Strona 23 z 29 PierwszyPierwszy ... 13151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #441
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Myślę,że 4,2, mniejsza mogła by nie styknąć moim zdaniem. W sumie to tak ciężko określić, bo każdy ma jednak inne proporcje ciała Ale lepiej chyba mieć dłuższą, niż krótszą. Najwyżej ogony będą zwisać
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  2. #442
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Ja np sie przejechalam kupując 4,2 -chcialam mieć taką uniwersalną do wszystkiego i poraz kolejny przypomniało mi się hasło,że jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
    Mnie z 4,2 kieszonka juz nie wychodziła,na plecak prosty za długie ogony. Też mam 36-38 i podobmy wzrost. Zdecydowanie preferuję 2 długości. Zawsze mozesz kupić długa a jak zaczniesz nosić na plecach - skrócić ją sobie.
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  3. #443
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    A u mnie, przy 36-38, nizszam od agum, piatki to wlasnie rozmiar idealny na kieszonkę i plecak z tybetanem (aczkolwiek tem teraz odradzany), ciekawam czy zawsze na jakies dluzsze piatki trafiałam, bo jak wiadomo ten sam rozmiar w dwoch niby tych samych chustach potrafi sie różnić
    Dla meza (średni, 189 wzrostu) 4,2 jest juz przykrotkie na kieszonkę.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #444
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! Jutro bedziemy przymierzać chusty na wielkiej lalce
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  5. #445
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    Dziewczyny a jesli motam kieszonkę z 3,80 (tak ze ogony dosc krotkie, to ile potrzebuje na taki plecak z koszulką z przodu jesli nie lubię jak mi wisi dużo chusty?

  6. #446
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    nie wiem jak to robisz, że motasz kieszonkę z takiej krócizny ale na plecak z koszulką raczej jeszcze mniej
    no nie wiem... 3,6 próbowałaś?


  7. #447
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    nie wiem jak to robisz, że motasz kieszonkę z takiej krócizny ale na plecak z koszulką raczej jeszcze mniej
    no nie wiem... 3,6 próbowałaś?
    Pooważnie?! Plecak prosty to nawet nie pytam, bo widzę, że to malutko trzeba, ale na ten z koszulką myślałam że trzeba mieć 4,6 przynajmniej Jeszcze nie próbowałam nigdy, bo mała nie siedzi.

  8. #448
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hola Zobacz posta
    Dziewczyny a jesli motam kieszonkę z 3,80 (tak ze ogony dosc krotkie, to ile potrzebuje na taki plecak z koszulką z przodu jesli nie lubię jak mi wisi dużo chusty?
    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    nie wiem jak to robisz, że motasz kieszonkę z takiej krócizny ale na plecak z koszulką raczej jeszcze mniej
    no nie wiem... 3,6 próbowałaś?
    heh ja też z 3,8 motałam kieszonkę i teraz szukam czegoś na plecak z koszulką

  9. #449
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hola Zobacz posta
    Pooważnie?! Plecak prosty to nawet nie pytam, bo widzę, że to malutko trzeba, ale na ten z koszulką myślałam że trzeba mieć 4,6 przynajmniej Jeszcze nie próbowałam nigdy, bo mała nie siedzi.
    No mi się wydaje, że na plecak z koszulką to +/- tyle co na kieszonkę. Ja wiążę jedno i drugie z 4,6 i nie mam przesadnie długich ogonów. Spróbuj z tej samej chusty co kieszonkę i zobacz


  10. #450
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    Dzięki, spróbuję na jakimś pluszaku mniej wiecej. A na plecy niesiedzacego brzdaca mozna?

  11. #451
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hola Zobacz posta
    Dzięki, spróbuję na jakimś pluszaku mniej wiecej. A na plecy niesiedzacego brzdaca mozna?
    Można na pewno w plecak prosty, na plecak z koszulką to bym poczekała aż usiądzie


  12. #452
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Można na pewno w plecak prosty, na plecak z koszulką to bym poczekała aż usiądzie
    ahh, dzięki

  13. #453
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Poszukuję chusty, która się łatwo dociąga i jest dość nośna, tzn. poniesie dziecko 8,5 kg wzwyż Teraz mam Storchenwiege i dziecię 8,5 m-cy, wiążemy się, ale dociąganie tej chusty jest dla mnie dość trudne, tzn. ciężko mi tak zrobić, żeby było idealnie, w dodatku dziecię mi się buntuje przy dociaganiu (chociaż teraz i tak mniej się buntuje niż wcześniej). Może to kwestia wprawy, ale podobno są różnice między chustami w łatwości dociągania, więc pomyślałam, że spróbuję czegoś innego.

  14. #454
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o radę. Jestem nowa na forum
    Chciałabym zakupić chustę do noszenia mojego 3 tygodniowego szkraba (waga 4,2kg). Polecano mi na początek chustę elastyczną. Nadmienię, że nigdy nie wiązałam chusty i nie miałam z chustą styczności.
    Jaką chustę do noszenia noworodka kupić? i od razu się zapytam czy jest się w stanie samemu nauczyć wiązać chustę czy konieczny jest kurs/pokaz?
    Pozdrawiam

  15. #455
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroowa Zobacz posta
    Witam,
    Proszę o radę. Jestem nowa na forum
    Chciałabym zakupić chustę do noszenia mojego 3 tygodniowego szkraba (waga 4,2kg). Polecano mi na początek chustę elastyczną. Nadmienię, że nigdy nie wiązałam chusty i nie miałam z chustą styczności.
    Jaką chustę do noszenia noworodka kupić? i od razu się zapytam czy jest się w stanie samemu nauczyć wiązać chustę czy konieczny jest kurs/pokaz?
    Pozdrawiam
    Witaj, na tym etapie zdecydowanie odradzam chuste elastyczna, lepiej zainwestuj w tkana, szczegolnie ze starczy na dluzej; poszukaj sobie jakiejs bawelny miekkiej na poczatek; co do nauki- mozna sie nauczyc samemu, z instrukcji, ale jednak bardzo pomaga pomoc drugiej osoby; wiec jesli masz taka mozliwosc, to polecam spotkanie z doradca

  16. #456
    Chustoholiczka Awatar abigeal
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Pniewo
    Posty
    4,574

    Domyślnie

    podłączam się pod pytanie mroowy
    moje dziecię jeszcze pod moim serduszkiem -ale chcę już ćwiczyć 'uwiązy'
    Bratowa ma mi przesłać swoją chustę, z której nie korzystała (nie podołała materii) -może akurat będzie pasowała...

  17. #457
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abigeal Zobacz posta
    podłączam się pod pytanie mroowy
    moje dziecię jeszcze pod moim serduszkiem -ale chcę już ćwiczyć 'uwiązy'
    Bratowa ma mi przesłać swoją chustę, z której nie korzystała (nie podołała materii) -może akurat będzie pasowała...
    To daj znac, co dostaniesz, zawsze mozesz zapytac; ja niezmiennie polecam tkana

  18. #458
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emilia Zobacz posta
    Poszukuję chusty, która się łatwo dociąga i jest dość nośna, tzn. poniesie dziecko 8,5 kg wzwyż Teraz mam Storchenwiege i dziecię 8,5 m-cy, wiążemy się, ale dociąganie tej chusty jest dla mnie dość trudne, tzn. ciężko mi tak zrobić, żeby było idealnie, w dodatku dziecię mi się buntuje przy dociaganiu (chociaż teraz i tak mniej się buntuje niż wcześniej). Może to kwestia wprawy, ale podobno są różnice między chustami w łatwości dociągania, więc pomyślałam, że spróbuję czegoś innego.
    a Twoja chusta jest nowa czy używana? Bo jeśli nowa to może być jeszcze nie złamana i dlatego ciężko się dociąga.


  19. #459
    Chustoholiczka Awatar abigeal
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Pniewo
    Posty
    4,574

    Domyślnie

    Mam jeszcze taki dylemat –tzn. zastanawiam się jak to wyjdzie w praniu, ale ja wszędzie muszę jeździć autem (mieszkam na wsi) –z tej racji potrzebuję nauczyć się takich wiązań, które mogłabym sobie uwiązać i później tylko Żuczka z fotelika wyjąć i włożyć do chusty. Tu moje pytanie do doświadczonych Mam: jakie wiązania polecacie na początek –tego typu –bezpieczne dla noworodka?
    Tych filmików jest masa –a zależy mi na sprawdzonych i prostych.

  20. #460
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    abigeal, wg mnie najlepsza do tego jest chusta kółkowa. Każde polecane dla noworodka wiązanie (kangur, kieszonka) zakłada niestety, że będziesz je wiązać z dzieckiem na sobie a końce chusty ciągną się po ziemi...
    Minus kółkowej jest taki, że to nie jest raczej rozwiązanie na 2-3h tylko tak na dojście gdzieś, w stylu pół godziny max (albo więcej jak dziecko lekkie )


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •