Strona 9 z 29 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161719 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #161
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Dziewczyny poradźcie. Mam 165 cm, rozmiar XS, natomiast synek to mały klusek 6,5 miesiąca i już 9,5 kilo i 73 cm. Na razie nosimy się nieregularnie, ale jednak, w skośno-krzyżowej Almelle. Chciałabym kupić na wiosnę i lato coś lekkiego i przewiewnego. Nie wiem, czy lepsza będzie chusta bawełniana z lnem, czy z bambusem. A może bez bawełny? Bambus chyba bardziej śliski i trudniej się go dociąga. Ale może się mylę. Chcę wrzucać małego na plecy, ale też lubimy się poprzytulać w kieszonce Poradźcie, jaka długość? Len czy bambus? A może jedwab? Pomocy, już się pogubiłam...

  2. #162
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czesc Dziewczyny

    Witam sie dzis moj pierwszy dzien na forum.

    Doradzcie prosze, co wybrac dla poczatkujacej chustomamy (mnie ), dla taty tez, choc bardziej okazjonalnie.

    Napisze cos o sobie. Jestem 2,5 miesiaca po cesarce. Mam 163, obecna waga 56kg. Maz 180, szczuplej budowy
    Synus juz ma 66cm i wazy 6kg. Chcialabym zaczac chustowanie, i wpadly mi w oko :

    a) Didysling Indio Nature
    Pytania: czy bedzie dobry dla poczatkujacej? Podoba mi sie to zakladkowe szycie przy kolkach, ktora opcje nalezy zamowic ze strony dydimosa R czy S? I jaki rozmiar?
    Mialam kiedys wybita prawa reke, takze pewnie nosilabym po lewej stronie. Bo prawa do tej pory daje sie we znaki.

    http://www.didymos.de/en/Babywearing...io-Nature.html

    b) DidyTai Robert
    Pytania: Czy on nadaje sie dla 2,5 miesiecznego szkraba, ktory jeszcze nie trzyma glowki?
    http://www.didymos.de/en/Babywearing...ai-Robert.html

    Dzieki z gory za opinie Pozdrawiam )
    Magda

  3. #163
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Madziauk ja juz nosilam miesiac po cc
    Nosidla sa dla dzieci siedzacych, wczesniej tylko chusta. Przejrzysz forum, to bedziesz wiedziala

  4. #164
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Fabianowa - dzieki. Czyli wychodzi na to, ze lepiej zacząć od kolkowej. Czytałam recenzje tu na forum i sie napalilam na ta Indio . Chodzi mi o chuste po domu i na szybkie wypady, nie na długie spacery. Także chyba powinna być ok taka kolkowa na początek?

  5. #165
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja kółkowej nie mam żadnej. Miałam na testach, ale to nie dla mnie, wolę jak jest mi w chuście wygodnie ale to moje zdanie. Ruszysz się, zaraz troszkę się obsunie, coś zacznie uwierać..
    Proponuję tkaną. Ten ogrom materiału nie jest taki straszny, każda z nas się uczyła wiązać i conajmniej połowa jak nie więcej bała się na początku tego, że ma się owinąć w prawie 5m szmaty zajrzyj do działu warsztaty i spotkania , albo lokalne chustoplotki może i w Twoim mieście znajdzie się mamuśka, która wiąże i chętnie się z Tobą spotka i pokaże co i jak

    Edit. Widzę, że za granicą jesteś. Ale na forum też się powinny znaleść mamuśki z Londynu

  6. #166
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Fabianowa - dzieki. Masz racje, przeraza mnie to wiazanie chusty. Poszukam na forum jakiejs mamuski z Londynu, moze sie znajdzie Dotarlam do mapy mam, ale tam nie bylo nikogo z mojego miasta. Moze na forum ktos jednak jest

  7. #167
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziewczyny, powiedzcie mi prosze. Czym sie rozni Indio z konopiami od Indio bez? Ktora lepiej na poczatek wybrac? No i jaka dlugosc? (ja mam 163cm, maz 180).

  8. #168
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    nośnością i ceną
    z konopiami jest nośniejsze i droższe
    załó wątek tutaj http://www.chusty.info/forum/forumdi...cne-Chustomamy!
    są na pewno mamy z Londynu na tym forum
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #169
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć.
    Jestem zielona w temacie, więc zaczynam od tego wątku.
    Gdy moje dziecko skończyło miesiąc zakupiłam chustę elastyczną Red Castle , taką : http://image.ceneo.pl/data/products/...iemnoszara.jpg
    zamotaliśmy się kilka razy dosłownie, ponieważ okazało się, że synek ma wzmożone napięcie mięsniowe i odradzono nam chustowanie.
    Obecnie synek ma skończone 8 miesięcy i w zasadzie po napięciu zostało tylko wspomnienie , pozwolono nam ponownie się motać. Tylko hmm.. mam wrażenie, że na chustę elastyczną to już jest za późno Synek waży 10 kg i ma około 76 cm.
    Co możecie poradzić na wiosnę / lato/ jesień ( czyli coś uniwersalnego) dla początkującej mamy i nienoszonego wcześniej w chuście dzieciaka ? Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie. Czytam forum, ale ciężko mi ogarnąć te wszystkie informacje :/ a z ich nadmiaru mam większy mętlik w głowie niż zanim na forum trafiłam

  10. #170
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziewczyny, jeszcze jedno pytanie.
    Zdecydowałam sie na początek kupić chuste kolkowa dydimosa. Bedzie to albo dydisling Indio nature, albo didysling rosalinde. Doradzcie proszę która lepsza na początek? Rozmiar 1 chce zamówić. Tylko teraz nie wiem która jest ta zakladkowa ( taka chce, z tym przeszyciem). 1R czy 1S ?

    W tlumaczeniu ze strony didymos R to jest niepofaldowany , S pofaldowany. Czyli na chlopski rozum R bedzie z przeszyciem (takie proste wlasnie), a S bez przeszycia i wtedy sie tak marszczy?
    Ostatnio edytowane przez madziauk ; 17-02-2013 o 13:33

  11. #171
    Chustonoszka Awatar bzzzzzzz
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Białogard
    Posty
    113

    Domyślnie

    http://noszebokocham.pl/ale-dlaczego-tkana/

    no i o co chodzi proszę niech ktoś podpowie, właśnie chciałam startować od elastycznej, bo poprzednio bałam się nosić noworodka ( moje drugie dziecię), a teraz sie uparłam bo trzecie chciałabym od razu zapętać i co znowu mam stresa
    " Jeśli wydaje się, że czegoś nie można zrobić, zawsze znajdzie się ktoś kto o tym nie wie i po prostu to zrobi " A. Einstein.

    Tosia - luty 2009 , Ola - luty 2011, Maciek - kwiecień 20 13

  12. #172
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    ja też chciałam nosić swojego pierwszego szkraba ale za bardzo się bałam, teraz oczekuję drugiego maluch i chciałam się dowiedzieć wcześniej czegoś więcej o noszeniu chust ale im więcej czytam tym bardziej się boję. Niestety nie ma w mojej okolicy żadnego doradcy, najwiecej jest z warszawy i kilka innych dużych miast

  13. #173
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Kochane, mam jakieś 165 cm wzrostu i wagę przypuszczam po ciąży jakieś 67 kg zastanawiam się czy pasiak Nati 4,6 będzie wystraczającą długością, gdyż mój mąż ma 185 cm wzrostu i jakieś 90 kg wagi, może lepsza ta która ma ponad 5m? Co sądzicie?

  14. #174
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    dziewczyny czy ktoś udziela tu jeszcze jakiś porad, czy ten wątek jest wymarły?

  15. #175
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    Kochane, mam jakieś 165 cm wzrostu i wagę przypuszczam po ciąży jakieś 67 kg zastanawiam się czy pasiak Nati 4,6 będzie wystraczającą długością, gdyż mój mąż ma 185 cm wzrostu i jakieś 90 kg wagi, może lepsza ta która ma ponad 5m? Co sądzicie?
    nie wiem, czy tu jeszczed zajrzysz
    dla Ciebie 4,6m starczy na pewno, ale dla męża moim zdaniem będzie za mało
    2 + 7 (2005-2018)

  16. #176

    Domyślnie

    No. To dzisiaj polekturzyłam dział i już jestem trochę mniej głupia
    Wybaczcie od razu ogólniki, ale trzeba po woli sobie to wszystko w głowie układać.

    Swoje pierworodne maleństwo chciałabym chustować od początku i potrzeba mi odpowiednich narzędzi. Maleństwo przybędzie w czerwcu, więc załapie się na upały. Głównie z tego powodu porzuciłam pomysł polecanego na początek elastyka (choć zastanawiam się czy z tkaną mój luby sobie poradzi). Dobrze czynię?

    Przeglądając z grubsza oferty w kilku sklepach internetowych stwierdziłam, że podobają mi się najbardziej pasiaki, są bardziej etniczne i żywe, niż te obrusiaste wzorki Polecane Nati Baby wydają się dobrym wyborem, podobnie Lenny Lamb. Niemniej niemal z każdej firmy jestem w stanie znaleźć piękny model. Więc proszę o ukierunkowanie mnie w dalszych poszukiwaniach. Czy powinnam szczególnie zwrócić wzrok na jakąś konkretną firmę? Które są dość cienkie na lato i odpowiednie dla noworodka i początkującej mamy?

    Rozważam tez jakieś domieszki ze względu na porę roku np. jedwab czy bambus. Dla noworodka można w ogóle? Czy lepiej zacząć od samej bawełenki?

    Kolejna sprawa to rozmiar. Wiązań jeszczem nie ogarnęła, ale wstępnie pewnie głównie kieszonka. Ewentualnie kangurek i 2X do przetestowania. Więc dłuższa. Mam 170 wzrostu, całkiem przeciętnych gabarytów, luby podobne wymiary i waga. Jakieś 4,2 by wystarczyło? Może 4,6 albo nawet 5,2 na początek? Doradźcie.

    W czasie klarowania sobie wyboru chusty pewnie będę sprawdzać bazarek, może coś trafię od Was Może uda też się podpatrzeć chusty u kogoś, albo wybrać się na spotkanie klubu mam? Albo, ho ho, wynajdę jakieś warsztaty chustowe
    Ostatnio edytowane przez Yellowstone ; 22-03-2013 o 02:40

  17. #177
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    pokrótce:
    nie każdy bambus jest przewiewny i dobry na lato. Przy zakupie musiałabyś dopytać o konkretną chustę.
    To samo jedwab (generalnie jedwabie nati są dość grube, didka w większości cieńsze i na lato zdatne)
    Z tym, że pasiaków jedwabnych chyba jeszcze nie było Bambusowe owszem (Tęcza LL, chyba amazonia nati)

    albo zwykła bawełna też będzie dobra - tu jedynie moim zdaniem raczej nie LL, bo nie jest tak cienkie jak nati (może też Little Frog - ale tych nie dotykałam, niech się inne dziewczyny wypowiedzą albo zajrzyj do wątku z recenzjami)

    moim zdaniem na poczatek lepiej 4,6. Po ciąży nie od razu wskoczysz w stary rozmiar, na początku łatwiej też zawiązać chustę nieco dłuższą, a nie wiązaną na "ogryzkach" (czyli na końcówkach ogonów)

    Miłego szukania!

    edit: i mając na oku jakąś chustę warto zawsze dopytać właścicielkę, czy będzie dobra dla noworodka na lato
    2 + 7 (2005-2018)

  18. #178

    Domyślnie

    Karusek - dzięki, pomogłaś bardzo

    Aktualnie wycofałam się z szukania domieszek - za dużo zmiennych dla mnie, których póki co nie ogarniam Przejrzałam za to oferty 100% bawełny pasiaków różnych firm.

    Wciąż póki co najbardziej podobają mi się chusty NATI. Kolory Madagaskar, Namib, Peru lub Dakar.
    Znalazłam na allegro taką aukcję http://allegro.pl/chusta-namib-stand...127374127.html która mnie bardzo bardzo korci.

    Poza tym Storchenwiege wersja Anna lub Inka. Czytałam, że Anna grubsza, więc na lato chyba mniej się nadaje.

    Didymos Katja lub Babylonie na "P" też są nawet okej.
    Little Frog zbyt pastelowe i mdłe.
    Urzeka mnie też Lenny Lamb wersja Gaja, bo śliczna, a i takie imię wybraliśmy Ale jeśli faktycznie zbyt gruba...


    No to tyle, rady mile widziane
    Może innej nocy popatrzę za wzorkami i chustami z domieszkami.

  19. #179
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Yellowstone, ja jestem na tym samym etapie - poszukiwanie chust dla noworodka. Doradzać nie będę, bo doświadczenia brak. Mam babylonię i nati, one istotnie różnią się szerokością - nati standardowo 60 cm, babylonia o 7 cm szersza (w teorii o 5, ale mierzyłam centymetrem. Obie chusty są złamane. W próbach na miśku robi to sporą różnicę, zwłaszcza przy kangurze. Węższą nati łatwiej zagospodarować na małym miśku (wielkość ok 1-2 miesięcznego niemowlaka). Nie wiem, jak to się przekłada na żywego modela, dzielę się obserwacjami.
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  20. #180
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,481

    Domyślnie

    ja jeszcze dodam cos na temat rozmiarow. wazac prawie setke spokojnie starcza mi rozmiar 6 czyli 4,6. Nosze glownie na plecach teraz i podwojny plecak (chyba? bo ucze sie z jutuba i te nazwy mi jakos umykaja). Kupilam sobie 4 do rebozo, ale zdarzylo mi sie wlasnie plecak zawiazac i z niej, na ogryzkach, fakt, ale dalo rade (awaryjnie).
    Daaawno temu mialam 5,2 i nie ogarnialam, poly walaly sie wszedzie, przekladalam po dwa razy tu i tam i nadal nie halo.
    Aha, mam 178cm.

    Wydaje mi sie, ze ten "standard" czyli szostka to taki optymalny jest, chyba ze mama drobinka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •