Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Jaki kubełek/pojemnik na zużyte pieluszki?

  1. #1
    Chustonówka Awatar Cath
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Jaki kubełek/pojemnik na zużyte pieluszki?

    Zastanawiam się jakich kubełków czy też pojemników (jakiej pojemności, firmy, bądź też gdzie kupione)używacie na zużyte pieluszki i gdzie je przechowujecie?
    Właśnie powiększyłam stosik pieluszkowy i już nie wiem jak duży pojemnik kupić (poprzedni miał 12l i chyba nawet 5 kieszonek z wkładami tam nie zmieszczę).
    Ostatnio edytowane przez Cath ; 29-01-2015 o 13:00

  2. #2
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Mialam takie
    16 l. wystarczalo w zupelnosci. A wyciagasz wklady z kieszonek? wtedy wiecej sie do wiadra miesci. wyciagalam i zasypywalam dno wiaderka i wklady po wierzchu soda- smrodek o wiele mniejszy
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  3. #3
    Chustonówka Awatar Cath
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Jaki kubełek/pojemnik ma zużyte pieluszki?

    Wyciągam wkłady. A ile tak mniej więcej sztuk mieści się do takiego wiaderka? Ja mam prostokątne, może dlatego mało się mieści

    A soda nie niszczy w żaden sposób pieluszek? Ja póki co używam do wiaderka olejku lawendowego (zapach uwielbiam! Nawet lawendę na ogródku posadziłam )
    Ostatnio edytowane przez Cath ; 08-10-2014 o 09:36

  4. #4
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    miałam identyczne, tylko pewnie innej firmy, po prostu wiadro z pokrywką ze sklepu z takimi rzeczami do domu, no i wkłady wyjmowałam przed włożeniem tam pieluchy, po dwóch dniach nie wyobrażałam sobie wyjmowania z wiadra i jeszcze wyciągania wkładu z pieluchy. Trzeciego dnia i tak zawsze prałam więc te 16 l starczało, choć jak pieluchowałam dwójkę albo przy noworodku to miałam dwa wiadra.

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    tez takie wiadro kupiłam. chyba 18 zł u nas w gospodarstwie domowym.

  6. #6
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthr...4%85-taboretu-)
    ja mam takie jak tu w temacie. za całe 20zł piorę co 3 dni i w zupełności mi starcza, ale ja jestem na otulaczach i wkładach.
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  7. #7
    Chustonówka Awatar Cath
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Jaki kubełek/pojemnik ma zużyte pieluszki?

    Cóż, chyba dziś jeszcze zrobię wycieczkę do ikei, bo mam przy łóżeczku ich regały i fajnie gdyby mi się taki pojemnik zmieścił na półkę obadam na miejscu na ile szczelne mogą być te z pokrywą.

    Już wiem dlaczego cos maly ten moj kubelek mi sie wydawal pomylilam pojemniki, ten moj ma chyba z 6 litrow
    Ostatnio edytowane przez Cath ; 08-10-2014 o 13:44

  8. #8
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,790

    Domyślnie

    Ja miałam dwa wiaderka. Jedno na kieszonki czy inne do prania niższej temp. A drugie na wkłady i formowanki do prania w wyższej temp.
    Miałam prostokątne, z taką szczelna klapką. Jedna ręka moglam wrzucić pieluche. Bardzo wygodne. Teraz używamy jako kosz na pranie na ubranka, a drugi córka sobie wzięła na śmieci po prostu.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Ja też miałam to wiadro ze zdjęcia, chyba jest dość rozpowszechnioną chińszczyzną IMO nie ma co przepłacać i kupować jakieś wyszukane firmowe za duże pieniądze. Jedyne, za co byłabym w stanie dopłacić, to jakieś mega szczelne zamknięcie - moja pokrywka regularnie się uchylała i po łazience roznosił się smrodek

  10. #10
    Chustonówka Awatar Cath
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziekuje za rady. Poki co kupilam prostokatny przezroczysty 22 litrowy pojemnik z ikei z pokrywka (od wczoraj testuje i wyglada na to ze jest dosc szczelny). Teraz w koncu wszystko mi sie zmiesci do prania co 2 dzien!

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja mam z Branq wiaderko - taboret. Może na nim stanąć osoba ważąca do 130kg- używam na zużyte pieluszki a jak coś potrzebuję sięgnąć małemu to staję na nim i nie muszę biec po taboret do kuchni. Bardzo polecam Jest mocne i bardzo funkcjonalne, zamyka się na taki klips.
    Niestety nie umiem wstawiać tu zdjęć

  12. #12
    Chustonówka Awatar buka01
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie

    Ja też mam właśnie to wiaderko Branq. Jest super szczelne i pojemne, nie kosztowało też jakoś dużo. Do tego siateczka do prania założona od razu do wiaderka, kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do środka i mamy super zestaw - stoi w sypialni a smrodku nie czuć wcale.
    A wygląda o tak:
    http://branq.eu/strona/nowa/images/s...aboretnieb.jpg

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Mam wiaderko takie, jak asioczka, czyli marki curver 16 l. Sprawdza się dość dobrze. Mieszczą mi się tam pieluszki z 2 dni, co odpowiada mojemu wsadowi pralki.

  14. #14
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja mam coś takiego: http://www.leroymerlin.pl/wyposazeni...151,l1750.html
    Pomimo że zamknięcie jest odchylane, to jak jest zamkniety zapachów nie wypuszcza na zewnątrz. Mieści sporo pieluch.

  15. #15
    Chustonówka Awatar Cath
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    Onka - serio się sprawdza? Ja mam ten kosz w kuchni - na śmieci, i jeśli 1 dzień nie wyniosę worka to już czuję. Ale byłoby fajne rozwiązanie goście nie musieliby podziwiać kolekcji pieluch do prania w prezroczystym pojemniku w łazience.

  16. #16
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    U mnie stoi w kuchni i nie czuję nic jak jest zamknięty. Jak ktoś otworzy to od razu czuć, więc chyba nie mam przytępionego węchu Jeśli masz taki w domu to możesz spróbować. Po co kupować nowy w ciemno

  17. #17
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cath Zobacz posta
    Dziekuje za rady. Poki co kupilam prostokatny przezroczysty 22 litrowy pojemnik z ikei z pokrywka (od wczoraj testuje i wyglada na to ze jest dosc szczelny). Teraz w koncu wszystko mi sie zmiesci do prania co 2 dzien!
    taki? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19898125/
    też taki mamy i jest w porządku

  18. #18
    Chustonówka Awatar Cath
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    taki? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19898125/
    też taki mamy i jest w porządku
    Taki akurat starcza nam na 2-3 dni (w zależności od tego czy jakieś jednorazówki są w użyciu). Ważne że pokrywka szczelnie trzyma zapachy

  19. #19
    Chustonoszka Awatar PostBlue
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Augustów
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cath Zobacz posta
    Dziekuje za rady. Poki co kupilam prostokatny przezroczysty 22 litrowy pojemnik z ikei z pokrywka (od wczoraj testuje i wyglada na to ze jest dosc szczelny). Teraz w koncu wszystko mi sie zmiesci do prania co 2 dzien!
    Też z takiego korzystam, z tym że piorę codziennie i nie używam pokrywki. Stoi w kotłownio-pralni, więc ewentualny smrodek nie byłby zbyt uciążliwy

  20. #20
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cath Zobacz posta
    Onka - serio się sprawdza? Ja mam ten kosz w kuchni - na śmieci, i jeśli 1 dzień nie wyniosę worka to już czuję. Ale byłoby fajne rozwiązanie goście nie musieliby podziwiać kolekcji pieluch do prania w prezroczystym pojemniku w łazience.
    Sprawdzałaś ten kosz czy się sprawdza? Poszukuję jakiegoś sprawdzonego, dobrego/szczelnego i praktycznego pojemnika na pieluszki

Podobne wątki

  1. off topic - kubełek zamiast wanienki
    Przez La Loba w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 16:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •