Strona 22 z 29 PierwszyPierwszy ... 1214151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #421
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naisha Zobacz posta
    OK. Dzięki serdeczne za pomoc. Kupię w takim razie tkaną i wypróbuję. Może jakoś się zamotam w to. Jaka długość dla mnie? Mam 162cm i ogólnie drobna jestem. I jaką w miarę niedrogą na poczatek polecacie?
    Najprawdopodobniej najlepsza będzie dla Ciebie chusta o długości 4,2 m albo 4,6 m. Rozejrzyj się na chustostraganie i zajrzyj też tu - powodzenia!


  2. #422
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Naisha - jestem niewiele nizsza od Ciebie I 4,2m w zupelnosci mi wystarcza do wszystkich uzywanych wiazan, nawet by krotsza starczyla -tak ok 4m; 4,6m pewno I na Ciebie bedzie przydluga
    Na poczatek polecam zwykla bawelenke- np. Little Frog, Natibaby lub Lenny Lamb
    A I taniej moze wyjsc Cie kupno uzywanej

  3. #423
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Rozważam takie trzy chusty - 100% bawełna nati lub frog, albo lennylamb 60% bawełna 40% bambus - cena nie gra tu roli, chodzi mi głównie o to, żeby się ją miło motało no i żeby się nie pocić z dzieciątkiem... Co myślicie? Jeszcze przeraża mnie trochę długość sugerowana dla mnie wg tabeli tu kiedyś wrzuconej... 4,6m :/ Czy jeśli noszę na górze 38 to 4,1m będzie za krótkie na kieszonkę? Bo chyba prościej się zawiązać krótszą. Swoją drogą, jak Wy sobie radzicie przy błocie, śniegu?!

  4. #424
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za rady, kupiłam chustę nati, teraz tylko nauczyć się motać, ale z tym muszę poczekać na dobry humor mojej panny...z tym ostatnio ciężko. Na razie filmiki oglądam jak motać.
    Jeszcze mam 1 pytanie. Nosidło Beco Butterfly 2 to jest ok? Ma ktoś jakies doświadczenia?? Czytam już tak na przyszłosć... Kolezanka dostala w prezencie, a ma juz ergobaby i to chce sprzedac.

  5. #425
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    naisha, Beco ok tu masz wątek o Beco: http://www.chusty.info/forum/showthr...highlight=beco


  6. #426
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hola Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź. Rozważam takie trzy chusty - 100% bawełna nati lub frog, albo lennylamb 60% bawełna 40% bambus - cena nie gra tu roli, chodzi mi głównie o to, żeby się ją miło motało no i żeby się nie pocić z dzieciątkiem... Co myślicie? Jeszcze przeraża mnie trochę długość sugerowana dla mnie wg tabeli tu kiedyś wrzuconej... 4,6m :/ Czy jeśli noszę na górze 38 to 4,1m będzie za krótkie na kieszonkę? Bo chyba prościej się zawiązać krótszą. Swoją drogą, jak Wy sobie radzicie przy błocie, śniegu?!

    hola - pray błocie i śniegu jeszcze nie motałam, ale wybrałabym jakąś króciznę pewnie albo kółkową.
    Ja też noszę rozmiar 38 i chusta rozmiar 5, taka co ma właśnie 4,1m wystarcza na kieszonkę tak na styk... Może poszukaj takiej, która będzie nieco dłuższa - mam chusty o długości 4,2 i 4,4 i jest znacznie lepiej.


  7. #427
    Chustofanka Awatar vika
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Bełchatów
    Posty
    217

    Domyślnie

    Dziewczyny podpowiedzcie proszę czy takie coś zdaje egzamin http://babynet.pl/womar-nosidelkochu...iro-p-727.html mam chustę jakąś zwykłą z allegro ale nie mogłam się do niej przekonać ...nie mam cierpliwości do zakładania tego mam nosidełko womar ale jakieś najzwyklejsze i też mi wcale nie odpowiada dałam sobie spokój przy córce ale za msc będę rodzić synka i zastanawiam się czy jednak nie przydało by mi się coś ...córa ma 16 msc więc wymaga opieki a jak mały też będzie tego wymagał nie wiem co zrobię

  8. #428
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    vika, nie kupuj tego.
    jak chcesz coś na szybko i łatwo zakładać to kup chustę kółkową. Zakładanie jest naprawdę proste i szybkie i można w niej spokojnie od urodzenia nosić.


  9. #429
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    popieram
    w tych bananach jak na fotce nie masz szansy ułożyć odpowiednio dziecka
    i z doświadczenia dopiszę, że w chuście tkanej jednak wygodniej, bo ręce bardziej wolne - dziecko w bananie nie jest do Ciebie dociśnięte i w razie jakiegoś pochylania się, musisz je podtrzymywać, a przy chuście ręce masz w pełni do dyspozycji swojej albo drugiego dziecka
    2 + 7 (2005-2018)

  10. #430
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vika Zobacz posta
    za msc będę rodzić synka i zastanawiam się czy jednak nie przydało by mi się coś ...córa ma 16 msc więc wymaga opieki a jak mały też będzie tego wymagał nie wiem co zrobię
    Vika, u mnie dzieciaki z podobną różnicą wieku i powiem Ci, że bez chusty byłoby ciężko. W domu jeszcze ogarniam, ale spacerów bez najmłodszego w chuście sobie nie wyobrażam. Poszukaj czegoś taniego na bazarku, może jakaś nati Ci podejdzie i spróbuj na początek jakieś łatwe wiązanie np. kieszonkę. Filmików instruktażowych na youtube jest od groma, a tu na forum dziewczyny po kursach dodatkowo skorygują i doradzą. I potwierdzę za dziewczynami przede mną, że szkoda upychać dziecko w taki banan.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  11. #431
    Chustonoszka Awatar srebrna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    Popieram przedmówczynie, torby na dziecko są bezsensu, zresztą jak sie nawet przyjrzysz zdjęciom to zobacz że panie pozujące są w nienaturalnej pozycji i cały czas dzieci podtrzymują. Masz juz kilka nietrafionych zakupów za sobą więc lepiej posłuchać rad Ja osobiście na twoim miejscu kupiłabym elastyka na początek (jakąś tanizne za 50zł) bo to łatwo nauczyć się wiązać mimo że metry tkaniny. Tym bardziej że zima idzie a w elastyku pierwszy problem to że w lecie bywa gorąco. Jak już sie oswoisz z metrami to potem zwykłą długą skośnokrzyżową (jakiegoś pasiaczka Nati np. za 100zł), a jak z metrami będzie Ci źle to kółkową (też jednak skośnokrzyżową)

  12. #432
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Proszę o pomoc.
    Zaczynam się rozglądać za jakąś chustą tkaną, taką uniwersalną- całoroczną i długą (teraz do kieszonki, a jak się nauczę to chcę używać też do plecaka i kangura). Wcześniej nosiłam w elastycznej LL, teraz mam pożyczoną tkaną Little Frog Akwamaryn 100% bawełny długość 4,6. Dobrze mi się z niej wiąże kieszonkę, wygodnie nosi dziecko (5,5 miesięcy, 7,5 kg). Tylko, niestety, muszą ją za jakiś miesiąc-dwa oddać, bo kuzynka się spodziewa kolejnego potomka... I się zastanawiam co wybrać. Mogłabym kupić identyczną, ale wolałabym jakiś inny kolorek. Bardzo mi się podoba wizualnie chusta Little Frog Opal z lnem. Liczę też na to, że len będzie bardziej przewiewny i nośny. Chciałabym kupić nową 4,6. Tylko czy dam radę ją złamać i zawiązać? Czuje się jeszcze raczej początkująca.

  13. #433
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    Proszę o pomoc.
    Zaczynam się rozglądać za jakąś chustą tkaną, taką uniwersalną- całoroczną i długą (teraz do kieszonki, a jak się nauczę to chcę używać też do plecaka i kangura). Wcześniej nosiłam w elastycznej LL, teraz mam pożyczoną tkaną Little Frog Akwamaryn 100% bawełny długość 4,6. Dobrze mi się z niej wiąże kieszonkę, wygodnie nosi dziecko (5,5 miesięcy, 7,5 kg). Tylko, niestety, muszą ją za jakiś miesiąc-dwa oddać, bo kuzynka się spodziewa kolejnego potomka... I się zastanawiam co wybrać. Mogłabym kupić identyczną, ale wolałabym jakiś inny kolorek. Bardzo mi się podoba wizualnie chusta Little Frog Opal z lnem. Liczę też na to, że len będzie bardziej przewiewny i nośny. Chciałabym kupić nową 4,6. Tylko czy dam radę ją złamać i zawiązać? Czuje się jeszcze raczej początkująca.
    dwie rzeczy- jesli zalezy Ci by chusta byla od razu zlamana, to lepiej zainwestowac w uzywana; nie wiem jaki jest Opal LF z lnem, bo np Agat LF z lnem, byl dosyc miekki od poczatku
    - jezeli planujesz tez tej chusty uzywac do kangurka i plecaka prostego, to 4,6m bedzie zdecydowanie za dluga wiec polecam krotsza chuste;

  14. #434
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    - jezeli planujesz tez tej chusty uzywac do kangurka i plecaka prostego, to 4,6m bedzie zdecydowanie za dluga wiec polecam krotsza chuste;
    A czy krótsza nie będzie za krótka do kieszonki? Ta 4,6 którą teraz mam jest dla mnie do kieszonki dobra z lekkim zapasem, a i mąż zawiązuje na styk. Więc tak kombinuję, że z 4,6 zrobię i kieszonkę i PP i kangura. No chyba, że coś przekombinowałam i się tak nie da? Wolałabym uniknąć zakupu od razu dwóch chust...
    A może się nie da kangura czy PP z takiej długiej chusty? Fakt, że jak miałam pożyczoną LL z bambusem 5,2 to nie umiałam tego zamotać i dociągnąć w kieszonkę, ale nie wiem, czy to kwestia długości czy bambusa.

  15. #435
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    Na kieszonkę potrzeba ciut wiecej. Chuste trzeba dopasowac tez do wlasnych rozmiarow. Ja rozm 38 z 4,2 zamotam kieszonke ale w sumie tak na styk.
    Sadze ze w tym przypadku to kwestia bambusa. Jak dla mnie bambus sie "ciągnie" i jest "śliski" i tu upatruje problemow z motaniem.

    Przy plecaku prostym zostana dluzsze ogony ale mozesz je zawiazac dodatkowym węzlem lub dookola pasa zeby je "zużyć" i sie nie potykać. Jak kupisz chuste za krotką to kieszonki nie zamotasz...

    Edit: co do lnu to nie pomogę ale polecam bawełnę. Imo to najbardziej uniwersalny skład.
    Mam LF od nowosci i nie trzeba jej łamać. Bratowa kupila Nati i tez jest ok. O innych sie nie wypowiem bo nowek nie mialam.

  16. #436
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Karolka da sie zawiazac z dluzszej chusty I kangurka, I pp. Dla mnie jest to kwestia wygody
    Najlepiej zmierz sobie ten nadmiar, ktory zostaje Ci po zawiazaniu kieszonki I bedziesz wiedziala czy 4,2m Ci wystarczy

  17. #437
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Dziękuję za rady.
    Może faktycznie bawełna? Muszę jeszcze pomyśleć zanim coś kupię:
    - 4,2 odpada, bo na męża nie starczy, a on też nosi,
    - kusi mnie ten len (śliczny, bardziej nośny, dobre recenzje), ale bawełna jest najbardziej uniwersalna, a wzór mogę kupić bardzo podobny...
    - cena: 4,6 len to jednak 264 zł, a bawełna tylko 184 zł, więc zostało by 80 zł - jak jeszcze trochę dołożę to sobie kupię drugą chustę 3,6...
    Hmmm....

  18. #438
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    O, I z tymi dwoma chustami to dobre rozwiazanie jest

  19. #439
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Jakiej długości chusty szukać dla rodziców rozmiaru "m" i wzroście 181cm i 171cm? Tak, żeby była uniwersalna na kangurka i kieszonkę? Na samego kangurka ile by im wystarczyło?
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  20. #440

    Domyślnie

    Jestem takiej samej wielkości, kangura i plecak wiążę z 3,6, kieszonkę i 2x z 4,2.
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •