Strona 20 z 29 PierwszyPierwszy ... 101213141516171819202122232425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #381
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yasmin Zobacz posta
    a ten plecak i kangurek już mogę zakładać? gdzie znajdę jakieś fajne filmiki - moze jest tu jakaś sekcja na forum z poradami odnośnie wiązania?
    sorki że tak dopytuje ale nie mogę się trochę odnaleźć a córcia nie pomaga zabiera uwagę
    plecak i kangurek jak najbardziej mozesz juz wiazac; kangurek jest od urodzenia
    tu masz caly dzial z wiazaniami: http://www.chusty.info/forum/forumdi...owi%C4%85zanie

    tam znajdziesz instrukcje do kangurka i do plecaka prostego

  2. #382
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Moje ulubione instrukcje to te niemieckie (tu kieszonka), chociaż niewiele rozumiem. Szkoda, że nie mają zrobione kangurka. Plecaczek za to mają super pokazany.

  3. #383
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny... cały czas się waham czy kupić bawełnianą LL 4,2 metra czy Agat Little Frog rozm 3.6m wełna merytesowa i bawełna.. podobno dobry na upały... co radzicie??

  4. #384
    Chustonówka Awatar fan
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Kościerzyna
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja się nie znam na składach, bo dopiero co kupiłam chustę, ale jak na razie widzę, że nic krótszego niż 4,6 mieć nie mogę (roz. 42 raczej na górze). Wiążę na razie tylko kieszonkę i zostaje mi trochę ogonka, ale z krótszą mogłabym sobie nie poradzić. Więc to zależy jak chcesz nosić. W tym wątku masz opisane trochę jaka chusta jest potrzebna do jakiego wiązania - http://www.chusty.info/forum/showthr...%C4%85za%C5%84

  5. #385
    Chustonówka Awatar 1985sloneczko
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    24

    Domyślnie

    POMOCY!! Jestem nowa
    Z góry dziękuję wszystkim którzy będą chcieli mi pomóc Jestem totalnym nowicjuszem, z wielkim zamiłowaniem do bliskości z moim ukochanym dzieckiem Młody ma 9,5miesiąca i z jakieś 9kg do tego ok. 78cm długości i d kilku dni siada (nareszcie!! bo to oznacza że możemy zacząć przygodę z blw). Marzy mi się zostawić w domu wózek i wziąć Syna ot tak na spacer w czymś (nosidło, chusta), ale totalnie nie wiem co by się nadawało dla nas :/ Poradźcie coś - plissssss

  6. #386
    yena
    Guest

    Domyślnie

    sloneczko, a próbowałaś kiedykolwiek jakiegoś nosidła? chustę doradzić łatwiej, ale z nosidłami to bardzo indywidulana sprawa. widziałam ostatnio u koleżanki nowe beco, które kupiła dla dziecka w podobnym wieku - bardzo się to nosidło zmieniło przez lata. wydaje się dośc uniwersalne, jest łatwe w obsłudze - bardzo mi się spodobało, a i koleżanka zadowolona.

  7. #387
    Chustonówka Awatar 1985sloneczko
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    24

    Domyślnie

    No właśnie nigdy nic - nawet nie mam z kim o tym porozmawiać, nie znam żadnej mamy z 3miasta która kangurzy :/

  8. #388
    yena
    Guest

    Domyślnie

    a zaglądałaś na podforum Trójmiasto? na pewno znajdą sie tam jakieś miłe i pomocne mamy, które chętnie się spotkają

  9. #389
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Sloneczko dobrze by bylo jakbys mogla przymierzyc rozne nosidla, by zarowno Tobie jak I dziecku bylo wygodnie. A z 3miasta jest tu kilka mam

  10. #390
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    zobacz, mamy z trójmiasta umawiają się na spotkania, może dołączysz?
    http://www.chusty.info/forum/showthr...91#post2931091
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  11. #391
    Chustonówka Awatar 1985sloneczko
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc :*

  12. #392
    Chustomanka Awatar mantra
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    660

    Domyślnie

    Ja potrzebuję skonsultować moje plany chustonoszeniowe Jedyną wiedzę jaką mam to z lektury forum i sporadycznych kontaktów z osobami noszącymi.

    Jestem w ciąży, to moje pierwsze dzieciątko, rodzę w styczniu. Wymiary moje to 36 na górze i 168 cm wzrostu, mój mąż 178 cm i jest szczupły (nie nosi nic większego niż rozmiar L).

    Chciałabym kupić sobie dwie chusty - jedną kółkową a drugą tkaną. Czy 4,2 będzie dobre dla nas obojga? Czy powiniśmy szukać 4,6?

    Jaki rozmiar chusty kółkowej wybrać przy założeniu że interesuje mnie kółkowa z zakładkami i kółkami w rozmiarze L (przeczytałam że te parametry poprawiają komfort noszenia). Wyobrażam ją sobie szczególnie do noszenia na początku i jak dziecko będzie już chodziło, żeby szybko je wrzucić na biodro.

    Jestem też zakochana w Tuli, ale wiem że na początek nie jest polecanym rozwiązaniem. Sprawiłam sobie jedank po jakiejś okazji wkładkę dla niemowlaka Najwyżej wypożyczę nosidło i sprawdzę na dziecku, bo rozumiem że jeżeli wszystko dobrze dociągnięte i akurat dziecko do tuli będzie pasowało to będzie dla niego ok?

    Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki, też odnośnie składów chust bo tu jestem zielona.

  13. #393
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    4,2 do kieszonki dla Was powinno się sprawdzić co do rs to nie pomogę.
    Tulę polecam dla większego człowieka, jeśli chcecie nosić w chuście to od tego zacznijcie, dla maleństwa to będzie bardziej komfortowe

  14. #394
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Mantra mysle, ze 4,2m spokojnie wam starczy- zarowno na kangurka, na kieszonke rowniez powinno, a pozniej na plecka prosty nie bedzie za dluga; co do dlugosci chusty- ok 1,8m powinno byc wystarczajace; co do ramienia sie nie wypowiem, bo ja wole ramie proste

    z Tula poczekaj az dziec zacznie siadac

    i przy okazji zapraszam do ciazowego watku zimowego

  15. #395
    Chustomanka Awatar mantra
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    660

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc I zaproszenie do wątku

  16. #396
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    A z nosidłem Angel Pack miał ktoś do czynienia?

  17. #397
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    A z nosidłem Angel Pack miał ktoś do czynienia?
    Tak, kiedys. A co Cie interesuje?

  18. #398
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    Tak, kiedys. A co Cie interesuje?
    Generalnie jak się sprawuje i czy warto się nim interesować jako pierwszym nosidłem dla półroczniaka

  19. #399
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    Generalnie jak się sprawuje i czy warto się nim interesować jako pierwszym nosidłem dla półroczniaka
    tutaj masz watki z opiniami uzytkownikow:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ght=Angel+Pack
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ght=Angel+Pack

    i raczej na polroczniaka moze byc za duze jeszcze

  20. #400
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Niestety syn nadal chusty nie akceptuje. Kangurka na biodrze za długo motam, żeby to wytrzymał, a na plecy nie umiem go sama wrzucić (skończył niedawno 5 miesięcy). Jakieś jeszcze wiązanie byłoby dla takiego malucha? Może chusta za długa - prawie 5 metrów...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •