Strona 5 z 29 PierwszyPierwszy 1234567891011121315 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #81
    Chustonoszka Awatar juko
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witajcie chustomaniaczki. Jestem nowa na forum, w temacie raczej też i liczę na Waszą pomoc. Parę lat temu kupiłam kółkową dla synka, ale została pożyczona koleżance i okazuje się teraz, że gdzieś ją zgubiła cóż, liczę na to, że jednak szybko ją odnajdzie. Tymczasem, w razie czego, teraz potrzebuję jak najszybciej nosić i chcę kupić pouch dla niespełna miesięcznej córeczki.

    Zastanawiam się na tym z chusta.pl lub kangoogoo http://allegro.pl/chusta-pouch-kango...563338482.html (z tej drugiej firmy miałam właśnie kółkową).

    Motanie na razie mnie przeraża, potrzebuję na razie czegoś szybszego w obsłudze, do noszenia uspokajania i karmienia. Którą wybrać?

    I jeszcze pytania: co oznacza, że chusta jest tkana? Tzn. przecież wszystkie materiały są tkane... czy w tym określeniu chodzi o skośne ułożenie włókien?

  2. #82
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alifi Zobacz posta
    Chusta tkana + konsultacje z doradcą noszenia ew. udział w warsztatach chustowych, spotkaniu Klubu Kangura etc.
    Bardzo Wam dziekuję. A gdzie szukać takich warsztatów w Warszawie?
    Na warsztaty chyba warto już mieć swoją chustę, gdzie ją kupić i np. jakiej firmy? Znacie się na tym, proszę pomóżcie!

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  3. #83
    Chustonówka Awatar alexinarts
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Rembertów
    Posty
    49

    Domyślnie dziękuję za pomoc

    kupiłam MT Amazonas i jestem zachwycona łatwością z jaką sie tym operuje. Synek od razu wie o co chodzi i robi się w niej senny, choć pierwsze dwa noszenia marudził.
    Co ciekawe już muszę ją szyć - mały tak wiercił się(nie chciał już chyba w tym upale), że szew poszedł przy metce. Załamałam się.
    Ale wiem, że to nic (chyba).

    Chustę kupiłam Nimar tkaną - faktycznie jak piszą jest sztywna jak prześcieradło, ale dobrze mi się w niej nosi. Nauczyłam się wiązać podstawowy "mot", ale jeszcze któregoś dnia podjadę do pieluszkarni lub na Madalińskiego i skonsultuję.

    Ambasador producenta pieluszek BOBOLIDER ...wymiankowe? zapraszam: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=85211 gg:12045517

  4. #84
    Chustomanka Awatar lampka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice Katowic
    Posty
    751

    Domyślnie

    Juko - motanie przeraża, dopóki nie zaczniesz motać. Po kilku powtórzeniach opanujesz sekwencję ruchów, podobnie jak przy wiązaniu butów. Najlepiej byłoby poszukać kogoś, kto nie tylko pokaże jak wiązać, ale i skoryguje ewentualne błędy. Jest dział "Pomocna chustomamy" oraz fora lokalne.
    Ja poucha bym sobie darowała. Lepiej tkana splotem skośnokrzyzykowym - z tego co się orientuję o ten splot właśnie chodzi, a nie o sam fakt tkania
    Mat - uważam, że na początek dla maluszka dobry jest jakiś pasiak Natibaby albo Little Frog (też z tego co pamiętam miał dobre opinie). To sa chusty tanie i dobrze pracują. Poszukaj na bazarku, co chwilkę coś wisi. CO do innych to musiałabyś wskazać konkretne modele.
    Alexinarts
    Starsza 2009 Młodsza 2012
    W ostrej fazie nawrotu chustouzależnienia <---- juz po!

  5. #85
    Chusteryczka Awatar essmay
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,769

    Domyślnie

    juko sia ma rację, lepiej poczekać z pouchem, to już dla siedzących dzieci jak zależy Ci na czymś na szybko to może chusta elastyczna? na początek powinna być w sam raz; chociaż tkane nie są takie straszne

  6. #86
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sia Zobacz posta
    Mat - uważam, że na początek dla maluszka dobry jest jakiś pasiak Natibaby albo Little Frog (też z tego co pamiętam miał dobre opinie). To sa chusty tanie i dobrze pracują. Poszukaj na bazarku, co chwilkę coś wisi. CO do innych to musiałabyś wskazać konkretne modele.
    Alexinarts
    tak, tak ja tez polecam zabke, u nas sie sprawdzila jako pierwsza a w natke tez mialam okazje motac i jest ekstra!

  7. #87
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Dziękuję za rady, porozglądam się i jeszcze pewnie do Was wrócę.

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  8. #88
    Chustonoszka Awatar juko
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    64

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi
    Pouch kupiłam i tak, najwyżej będzie na później (jak dojdzie), ale dostałam też rapalu i mam pewne problemy z dociąganiem, jest jakaś taka szorstka i trochę sztywna, grubaśna (mimo, że ponoć dużo używana, ale nie wiem, nie mam porównania). Czy one wszystkie tak mają, czy po prostu trzeba ją jeszcze zmęczyć? A może rapalu nie nadaje się dla miesięczniaka? Kółkowa, którą kiedyś miałam, była z bardzo grubej i pięknej satynowej bawełny i mimo to nie była taka sztywna.

    I jeszcze: czym różni się splot skośnokrzyżowy od diagonalnego w praktyce? Jakieś szczególne znaczenie, jeśli chodzi o wygodę noszącego/dziecka?

  9. #89
    Chustomanka Awatar lampka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice Katowic
    Posty
    751

    Domyślnie

    Juko - posłałam pw
    Starsza 2009 Młodsza 2012
    W ostrej fazie nawrotu chustouzależnienia <---- juz po!

  10. #90
    Chustonoszka Awatar juko
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sia Zobacz posta
    Juko - posłałam pw
    dzięki sia

  11. #91
    Chustonówka Awatar alexinarts
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Rembertów
    Posty
    49

    Domyślnie a co są dzicie o wyrobach PENTELKI?

    Mam na myśli chusty tkane,elastyki, polarki?
    Znacie? Próbowałyście?
    Zastanawiam się i nad elastykiem i polarkiem, ale przeraża mnie dość niska cena chyba.

    Ambasador producenta pieluszek BOBOLIDER ...wymiankowe? zapraszam: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=85211 gg:12045517

  12. #92
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    ale elastyka chcesz dla Miłoszka? Za duży już na niego
    2 + 7 (2005-2018)

  13. #93
    Chustomanka Awatar Roma
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,451

    Domyślnie

    Miałam jedno i drugie.
    Elastyk dla noworodka się sprawdził, ale nosiłam w nim do 5kg, potem jak chyba każdy elastyk - nie nadaje się.

    Polar sprawdził się u mnie rewelacyjnie, dzięki niemu całą zimę nosiłam w chuście. Na niego zakładałam płaszcz i tak spacerowałyśmy.
    Justyna.
    Doradca Noszenia w Chuście i Nosidłach Miękkich Akademii Noszenia Dzieci (Kraków, czasem Krosno)
    Adam
    16.10.2009, Blanka 3.11.2011, Emil 6.09.2014

    Świat to lustro. Twój świat zewnętrzny jest dokładnym odbiciem twojego wnętrza

  14. #94
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Z góry przeprasza jeśli powtórzę jakieś pytanie

    Szukałam na różnych str informacji czym się różnią chusty z różnych materiałów np. bawełna a bawełna i domieszka jedwabiu. Niestety nie znalazłam chyba że żem źle szukała.

    Stąd moje powyższe pytanie+ jeszcze kilka

    Czym się różnią chusty z różnych materiałów(dodam ze ja raczej zielona jestem w tym temacie- sama mam chustę nati z domieszką lnu, standard chyba to prezent a ja już nie pamiętam co i jak),

    oraz
    O co chodzi z długością chust?
    I jaka chusta jest najlepsza na wiązania dla noworodka?

    pozdrawiam
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  15. #95
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Jeśli są już gdzieś odpowiedzi na te pytania to wystarczy jeśli mnie tam skierujecie


    dzięki
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  16. #96
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    W telegraficznym skrócie. Domieszki do bawełny zmieniają własności chusty. Chusta jest w zależności od domieszki, albo cieńsza i przewiewniejsza (len, jedwab), albo cieplejsza (wełna). Często wpływa to na nośność chusty i na to czy łatwiej czy trudniej się ją dociąga. Ale to już lepiej wyczytać w recenzjach wybranego modelu.

    Długość jest ważna w związku z gabarytami osoby noszącej i tym jakie się chce stosować wiązania. Do kieszonki czy 2X potrzeba chust długich 4,6m i więcej. Do kangurka czy plecaka prostego wygodniejsze są chusty krótki (poniżej 4m).

    Noworodka najlepiej wiązać w kangurka. Jest to jednak niełatwe wiązanie (ja nie dałam rady się nauczyć z instrukcji dostępnych w sieci, mimo, że w motaniu mam nieco wprawy) a przy noworodku to jednak lepiej to robić prawidłowo i lepiej się go uczyć od instruktora.

  17. #97
    Chustonoszka Awatar Lidka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    57

    Domyślnie Proszę o pomoc w wyborze nosidełka :)

    Sprawa wygląda tak:
    Ja lubię motać i chętnie noszę w chuście. Natomiast mój mąż dobrze radził sobie z wiązaniem chusty na lalkach , z naszym ruchliwym synkiem jest już gorzej. Dlatego dzisiaj zapadła decyzja, ze pragnie nosidełka.
    Pytanie zatem do Was - jakie nosidełko polecacie?
    Nasz synek kończy za trzy dni trzy miesiące i waży 6,5 kg.
    Proszę o poradę. Może ktoś ma coś (nosidełko) używanego na sprzedaż?...

  18. #98
    Chustonoszka Awatar Ania Cz
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    126

    Domyślnie

    Mam takiego samego mężczyznę w domu i polecam manduce bo właśnie w nią się zaopatrzyliśmy, ale dla was to dopiero za 3 miesiące będzie dobre, powinno się poczekać tak miej więcej do 6 miesiąca z nosidłami ergo


  19. #99
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    nosidła miękkie są pelecane dla dzieci siedzących

  20. #100
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,740

    Domyślnie

    teoretycznie młodsze niemowlęta można nosić w emeibaby (to chyba najlepsza opcja, bo najbardziej przypominająca działaniem chustę), marsupi czy w bondolino ze zwężonym panelem, ale w praktyce liczni doradcy odradzają te rozwiązania - wrzuć te nazwy w wyszukiwarkę forumową i poczytaj.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •