Strona 24 z 29 PierwszyPierwszy ... 141617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #461
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    Witaj, na tym etapie zdecydowanie odradzam chuste elastyczna, lepiej zainwestuj w tkana, szczegolnie ze starczy na dluzej; poszukaj sobie jakiejs bawelny miekkiej na poczatek; co do nauki- mozna sie nauczyc samemu, z instrukcji, ale jednak bardzo pomaga pomoc drugiej osoby; wiec jesli masz taka mozliwosc, to polecam spotkanie z doradca
    dlaczego odradzasz elastyczną? nie można nosić takich małych dzieci w elastyku?

    Cytat Zamieszczone przez abigeal Zobacz posta
    Mam jeszcze taki dylemat –tzn. zastanawiam się jak to wyjdzie w praniu, ale ja wszędzie muszę jeździć autem (mieszkam na wsi) –z tej racji potrzebuję nauczyć się takich wiązań, które mogłabym sobie uwiązać i później tylko Żuczka z fotelika wyjąć i włożyć do chusty. Tu moje pytanie do doświadczonych Mam: jakie wiązania polecacie na początek –tego typu –bezpieczne dla noworodka?
    Tych filmików jest masa –a zależy mi na sprawdzonych i prostych.
    Elastyczą można zawiązać wcześniej, tkaną wiążesz razem z dzieckiem.

  2. #462
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    dlaczego odradzasz elastyczną? nie można nosić takich małych dzieci w elastyku?
    Ja też bym odradzała elastyczną, bo 3 tygodniowe dziecko o wadze 4,2 kg za długo w elastyku nie pochodzi... poza tym z tym co ja wiem to zdrowiej (i wygodniej!) w tkanej no i na dłużej wystarczy.

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    Elastyczą można zawiązać wcześniej, tkaną wiążesz razem z dzieckiem.
    Tkaną też możesz zawiązać wcześniej w 2X ale to nie jest polecane wziązanie dla noworodka.


  3. #463
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Też zdecydowanie odradzam elastyczną, bo:
    - dziecko szybko wyrasta i przy ok. 6 kg już znacznie lepiej się nosi w tkanej;
    - chusta elastyczna szybko się zużywa - po praniu i noszeniu może się rozciągnąć i wtedy gorzej podtrzymuje dziecko
    - jeśli dziecko ulewa to będzie trzeba często prać chustę i elastyczna się bardzo zużyje,a tkana od prania tylko się zrobi bardziej miękka;
    - w chuście elastycznej łatwiej się zgrzać;
    - nosząc w chuście elastycznej i tak będzie trzeba się później nauczyć od nowa wiązania (a zwłaszcza dociągania) chusty tkanej;
    - to już kwestia gustu, ale IMO chusty tkane są ładniejsze: jest większy wybór kolorów, a elastyczne to w zasadzie są jednokolorowe;

    Moim zdaniem lepiej od razu kupić tkaną. Można znaleźć tanio jakąś złamaną używaną, na początek koniecznie w paski i dobrze jak krawędzie są w różnych kolorach, bo to ułatwia wiązanie. Tanie i miękkie od nowości są też chusty Little Frog.

    Dodatkowo na krótkie wyjścia (do pół godziny max) polecam kółkową - szybko się ją dociąga i zakłada bez zamiatania ulicy. Noworodka i małe niemowlę można nosić na leżąco, a jak dziecko zacznie trzymać główkę to na biodrze. Chustę kółkową można kupić chyba nawet taniej niż elastyczną.

  4. #464
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    Dodatkowo na krótkie wyjścia (do pół godziny max) polecam kółkową - szybko się ją dociąga i zakłada bez zamiatania ulicy. Noworodka i małe niemowlę można nosić na leżąco, a jak dziecko zacznie trzymać główkę to na biodrze. Chustę kółkową można kupić chyba nawet taniej niż elastyczną.
    Noworodka w kółkowej też można pionowo - analogicznie do kangura na biodrze. Ja nie mam zaufania do noszenia na leżąco.


  5. #465
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    ok, dzięki dziewczyny za wytłumaczenie

    Pytałam bo ja na razie mam elestyka i się przestraszyłam, że może nie powinnam nosić w nim młodego.
    (a do tkanej powoli dojrzewam)

    aaa i mam dodatkowy argument za tkaną:
    - tkane są ładniejsze

  6. #466
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Yaheira dziewczyny juz sporo wytlumaczyly; od siebie dodam, ze wg mnie chusta elastyczna jest tylko pozornie latwa, trzeba ja czesto kontrolowac, bo czesto sie zwija I latwo o niewlasciwe ulozenie maluszka;

  7. #467
    Chustoholiczka Awatar abigeal
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Pniewo
    Posty
    4,574

    Domyślnie

    jesteście nieocenione
    zobaczę co dostanę w spadku od żony kuzyna -wiem jedynie, że była ze stanów. Od razu przystąpię do ćwiczeń na misiu (mój TŻ podśmiewa się, żebym na naszej kocicy poćwiczyła ) i zależnie od tego jak mi pójdzie, to zostanę przy niej, albo poszukam czegoś innego.
    Dostałam też w spadku jakieś takie nosidło carrycot infant? czy jakoś tak, ale to jakieś takie..jak torba na zakupy trochę :\

  8. #468
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    z tego co widzę to to carrycot infant to nic fajnego - taka torba na dziecko. Osobiście nigdy nie miałam ale tu na forum czytałam, że to nie jest wygodne wcale. No i pozycja dziecka pozostawia wiele do życzenia. Na Twoim miejscu bym raczej w tym nie nosiła. No a jak potrzebujesz czegoś na szybko to polecam kółkową
    Kocica rzeczywiście może bardziej przypominam skrzeczącego noworodka niż miś
    Jeśli masz już duży brzuch to niestety sobie i tak za bardzo nie poćwiczysz. Najwyżej kolejność ruchów możesz opanować a na resztę to musisz poczekać


  9. #469
    Chustoholiczka Awatar abigeal
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Pniewo
    Posty
    4,574

    Domyślnie

    na pewno na kocicy bym nauczyla sie szybko z chusty wyswobadzac
    Moj synek jest w polowie drogi,wiec dociagniec nie pocwicze,ale chociaz oswoje sie z tym.
    Chusta w rozmiarze L to raczej nie bedzie pasowla na osobe 160 w rozmiarze s,m ?

  10. #470
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    raczej dla osoby s, m to chusta też s, m
    To znaczy da się i L zawiązać tylko się namęczysz bardziej


  11. #471
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzięki za rady
    podjęcie decyzji trochę mi zajęło zdecyduję się na tkaną bo rzeczywiście będzie służyła dłużej niż elastyk
    hmm tylko jaką długą powinnam kupić? przynajmniej 4,6m? (noszę rozmiar 38)

  12. #472
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroowa Zobacz posta
    dzięki za rady
    podjęcie decyzji trochę mi zajęło zdecyduję się na tkaną bo rzeczywiście będzie służyła dłużej niż elastyk
    hmm tylko jaką długą powinnam kupić? przynajmniej 4,6m? (noszę rozmiar 38)
    4,6m moze byc za dluga; masz mozliwosc gdzies przymierzyc sie do chusty? w Krakowie jest chyba troche spotkan chustowych

  13. #473

    Domyślnie



    Hej dziewczyny, ktos na forum UK sprzedaje cos takiego. Chcialam kupić nosidelko dla mojego niemowlaka, ma teraz miesiąc. Ale chciałabym żeby posłużył na długo. 70euro nowka. Warto tyle płacić ?

  14. #474
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    nie i niemowlaka w nosidle lepiej nie nosić - on potrzebuje coś dopasowanego: dobrze dociągniętej tkanej a w ostateczności elastycznej. Jak na długo ma wystarczyć to tylko tkana


  15. #475

    Domyślnie

    Ok, to duzo wyjasnia! Dzieki HoliPoli!

  16. #476
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    a ja mam pytanie trochę z innej beczki, nie wiem czy w dobrym temacie piszę
    nosiłam synka w chuście, synek bardzo słusznej wagi niestety. ja mam spore skrzywienie kręgosłupa, przy noszeniu szybko zaczynał mnie boleć dolny odcinek i biodra... chusta poszła w kąt miała któraś z was takie problemy? da radę nosić tak, żeby nie bolało? czy niestety chusta nie jest dla osób takich jak ja?

  17. #477
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    vinga, w takiej sytuacji to raczej tylko indywidualna konsultacja może Ci pomóc... Przede wszystkim z Twoim lekarzem czy w ogóle powinnaś nosić a jeśli tak to może też z doradcą chustowym, który podpowie jakie wiązania byłyby w takim przypadku najlepsze.
    Ale co do bólów kręgosłupa ogólnie - różne wiązania różnie rozkładają ciężar - mnie po jakimś czasie w kieszonce zaczyna boleć dolny odcinek kręgosłupa i ramiona a w kangurku nie. Jednym jest wygodnie w plecaku prostym, innym tylko w plecaku z koszulką itd


  18. #478
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Może być też coś innego. czasami nieświadomie przy noszeniu wyginamy kręgosłup. ostatnio się z moją ziomalką chuściarą zgadałyśmy na ten temat. np gdy nosi się asymetrycznie-to nieświadomie odchylamy biodro przeciwstawnie-bo to taki instynkt. i po jakimś czasie kręgosłup może zacząć się buntować. ale w symetrycznych wiązaniach również łatwo o coś takiego. np koleżankę zaczął boleć kręgosłup w odcinku lędźwiowym-i co się okazało. zauważyła ze ostatnio wiąże małego za wysoko-i nieświadomie zaczęła odchylać głowę do tyłu-w ten sposób wpłynęło to źle na kręgosłup. odchylanie też może nastąpić samoistnie bez wyraźnej przyczyny-poprostu nieświadomie szukamy przeciwwagi.a od siebie dodam-że warto wzmocnić mięśnie pleców-poprzez mięśnie brzucha. spróbuj przy noszeniu wciągnąć brzuch-jeśli poczujesz ulgę-tzn,że trzeba popracować nad mięśniami okalającymi wokół-czyli brzuszki tip ja np też mam taki plan-tylko powstrzymuje mnie na razie to,że miałam cc a potem kolejną operację na brzuch po 4mc od cc-i wciąż muszę odkładać ćwiczenia

  19. #479
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Asik to bardzo ciekawe co piszesz czyli może jest dla nas nadzieja

  20. #480
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Mam pytania do doświadczonych chustomam
    Po pierwsze - czy jak zawiążecie chustę, to musicie ją po czasie dociągać? Ja mam bawełnianego LennyLamb i choćbym nie wiem jak dobrze go dociągnęła, to i tak dość szybko muszę dociągać go jeszcze...
    Po drugie - jakich właściwości nadają chuście poszczególne domieszki np. jedwab, wełna itd?? Która z chust z domieszkami byłaby ewentualnie dobra dla niedoświadczonej chustonówki? A może jednak bawełna najlepsza?
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •