Strona 28 z 29 PierwszyPierwszy ... 1820212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #541
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    65

    Domyślnie

    Mieszkam pod Warszawą więc możliwości warsztatów są. Tylko zastanawiałam się nad wcześniejszym zakupem i zapoznaniem się z chustą nim się wybiorę na takowe. Żeby jak najwięcej skorzystać, chyba że lepiej najpierw wybrać się bez? A z pożyczeniem właśnie trochę słabo, nikt z moich znajomych nie nosi Zastanawiam się nad chustą LF o gramaturze 240, czy ona udźwignie też większe dziecko? Może w przyszłości zaszaleje i kupię coś bardziej wymyślnego, ale na razie chciałabym coś co będzie jak najbardziej uniwersalne

  2. #542
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mały Zerg Zobacz posta
    Witam!
    Chciałabym nosić dziecko w chuście, ale nie wiem jaką chustę wybrać. Mam prawie 178 cm wzrostu, noszę rozmiar 40/42. Zastanawiam się nad chustą o długości 5,2m, ale boję się że okaże się za długa. Ale czy krótsza wystarczy na każde wiązanie (nie chcę się ograniczać)? I jeszcze jedno pytanie: czy istnieje chusta "uniwersalna"? Na razie synek ma trochę ponad 3msc i chciałabym kupić chustę, która wystarczy nam do końca. Będę wdzięczna za pomoc
    Spokojnie 4,6 starczy (ja jestem większa i się spokojnie mieszczę ). A potem tak jak dziewczyny piszą, albo obciąć albo kupić/wymienić na krótszą.
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  3. #543
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    ej kustafa bo ja właśnie napisałam, że są


    ale jak są, jak sam rozmiar inny do plecaka i inny do kieszonki?
    IMO nie ma



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #544
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta


    ale jak są, jak sam rozmiar inny do plecaka i inny do kieszonki?
    IMO nie ma
    aaa ja mówię raczej o składzie uniwersalnym i grubości niż o długości. Ale mozna tez zrobic tak, ze jak zaczynasz nosic w plecaku to skracasz chuste i juz nie nosisz w kieszonce


  5. #545
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    aaa ja mówię raczej o składzie uniwersalnym i grubości niż o długości. Ale mozna tez zrobic tak, ze jak zaczynasz nosic w plecaku to skracasz chuste i juz nie nosisz w kieszonce
    jeśli chodzi o skład i gramaturę to się zgadzam

    a co do drugiego zdania: hm, no wiesz, ten tego… każda z nas zaczynała z takim naiwnym postanowieniem. a potem przechodzi różne fazy chustoświrstwa, kończąc w wątku „pomóżcie mi zredukować mój stosik”



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  6. #546
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    aaa ja mówię raczej o składzie uniwersalnym i grubości niż o długości. Ale mozna tez zrobic tak, ze jak zaczynasz nosic w plecaku to skracasz chuste i juz nie nosisz w kieszonce
    Albo dajesz chustę na mt/onbu/ergo i nosisz z przodu albo z tyłu
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  7. #547
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    65

    Domyślnie

    Czyli raczej 4,6 A jak z gramaturą? Myślałam o LF, jaka jest różnica w noszeniu między 210 a 240 g/m2?

  8. #548
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    IMO lepiej 210, ja kupiłam pierwszą chustę 240 i ciężko mi się ją dociągało, przy 210 nie miałam już takich trudności Ale może to było subiektywne uczucie.

  9. #549
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    65

    Domyślnie

    Dziewczyny, dziękuję za pomoc, jeszcze ostatni pytanie. Czy chusta II gatunku nada się na pierwszą, czy lepiej jednak kupić I gatunek? W weekend jest wyprzedaż chust II gatunku Little Frog i ceny są kuszące. Myślicie że warto?

  10. #550
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Mysle, ze warto

  11. #551
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mały Zerg Zobacz posta
    Dziewczyny, dziękuję za pomoc, jeszcze ostatni pytanie. Czy chusta II gatunku nada się na pierwszą, czy lepiej jednak kupić I gatunek? W weekend jest wyprzedaż chust II gatunku Little Frog i ceny są kuszące. Myślicie że warto?
    Tez mysle, ze warto. Chusty opisane jako drugi gatunek mają często bardzo niewielkie kosmetyczne wady, czasem neiwidoczne dla nieworawionego oka.


  12. #552
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Mam jednego psiaka lf II gatunku i nie wiem, co z nim nie tak, bo nic nie znalazłam. Chyba że chodzi o metkę przesuniętą o 3 cm względem środka. Więc moim zdaniem warto zaoszczędzić parę złotych i wziąć drugi gatunek.

  13. #553
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    65

    Domyślnie

    No to zamawiam

  14. #554

    Domyślnie

    Cześć!

    Jestem całkiem nowa i całkiem zielona, jutro mam pierwsze warsztaty z chustowania i może po nich będę mądrzejsza. Przymierzam się do zakupu pierwszej chusty dla niemowlaka (2 mce), szukałam czegoś korzystnego cenowo za nówkę. Czy Natibaby jest warta polecenia na początek chustowania? Jak szukałam różnych opcji, to cenowo ta mi dość odpowiada. Czytałam, że dobrze też kupic używaną, złamaną, ale nie mogę się zdecydować. Będę wdzięczna za podpowiedzi

  15. #555
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    o natkach są różne opinie, ja osobiście nigdy nie miałam bawełnianej, więc się nie wypowiem. Ale do jednego będę Cię namawiać - na początek najlepiej kup używaną, złamaną. Jeśli trafi Ci się nowa decha bardzo szybko możesz się zniechęcić. Ja tak zrobiłam i przez to nie nosiłam pierwszego dziecka. Przy drugim byłam już o wiele mądrzejsza - kupiłam mięciutką używkę i to była bardzo dobra decyzja nosimy się do dziś i jest cudnie



  16. #556
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Moja pierwsza chusta to natka właśnie, jest fajna. Teraz noszę w konopiach, ale gdyby była potrzeba to natka dałaby radę. I też polecam używaną i pasiaka na początek.

  17. #557

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi!

    Znalazłam jeszcze na stronie Little Frog (powyżej pisał/a o tym Mały Zerg) chusty drugiego gatunku - ceny są super. Powiedzcie, jaka jest różnica w użytkowaniu między chustą w 100% bawełnianą i taką, która ma 55% bawełny i 45% bambusa? Syn ma dwa miesiące, nie trzyma jeszcze dobrze głowy, ale jest ciężki - waży prawie 7 kg (roztył się na cycku ) i dosyć długi - z 62-64 cm już może mieć.

  18. #558
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Odradzam lf z bambusem na początek. Miałam przy małej i strasznie się męczyłam, była śliska i trochę ciągliwa. Lepiej weź bawełnę.

  19. #559
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlicjaR Zobacz posta
    Odradzam lf z bambusem na początek. Miałam przy małej i strasznie się męczyłam, była śliska i trochę ciągliwa. Lepiej weź bawełnę.
    Na początek chusta z bambusem będzie ok,ale na 7kg już lepiej bawełna, bo rzeczywiście będzie się ślizgać :/
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  20. #560

    Domyślnie

    Dziękuję, będzie bawełna Waham się jeszcze, czy 190-210 czy 240, ale widziałam w opiniach, że to każdy może odbierać inaczej i tez nie wiem do końca.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •