Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: lanolina gdzie, jaką i ile kupić

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    65

    Domyślnie lanolina gdzie, jaką i ile kupić

    Witam
    chciałam sobie zrobić otulacze wełniane, czytałam że żeby nie przeciekały potrzebne jest lanolinowanie, znalazłam kuracje lanolinowe (oraz różne opinie o nich) oraz czystą lanolinę w butelkach 1l na allegro, tylko że ta lanolina jest w różnych cenach - widziałam i za 20zł i za 50...
    czy mozna laniline kupic gdzies stacjonarnie (jestem z Poznania, wiec sklepow niby duzo w okolicy a jesli nie to czym ona moze sie roznic i czy cos polecacie?
    no i jesli bym miala placic koszty przesylki to bym chciala miec na zapas od razu, ile mam tego kupic???

  2. #2
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    specjalnie robie przegląd allegro i 1l lanoliny to ja nigdzie nie widzę - co najwyżej środki do prania wełny z lanoliną, źle opisane. A, przepraszam, są 1/4, 1/2, 1 kg opakowania lanoliny aptecznej.

    Możesz kupić lanolinę apteczną/kosmetyczną na allergo (ale raczej jest w mniejszych opakowaniach) albo w aptece, możesz kupić maść na brodawki 100% lanoliny (ziajka, A-Pectus, medela, lansinoh...). Nie wiem jak często będziesz używać wełniaków (non-stop, tylko na noc...), a więc jak często lanolinować, ale mi 20 ml tubka używana od kilku miesięcy dopiero zaczyna się kończyć.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    ja kupowałam w słoiczku na allegro, 100ml-około 15-17zł. teraz sprzedawca nie wystawił-specjalnie patrzyłam.
    w aptece żadnej nie dostałam, a pytałam chyba w 10(nawet mi lekarz kiedyś wystawił receptę, ale powiedzieli w aptece, że nie tak i nie dali- no właśnie, to co na recepcie niby miało być?)
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  4. #4
    Chustomanka Awatar astro
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    WrocłaW
    Posty
    843

    Domyślnie

    "czystej" lanoliny w aptece nie dostaniesz- nie w każdej, było to już gdzieś na forum, chyba, że masz np. krem robiony z lanoliną i poprosisz żeby Ci ją odmierzyli osobno
    opakowanie 100g kosztuje 7,5 zł w aptece na receptę , taka sama porcja w sklepie 25 zł

    a co do recepty to najprościej tak:

    Aquae distillate 5,0
    Lanolini ad 100,0
    3 Muszkieterów i Mała Księżniczka 20.07.200810.12.2011 24.11.201417.11.2017

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    ja wiem, że nie czystą
    on mi z jakąś witaminką wtedy wpisał
    ale w ogóle miał oczy, nie wiedział po co i na co
    dzięki za info, może się uda jeszcze skorzystać
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guzik Zobacz posta
    ja kupowałam w słoiczku na allegro, 100ml-około 15-17zł. teraz sprzedawca nie wystawił-specjalnie patrzyłam.
    nie wiem, czy to ten sam, ale można kupić
    40 g (9 zł) - http://allegro.pl/krem-100-lanolina-...156590341.html
    100 g (17 zł) - http://allegro.pl/lanolina-naturalna...175226421.html
    250 g (25 zł) - http://allegro.pl/lanolina-250g-najw...180360330.html
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7

    Domyślnie

    ja tez nie moglam dostac w aptece ;/ a krakow duzy.
    zmowilam tu http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Lanolina/55 male opakowanie 40ml 5,20zł a duze 200ml - 17.90zł.
    A ziaja w jakiej jest cenie?

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    specjalnie robie przegląd allegro i 1l lanoliny to ja nigdzie nie widzę - co najwyżej środki do prania wełny z lanoliną, źle opisane. A, przepraszam, są 1/4, 1/2, 1 kg opakowania lanoliny aptecznej.

    Możesz kupić lanolinę apteczną/kosmetyczną na allergo (ale raczej jest w mniejszych opakowaniach) albo w aptece, możesz kupić maść na brodawki 100% lanoliny (ziajka, A-Pectus, medela, lansinoh...). Nie wiem jak często będziesz używać wełniaków (non-stop, tylko na noc...), a więc jak często lanolinować, ale mi 20 ml tubka używana od kilku miesięcy dopiero zaczyna się kończyć.
    Teraz to już nie odtworzę, bo lanoliną się zainteresowałam z 3-4 tygodnie temu, zanim odkryłam że można także polar zrobić i na razie tnę mój zapas polaru, który kiedyś kupiłam i nie użyłam, bo szybciej niż druciaki, a mam kilka robótek "na stanie" przed świętami i chrztem i dwojke maluchow w omku...ale jak tylko się ogarnę chcę zrobić jakiś otulacz i zobaczyć jak mi się będzie sprawdzał welniany, tylko jakbym miała zapłacić za lanolinę z przesyłką dodatkowo jakieś straszne pieniądze, to chyba bym została przy polarkowych tylko :mam nadzieje ze do tego czasu odpieluchuje synka, to mi zostanie tylko 1 dziecko do opierania... szkoda tylko ze nie wiedzialam wczesniej ze jednorazowki niezdrowe

    poszukam tych masci tez, ale co z nimi potem zrobic???

  9. #9
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    ja dopiero niedawno odkryłam wełniaka najpierw używałam bez lanoliny, ale już muszę go zalanolinować, szkoda, że wyrzuciłam maść na pośladki bo to chyba właśnie taka o której piszecie, ta tzw.pośladkowa pisana na receptę przez lekarza
    ehhhh
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #10
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja kupowałam tu http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Lanolina/55 bardzo gęsta i wydajna.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #11
    Chustofanka Awatar Oniona
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    215

    Domyślnie

    To ja chyba miałam ogromne szczęście, bo pani w aptece w Jelczu- Laskowicach bez problemu poszła i mi odważyła Zapłaciłam 8zł .Nawet nie wiedziałam, że tak ciężko jest dostać lanolinę.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,738

    Domyślnie

    Na mnie farmaceutka popatrzyla jak na wariatke, kiedy chcialam kupic.
    Wiec kupilam sobie tu: http://allegro.pl/lanolina-250g-najw...904323953.html

  13. #13
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ja w zrób sobie krem, kupiłam 200ml , to wyszło całkiem tanio. w aptece owszem chciano mi nawet sprzedać ale tak sobie policzyli że wyszło drożej niż w zsk z wysyłką
    Cytat Zamieszczone przez Oniona Zobacz posta
    To ja chyba miałam ogromne szczęście, bo pani w aptece w Jelczu- Laskowicach bez problemu poszła i mi odważyła Zapłaciłam 8zł .Nawet nie wiedziałam, że tak ciężko jest dostać lanolinę.
    tak, chyba miałaś ogromne szczęście- ja w kilku aptekach pytałam i wszędzie mówili, że tylko do receptur, albo jak wyżej
    Ostatnio edytowane przez wiki100 ; 06-01-2013 o 23:32
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  14. #14

    Domyślnie

    Eeeee, ale jak Wy uzywacie takiej aptecznej lanoliny??? Mnie kiedyś mama w aptece taka recepturowa wysepila ale to mi sie wcale rozpuscic nie dawało i smierdzialo tak, ze w końcu zarzucilam próby uznając, ze sie nie nadaje i kupiłam gotowa kurację

  15. #15
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    właśnie wróciłam z apteki i za 50g pani zawołała 25 zł więc podziękowałam trochę drogo mi się wydało
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  16. #16
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    właśnie wróciłam z apteki i za 50g pani zawołała 25 zł więc podziękowałam trochę drogo mi się wydało
    mi za 200g zawołała 35zł. w zsk jest mniej niż 20. wysyłka ok. 10zł.

    Cytat Zamieszczone przez masia Zobacz posta
    Eeeee, ale jak Wy uzywacie takiej aptecznej lanoliny??? Mnie kiedyś mama w aptece taka recepturowa wysepila ale to mi sie wcale rozpuscic nie dawało i smierdzialo tak, ze w końcu zarzucilam próby uznając, ze sie nie nadaje i kupiłam gotowa kurację
    no ale to trzeba mieszać z szarym mydłem- inaczej za chiny się nie rozpuści, było już na pewno gdzieś. Nie sądzę żeby w aptece lanolina była jakaś inna niż w internecie, to tak jak z cukrem np.- cukier to cukier, albo sól...
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  17. #17
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiki100 Zobacz posta
    no ale to trzeba mieszać z szarym mydłem- inaczej za chiny się nie rozpuści, było już na pewno gdzieś. Nie sądzę żeby w aptece lanolina była jakaś inna niż w internecie, to tak jak z cukrem np.- cukier to cukier, albo sól...
    Lanolina rózni sie zdecydowanie czystościa.

  18. #18

    Domyślnie

    No to taka recepturowa sie nada czy nie? I jeśli tak to jak ja rozpuscic?

  19. #19
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Lanolina rózni sie zdecydowanie czystościa.
    to ja już się nie odzywam, ja znam tylko taką z zrób sobie krem- jest spoko.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  20. #20
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masia Zobacz posta
    No to taka recepturowa sie nada czy nie? I jeśli tak to jak ja rozpuscic?
    no właśnie podajcie przepis

    Cytat Zamieszczone przez wiki100 Zobacz posta
    to ja już się nie odzywam, ja znam tylko taką z zrób sobie krem- jest spoko.
    ja też się nie znam, ale pewnie czymś się różnią, bo jak pytałam się w aptece to 1g kosztuje ok. 0,50 gr
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •