Strona 10 z 29 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 577

Wątek: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<

  1. #181
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie Chusta dla cięższego chuścioszka - mam na oku, proszę poradźcie

    Mam na oku piękną Nati Honsiu z kaszmirem .
    Nigdy nie miałam chusty tej firmy,ani z jakimiś dodatkami,zawsze sama bawełna.

    Czy taka chusta nada mi się na cięższego chuścioszka?
    Oraz czy 200zł za używaną w świetnym stanie to dużo,czy przepłacam?

    Proszę o odpowiedzi, bo zbieram się do kupna,a nie chce tyle kasy w błoto posłać
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  2. #182
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    to tanio, chusty z kaszmirem są drogie, ponad 300zł kosztują, kaszmir to wełna, weź pod uwagę to, że wiosna i lato przed tobą. Nosi fajnie cieżarki
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #183
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    nie odpowiem niestety na pytania ale jesli sie nie zdecydujesz to ja biore
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  4. #184
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    A ja bym chciała jakąś przewiewną chustę na lato dla małego i dużego . Jest taka?

  5. #185
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez słowianka Zobacz posta
    A ja bym chciała jakąś przewiewną chustę na lato dla małego i dużego . Jest taka?
    poprzeglądaj tematy w dziale Chustowanie nasz styl życia i Chusty
    sporo było na ten temat
    zbiorczo chociażby tutaj: http://chusty.info/forum/showthread....ty-połączone
    i tutaj: http://chusty.info/forum/showthread....ączone/page8
    najlepiej czytać od końca wątku, bo najświeższe informacje i najnowsze chusty się pojawią
    2 + 7 (2005-2018)

  6. #186
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    chusta tkana splotem diamentowym to odmiana splotu skośno-krzyżowego, czy jakiś badziew? Nadaje się na cięższe smyki?
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  7. #187
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    zależy która chusta
    nati diament bambus - była dla lżejszych dzieci
    girasole diamentowe - jak najbardziej dla starszych dzieci (maluszków zresztą też)
    leoś też dla starszych się nada
    2 + 7 (2005-2018)

  8. #188
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    http://allegro.pl/show_item.php?item...457#tabsAnchor w końcu zdecydowałam się na tą
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  9. #189
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ładna!! Dziękuje wszystkim za zamieszczone tutaj w tym wątku rady, na pewno się przydadzą w doborze drugiej już chusty!
    Chusty, spinki do mankietów i mininki!

  10. #190
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    moj synek ma 10 dni. Urodzil sie malutki 2,4kg. Chcialabym go zaczac nosic. W ciazy kupilam dla niego pasiaka Natibaby. Tylko teraz nie wiem czy ta chusta bedzie odpowiednia dla takiego malucha i czy nie lepiej kupic jakas chuste elastyczna

  11. #191
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    hej, gratuluje synka.

    Czy chuste kupila nowa?Czy jest ona juz miekka czy raczej madal sztywna?
    I odpowiadajac na Twoje pytanie tak mozesz go nosic w tkanej.Jezeli masz mozliwosc to dla spokoju wlasnego sumienia i zdrowia dziecka umow sie z doradca i naucz porzadnie wiazac.

    A. listopad 2012




  12. #192
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Choć termin mam dopiero na maja, to jednak już myślę o zakupie chusty, bo wiadomo później będa inne wydatki. Jednak jestem kompletnym laikiem dlatego proszę o poradę. A może znacie jakiś sklep we Wrocławiu, gdzie znajdą coś dla siebie i otrzymam fachową poradę?

  13. #193
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rommeti Zobacz posta
    Choć termin mam dopiero na maja, to jednak już myślę o zakupie chusty, bo wiadomo później będa inne wydatki. Jednak jestem kompletnym laikiem dlatego proszę o poradę. A może znacie jakiś sklep we Wrocławiu, gdzie znajdą coś dla siebie i otrzymam fachową poradę?
    pewnie tutaj: http://www.zielonamama.pl/
    to nasza forumka
    2 + 7 (2005-2018)

  14. #194

    Domyślnie

    Dobra, to ja jeszcze dopytam o ten rozmiar (kurcze, najlepiej by było po prostu przetestować, ale przy pierwszej chuście to trzeba w ciemno)

    Ma być dla noworodka, więc kieszonka. Nastawiałam się na długość 4,6, ale też sporo ciekawych ofert znajduję 4,2 i nie wiem czy się na nie decydować i czy to będzie wystarczające. Wzrost 170, przed ciążą 60kg, w ciąży z 15 kg na plusie będzie, więc nie słoniowo. Rozmiar nosiłam 38, czasem 40. Mogę podać jakieś wymiary, obwód klaty lub coś, jeśli komuś to coś powie i mi doradzi

  15. #195
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    hej, gratuluje synka.

    Czy chuste kupila nowa?Czy jest ona juz miekka czy raczej madal sztywna?
    I odpowiadajac na Twoje pytanie tak mozesz go nosic w tkanej.Jezeli masz mozliwosc to dla spokoju wlasnego sumienia i zdrowia dziecka umow sie z doradca i naucz porzadnie wiazac.
    chusta noszona, mieciutka, dosc fajnie sie dociaga. Jak bylam w Polsce bylam na jednym spotkaniu kk, zawiazalam kilka razy miska w kieszonke.

  16. #196
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    Dobra, to ja jeszcze dopytam o ten rozmiar (kurcze, najlepiej by było po prostu przetestować, ale przy pierwszej chuście to trzeba w ciemno)

    Ma być dla noworodka, więc kieszonka. Nastawiałam się na długość 4,6, ale też sporo ciekawych ofert znajduję 4,2 i nie wiem czy się na nie decydować i czy to będzie wystarczające. Wzrost 170, przed ciążą 60kg, w ciąży z 15 kg na plusie będzie, więc nie słoniowo. Rozmiar nosiłam 38, czasem 40. Mogę podać jakieś wymiary, obwód klaty lub coś, jeśli komuś to coś powie i mi doradzi
    hm, najlepiej dopytuj o realną długość. 4,2 to czasem w realu 4,5, a czasem ledwie 4 na moje oko standardowy rozmiar 5 powinien starczyć (po ciążach mam ponad 60kg i w 5 się wiążę )
    ale to też trochę zależy od grubości i stopnia złamania chusty - im cieńsza i bardziej złamana, tym może być krótsza
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #197
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    ja mam 170 i około 50 kilo i w 4.6m podwójny węzeł musi byc z tyłu bo z przodu sie nie da jak nosze w kieszonce. ale moze cos robie nie tak no i chusta sztywna...
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  18. #198
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adea Zobacz posta
    ja mam 170 i około 50 kilo i w 4.6m podwójny węzeł musi byc z tyłu bo z przodu sie nie da jak nosze w kieszonce. ale moze cos robie nie tak no i chusta sztywna...
    ale w kieszonce jest zawsze z tyłu
    2 + 7 (2005-2018)

  19. #199
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    ale w kieszonce jest zawsze z tyłu
    haha no prosze ja wiązałam z przodu w dłuższej, bo mi z tyłu niezbyt niewygodnie, to karygodny bład?
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    hm, najlepiej dopytuj o realną długość. 4,2 to czasem w realu 4,5, a czasem ledwie 4 na moje oko standardowy rozmiar 5 powinien starczyć (po ciążach mam ponad 60kg i w 5 się wiążę )
    ale to też trochę zależy od grubości i stopnia złamania chusty - im cieńsza i bardziej złamana, tym może być krótsza
    Dzięki O realną długość pytam i wypada właśnie 4,2, czasem 4,1 jak ma frędzle. Z chust podobają mi się girasolki, a te są chyba dość cienkie, więc może okej. Ech, jak jakaś mi spodoba to pewnie wezmę nawet 4,2, a jak będzie bardzo źle to jakąś Natkę dokupię, są dość przystępne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •