Strona 26 z 29 PierwszyPierwszy ... 16181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #501
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoannaM Zobacz posta
    Witam dziewczyny pomóżcie chce kupić chuste mały ma 10 mies i ok 9-10 kg wcześniej nosiłam w elastyku ale mały juz za duży co doradziecie ?
    JoannaM - obejrzyj chusty na bazarku i wybierz cos co Ci wpadnie w oko

    Dla takiego starszego malucha polecam Ci bawelne od Storchenwiege albo Didymosa. Mozesz tez poprobowac chust z domieszkami. Dlugosc zalezy od Twojego rozmiaru i od tego do jakich wiazan bedziesz uzywac tej chusty


  2. #502

    Domyślnie

    Witajcie
    Jaka chustę polecacie na 160 wzrostu? I ok. 45kg (waga przed ciąża. Może mi zostanie kilka kg po)
    I dla nowicjusza? I do noszenia noworodka ?
    Jakiś zarys mam ...ale nie duży

  3. #503
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Do kangura maks 3,6m, do pozostalych wiazan maks 4,2m, choc tez moze byc ciut krotsza

  4. #504

    Domyślnie

    Dziekuje
    wzielam kawalek materialu chustopodobnego na 4,2 ...i topie sie dla nowicjusza to chyba za duzo.
    Biore sie za szukanie swojej pierwszej chusty

  5. #505
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cześć. Proszę o pomoc w wyborze pierwszego nosidła dla naszego synka (13 miesięcy, ok. 9,5 kg, ok. 78 cm). My oboje jesteśmy niscy (162 cm i 175 cm) i szczupli.

    Idealne byłoby coś tak wygodnego jak chusta (głównie plecak prosty), ale dającego się założyć błyskawicznie. Zależy mi też na tym, żeby dziecko na plecach jak najwięcej widziało i żeby na lato było możliwie przewiewnie. Może jakieś nosidło z chusty? Cena max. 400-500 zł, chociaż oczywiście może być coś tańszego.

    Myślałam nad Tulą, ale na zdjęciach ze strony producenta widać, że dzieci są dość nisko i widzą głównie plecy rodzica. Testowaliśmy już kilka miesięcy temu MT Pathi, ale wiązanie trwało zbyt długo, a noszenie było mniej wygodne niż w plecaku prostym, więc pozostaliśmy przy chuście.

    Zakup nosidła zrobił się chyba konieczny, bo przechodzimy teraz taki etap, że synek chce być noszony, ale często po chwili chce już wyjść i wkurza nas wszystkich, że czasem wiązanie trwa dłużej niż noszenie.

  6. #506
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Dziewczyny, jesteście tutaj?
    Trochę ostatnio pooglądałam (niestety tylko w internecie) i przekonuje mnie Manduca. Zaintrygował mnie ten panel regulowany na wysokość. Nada się na tego mojego szkraba? Czy lepiej coś innego?
    A czy jest w ogóle jakieś nosidło ergonomiczne, w którym dziecko jest jakoś wysoko na plecach? Proszę o pomoc.

  7. #507
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Karolka, z nosidłami niestety jest tak, że każdemu pasuje coś innego. Pewnie już to gdzieś słyszałaś, że najlepiej pomacać i przymierzyć...
    My mamy z mężem wzrost podobny jak u was, polubiliśmy się z tulą. Ja potem zaczęłam też nosić w nosidle storchenwiege.
    To jak dziecko masz wysoko na plecach zależy nie tylko od wzrostu twojego/dziecka, ale od tego, na jakiej wysokości masz zapięty pas biodrowy.
    A skąd jesteś? może w twojej okolicy ktoś ma nosidła do pomacania, albo spotykają się jakieś chustomamy?
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  8. #508
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Oczywiście, że najlepiej by było spotkać się z jakimiś noszącymi mamami, poprzymierzać i ponosić w kilku nosidłach i potem wybrać. Tylko, że nosidło jest nam potrzebne już, głównie dla męża, który na takie spotkania nie ma czasu, bo np. klub kangura spotyka się do południa, kiedy mój mąż jest w pracy. A ja jestem w ciąży i pewnie w żadnym nosidle nie będzie mi wygodnie.

  9. #509
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień Dobry Wszystkim,

    jestem tutaj nowa i czuję się zagubiona. Mam mętlik w głowie po przeczytaniu forum i sama już nie wiem na co się zdecydować.
    Mam dwa podstawowe pytania,
    1) Czy mogę nauczyć się wiązać sama? Czy dla bezpieczeństwa dziecka lepiej wybrać się na jakieś warsztaty?
    2) Jaką chustę wybrać na lato? Mój tygodniowy synek aktualnie waży 3700 i uwielbia być przytulany i noszony, a ponieważ mam jeszcze starszą córeczkę (20 miesięcy) potrzebuję wolnych rąk. Starsza była noszona w TULI, ale przy młodszym lepsza będzie chusta bo mogłabym ją stosować od razu.
    Ja mam 170 cm wzrostu. Czytając na forum wydaje mi się, że dobrym wyborem będzie jakaś chusta tkana, skośno-krzyżowa z domieszką bambusa. Zależy mi na w miarę lekkiej chuście bo zbliża się lato. Rozmiar chyba 4,6 m, tak myślę.
    Tylko co wybrać? Widziałam ceny i niestety ja mogę wydać nie więcej niż 200 zł, co byście poleciły?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  10. #510
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Kacdar witaj

    Mi pierwsze wiązanie pokazała najpierw koleżanka. Potem jednak miałam profesjonalne warsztaty i okazało się że część rzeczy robiłam nie tak. Mam wrażenie, że w instrukcjach czy wielu filmikach nie ma przekazanego celu, czyli jest opis krok po kroku, ale nie ma opisanego /pokazanego o co chodzi na koncu , o jaki efekt/cel, jezeli chodzi o ulozenie ciała malucha a to jest kluczowe. Jezeli chodzi o tak malutkie dziecko, to sugerowalabym chyba kogos profesjonalnego do pomocy...
    Co do chusty, to lato w PL to nie tropiki często, a jak są upały to w każdej chuście bedzie Ci cieplo a bambus jest troche sliski, ja przynajmniej jakos sie do niego nie moglam przekonac i szybko sie pozbylam. Pamietaj tez ze w 99% przypadkow ze to nie jest bambus naturalny tylko wiskoza bambusowa (wlokno bambusa naturalne jest b drogie do pozyskania). Gdybym mogla cos zasugerowac w sprawie chusty to polecilabym dobre i niezastapione 100% bawelny, skosnokrzyzowa. A co do ceny, to po prostu poluj na Chustrostraganie w dziale Sprzedam, albo ogłoś się w dziale Kupie na Chustostraganie.

  11. #511
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Witaj
    Muminmamma już ci napisała, ja od siebie tylko dodam, że w trakcie nauki z doradcą pomoże ci on nie tylko poznać wiązania krok po kroku, ale właśnie ocenić końcową pozycję dziecka w chuście.
    Zgadzam się także co do składu chusty na początek, nie ma to jak 100% bawełny.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  12. #512
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Karolka, ja w manduce nosiłam do 16/17 tygodnia ciąży - z przodu. Na plecy jeszcze w 18tc udało mi się zarzucić Generalnie kochamy to nosidło, jesteśmy trochę wyżsi od Was (ok. 170 i ok. 180-185cm, mąż sam miesza się w zeznaniach, syn młodszy 13mcy 82cm, niecałe 10kg i starszy 3 lata 95cm, prawie 14kg), ale chudzielce i na nas pasuje, a w Tuli pasy naramienne były dla mnie za długie, dziecko osiadało, ciągnęło i było mi okropnie niewygodnie. Może załóż wątek na lokalnym podforum i poszukaj mam, które pozwoliłyby Wam pomierzyć
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  13. #513
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Ola D., dzięki. Ja jestem w 31. tc i jeszcze jak muszę to po kilkanaście minut noszę w chuście kółkowej noszę na biodrze albo na plecach w wiązanej, bo tak mi wygodniej niż nosić na rękach, a nie nosić to niestety czasem się nie daje.
    Co do nosidła to wiem, że żeby uznać czy mi pasuje to potrzebuję przynajmniej kilku dni i kilku prób (ja nie lubię nowości, muszę się do nowych rzeczy przyzwyczaić), a pewnie też po ciąży ciało mi się będzie zmieniało, więc samo przymierzenie na chwilę niewiele da. No i jeszcze mężowi musi pasować. Ale po poczytaniu forum i porównaniu wymiarów nosideł doszłam do wniosku, że raczej Manduca, więc teraz poluje na jakąś w okazyjnej cenie. Jak mi się nie sprawdzi to najwyżej sprzedam i będę próbowała z Tulą.

  14. #514
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Muminmamma i Alassea dziękuję za odpowiedzi. Fakt lato w PL to nie tropiki więc może nie ma się co spinać. Szukam właśnie jakiś warsztatów w moim mieście.
    A co myślicie o wkładce dla niemowląt do TULI bo właśnie odkryłam, że jest taki wynalazek. Nie ukrywam, że TULA to mega wygodne rozwiązanie bo starszą córkę mogłam bez problemu sama zamontować i ruszać. Chusta pod tym względem jest bardziej wymagająca.
    A czy warto kupować elastyczną? Czytałam, że dla początkujących takie chusty są łatwiejsze w obsłudze. Nie wiem tylko czy jest sens.

  15. #515
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie mam zaufania do wszelkich wkładek dla maluchów - mam obawy np o to, czy nóżki nie będą rozstawione za szeroko, a co za tym idzie, czy kręgosłup nie będzie miał zniesionej kifozy.
    Elastyk może się wydawać owszem, łatwiejszy w zamotaniu, ale wcale niekonieczne łatwiejszy w uzyskaniu optymalnej pozycji dziecka do tego służą tylko na jakiś czas. Z doświadczenia wiem, że czasem ktoś ma chustę tkaną w ręku pierwszy raz, a po instruktażu świetnie sobie radził z motaniem, więc nie ma co demonizować tkanej No i masz jeden zakup na dłużej. Wiązanie chusty tkanej to kwestia wprawy, wiem sama po sobie, jak przypomnę sobie swoje początki przed 3 laty
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  16. #516
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie mam zaufania do wszelkich wkładek dla maluchów - mam obawy np o to, czy nóżki nie będą rozstawione za szeroko, a co za tym idzie, czy kręgosłup nie będzie miał zniesionej kifozy.
    Elastyk może się wydawać owszem, łatwiejszy w zamotaniu, ale wcale niekonieczne łatwiejszy w uzyskaniu optymalnej pozycji dziecka do tego służą tylko na jakiś czas. Z doświadczenia wiem, że czasem ktoś ma chustę tkaną w ręku pierwszy raz, a po instruktażu świetnie sobie radził z motaniem, więc nie ma co demonizować tkanej No i masz jeden zakup na dłużej. Wiązanie chusty tkanej to kwestia wprawy, wiem sama po sobie, jak przypomnę sobie swoje początki przed 3 laty
    Poszłam na warsztaty chustowania, przy okazji obejrzałam tą wkładkę do tuli. I mówiąc szczerze jako laik widzę, że nie jest nic warta. W życiu bym nie wsadziła w coś takiego mojego maluszka. Jednak TULA to jest dobra dla starszych dzieci i już nie mogę się doczekać kiedy młody do niej dorośnie.

    Wiązałam na chuście Little Frog z bambusem i taką też sobie kupiłam. Na razie motam się w kieszonkę i młodemu się chyba podoba bo śpi. A ja mam wolne ręce.

  17. #517
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Kacdar super

  18. #518
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Świetnie!
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  19. #519
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    A ja kupiłam używaną Manducę summer wave na Allegro i dziś wieczorem przyszła. Nawet nie zdążyłam przymierzyć, bo mój nocny marek wyjątkowo postanowił wcześniej pójść spać.

    Ale obejrzałam dokładnie i jestem niezadowolona ze stanu nosidła. Wiedziałam, że było używane i że jest trochę wypłowiałe od słońca, ale okazuje się, że materiał na pasie biodrowym jest przetarty w jednym miejscu na dole. A jeszcze specjalnie dopytywałam, czy oprócz tego wypłowienia są jakieś inne ślady użytkowania, przetarcia itp. i otrzymałam informację, że nie ma. A są. No i sama nie wiem, co z tym fantem zrobić. Możliwe, że sprzedający nie zauważył, no ale chyba sprzedając nosidło powinno się je dokładnie obejrzeć centymetr po centymetrze.

    No i co ja mogę z tym fantem zrobić? Obawiam się, że jak będę nosić i prać nosidło to się zrobi dziura. Może jakąś łatę naszyć? Da się to jakoś naprawić czy trzeba z tym będzie żyć? Sorry za OT, ale jakoś nie wiem, gdzie ten mój problem podczepić.

  20. #520
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    podpowiedzcie mi jaka chuste powinnam zakupic aby poniosla moje ciezarki 12 kg i 16 kg bo mam bawelne nati, bambus ll i zaczynam odczuwac ciezary :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •