Strona 12 z 29 PierwszyPierwszy ... 2456789101112131415161718192022 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #221
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpk Zobacz posta
    Witam to mój pierwszy post na tym boskim forum

    Uczymy się z miesięcznym synulcem kangura. Mam ultracienką hoppediz. Mimo wielkich starań nie potrafię dociągnąć górnej krawędzi czy to jest to wyćwiczenia czy to może być wina chusty?
    Czy bawełnianą nati będzie łatwiej zawiązać?bo zastanawiam się czy takiej nie kupić?
    po pierwsze to niełatwa chusta, a po drugie - kangur (w zasadzie każde wiązanie ) staje się szybko przyjemnym wiązaniem, kiedy ktoś Ci go pokaże. Inaczej można się umęczyć i zrazić.

  2. #222
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Była u mnie na szkoleniu Iza z pogotowia więc podstawy to mam dobre trudniej z wykonaniem.
    To co w takim razie polecisz dla początkującej teraz na lato dla maluszka?potrzebuję na szybko,, bo chłopina tylko tulić się chce a córa wymaga masę uwagi

  3. #223
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Mi się tam osobiście najlepiej kangura z Didymosa wiąże, albo z Lenny Lamb.
    Natki na pewno są grube, szerokie, więc kangurka
    trudno zamotać.
    A na lato dla malucha pewnie bambus.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  4. #224
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Chciłabym kupić pierwsza chuste ale nie wiem jaka wybrać i czy w ogóle w tym wieku można juz nosić dzieciaczka w chuście?
    Ostatnio edytowane przez Drixer ; 07-11-2013 o 12:38
    Miracle is just another word for hard work.

  5. #225
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drixer Zobacz posta
    Chciłabym kupić pierwsza chuste ale nie wiem jaka wybrać i czy w ogóle w tym wieku można juz nosić dzieciaczka w chuście?
    w XXI?


    jeśli to, co zostało napisane wcześniej w tym wątku Ci nie pomogło - to pisz jakie masz wątpliwości

  6. #226
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie
    Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z noszeniem dziecka w chuście, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie.
    Teoretycznie zdecydowałam się na bawełnianą. I mam pytanie: czy LL Burgundia na pierwszy raz będzie dobra? Czy może powinnam zdecydować się na Nati?
    Nosić będę 7 kg czteromiesięcznego dziecka. I tu też pytanie: czy 4 miesiące to nie za późno, żeby zacząć? Nigdy nie była noszona inaczej niż na rękach, więc nie wiem czy się przyzwyczai...

    Z góry dziękuję za pomoc.

  7. #227
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    To tak na 7kilo to ja już bym kupiła bawełna + len z Nati, ale to tylko moje zdanie. I może bym się spotkała z kimś kto ma chustę, żeby najpierw spróbować, może być ciężko zależy od dziecka i determinacji mamy Zdecydowanie wrzuciła bym od razu na plecy - choć może źle piszę, przyzwyczajiłabym do noszenia z przodu, ale nauczyła się także wrzucać na plecy. Dziecię może się buntować głównie z tego powodu, że będzie noszone z przodu.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  8. #228
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    154

    Domyślnie

    mam półrocznego synka, nie siedzi jeszcze. Nosiłam go z przodu w chuście jak był mniejszy. Teraz chciałam wrzucić go na plecy ale nie dam rady - tak sie wierci, kreci, chichra, że nie mam szans go opanować. Czy nosidło (mam Bondolino) to jest już dobre rozwiązanie dla niego?
    mama Julki (27.08.2009) i Piotrusia (12.01.2013)

  9. #229
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję
    Też myślę, że chyba najlepiej będzie spotkać się z kimś i przetestować najpierw. Ilość opcji jest tak duża, że łatwo się pogubić.

    Muszę poszukać jakichś warsztatów w okolicy.

  10. #230
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_137 Zobacz posta
    mam półrocznego synka, nie siedzi jeszcze. Nosiłam go z przodu w chuście jak był mniejszy. Teraz chciałam wrzucić go na plecy ale nie dam rady - tak sie wierci, kreci, chichra, że nie mam szans go opanować. Czy nosidło (mam Bondolino) to jest już dobre rozwiązanie dla niego?
    raczej nie...
    nosidła są dla dzieci, które samodzielnie siadają (nie siedzą).

  11. #231
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_137 Zobacz posta
    mam półrocznego synka, nie siedzi jeszcze. Nosiłam go z przodu w chuście jak był mniejszy. Teraz chciałam wrzucić go na plecy ale nie dam rady - tak sie wierci, kreci, chichra, że nie mam szans go opanować. Czy nosidło (mam Bondolino) to jest już dobre rozwiązanie dla niego?
    czasami dziecko przez kilka pierwszych wiązań tak się zachowuje (moje się kręciły o 90stopni na moich plecach, starszy próbował na mnie siadać :/), później im przechodzi i spokojnie leżą na plecach, aż się skończy motanie. Może po prostu pierwszych kilka razy na plecach motaj z asekuracją m. albo kogoś innego, a gdy jesteś sama, motaj na razie z przodu.
    2 + 7 (2005-2018)

  12. #232

    Domyślnie

    Witam, chcę rozpocząć przygodę z chustowaniem, mam możliwość pożyczyć na początek na wypróbowanie chustę elastyczną, w miarę moich możliwości przejrzałam forum jednak mam wątpliwości, powiedzcie mi proszę czy wiązanie typu kieszonka to jedyne odpowiednie do tego rodzaju chusty, czy np 2 x też można? Córka ma 2,5mca, waży 5kg. Jeśli obie polubimy noszenie to oczywiście kupię chustę tkaną ale nie chcę inwestować dopóki nie wypróbujemy.

  13. #233
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Kup miękką używaną tkaną, elastyczna ma tylko jedno sensowne wiązanie. Kupiłam prawie nową chustę i drugą już dużo używaną złamaną i ta złamana jest dużo prostsza w obsłudze. Starsze dzieci się bujają chętnie na zawieszonej chuście więc zastosowanie ma zdecydowanie dłuższe tkana.
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  14. #234
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cytryn007 Zobacz posta
    Witam, chcę rozpocząć przygodę z chustowaniem, mam możliwość pożyczyć na początek na wypróbowanie chustę elastyczną, w miarę moich możliwości przejrzałam forum jednak mam wątpliwości, powiedzcie mi proszę czy wiązanie typu kieszonka to jedyne odpowiednie do tego rodzaju chusty, czy np 2 x też można? Córka ma 2,5mca, waży 5kg. Jeśli obie polubimy noszenie to oczywiście kupię chustę tkaną ale nie chcę inwestować dopóki nie wypróbujemy.
    Jeżeli masz możliwość spróbowania to spróbuj i zobacz jak wiązać
    O ile dobrze pamiętam to 2x jest dla dzieci dobrze trzymających głowę..
    Ja elastyka miałam, ale nie motałam, bo zanim zawiązałam to się tylko ugrzaliśmy.. imo to nie chusta na lato

  15. #235
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Spróbuj z elastykiem, jak masz od kogo pożyczyć.
    Zobaczysz przynajmniej jak ogarniasz temat

    I kieszonka i 2X to wiązania dla chusty tkanej, nie dla elastycznej.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta

    I kieszonka i 2X to wiązania dla chusty tkanej, nie dla elastycznej.

    to jakie są dla elastycznej bo już zgłupiałam, myślałam, że to jest ok: http://www.chustomania.pl/online/chu...ste_elastyczna

  17. #237
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    To jest dobre wiązanie na chustę elastyczną Kieszonkę w chuście tkanej mota się inaczej.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  18. #238
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    I dla jasności to jest jedyne wiązanie dla elastyka.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  19. #239
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cytryn007 Zobacz posta
    Witam, chcę rozpocząć przygodę z chustowaniem, mam możliwość pożyczyć na początek na wypróbowanie chustę elastyczną, w miarę moich możliwości przejrzałam forum jednak mam wątpliwości, powiedzcie mi proszę czy wiązanie typu kieszonka to jedyne odpowiednie do tego rodzaju chusty, czy np 2 x też można? Córka ma 2,5mca, waży 5kg. Jeśli obie polubimy noszenie to oczywiście kupię chustę tkaną ale nie chcę inwestować dopóki nie wypróbujemy.
    Oczywiście możesz pożyczyć elastyka na chwilę, zamotać i zobaczyć jak Wam się podoba noszenie. Ale myślę, że na pewno Wam się spodoba
    W chuście elastycznej zawsze na dziecku muszą być 3 warstwy materiału - 2X odpada. Jeżeli chodzi o zakup, lepiej od razu zainwestować w tkaną. Używaną, złamaną i mięciutką... Patrz na to, że mała cały czas rośnie i w elastyku niedługo będzie Ci sprężynować i nie będzie Ci wygodnie.


    Doradca Noszenia ClauWi®

  20. #240
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!

    Jestem nowicjuszką i na forum i w dziedzinie chust. W grudniu urodzę maluszka i chciałabym go nosić w chuście. Próbuje też skłonić do tego męża ale ma on duży brzuszek i zastanawiam się czy nie będzie to niewygodne/niebezpieczne dla dziecka nosić go w kieszonce? Brzuch jest spory porównywalny do mojego w 5/6 miesiącu

    A teraz pytanie o dobór chusty: mam 165 cm wzrostu i chciałabym nosić od początku w kieszonce, w chuście tkanej, jaka długość byłaby odpowiednia i czy ewentualnie mąż (170 cm i brzuszek) też mógłby nosić?

    Z producentów waham się między Natibaby, LennyLamb,
    Storchenwiege i Little Frog. Znacie Miluli? polecacie?

    Chciałabym, żeby zakup był możliwie jednorazowy tzn. służył na długo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •