Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #21
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Teraz są hoppki light, i są naprawdę fajne, przewiewne i cienkie - ale nośne. W sam raz na upały - testowane w zeszłym roku
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  2. #22

    Domyślnie jaki rozmiar nati ?

    Witam bardzo serdecznie wszystkie chustomamy!
    W związku z tym ,że chciałabym dołączyć do grona mam noszących swe pociechy w chustach a dopiero co rozgryzam temat bardzo proszę o poradę-planuję zakup chusty nati tkanego bawełnianego pasiaka ale mam dylemat z rozmiarem.Mam ok 160 cm i ważę ok 78 kg, mój mąż ok 174cm i ok 89 kg.
    W związku z tym, że oboje chcemy korzystać z chusty nie wiem czy długość 4,6 będzie wystarczająca czy jednak zaopatrzyć się w długość 5,2?
    Bardzo proszę o poradę
    Dodam jeszcze ,że przed ciąża ważyłam ok 65 kg i planuję niebawem wrócić do tej wagi więc może długość 4,6 byłaby wystarczająca.....
    Z góry dziekuję za pomoc!

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Jeśli ktoś miałby pytania odnośnie mt to śmiało może do mnie pisac na pw
    nie jestem w stanie wyłapac wszystkich pytań na forum
    a czasami jestem pomocna
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #25

    Domyślnie

    witam się i ja
    dziś dostałam w prezencie chustę tkaną bebelulu 4,8 mój Szkrab ma 3 miesiące i chciałabym się dowiedzieć na jakie sposoby mogę wiązać chustę z góry bardzo dziękuję za pomoc
    pozdrawiam

  6. #26
    Chustomanka Awatar Volpe
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Beskid Śląski
    Posty
    653

    Domyślnie

    Cześć
    Jestem kompletnie zielona w temacie chust, a chciałabym zacząć chustować moją córeczkę. Niedługo skończy miesiąc. Możecie polecić odpowiednią chustę? Zależy mi na takiej, która posłuży nam dłużej. Jaki model wybrać? Z góry dziękuję za odpowiedzi

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    No taka średnia ze mnie nowicjuszka, ale postanowiłam przeprosić się z chustą, i mam mętlik w głowie. Młody ma rok i 10 miesięcy (ze względu na niepełnosprawność jeszcze nie chodzi) - nosimy się w nosidłach i różnych MT. Ale na lato chciałabym chyba chustę znów. No i co ja mam kupić, żeby było nośne i cienkie (najwygodniej mi się nosi w podwójnym iksie)???

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Len Paulinko albo konopki

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    Kaś - dzięks - jesteś niezastąpiona

  10. #30
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    28

    Domyślnie Babylonia tkana czy jakaś inna (np. Nati Colorado) na początek?

    Witam Dziewczyny,
    Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o noszenie w chustach wiązaych i chciałam prosić Was o radę - potrzebuję chustę dla synka, który ma się urodzić w czerwcu. I na tej też chuście będę się uczyła wiązania, bo doświadczeń z chustami wiązanymi nie ma ŻADNYCH. Pasuje mi kolorystycznie Babylonia Pineapple i taką sobie upatrzyłam, podobno jest dość cienka ale nośna (nie chcę grubej chusty) no i można nosić i maluszki i takie odrobinę cięższe. Nie wymagam aby chusta nosiła dwulatka; od tego mam leżące w szafie po pierwszym synku miękkie śliczne kółkowe węże szyte ze storchenwiege przez Vombati
    Doradźcie zatem w kwestii tkanej proszę (Nati Kolorado też mi się podoba a widziałam tu na bazarku jest do sprzedaży)
    Z góry dziękuję, Karolina

  11. #31
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    Ja zaczynałam od Natki, jak dla mnie była idealna, łatwa do wiązania, mięciutka i dosyć cienka, także nawet upały mi za bardzo nie przeszkadzały

  12. #32
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Ja też miałam pierwszego pasiaka nati przy pierwszym dziecku. Teraz również nati w paski czeka na nowego chuściocha. Babilonii nie macałam więc porównania nie mam, ale z natki byłam zadowolona. I mam nadzieję że i tym razem będę...
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  13. #33

    Domyślnie

    Witajcie,

    Chciałabym zacząć nosić moje miesięczne bliźniaki w chuście - a raczej w chustach, bo w jednej jest to wykluczone (moje dzieci nie tolerują swojej bliskiej obecności ). Jakie chusty byście poleciły i sposób noszenia? jestem totalnie zielona w tym temacie

  14. #34
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    dobrze "złamane" czyli juz miekkie i łatwo sie dociagajace chusty
    100 bawelna
    a styl, jedno z przodu u mamy, jedo u taty
    albo jedno z przodu a 2gie na plecach
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  15. #35

    Domyślnie

    Gdyby tatuś w domu był albo wracał o rozsądnych godzinach to by mi wózek znosił i nie miałabym problemu
    No właśnie chciałabym ich nosić obydwu jakoś przed sobą...

  16. #36
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    nie wiem, czy nie byłoby Ci jednak wygodniej motać jedno dziecko w chustę, a drugie wozić w zwykłym, pojedynczym wózku... (oczywiście dzieci w chuście wymieniać, raz jedno raz drugie). Nosić dwójkę będzie ciężko i niewygodnie - raczej na awaryjne sytuacje, nie na codzień na spacer...
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #37
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Chusta taka, jaka Ci się podoba A plany noszenia 2 jednocześnie porzuć raczej, przynajmniej na początku - radzi Ci to matka bliźniaków z trochę dłuższym stażem

  18. #38

    Domyślnie

    madorado to ja chyba do Ciebie po nauki uderzę

    No tak, chcieć a móc, to jednak dwie różne rzeczy
    Aniołek (16.05.2011) 12tc


    37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

  19. #39

    Domyślnie

    Witam
    ja też jestem tu nowa i zielona jak trawa na wiosnęMój synek skończył właśnie miesiąc i chciałabym zacząć nosić go w chuście. Chodzi mi o coś wygodnego na dłuższe spacery-mam już w domu 2,5 roczną córcię i nie chciałabym jej zaniedbywać, a na plac zabaw daleka droga. Chciałabym więc być bardziej mobilna. Ponieważ nie znam żadnej osoby, która nosi brzdąca w chuście i mogłaby mnie nauczyć motania potrzebuję czegoś w miarę "łatwego w obsłudze" i wygodnego dla mnie i maleństwa. Chyba chciałabym chustę całoroczną,choć teraz idzie lato, więc nie chciałabym też zagotować synka i siebie przy okazji. Nie wiem też jaki rozmiar będzie dla mnie odpowiedni -174 cm wzrostu, 69 kg. Czy lepsza będzie chusta tkana czy elastyczna? Może jest jakaś chusto-mama w okolicach Kozienic, która pomogłaby w realu? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  20. #40
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    28

    Domyślnie Co dla noworodka - Babylonia, Nati czy Storch

    Witam, Doradźcie doświadczone mamy - co będzie najlepsze dla noworodka czerwcowego? Bardzo podobają mi się pasiaki i z bazarku na razie moi faworyci to bb green paprika (na pierwszym miejscu) , storch lilly i jakieś używane natki. Co byście wybrały dla takiego dzieciaczka i dla mamy, która dopiero na takiej chuście będze uczyć się wiązać?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •