Strona 4 z 29 PierwszyPierwszy 12345678910111214 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #61
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    a jaka chuste (nalepiej taka zebym nie poszla od razu z torbami ) polecilybyscie dla poczatkujacej mamy 5 miesieczniaka (6kg)? jakas firma konkretna moze ..??
    Ile trwalo zanim doszlyscie do jako takiej wprawy przy wiazaniu??

  2. #62
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    10 -15 powtórzeń wiązań

    ja polecę Ci Storchenwiege, Didymos, może Girasol.
    ale nie nówki, tylko z bazarku.

  3. #63
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    Mam prośbę odnośnie opinii nt chusty almelle s
    tkana skośno-krzyżowo
    wymiary 4,6 m na 68 cm
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

  4. #64
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    są tu wątki z testami i recenzjami tych chust

  5. #65
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    no włąśnie wydawało mi się, że nie ma
    jeszcze raz poszukam
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

  6. #66
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    a taka chusta dla nowej - zielonej mamy???

    http://allegro.pl/pentelka-chusta-el...441551760.html
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

  7. #67
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dziewczyny, proszę pomóżcie. Ja mam 163cm wzrostu i pociążowy rozmiar 42 a mąż 198 cm, szczupły - jakiego rozmiaru powinnam szukać?? Będziemy nosić obecnie trochę ponad 6 kg (2 miesiące).

  8. #68
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja też jestem nowa, chociaż podczytuję forum od kilku miesięcy w poszukiwaniu wskazówek do pierwszego zakupu. Jutro mam szkolenie z motania i pewnie wiedza mi szybko uleci jeśli nie zacznę ćwiczyć na własnej chuście. Szukam chusty/2 chust, które spełniają kryteria: do noszenia dla mnie (wzrost 165 i 76 waga (pewnie zejdę poniżej 70)) i sporadycznie dla męża (180, 80kg). Głównie potrzebuję chusty do noszenia w domu i to będzie jej główne zastosowanie, sporadycznie mąż-na długich spacerach. Chusta raczej na pierwsze pół roku życia, a potem będę szukała czegoś nowego i chustę będę sprzedawać, więc dobrze żeby była chodliwa. Synek ma miesiąc i waży 4,5kg. Cena dowolna. Znajdą się jakieś propozycje na idealną jedną chustę czy będę musiała nabyć 2?

  9. #69
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    mam pytanie - czy wszystkie chusty tkane splotem skośno-krzyżowym są w paski?

    Dużo bardziej podobają mi się gładkie... Myślę o kupieniu Nati (jest w interesującym mnie przedziale cenowym) - czy takie gładkie też są ok? Czy lepiej jednak kupić pasiaka?

  10. #70
    Chustonówka Awatar alexinarts
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Rembertów
    Posty
    49

    Domyślnie chuda prosi o pomoc

    Witam wszystkich,
    jestem w temacie całkiem nowa. Nie rozumiem skrótów którymi tu na forum się operuje.
    Ale do rzeczy.
    Nie wiem od czego zacząć. Kupiłam kółkową -niewypał.
    Kupiłam nosidło - ale jest sztywnym plecakiem w którym dziecku nie wygodnie - Womar Zaffiro -wierci się jakby chciał wyjść.
    Mam chustę - kupiłam bo się nie znam - coś co w niektórych miejscach czytałam, że nie dobra bo jak prześcieradło - tj. Nimar tkana. Nie umiem jej zawiązać, a czytałam, że niektóre mamy nawet by się bały.

    Podkreślę, że nie stać mnie na nosidła Tuli, chusty jakieś droższe itp.

    Ja jestem drobna - 163cm i 46kg, mąż - 189cm i 86kg, a synek 10mcy z 75cm i 7160kg.

    Proszę o pomoc, bo chcę go nosić.

    Pozdrawiam.

  11. #71
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexinarts Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    jestem w temacie całkiem nowa. Nie rozumiem skrótów którymi tu na forum się operuje.
    Ale do rzeczy.
    Nie wiem od czego zacząć. Kupiłam kółkową -niewypał.
    Kupiłam nosidło - ale jest sztywnym plecakiem w którym dziecku nie wygodnie - Womar Zaffiro -wierci się jakby chciał wyjść.
    Mam chustę - kupiłam bo się nie znam - coś co w niektórych miejscach czytałam, że nie dobra bo jak prześcieradło - tj. Nimar tkana. Nie umiem jej zawiązać, a czytałam, że niektóre mamy nawet by się bały.

    Podkreślę, że nie stać mnie na nosidła Tuli, chusty jakieś droższe itp.

    Ja jestem drobna - 163cm i 46kg, mąż - 189cm i 86kg, a synek 10mcy z 75cm i 7160kg.

    Proszę o pomoc, bo chcę go nosić.

    Pozdrawiam.
    Moze sprobuj poszukac jakiejs chustomamy z Twojej okolicy W dziale Forum - Pomocne Chustomamy na pewno znajdzie sie ktos gotowy pokazac jak dobrze nosic i doradzic jakos bardziej konkretnie. Dlaczego ta kolowa to niewypal? Moze po prostu zle dobrana? Moze jeszcze da sie cos z tym zrobic warto tez obejrzec filmiki instruktazowe z roznych rodzajow chust i wiazan - mi bardzo pomogly kiedy uczylam sie swojego pierwszego wiazania! Wszystko w dziale Chustowiazanie

  12. #72
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexinarts Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    jestem w temacie całkiem nowa. Nie rozumiem skrótów którymi tu na forum się operuje.
    Ale do rzeczy.
    Nie wiem od czego zacząć. Kupiłam kółkową -niewypał.
    Kupiłam nosidło - ale jest sztywnym plecakiem w którym dziecku nie wygodnie - Womar Zaffiro -wierci się jakby chciał wyjść.
    Mam chustę - kupiłam bo się nie znam - coś co w niektórych miejscach czytałam, że nie dobra bo jak prześcieradło - tj. Nimar tkana. Nie umiem jej zawiązać, a czytałam, że niektóre mamy nawet by się bały.

    Podkreślę, że nie stać mnie na nosidła Tuli, chusty jakieś droższe itp.

    Ja jestem drobna - 163cm i 46kg, mąż - 189cm i 86kg, a synek 10mcy z 75cm i 7160kg.

    Proszę o pomoc, bo chcę go nosić.

    Pozdrawiam.
    nie jestem doświadczoną chustomamą, ale miałam podobnie jak TY a mianowicie ok 9-10 m-ca synka, chciałam go nosić, wypożyczyłam na początek chustę i niestety - niewypał, nie umiałam za dobrze wiązać, a synek się niecierpliwił (pewnie nie wiedział o co chodzi ) - więc tylko się domyśliłam że już jest na chustę za duży i nieprzyzwyczajony, następnie miałam z Testów MT - tu już było lepiej, i generalnie polecam, a ostatecznie kupiłam nosidło (takie: http://babysteals.stealnetwork.com/a...cts.php?id=478 ) no i troszkę się ponosiliśmy choć mój to ciężki bo już wtedy ważył 10 kg, ale nosidło zapinałam raz dwa i było ok, teraz przy drugim maluszku chcę zacząć od początku z chustą aby się przyzwyczaił i wiedział co tam Mama mota

    z jakiej części Warszawy jesteś??? jeśli chcesz mogę nosidło pożyczyć, zobaczyłabyś czy Wam pasuje

  13. #73
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    2

    Domyślnie Potrzebuję szybko chusty

    Witajcie, mój synek ma dwa miesiące waży około 5 kg i nie chce już jeździć w gondoli, w domu też nie wiele mogę zrobić bo Ignaś najlepiej czuje się u mnie na rączkach. Postanowiłam więc kupić chustę, ale nie mam pojęcia jaką? Chciałabym aby Igi mógł w niej oglądać świat, fajnie by też było żeby można Go było nosić w różnych pozycjach. Ja mam 173 cm wzrostu, a Igi 62 cm.Proszę pomóżcie.
    Ostatnio edytowane przez Andziab ; 14-08-2012 o 13:17

  14. #74
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andziab Zobacz posta
    Witajcie, mój synek ma dwa miesiące waży około 5 kg i nie chce już jeździć w gondoli, w domu też nie wiele mogę zrobić bo Ignaś najlepiej czuje się u mnie na rączkach. Postanowiłam więc kupić chustę, ale nie mam pojęcia jaką? Chciałabym aby Igi mógł w niej oglądać świat, fajnie by też było żeby można Go było nosić w różnych pozycjach. Ja mam 173 cm wzrostu, a Igi 62 cm.Proszę pomóżcie.
    Mysle ze wiazana skosno-krzyzowa bedzie najlepsza dlugosc ok 4,6 chyba powinna byc dobra, zalezy jeszcze jakiej jestes budowy? wybor chust jest ogromny wiec duzo zalezy od tego ile chcesz przeznaczyc na ten cel. Nowe chusty ciezko sie wiaze,wymagaja "zlamania" wiec na poczatek dobrze jest kupic uzywke Poszukaj na Forumowym bazarku moze trafisz na cos co Ci sie spodoba

  15. #75
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    dubel

  16. #76
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asienkie Zobacz posta
    Mysle ze wiazana skosno-krzyzowa bedzie najlepsza dlugosc ok 4,6 chyba powinna byc dobra, zalezy jeszcze jakiej jestes budowy? wybor chust jest ogromny wiec duzo zalezy od tego ile chcesz przeznaczyc na ten cel. Nowe chusty ciezko sie wiaze,wymagaja "zlamania" wiec na poczatek dobrze jest kupic uzywke Poszukaj na Forumowym bazarku moze trafisz na cos co Ci sie spodoba
    Bardzo dziękuję za pomoc

  17. #77
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Dziewczyny, proszę o pomoc!

    Za 2 miesiace zostanę mamą po raz drugi i tym razem chciałabym nosić małego...no właśnie w chuście, czy w nosidle - nie mogę się zdecydować.
    Jeśli nosidło, to myślałam Tuli lub Manduca.
    O chustach nie mam zielonego pojęcia. Jaka będzie dobra, może polecicie mi firmy? Jakiej długości (wiem, że raczej długa - 170 cm i 80 kg). Jakiego rodzaju?

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  18. #78
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    na początek lepsza jest chusta. Niektórych nosideł niby można używać od urodzenia, ale wydaje mi się, że chusta jest bezpieczniejsza dla maleńkiego kręgosłupa
    2 + 7 (2005-2018)

  19. #79
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Zdecydowanie chusta. Ja jestem podobnych gabarytów i rozmiar standardowy wystarcza spokojnie na wszystkie wiązania.

  20. #80
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Chusta tkana + konsultacje z doradcą noszenia ew. udział w warsztatach chustowych, spotkaniu Klubu Kangura etc.
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •