Strona 27 z 29 PierwszyPierwszy ... 171920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #521
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    Możesz spróbować z konopiami, lnem. Wełna też podobno pomaga na ciężary
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  2. #522
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lina Zobacz posta
    Możesz spróbować z konopiami, lnem. Wełna też podobno pomaga na ciężary
    oki dzieki bardzo za odpowiedz to w takim razie ide szukac

  3. #523
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w sprawie doboru chusty kółkowej . Nosimy się od niedawna, głownie na spacerach ( w plecaku z kieszonką) , ale przydała by się też coś do ponoszenia przez krótszą chwilę.. Mam 10- kilogramowego ciężarka do dźwigania, sama jestem niska-156 cm (rozm.36), z tego co poczytałam wnioskuję, że przy moim wzroście ramię raczej proste.. ? A co do samej chusty, co byście polecały ? Czy jakieś domieszki ?`

  4. #524
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Wg mnie to lepiej nosidło niż kółkowa przy takim ciężarku


  5. #525
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Faktycznie na krócej z 10 kg to ja też bym na szybko wybrała nosidlo albo krótką chustę i w plecak szybki
    co do tego jakie wybrać ramie to zazwyczaj większość dziewczyn poleca ramię proste, lepiej ciężar się rozkłada
    Mozesz szukać chusty z domieszkami, z lnem, konopiami czy wełną będą nośne ale sama bawełna też się sprawdzi. Zalezy od chusty ja mam np kółkową uszytą z bawełnianej chusty little frog burzowe echo i jest super. Innymi słowy wybierz co Ci się spodoba


  6. #526
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Proszę o radę jaką chustę wybrać na początek. Córka właśnie skończyła 5 miesięcy, wazy ok 7300, ja mam 168cm. Od miesiąca spacery w wózku stały się koszmarem. Mała chce się rozglądać, kiedy leży a nad nią nie dzieje się nic ciekawego po prostu krzyczy. Być może po przejściu na spacerówkę będzie lepiej, ale szkoda pięknej polskiej jesieni. Zdecydowałam się więc spróbować z chustą, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Na pewno kupię chustę używaną, jednak nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze, w jakich wymiarach powinna być itp.

  7. #527
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za rady , jeszcze pomyślę

  8. #528
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziecko chyba zrozumiało,ze to ważny temat i pospało pozwalając mi poczytać co nieco . Zdecydowałam się na nati bawełniana w pasy rozmiar 4,6. Czy to dobry wybór ? Zamierzam kupić używaną na olx, a jeśli ludzie piszą, że jest nowa to czy to w czymś przeszkadza ? Bo z tego co wywnioskowałam używana lepsza.

  9. #529
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Nowa też ok


  10. #530
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    A czy gdybym kupiła chustę 52 to by była za duża ?

  11. #531
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MAga1982 Zobacz posta
    A czy gdybym kupiła chustę 52 to by była za duża ?
    Raczej bedzie za dluga; chyba, ze chcesz skracac

  12. #532
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cześć,

    W styczniu pojawi się na świecie moje drugie dziecię i w związku z tym zamierzam szukać jakiej elastycznej na początek. Z pierwszą córką próbowałam z tkaną, ale, że była kiepskiej jakości to szybko zrezygnowałam,z resztą córka była już przyzwyczajona do wózka, od czasu do czasu nosiłam ją w pouch'u. Teraz zamierzam nosić prawie od początku o ile stres mnie nie zje

    Patrzyłam na oferty Outletowe Lenny Lamb, szukam na All i Olx. Teraz mam pytanie jaki rozmiar wybrać? Czy M będzie w sam raz? Mam 164 cm wzrostu, więc do gigantów nie należę Nie spotkałam się za to z "eSką" czy jej po prostu nie produkują?






  13. #533
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    A jesteś zdecydowana na elastyczną? Może lepiej zainwestować od razu w tkaną? Ja miałam podobnie-pierwszego dziecka nie nosiłam pomimo kilku podejść. Ale drugie noszę prawie od samego początku i jest nam bardzo dobrze Nie wiem co bym bez chusty zrobiła Dzięki lekturze forum i wsparciu dziewczyn wszystko się udało. I nie żałuję, że kupiłam od razu używaną, mięciutką chustę tkaną.



  14. #534
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Witajcie,
    Proszę o pomoc w doborze pierwszej chusty. Junior ma się pojawić po tej stronie 12.01, to moje pierwsze dziecię. Z chustą miałam do czynienia tylko raz na szkole rodzenia, gdzie odwiedziła nas Doradca noszenia i testowo motałam na sobie lalkę treningowa. W związku z tym, że nie mam doświadczenia zarówno w chustonoszeniu jak i dzieciach, nie chciałabym na początek inwestować zbyt wiele gotówki, bo po prostu nie wiem czy to się u mnie sprawdzi. Z tego co się zorientowałam to powinnam zacząć z tkana skośno-krzyżową, najlepiej 100% bawełna - z tych tańszych to znalazłam Nati, Little Frog i Lenny Lamb. Którą z nich polecacie dla nowicjuszki? Może są jeszcze jakieś inne, w podobnych przedziałach cenowych?
    No i kolejnym dylematem jest długość, bo może jestem niewysoka (163 cm) ale mam trochę za dużo ciałka (rozmiar 42, w porywach 44, oczywiście przed ciążą). Więc nie wiem czy długość 4,6 czy 5,2.
    Czekam na wszelkie sugestie i podpowiedzi - zamierzam wskazać rodzince konkretna chustę która maja mi kupić na święta

  15. #535
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Krycho wszystkie, ktore wymieniasz sa dobre na poczatek; w lf, w ostatni weekend sa wyprzedaze outletowych chust wiec mozna je jeszcze takiej kupic;
    Ja bym obstawiala maksymalnie dlugosc 4,6m; choc to zalezy co chcesz wiazac; do kangurka to I krotsza chusta sie nada;
    A masz jakies spotkania chustowe w okolicy? Moglabys dobrac sobie rozmiar podczas przymiarek

  16. #536
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Generalnie w obecnej chwili to trudno mi powiedzieć w co chcę wiązać, ale wolałbym żeby rozmiar mnie nie ograniczał Podobno w okolicy jakieś chustospotkania są ale jeszcze nie zgłębiłam tematu zbytnio. Za to miałam dzisiaj okazje ponownie spotkać się z Doradcą Noszenia z clauwi i stwierdziła, że 4,6 spokojnie mi starczy więc postanowione, będzie 4,6.
    Chusta u rodzinki już zamówiona

  17. #537
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam!
    Chciałabym nosić dziecko w chuście, ale nie wiem jaką chustę wybrać. Mam prawie 178 cm wzrostu, noszę rozmiar 40/42. Zastanawiam się nad chustą o długości 5,2m, ale boję się że okaże się za długa. Ale czy krótsza wystarczy na każde wiązanie (nie chcę się ograniczać)? I jeszcze jedno pytanie: czy istnieje chusta "uniwersalna"? Na razie synek ma trochę ponad 3msc i chciałabym kupić chustę, która wystarczy nam do końca. Będę wdzięczna za pomoc

  18. #538
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mały Zerg Zobacz posta
    Witam!
    Chciałabym nosić dziecko w chuście, ale nie wiem jaką chustę wybrać. Mam prawie 178 cm wzrostu, noszę rozmiar 40/42. Zastanawiam się nad chustą o długości 5,2m, ale boję się że okaże się za długa. Ale czy krótsza wystarczy na każde wiązanie (nie chcę się ograniczać)? I jeszcze jedno pytanie: czy istnieje chusta "uniwersalna"? Na razie synek ma trochę ponad 3msc i chciałabym kupić chustę, która wystarczy nam do końca. Będę wdzięczna za pomoc
    Moim zdaniem jest mnóstwo takich uniwersalnych chust. Pytanie czy Tobie wystarczy jedna
    ja bym chyba jednak składniała sie do długości 4,6m, bo 5,2 są naprawdę bardzo długie i to wlasnie tak ograniczająca. Bo do wiązania typu langur albo plecak prosty potrzeba zacziwiająco mało materiału. Najlepiej by było gdybys mogła od kogos pozyczyc chuste i przymierzyć. Moze są w Twojej okolicy spotkania lub warsztaty chustowe?


  19. #539
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    nie ma chust uniwersalnych
    ale na początek najepiej kupić:
    - bawełnianą
    - tkaną splotem skośno-krzyżowym
    - używaną (czyli "złamaną")
    - z krawędziami w różnych kolorach

    tobie powinien wystarczyć teraz rozmiar 6 (czyli 4.6 m). jeśli zdecydujesz się kiedyś na wiązania plecakowe, wtedy lepsza będzie krótsza chusta. wtedy możesz skrócić tę pierwszą albo kupić nową (znając życie skończy się na tej drugiej opcji )



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #540
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    nie ma chust uniwersalnych
    )
    ej kustafa bo ja właśnie napisałam, że są


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •