Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Wątek: Dodano zdjęcia! ratunku!!! moje pieluchy dziurawą się co pranie coraz bardziej

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    U mnie niszczą się pieluchy w pralce, jak upycham za dużo. Staram się teraz nie prać tak dużo na raz, tylko dozwoloną ilość wsadu do pralki.
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  2. #22
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez negrita Zobacz posta
    Mi się też dziurki zrobiły w wkładkach CT. Troszkę plamek chyba po smarach pojawiło mi się na wkładkach IB.
    Kurczę też obwiniam za to pralkę tylko, że moja jest nówka sztuka ma niecały rok i takie numery mi wywija.
    Nam jak zaczela tak robic to potem byla do wymiany tylko ze do tego halasowala - Pan powiedzial ze zatarlismy lozyska i sie nic nie da zrobic
    Zwroccie uwage na halas, bo jak jest glosniejsza, to wystarczy wumienic lozyska (moj Tata ma taką pralkę, że co rok musi wymieniac...) i sie nie zatrze... co prawda nie wiem jaki to moze miec wplyw na niszczenie materialu, ale szkoda pralkli (naprawa mojej miala kosztowac 1000zl, wiec kupilismy nowa...)
    My praliśmy dużo i stopniowo zwiększała poziom halasu, wiec nie zauwazylismy - dopiero ten smar ale myslalam ze to synek cos wrzucil do pralki i dalej pralam i sie popsula

  3. #23

    Domyślnie

    o matko, a już miałam zakładać nowy temat - u nas to samo! Porwane mam wkładki od nowiutkich monkey snuggles, porwane cp płakać mi się chce - może woreczki faktycznie pomogą, bo kupowanie nowej pralki w tym momencie nie jest przewidziane w naszym budżecie

    A macie pomysł, co zrobić z takimi porwanymi wkładkami? Da się to jakkolwiek naprawić??

    o, tak to u nas wygląda:


  4. #24
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    julaac te porwane wkładki wyślij do jakiejś szyjącej mamy, może da się je obszyć dodatkową warstwą np weluru bambusowego albo frotką. Przynajmniej będą miały dodatkową warstwę chłonną Ostatnio z dużym powodzeniem moją formowankę reanimowała eco mama.
    Współczuję przejść z pralką.

  5. #25

    Domyślnie

    o, dziękuję za podpowiedź, napiszę do niej!
    Kurczę, ale żeby monkey snuggles

  6. #26
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    o rany, masakra jakaś. Do mnie wróciły do wymiany moje bawełniane wkłady z ręczników wojskowych w podobnym stanie, dodam, że niewiele używane. też obstawiam, że winna temu pralka, bo ja używam chyba najintensywniej tej bawełny i najdłużej i nic podobnego u mnie nie ma miejsca - pralka nowiutka, nie ma roku.
    CP mi poszło przy jednej napce - wkład bambusowy.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie


    RAny, ja tak pluję na moją pralkę, a ona ani nie drze, ani nie smaruje.
    Współczuję dziewczyny, też pomyślałam, że można by je prać w woreczkach. U nas troszkę drobnych dziurek w IB, ale to normalne, z tego co wiem.
    A ten smar pralkowy u Was to brud&tłuszcz z detergentów? Może przegotowywanie z octem pomoże?

  8. #28
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    A u mnie się tak podarły, tylko nieco mniej niektóre wkłady od itti bitti. Ale to raczej nie pralka, bo ciuchy sie nie drą. Zaczęło się od małych dziurek i przetarć, do coraz większych w kolejnych praniach, aż w koncu dziury. Inne wkłady ok, tylko te bambusowe takie jakieś dziwne. Poza tym z jednego wkładu wyrwała się napka przy odpinaniu - materiał jak byk osłabiony jak nie wiem. Może od wysokiej temperatury? No cóż, trzeba przeżyć, że pieluchy nie są wieczne i kiedyś się eksploatują, ale żeby w uzywanych kilka miesięcy lub nowych... może proszek im nie służy? Albo twarda woda?
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  9. #29
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    o rany, masakra jakaś. Do mnie wróciły do wymiany moje bawełniane wkłady z ręczników wojskowych w podobnym stanie, dodam, że niewiele używane. też obstawiam, że winna temu pralka, bo ja używam chyba najintensywniej tej bawełny i najdłużej i nic podobnego u mnie nie ma miejsca - pralka nowiutka, nie ma roku.
    CP mi poszło przy jednej napce - wkład bambusowy.
    u mnie wkłady są mięciutkie po praniu, więc też obstawiam pralkę
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikulo Zobacz posta
    A u mnie się tak podarły, tylko nieco mniej niektóre wkłady od itti bitti. Ale to raczej nie pralka, bo ciuchy sie nie drą. Zaczęło się od małych dziurek i przetarć, do coraz większych w kolejnych praniach, aż w koncu dziury. Inne wkłady ok, tylko te bambusowe takie jakieś dziwne.
    no właśnie, to też wzbudza moje wątpliwości - bo to tylko bambus tak reaguje. Tetra swoją drogą, ale ona to eksploatowana intensywnie bardzo i przeżyła 9 miesięcy, zanim ją wymieniłam na nową - a te nowiutkie!

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    my też mamy co jakiś czas ten problem ;/ myślę, że poniekąd winna pralka, nie należy do najmłodszych ale póki co nie ma jak kupić nowej... //
    u nas tylko 5 pieluszek zaczęło się drzeć i kilka wkładów - głównie frotka(ręczniki z ikei), flanela(zewn warstwa formowanki) i bawełna(o dziwo taka nie do zdarcia - wojskowa) - tyle, że ja piorę w woreczkach i co i dziury są i czasem jakieś plamy nie wiadomo skąd ;/ co prawda teraz te najbardziej narażone na dziury są rzadko używane i prane, a te z największymi dziurami i tak nie będą trzymane dla kolejnego więc będą wymęczone ;/ ale i tak zawsze mi smutno jak widzę coś nowego lub już poniszczone ;/ zwłaszcza, że mam je od nowości, dbam o nie jak należy a i tak co jakiś czas coś znajdę
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  12. #32

    Domyślnie

    moje bambusy wyglądają tak jak te ze zdjęć! ten sam problem. Dziury i przetarcia. Pralka ma 5 lat. Co w niej niby może tak szkodzić? Wszystko w woreczkach prać?
    robię sobie odwyk

  13. #33
    Chustonoszka Awatar Brilho
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    90

    Domyślnie

    O kurcze jestem w szoku nie wpadlabym, ze to pralka tak urzadza pieluchy
    Dziewczyny może napiszcie jakie pralki macie, ciekawe czy takie same.

  14. #34

    Domyślnie

    U mnie pralka porwała malutkiego bodziaka na strzępy, dosłownie niemal nic z niego nie zostało. Przy wirowaniu coś tarło, ale też nie zawsze. Zaprosiłam pana od pralek, okazało się, że to wina fiszbiny od biustonosza, dostała się gdzieś pod bęben. Fachowiec mówił, że bardzo często się spotyka z takim problemem. Zalecil prać drobną odzież w worku i nie przepełniać pralki.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •