Strona 7 z 29 PierwszyPierwszy 12345678910111213141517 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #121
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    możecie mi jednak prócz nati polecić jeszce jakieś firmy- indiacze to co?
    indiacze to indio - jeden z wzorów Didymosa. niestety, o konkretnych modelach się nie wypowiem, bo niewiele w życiu macałam może jakaś bardziej doświadczona mama uzupełni.
    obiło mi się o uszy że Vatanai ma cienkie chusty. I Rapalu.

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    wie ktos może, czy mój storchenwiege leo natur to cienka czy gruba bawełna, bo ja nie mam pojęcia?
    pojęcia nie mam, nie macałam.

    ale gorąco polecam ten dział
    http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=69

  2. #122
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    leo natur to średnia

  3. #123
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    jeśli nie nati, to na początek będzie też fajna np. katja didymosa (bawełniana), używana 4,6 będzie nieco poniżej 250zł
    girasol z podstawowej oferty - tu miałybyście duży wybór kolorystyki, to ładne, barwne i miękkie pasiaki - idealne dla nówki, używane cenowo poniżej 200zł
    (wiem, że doradczynie uczą motać głównie na pasiakach, bo jest łatwiej, stąd polecam na początek pasiaki)
    2 + 7 (2005-2018)

  4. #124
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    ok, super, dzięki, czuje się nakierowana, wiem już co przekazywac i czego mniej więcej powinna szukac, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

  5. #125
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    36

    Domyślnie

    hej dziewczyny, bardzo proszę o radę:

    moja Ryśka ma 5,5 miesiąca, 7,4 kg i ciuszki 68-74, uwielbia spędzać czas na rękach, gondoli juz nie toleruje, a spacerówka mi się nie podoba, jakaś taka mało komfortowa mi się wydaje, większość naszych spacerów kończy się na rękach, po domu też się często nosimy, a przyznam szczerze, że przydała by mi się wolna ręka czasem szukam fajnej chusty tkanej (może kołkowa a może pouch?), w której będziemy się mogły nosić i po domu i po dworzu (idzie zima, czy szukać z wełną?). Fajnie by było nie wydać majątku. Czy możecie mi podpowiedzieć, na jakie firmy warto zwrócić uwagę?

  6. #126
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    i ja o coś zapytam a co(z resztą chyba już nawet pytałam).


    Wstępnie się już zdecydowałam na to jaką chustę dla maluszka wybiorę, padło na little frog(cena fajna a i opinie spoko), problem mam tylko z tym jaką wybrać dł. To ma być chusta na początek- dla starszaka mam amazonie nati 4,6(przy dziedzicu na początek się nie sprawdziła bo a) sobiem nie poradziłam z wiązaniami b) długaśna mi bardzo- ogon za kolana mam). Więc pomyślałam że LF koniecznie musi być krótsza- tylko jaka 4,2 czy 3,6. Bądź tu człeku mądry

    Może coś doradzicie
    Wymiary me to ok 163/ zakładam po ciąży 60 no może 6kilka
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  7. #127
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    a w jakim wiązaniu planujesz nosić malca?
    jak kangur to pewnie 3,6
    a kieszonka - 4,2 (ja nosiłam w 4,6, w 4,2 kieszonkę wiązałam na ogonach. ale ja ciut wyższa jestem)

    a jak masz w domu amazonię to zawiąż misia i sprawdź ile metrów masz za dużo.

  8. #128
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panna.z.wilka Zobacz posta
    a w jakim wiązaniu planujesz nosić malca?
    jak kangur to pewnie 3,6
    a kieszonka - 4,2 (ja nosiłam w 4,6, w 4,2 kieszonkę wiązałam na ogonach. ale ja ciut wyższa jestem)

    a jak masz w domu amazonię to zawiąż misia i sprawdź ile metrów masz za dużo.

    Myślałam o kieszonce- mam z nią jakieś doświadczenie, z kangurkiem żadnego ale chętnie bym się nauczyła.
    (kurcze pamiętam jak zaczynałam wiązać- mój największy stres to to że maluszkowi za mocno nóżki związałam ech...)
    Z amazonią sprawdzę wieczorem, ale chyba się bardziej ku 4,2 skłaniam.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  9. #129
    Chustonówka Awatar Abwarka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Dąbrowa koło Sokołowa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam pytanie czy jest ktoś na forum kto nosił noworodka w Manduce ? Zakochana jestem w tym nosidle ale obawiam się czy 6 tygodniowe maleństwo które jest wiotkie da w niej sobie radę. Niby można w niej nosić od urodzenia ale mi jakoś się to nie widzi (poczytałam też wątek mandukowy i tam też nie znalazłam nikogo kto wypróbował ją na noworodku).
    Chciałabym też w oczekiwaniu na etap trzymania główki ponosić synka w chuście. Kupiłam na all od Azimi i od początku mam z nią problem (dopiero po fakcie trafiłam tu na forum i poczytałam jakie o tych "chustach" są opinie . Nie wiem jaka chusta będzie dla nas odpowiednia- może elastyczna, nie wiem już sama a czytając na forum od natłoku informacji o firmach, modelach zgłupiałam już całkiem...

  10. #130
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania.. czy jest ktoś na forum kto nosił noworodka w Manduce? Jakieś rady?

  11. #131
    Chustonoszka Awatar doka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    110

    Domyślnie

    Witam, noszę córe od 3 miesiąca w chuście nati (zakupionej tu na forum) i zastanawiam się teraz nad nosidłem (mała zaraz będzie samodzielnie siadać). Podobają mi się doux-doux (mam nadzieje że dobrze napisałam), ale zgłupiałam jeżeli chodzi o rozmiary. Zmierzyłam córe w chuście i wyszło mi 37cm (kolanko-pupa-kolanko) to jaki to rozmiar?? Pomóżcie, plizzz

  12. #132
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Witam
    Ja tez tu nowa
    Potrzebuję czegoś do domu co można szybko załozyć i zdjąć, łatwego w użyciu dla 8kg grubaski, która właśnie skończyła 5 miesięcy. Preferuję noszenie na boku. Przyglądam się intensywnie Hotslings pouch, ale zastanawiam sie tez nad bebelulu hamalu. Co wybrać?
    Chciałabym tez zobaczyć i dotknąć chusty kółkowej, ale nie mam pojęcia czy koło mnie jest ktoś kto pokaże, doradzi. Jakie firmy wybierać? Pomocy!


  13. #133
    Chustonówka Awatar Anitaa85
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Północ
    Posty
    3

    Domyślnie chusty kupione przez internet

    Witam, jestem tu nowa(: jako że pochodze z małej miejscowości, a do najbliższego miasta mam ponad 30km, trudno mi kupic chustę...czy możecie polecic jakieś sklepy online? /allegro to dobry pomysł? Bedę wdzięczna za pomoc(:

  14. #134
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anitaa85 Zobacz posta
    Witam, jestem tu nowa(: jako że pochodze z małej miejscowości, a do najbliższego miasta mam ponad 30km, trudno mi kupic chustę...czy możecie polecic jakieś sklepy online? /allegro to dobry pomysł? Bedę wdzięczna za pomoc(:
    A może zajrzyj tu na forum do działu gdzie dziewczyny wyprzedają chusty. Kupisz zadbaną chustę ale używaną co ma swoje atuty, bo będzie łatwiejsza do użycia niż nowa. Od razu na dziale z recenzjami możesz przeczytać opinie chuście, która Cię zainteresuje.

  15. #135
    Chustonówka Awatar Anitaa85
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Północ
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie!(:

  16. #136
    Chustomanka Awatar Linus
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    616

    Domyślnie

    witam
    u mnie jest lekko dziwnie Tońka ma 22 miesiące i noszona była tylko w Tuli
    a im dłużej siedzę na forum tym bardziej napalam się na chustę, chciałabym nauczyć się wiązać i jeszcze ponosić ją wiosną (w nosidle siedzi bardzo grzecznie i często w nim zasypia)
    jakie chusty są nośne (mała ma jakieś 11/12 kg) ale nie kosztują fortuny? ofert jest wiele, ale nie wiem jaka chusta dałaby radę tylu kilogramom?
    będę wdzięczna za wszystkie rady

  17. #137
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    z bawełnianych to lany są bardzo nośne, stare grube pasiaki nati, stare hopy, no i chusty konopne, ale te to juz swoje kosztują. lny niektóre tez dadzą rade. Tyllko nie wiem czy tak spore wiekowo dziecko przekona sie do chusty.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  18. #138
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    na początku bardzo bałam sie używać chusty,ale kiedy się odważyłam nie mogę do teraz się bez niej obejść.

  19. #139
    Chustonówka Awatar CzarownicaSa
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Konstancin
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam!
    Mam pytanie odnośnie nosideł. Szukałam odpowiedzi i porad na forum, ale powiem Wam szczerze, że nowicjuszowi bardzo ciężko połapać się w tych wszystkich nazwach i określeniach
    Chciałabym zamienić chustę na nosidło. Moja córa ma aktualnie 5 miesięcy(7.02 skończy 6), powoli zaczyna siadać z półleżenia. Początkowo przyszło mi na myśl Mei Tai, ale musiałabym poczekać z noszeniem aż zacznie swobodnie siedzieć. Czy jest jakieś nosidło, w którym mogłabym ją nosić już teraz? Dodam, że nosidło jest mi potrzebne głównie na krótkie spacery, wypady do znajomych czy wieczorne noszenie po domu.
    Czy mogłybyście polecić mi coś polecić?

  20. #140
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    pamiętaj, że nie siedzieć, kiedy została posadzona/podciągnięta, a od kiedy sama zaczyna samodzielnie siadać - zazwyczaj z raczkowania

    ja w tym tygodniu zaczęłam używać hybrydowego nosidła Storchenwiege i... wow! jestem pod wielkim wrażeniem tego jak fajne jest to nosidło!

    miękkie, przyjemne, łatwe we współpracy, otula prawie jak chusta

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •