Strona 11 z 29 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181921 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #201
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie jaka chusta

    proszę o pomoc - jaką chustę wybrac jaką pierwszą.
    Little frog czy lenny lamb 100% bawełna.
    chcę kupić nową chustę, ceny uzywanych nieznacznie odbiegają od nowych i dlatego pomyslalam o nowej. Ale nie wiem ktorej firmy.
    Piszę ze little frog jest dla maluszkow i jako pierwsza super sie nadaje. Ale przy lenny lamb tez tak piszą i nie wiem na ktora sie zdecydowac.
    Czy pomożecie ???
    bede wdzięczna za pomoc

  2. #202
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Czy nosidła mei tai chustowe, takie z chustowego materiału, dobrze noszą się też na ciężkich dzieciach,czy wygodniejsze są te ze sztruksu typu Pati itd?
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  3. #203
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    szukam chusty na lato i wpadło mi w oko coś w tym stylu - co sądzicie??

    http://www.babycalm.co.uk/product/Fi...esh-Wrap-Sling
    Oliwia Sara 19.03.2013 i ​

  4. #204
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,791

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andziula Zobacz posta
    proszę o pomoc - jaką chustę wybrac jaką pierwszą.
    Little frog czy lenny lamb 100% bawełna.
    chcę kupić nową chustę, ceny uzywanych nieznacznie odbiegają od nowych i dlatego pomyslalam o nowej. Ale nie wiem ktorej firmy.
    Piszę ze little frog jest dla maluszkow i jako pierwsza super sie nadaje. Ale przy lenny lamb tez tak piszą i nie wiem na ktora sie zdecydowac.
    Czy pomożecie ???
    bede wdzięczna za pomoc
    Jak LL to pasiak (nie jednobarwna) i faktycznie będzie ok.
    LF też.
    Wybierz ładniejszą Chociaż pewnie już wybrana

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Czy nosidła mei tai chustowe, takie z chustowego materiału, dobrze noszą się też na ciężkich dzieciach,czy wygodniejsze są te ze sztruksu typu Pati itd?
    CHMT jak dla mnie noszą porównywalnie do dobrze dobranego nosidła - przy czym do chustomejtaja trzeba się dobrze przyłożyć od początku (jak do chusty) a nosidło to sobie możesz nawet w trakcie podregulować jak zajdzie taka potrzeba.

    Cytat Zamieszczone przez bozenka151 Zobacz posta
    szukam chusty na lato i wpadło mi w oko coś w tym stylu - co sądzicie??

    http://www.babycalm.co.uk/product/Fi...esh-Wrap-Sling
    Ja sądzę i wiem z doświadczenia, że najgoręcej to jest i tak na styku dziecko-rodzic, więc co na wierzchu ma mniejsze znaczenie.

    W opisie stoi, że wiązanie wymaga 2 warstw - więc 2x z przodu, jakiś plecak z krzyżem z tyły czy coś - wybrałabym jednak zwykłą tkaną i wiązania jednowarstwowe typu kangurek czy kieszonka.

    Ogólnie nie podoba mi się idea "kratki" na dziecku, już widzę jak się wpija w to i owo no ale latem to fajnie nosić małego golaska w samej pieluszce.

    I chyba będzie dość "elastyczna" więc o dobrym dociągnięciu może nie być mowy - ale w łapach nie miałam... Kojarzy mi się z taką siatkową torbą na zakupy lub z Tongą - ale tonga to dla starszych imho raczej, więc kolejny dla mnie zgrzyt, że nie dla maluszka...

    Ogólnie polecam rozwiązania proste i uniwersalne - cieńsza tkana bawełniana albo z dodatkiem babmusa lub jedwabiu da Ci takie wrażenie chłodu - ale nie oszukujmy się, lato to lato No chyba że jeszcze fajna wełna (!tak tak!) - ale nie kombinujmy

    A masz już jakąś chustę czy to ma być pierwsza?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #205
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Hej dzięki za szybką odpowiedz

    Mam elastyka i to nasza pierwsza chusta, kupiłam bo ponoć łatwiej dociągnąć. Najzwyklejsza bawełniana, ale nam goraco jak słoneczko mocniej podgrzeje.
    Chciałabym teraz jakąś tkana dokupić na lato bo pewno w tym elastyku bardzo gorąco bedzie. Tylko jaka i z jaka domieszką
    Oliwia Sara 19.03.2013 i ​

  6. #206
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie żakardowa czy non cotton???

    Pomocy proszę, szukam chusty idealnej Mam ją dostać w prezencie i osoba, która ją finansuje upiera sią aby to była chusta nowa. Ja jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o miękkość materiału dlatego pomyślałam o bambusie ale też moja niespełna 4miesięczna córeczka waży już prawie 7kg a do tego okazjonalnie noszę 16kg 2latka, dlatego chciałam coś bardziej "nośnego" i dlatego zainteresowały mnie mieszkanki bambusa z lnem. Natknęłam się też na informacje o chustach żakardowych (noszę się od niedawna i jestem jeszcze "zielona" trochę ponoć dzięki splotowi są bardziej "nośne" a do tego miękkie od nowości no i śliczne, wpadła mi w oko" mea fuksja" nati, podoba mi się tej firmy rónież "morze z lnem". no i lennylamb ma też ładne żakardy. Pomocy co wybrać???

  7. #207
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    hej
    w morzu nati raczej będziesz mocno czuła te 16kg, dla młodszego dziecka za to będzie bardzo dobre. Podobnie mea moim zdaniem.
    niektóre chusty z bambusem bardzo dobrze niosą, szczególnie te bambus+len (ale musiałabyś kupić używaną, bo nowe są dość sztywne i chwilę trwa, zanim się złamią). Chusty z samym bambusem, bez lnu, są zdecydowanie bardziej przyjazne od początku.
    2 + 7 (2005-2018)

  8. #208
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Karusek Dziękuję bardzo za odpowiedz a możesz mi powiedzieć do ilu kg tak mniej więcej te żakardy uniosa i czy faktycznie takie miękkie od początku? wiem, ze trochę monotenatyczna jestem ale mi w oko wpadły

  9. #209
    Chusteryczka Awatar ignis
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,771

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w wyborze chusty - zarówno rodzaju, jak i producenta.
    Mam 3 miesięcznego synka i chciałabym kupić chustę, w której będę mogła o nosić zarówno teraz - w pozycji półleżącej pewnie, jak i wtedy, kiedy będzie już trochę większy i będzie siedział. Oczywiście najlepiej jak by chusta starczyła na jak najdłużej, ale nie znam się i nie wiem czy tak się da.

    Jak synek się urodził, kupiłam naszą łódzką chustę elastyczną "Pentelka" - była tania, dobra na przetestowanie i pierwsze ćwiczenia, ale na dluższą metę oczywiście wolałabym coś lepszego.
    W tej Pentelce synek był jakiś taki ściśnięty - czasem się mu to podobało, czasem się szarpał, jakoś nie miałam zaufania i np. nie wyobrażam sobie zabrać go na spacer w tej chuście zamiast w wózku, bo bardzo prawdopodobne, ze w pewnym momencie zaczął by mi krzyczeć, szarpać się, a ja bym nie miała co zrobić.

    Może gdyby to była dobra chusta, ja bym miała pewność co do swoich umiejętności wiązania, to nie przerażałoby mnie, że ma taką ściśniętą pozycję, ale jak to taki słabej jakości wyrób, to się boję i na wszelki wypadek nie noszę.

    Proszę o radę, bo idą wakacje, czas na chuściarskie wyprawy !
    Ostatnio edytowane przez ignis ; 29-06-2013 o 17:48

  10. #210
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a może spróbuj nosić w pionie? zdrowiej

  11. #211
    Chusteryczka Awatar ignis
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,771

    Domyślnie

    Nie wiedziałam, że zdrowiej Kojarzy mi się, że lepiej dziecka za szybko nie pionizować.
    No ale może. W każdym razie najpierw muszę kupić chustę, póniej będę szlifować technikę

  12. #212
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igos-bigos Zobacz posta
    Nie wiedziałam, że zdrowiej Kojarzy mi się, że lepiej dziecka za szybko nie pionizować.
    No ale może. W każdym razie najpierw muszę kupić chustę, póniej będę szlifować technikę
    zdrowiej, zdrowiej.
    "kołyska" raczej niezdrowa (dla bioder przede wszystkim).

    kup cokolwiek Ci się podoba bawełnianego.
    wg mnie najlepsze z bawełnianych są Storchenwiege, na drugim miejscu Didymos.

  13. #213
    Chusteryczka Awatar ignis
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,771

    Domyślnie

    A Nati? (są trochę tańsze)

    I jaka długość/rozmiar chusty?

  14. #214
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja jestem zwolenniczką noszenia na plecach (w plecaku prostym) od 3/4-ego mca życia, więc zapewne nie więcej niż 4m będzie ok

    ale jeśli dotąd nosiłaś tylko w słabej jakości elastyku i w kołysce, to pewnie zaczniesz od jakiegoś wiązania z przodu.
    nie wiem co wybierzesz
    warto się spotkać z kimś kto Ci pomoże.

    a we wcześniejszych odpowiedziach w tym wątku nie znalazłaś nic dla siebie?

  15. #215
    Chusteryczka Awatar ignis
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,771

    Domyślnie

    Na podstawie tego, co tu przeczytałam skłaniam się do tej Nati, tylko chyba u nich najkrótsza to 4,6? A ja jestem dość drobna i myślałam o 4,2, hm...
    Zacznę na pewno od przodu, a dzisiaj spróbuję schować małego pionowo do elastyka

  16. #216

    Domyślnie kompaktowa

    no właśnie... co prawda etap czytania ze słowniczkiem otwartym w drugim oknie niby mam już za sobą, ale czytam i szukam, i mam pytanie: cóż to ta chusta kompaktowa?

  17. #217
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    taka, która zajmuje malutko miejsca po złożeniu
    agava na ten przykład. jest mniejsza niż zestaw kieszonek na wyjście. niewiele większa od zestawu portfel + telefon

  18. #218
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    agava na ten przykład. jest mniejsza niż zestaw kieszonek na wyjście. niewiele większa od zestawu portfel + telefon
    zależy, jaki kto ma telefon

    kompaktowe to są raczej cienkie i lekkie, łatwo można poznać po gramaturze, przy niektórych chustach podana
    no i krótkie - wiadomo

  19. #219
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam to mój pierwszy post na tym boskim forum

    Uczymy się z miesięcznym synulcem kangura. Mam ultracienką hoppediz. Mimo wielkich starań nie potrafię dociągnąć górnej krawędzi czy to jest to wyćwiczenia czy to może być wina chusty?
    Czy bawełnianą nati będzie łatwiej zawiązać?bo zastanawiam się czy takiej nie kupić?

  20. #220
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpk Zobacz posta
    Witam to mój pierwszy post na tym boskim forum

    Uczymy się z miesięcznym synulcem kangura. Mam ultracienką hoppediz. Mimo wielkich starań nie potrafię dociągnąć górnej krawędzi czy to jest to wyćwiczenia czy to może być wina chusty?
    Czy bawełnianą nati będzie łatwiej zawiązać?bo zastanawiam się czy takiej nie kupić?
    to jest do wyćwiczenia. Kangur nie należy do łatwych wiązań. Z tego co pamiętam przede wszystkim należy zadbać o dociagnięcie zewnętrznej krawędzi ciągnąc w dół
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •