Strona 18 z 29 PierwszyPierwszy ... 8101112131415161718192021222324252628 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #341
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuci Zobacz posta
    generalnie nastawiam sie raczej na jedna chustę, bo pewnie pózniej będziemy używać Tuli. Jednak nigdy w mów nigdy
    chcialabym zeby chusta była dobra i na lato i na zimę, da sie? Chce kupić używke tak zeby pasowała na mnie: 163 i przed ciąża 52kg, mąż: 176 i 80kg. Wiem ze w nati rozmiar standardowy! ale inne firmy maja więcej rozmiarów. Jaki dla nas/mnie?
    Maluchy nosi się pionowo najlepiej w kangurku, ale jeśli jest nie do opanowania to w kieszonce.
    Tylko prawdziwi znawcy mogą sobie pozwolić na bezpieczne noszenie dziecka w pozycji kołyski.

    Chusta pouch- czyli kieszonka musi być bardzo dobrze dobrana, żeby nosić w niej malucha i musiałabyś mieć dwie - jedną dla siebie, jedną dla męża.
    Kółkowa to już lepsze rozwiązanie, jednak jak piszesz to nie na dłuższe wyjścia. Od tak po domu ponosić, do sklepu na chwilę wyjść.

    Nati nie ma rozmiarów standardowych, wszystkich chusty są różnej długości.
    I nie liczyłabym tak bardzo, że mąż się od razu wciągnąć w noszenie w chuście, bo to jednak nie nosidło więc raczej nie ma sensu kupować chusty pod dwie osoby. Zresztą z 4,6 i Ty i mąż powinniście sie we wszystko zawiązać.
    Za to 4,6 będzie na pewno za długa na kangurka i dla Ciebie i dla męża, a kangurek jak wiadomo to jedyne słuszne wiązanie dla noworodków i niemowlaków - oprócz plecaka prostego, ale zakładam, że się za wrzucanie na plecy za szybko nie weźmiesz Fakt, można chustę za długo powiązać potem wokół tali, ale nie jest to zbyt wygodne.
    Ja bym osobiście na Twoim miejscu kupiła 4,2m. Ty się zawiążesz we wszystko, a mąż niech się kangurka nauczy
    I jeśli jedna chusta, to raczej jakiś używany Storchen - Inka, Anka, Lilly itp., albo stara Nati.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  2. #342
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Czy chusta Natibaby Fale Dunaju dla absolutnie początkującej jaką zaraz będę jest odpowiednia? Długość chusty 4,20 mnie jest 158cm, pomóżcie

  3. #343
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Idrilla Zobacz posta
    Czy chusta Natibaby Fale Dunaju dla absolutnie początkującej jaką zaraz będę jest odpowiednia? Długość chusty 4,20 mnie jest 158cm, pomóżcie
    jeśli jesteś drobna to będzie ok na kieszonkę ale jeśli nieco grubsza(przepraszam za stwierdzenie ) to bezpieczniej będzie 4,6 kupić

  4. #344
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Raczej szczupak ze mnie, przed ciążą było 49kg i do tego mam zamiar wrócić W biuście też nie duża. Fajnie, dziękuje za odpowiedź

  5. #345
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w wyborze chusty. Pierwszego synka nosiłam sporadycznie w Hoppediz Antiqua, przeszkadzała mi sztywność i trudność w motaniu, teraz oczekuję drugiego malucha i chciałabym nosić z przyjemnością i częściej Wymyśliłam sobie tym razem którąś z chust Didymosa, ale jest tego taka masa że się zupełnie pogubiłam. Który Didymos będzie odpowiedni dla jesiennego dziecka, chciałabym chustę uniwersalną, która posłuży dłużej, starszak to drobinka, pewnie i tym razem duże i ciężkie dziecko nam się nie przytrafi. Ja mam 168cm wzrostu, przed ciążą 60kg, szczupła budowa ciała, mąż raczej nosić nie będzie albo sporadycznie.

  6. #346
    Chustonówka Awatar jadziunia89
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie. Czy dla raczkującej będącej wszędzie 12 miesięcznej Niuni ważącej koło 10 kg jest jeszcze sens kupować chustę?

  7. #347
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    To zależy od ciebie, czy lubisz motac Bo przy starszym dziecku masz do wyboru tez nosidla.

    Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

  8. #348
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jako nowa na forum chciałam się dowiedzieć jaką chustę polecacie dla mnie- wzrost 168cm, waga 70kg- rozmiar 40 przed ciążą? Chcę nosic synka od razu po urodzeniu- planowany termin na września, będę bardzo wdzięczna za każda pomoc

  9. #349
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Dariuszko, chodzi Ci tylko o dlugosc chusty? masz jakies preferencje jesli chodzi o firme, cene, kolor?

  10. #350
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariuszka Zobacz posta
    Witam, jako nowa na forum chciałam się dowiedzieć jaką chustę polecacie dla mnie- wzrost 168cm, waga 70kg- rozmiar 40 przed ciążą? Chcę nosic synka od razu po urodzeniu- planowany termin na września, będę bardzo wdzięczna za każda pomoc
    Na poczatek standardowe 4,6 bedzie dobre zeby kieszonke zamotac.Najlepiej wybierz uzywana bawelne w paski np Natibaby,Lenny Lamb lub Little Frog.Co ci sie spodoba

    A. listopad 2012




  11. #351
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tbędzie moja pierwsza chusta, więc raczej preferencji co do firmy nie mam, kolor najchętniej zielenie, błękity, brązy, szarości. Cena też raczej nie za wysoka żeby najpierw zobaczyć jak mi się będzie nosiło, czy dzieciątko polubi itd

  12. #352
    yena
    Guest

    Domyślnie

    inka super Ci poradzila, a nati ma wiele pieknych zieleni girasolki tez sa mieciutkie i super na poczatek.

    na pocieszenie, w razie poczatkowych problemow, powiem Ci, ze moj maluszek na poczatku nie byl przekonany, a teraz z chusty nie wylazi

  13. #353
    Chustomanka Awatar kometa
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    WrocLove
    Posty
    697

    Domyślnie

    Kusi mnie troche chusta kolkowa, na szybkie wyjscia, czy wsadzenie Mlodego i pchanie wozka jak sie wkurza. Czy trudno sie wiaze kolkowa? Mozecie mi napisac o co chodzi z ramieniem zakladkowym/harmonijkowym? Bo widze rozne chusty na sprzedaz i nie bardzo rozumiem opisy
    Moc jest z nami

  14. #354
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Kometa, mnie zalozenie kolkowej zajmuje kilka sekund, ale na poczatku ciezko mi bylo uwierzyc, ze w kolkowej moze byc wygodnie. Teraz nie wyobrazam sobie nie miec kolkowej pod reka, w sytuacjach o jakich piszesz.

    Nie mam chusty z ramieniem zakladkowym, wiec sie nie wypowiem, ale tu jest dobry watek na ten temat
    http://www.chusty.info/forum/showthr...mfort-noszenia

  15. #355
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Tak jak yena napisała nie wyobrażam sobie nie mieć kolkowej. Mam ramie zakladkowe i u mnie się bardzo sprawdza i wygodnie mi, ale przyznaje, że innych nie próbowałam. Najlepiej jakbyś sobie u kogoś przymierzyla czy Ci w takim będzie wygodnie

  16. #356
    Chustomanka Awatar kometa
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    WrocLove
    Posty
    697

    Domyślnie

    no tak wlasnie czytam, ze chyba bez przymiarek sie nie obedzie dzieki
    Moc jest z nami

  17. #357
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Ja też poproszę o radę - synek skończył teraz cztery miesiące i chyba jest niechustowy niestety. W każdym razie w kieszonkę czy kangurka włożyć się nie da, ale ciągle chce być na rękach przodem do świata. Zastanawiam się nad kupnem nosidełka - od kiedy można w nim nosić niemowlę? Po 6 miesiącu czy wcześniej? A jeśli chusta - to czy wiązanie na plecach wchodzi już w grę? Synek ładnie trzyma główkę. A nasza chusta to tkany hopek. Dziękuję za rady!

  18. #358
    Chustonoszka Awatar srebrna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    Sprobuj zawiązać na boku.. W tym wieku dzieci chcą widzieć więcej. Oczywiście możesz próbować na plecach ale to wyższa szkoła jazdy na nosidło za wczesnie jeszcze

    Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk

  19. #359
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    W tym wieku Dzieci robia sie ciekawe swiata I pewno dlatego Twoj synek nie chce byc w kieszonce lub kangurku, ale juz w odpowiednio wysoko zawiazanym plecaku, gdy bedzie mogl patrzec zza Twojego ramienia, powinno byc lepiej

  20. #360
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi Synek rzeczywiście nie toleruje chusty bo nic w niej nie widzi. Czy to wiązanie na boku jakoś się nazywa? Żebym wiedziała, jakiej instrukcji szukać. A plecak to tzw plecak prosty czy jakieś inne też są?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •