godzin dziennie nosisz pod nosem pachnącą głowke niemowlaczka to oksytocyna strzela

  2. #22
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buka Zobacz posta
    Racja
    Tylko, że takie podejście w dzisiejszych czasach jest uznawane za normalne, latanie do lekarza z każdą duperelą - bo przecież musza zarabiać, witaminki, antybiotyki, szczepienia niebawem na katar właśnie wymyślą, to nazywane jest dbaniem o dziecko. Nie ważna jest natomiast jego dieta - słodycze jak najbardziej są ok, nie ważne sa potrzeby dzinaczej iecka, niech śpi samo, szacunek do dziecka lezy i kwiczy - bicie to nie przemoc. Myślę, że ludziom, ktoś ostro pozmieniał priorytety, media są współodpowiedzialne za ten stan rzeczy. Jeśli pojawia się, która mówi, ze postępuje inaczej - dla dobra dziecka to SZOK, bo jak tak mozna. A jednak mozna. Zresztą każda matka w swoich oczach stara się uchodzić, za dobrą matkę, dlatego nie lubi, kiedy ktoś mówi, że coś robi lepiej, a teorie o 180 stopni różne od jej podejścia - potwierdzają eksperci, boli, boli Myślę, ze takie zacietrzewienie w swych poglądach wynika z jakichś kompleksów. Mama mi wmawia, ze ona nie jest taka "nowoczesna" jak ja i nie zna sie na nowym podejściu, ale czwórkę dzieci wychowała, na to ja jej mówię, że nie jestem nowoczesna - wręcz przeciwnie. Tak trudno to zrozumieć, że da się życ bez wielu rzeczy, jakie dziś staraja sie nam wcisnąć jako niezbędne.
    dokładnie
    co do mam naszych wielu pewnie, to nie było takiego "przeładowania" mozliwościami
    inne czasy, inne podejscie
    pewnie rzeczy robiły inaczej, wiadomo
    tak robiła jak umiały/mogły/dały rade wywalczyc ze swymi matkami...
    hihi
    ja non toper słysze ze moje dziecko jest "rozpuszczone"
    na to moj partner się zawsze pyta, a gdzie jej sie nogi rozpuszczaja???


    tez mnie śmieszy to stwierdzenie ze ja taka nowoczesna jestem

    tak sobie myslę ze w tym "przeładowanym" informacja/towarem świecie jest takie cisnienie/presja ze można ulec...maskara nie

    rety-w ogóle sorka za ot
    ale mam takie przemyslenia po swietnej książce
    (kolejnej)
    Carl Honore"pod presja"
    no kurczaki, juz sie normalnie do finlandi przeprowadzałam
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  3. #23
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    mały OT a propos nowoczesności: przedwczoraj rozmawiałam z lekarką o różnych przedporodowych scenariuszach i pytam czemu mam od razu pędzić do szpitala po odejściu wód - motywując swoją wątplwość tym, że chyba szpital będzie zobowiązany do podania mi oksy, której chciałabym uniknąć. "oj bo teraz taka moda na te porody bez oksytocyny, nacinania, i pewnie bez znieczulenia by Pani chciała, co?"

  4. #24
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    mi, bo Ty poprostu modna chcesz być
    to pozostaje życzyć, by wody za szybko nie odeszły, byś mogła w tym modnym nurcie spokojnie urodzić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •