Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19212223242526272829
Pokaż wyniki od 561 do 577 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #561
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Ja też obstawiałabym, że lepsza będzie cieńsza. Ale to po pierwsze jest subiektywne, a po drugie zależy od rodzaju i stopnia złamania chusty.



  2. #562

    Domyślnie

    Hej! Jestem mamą ośmiomiesięcznej Julki, wraz z mężem chcemy pojechać z małą w góry. Planujemy trochę pozwiedzać i odpoczywać. Nasz samochód nie jest zbyt duży dlatego chcielibyśmy nie brać ze sobą wózka. Wpadliśmy na pomysł aby zakupić nosidełko jednak totalnie nie wiemy jakie wybrać. Wpadło nam w oko jedno https://doux-doux.pl/pl/nosidla-ergo...ci-z-chusty-66 ale nie wiemy nic na jego temat. Zależy nam aby były to nosidełka polecane i sprawdzone przez innych rodziców. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc.

  3. #563
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,867

    Domyślnie

    Polecamy! Zaraz tu zawołam znawczynię


  4. #564
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,240

    Domyślnie

    Mam doux-doux
    Starszy model bez regulacji, ale te też widziałam na żywo.
    Bardzo porządnie uszyte, mięciutkie, niesamowicie wygodne dla malucha i dla noszącego.
    Używałam sporo różnych nosideł, doux doux bardzo mi się dobrze sprawdziło
    Powodzenia i dobrego noszenia
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  5. #565
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Doux doux to najlepsze nosidło jakie miałam i mam. Polecam.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #566
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,572

    Domyślnie Koszmarne noszenie/wożenie

    Zulam, dzięki za przywołanie
    Natalka234, od trzeciego dziecka szyję te nosidła, a z każdym następnym maluchem wprowadzałam coś nowego. Przy szóstym poszłam w regulację. Mało jest o nas w sieci, poniewaz miałam sporo przerw macierzyńskich, wypadłam z rynku, ale razem z mężem rok temu postanowiliśmy wrócić.
    Osobiście bardzo lubię nosidła chustowe, chociaż te, które teraz szyjemy z bawełny, z motywami zaprojektowanymi przez naszą rysowniczkę, tez maja splot skośno-krzyżowy, tylko są drobniej tkane.
    W listopadzie sprzedałam nosidło mamie siedmiomiesieczniaka i to tata malucha zaanektował je pod własne potrzeby noszeniowe. Ostatnio dostałam zdjęcia. Maluch w kombinezonie w nosidle na kurtkę taty. Dawno nie widziałam tak dobrze założonego nosidła pomimo tylu warstw ubrań. Mama pisała, ze nosi pod kurtką, ostatecznie tez się dopchała w kolejce.
    My tak spędzamy większość wakacji od wielu lat. Zawsze mamy za małe auto, żeby wszystko i wszystkich pomieścić, wiec wózek szedł w odstawkę.
    Mam zdjęcia sesyjne z maluszkami, takimi od 4 miesięcy do roku. Jak chcesz, to postaram się udostępnić. Moje przemyślenia są takie - drobniutka półroczna dziewczynka, mniejsza od 4 mies. chłopca dużo lepiej wpasowała się w nosidło niż ten kolega. Dlatego boje się pisać, ze nosidło jest od początku, bo no nie jest :/ ale Ty masz już duże dziecko w sensie rozwojowym i nawet jeśli jeszcze nie siedzi samodzielnie, nie miałabym problemu, żeby nosić je w nosidelku. Byle nie cały dzień non stop, ale to chyba niemożliwe W tych regulowanych modelach, które linkowalaś, jest opcja zapinania pasow albo tradycyjnie w połowie panela, albo pod nóżkami do pasa biodrowego. Ta druga opcja w przypadku niesiedzących dzieci pozwala na swobodne zaokrąglenie plecków i nie dociska (nie prostuje) na siłę kręgosłupa jeśli maluch jest na to niegotowy. Ja ze swojej strony zachęcam i polecam jako mama, która nieprzerwanie nosi od 14 lat w chustach i nosidłach. Wcześniej tez nosiłam, ale byłam mniej świadoma w sumie już 19 lat z hakiem

    Jak byś miała jakieś pytania, pisz śmiało.

    Na zdjęciach obie dziewczynki są w tym samym nosidle. Jedna miała 2,5 roku, druga pół.




    Czteromiesięczniak


    Tadzik miał chyba 7-8 m-cy
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 10-12-2021 o 10:22
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  7. #567
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,703

    Domyślnie

    Mamo na szóstkę, przymierzam się do zamówienia nosidła u Ciebie. Jak długo czeka się teraz na uszycie? Mam chustę 4,6 chyba, z dziurą niestety (niewielka). Myślisz, że starczy?

  8. #568
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,572

    Domyślnie

    Olsenna, pewnie, ze starczy. Dziury omijam. 4,6 spokojnie daje radę z hybrydą, a nawet mei tai, wiec na ergo będzie ok i powinno zostać. Po Nowym roku powinno być ok. dwóch tyg. od nadesłania. Teraz trochę nam się pokomplikowało, bo do pracy doszła nauka zdalna chłopaków.
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  9. #569
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,923

    Domyślnie

    To i ja sie dopisze jako zadowolona uzytkowniczka nosidla doux doux- rozne mialam i to mi najbardziej pasuje, najwygodniejsze, najlatwiej sie dociagajace ze o dokladnosci uszycia juz nie wspomne, kocham i polecam
    edit: i jak fajnie że sie nowe osoby na forum pojawiają

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  10. #570
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,572

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny ❤️
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  11. #571
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,703

    Domyślnie

    A wysłałabyś mi na priv zdjęcia konkretnych modeli? Jeśli chcę regulowane, to tylko hybryda czy ergonomik też? I chętnie też z wyceną tak mniej więcej.

  12. #572
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,572

    Domyślnie

    Olsenna, https://doux-doux.pl/pl/nosidlo-z-chusty-mai-tai-40p tu mamy ofertę w sklepie z przykładowymi nosidlami typu mei tai, bo takie były zamawiane. Oczywiście ergonomiki jak najbardziej wchodzą w grę. Zobacz, tu jest dosyć dużo szczegółów na zdjęciach: https://doux-doux.pl/pl/nosidlo-ergo...ie-celeste-26p
    przeróbka na ergo to 400 zł.
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  13. #573
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,703

    Domyślnie

    Kasiu, to wezmę ergo, bo nasza manduca jest już w strzępach. Podasz mi adres, na który mam wysłać chustę? Nie wiem jeszcze, kiedy mi się uda wysłać, może w styczniu, ale nie spieszy mi się, bo będziemy je potrzebować dopiero na wiosnę.

  14. #574
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,923

    Domyślnie

    hmmm... tak sibie pomyslalam, czy jak mysmy to przeniosly to Natalka to znajdzie?

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  15. #575
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,572

    Domyślnie

    Zulam zostawiła link
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  16. #576

    Domyślnie

    Witam.


    Mam pytanie - czy wszystkie chusty tkane splotem skośno-krzyżowym są w paski?


    Dużo bardziej podobają mi się gładkie... Myślę o kupieniu Nati (jest w interesującym mnie przedziale cenowym) - czy takie gładkie też są ok? Czy lepiej jednak kupić pasiaka?

  17. #577
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,791

    Domyślnie

    Nie, są też monokolorowe albo tylko w dwa pasy np Lenny Lamb moja pierwsza. Jak wolisz jeden kolor to poszukaj splotu jodełkowego, tam powinien być znacznie większy wybór i to są też super szmatki dla maluchów

    Wysłane z mojego CPH2083 przy użyciu Tapatalka
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •