Strona 21 z 29 PierwszyPierwszy ... 111314151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #401
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,221

    Domyślnie

    Myolikk do kangura na biodrze I plecaka prostego 5m chusta jest zdecydowanie za dlugo. Maksymalnie potrzebujesz do tego 3,6m albo I mniej.
    A probowalas kolkowej? Lub masz mozliwosc spotkac sie z kims, kto pokaze Ci jak wiazac plecak?

  2. #402
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    Myolikk do kangura na biodrze I plecaka prostego 5m chusta jest zdecydowanie za dlugo. Maksymalnie potrzebujesz do tego 3,6m albo I mniej.
    A probowalas kolkowej? Lub masz mozliwosc spotkac sie z kims, kto pokaze Ci jak wiazac plecak?
    Czyli lepiej skrócić chustę do 3,6 czy sprzedać długą i kupić taką krótką (mam hopka Wiedeń)? Kółkowej porzadnej nie mam, ale zacznę się rozglądać. Co do wiązania plecaka może uda mi się znaleźć pomocną dłoń

  3. #403
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    Czyli lepiej skrócić chustę do 3,6 czy sprzedać długą i kupić taką krótką (mam hopka Wiedeń)? Kółkowej porzadnej nie mam, ale zacznę się rozglądać. Co do wiązania plecaka może uda mi się znaleźć pomocną dłoń
    tnij na 3,6 a z reszty uszyj kółkową


  4. #404
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    tnij na 3,6 a z reszty uszyj kółkową
    Moja chusta ma chyba dokładnie 4.6 to nie wiem czy wystarczy...

  5. #405
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Da sie samemu uszyc kolkowa?
    Maj 2014 i Marzec 2016

  6. #406
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    Moja chusta ma chyba dokładnie 4.6 to nie wiem czy wystarczy...
    To bedzie raczej za malo na kolkowa
    Cytat Zamieszczone przez Mikalina Zobacz posta
    Da sie samemu uszyc kolkowa?
    Oczywiscie, ze tak

  7. #407
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    Moja chusta ma chyba dokładnie 4.6 to nie wiem czy wystarczy...
    no tak, to trochę mało. Pisałaś o 5 metrach coś to myślałam, że masz 5,2


  8. #408
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Nawet z 5.2 nie da rady zrobić 3.6 i kółkowej.

  9. #409
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    A ile trzeba chusty na kółkową??


  10. #410
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,221

    Domyślnie

    Ja szylam kolkowa dla siebie z 1,8m materials, ale ja drobna jestem I ta kolkowa mam na wymiar. Na dluzsza z 2m sie przydadza

  11. #411
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    Ja szylam kolkowa dla siebie z 1,8m materials, ale ja drobna jestem I ta kolkowa mam na wymiar. Na dluzsza z 2m sie przydadza
    Dzięki!


  12. #412
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam Nowa jestem i zielona kompletnie. Pomocy
    Szukam rozwiązania dla mnie i dla mojej córki oczywiście. Nie wiem czy zaakceptuje chustę czy nosidło....bo kapryśna troszkę. Ale ręce powoli odpadają mi bo Mała z powodu kolek noszona często...
    Polecano mi kiedyś chustę elastyczną bo łatwiej się wiąże, ale przeczytałam gdzieś że po osiagnieciu przez dziecko 7kg to średnio się sprawdza. Moja córka ma 2,5 miesiąca, i do najlżejszych nie należy, pewnie z 6 kg już ma. Czy jest sens kupować elastyczną? A tkaną podobno ciężej uwiązać...nie wiem czy sobie poradzę sama. Wyjeżdzam za chwilkę do Niemiec i tam raczej nie znajdę nikogo kto mi "na żywo" pokaże co i jak? Żebym ja dziecku krzywdy nie zrobiła złym wiązaniem...
    A może kupić Marsupi albo Manducę czy inne nosidło? Ale Mała jeszcze główki dobrze nie trzyma...
    Proszę ładnie o jakieś rady....bo już myślę tydzien i nie mogę się zdecydować...a naczytałam się jak głupia..

  13. #413
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    maisha a moze chusta kółkowa? łatwa to zawiązania i do dociągania na nosidełko jest zdecydowanie za wcześnie...
    Moje dwa szczęścia

  14. #414
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zapomniałam napisać że kółkową mam i nijak nie umiem dziecka do tego wtrynić. Mam wrażenie że mi wypadnie. A moja Lenka to tylko w pionie lubi byc noszona bo w poziomie drze się jak szalona. Diabli wiedzą czemu tak...

  15. #415
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,221

    Domyślnie

    naisha- a skad jestes? albo gdzie bedziesz w Niemczech? bo nawet tu na forum jest lub byla Polka- doradczyni mieszkajaca w Niemczech wiec moze moglaby Ci pomoc juz za granica, jesli tutaj nie uda Ci sie z nikim spotkac;
    elastyczna odradzam, ona wg mnie jest tylko z pozoru latwiejsza, a poza tym Twoja cora moze szybko z niej wyrosnac; zdecydowanie polecam na tym etapie chuste tkana

  16. #416
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    7

    Domyślnie

    No właśnie i tu i w Niemczech mieszkam w małych miejscowościach, do Wrocławia mam 80km i nie mam teraz z kim skoczyć tam z dzieckiem. A w Niemczech tam to już w ogóle kawał drogi do większego miasta. tak sobie właśnie myślałam że ta elastyczna to już troszkę za późno dla mojej grubaski. Muszę pomyśleć nad tą tkaną jeszcze, może jakoś to ogarnę, a jak nie to poczekam na lepsze czasy jak będę mogła nosidła używać. Dzięki za pomoc.

  17. #417
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja mimo wszystko polecam tkaną, nosidło jest dla dzieci siedzących, a to czasem przychodzi później (mój synek dopiero jak miał 8 miesięcy). Sama uczyłam się wiązać z filmików na youtubie, a zdjęcia wiązania możesz tutaj wrzucić w odpowiednim wątku, i pomożemy Ci ocenić, jeżeli coś będzie nie tak W razie czego chustę tkaną (skośno-krzyżowo, bo to bardzo ważne) za 100zł już kupisz, i spokojnie za tyle sprzedaż, z doświadczenia widzę,że obrót jest duży
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  18. #418
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witam Chciałam się doradzić w kwestii materiału chusty - chciałabym kupić nową tkaną splotem skośno-krzyżowym i zastanawiam się, czy kupić zwykłą bawełnę (z tego co tu przegrzebałam temat, polecacie 100% bawełnę na początek), czy skusić się na domieszki np. bambusa - słyszałam, że takie chusty są bardziej przewiewne. Słaba jestem w materiałach, może głupie pytanie zadam, ale co daje chuście bambus, jedwab, len, wełna, konopie ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

  19. #419
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    hola, IMO domieszki są głównie po to żeby kasę z chustomaniaczek wyciągać

    100% bawełna jest super od początku do końca, bambus ponoć nadaje śliskość ale może też sprężynować (za to miękki od początku), len czy konopie dają tzw 'nośność' (ja tego nie czuję, miałam len tylko) ale wymagają łamania, jedwabiu nie macałam a wełna hm... no nie wiem, moja jest milutka po prostu od początku ale ponoć wełna wełnie nierówna


  20. #420
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    7

    Domyślnie

    OK. Dzięki serdeczne za pomoc. Kupię w takim razie tkaną i wypróbuję. Może jakoś się zamotam w to. Jaka długość dla mnie? Mam 162cm i ogólnie drobna jestem. I jaką w miarę niedrogą na poczatek polecacie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •