Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: nośność MT

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie nośność MT

    Czy w MT materiał ma znaczenie jeśli chodzi o nośność? Wymarzyłam sobie mietka z LL bambusowej, która do noszenia 10 kg była za słaba i zastanawiam się czy to dobry pomysł.

    I drugie pytanie - czy jest jakaś różnica w długodystansowym noszeniu w MT a w ergonomiku? Ogólnie, rzecz jasna.

    A przy okazji i pytanie trzecie - czy u dziecka rocznego panel w MT też musi sięgać dokładnie od jednego dołka podkolanowego do drugiego?

  2. #2
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    up!
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Ma znaczenie, ale jak chcesz z LL, to można jej użyć do ozdobienia panelu uszytego np. ze sztruksu. Z samej chusty szyje się tak zwane chusto MT, one chyba raczej pod mniejsze dziecko, bo dobrze otula.
    Ergo nie miałam żadnego, ale dużo zalezy od wypełnienia i szerokości pasów. W MT też można zrobić grubsze.
    Pooglądaj zdjęcia szyjących dziewczyn, napisz, na pewno podpowiedza
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  4. #4
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    I drugie pytanie - czy jest jakaś różnica w długodystansowym noszeniu w MT a w ergonomiku? Ogólnie, rzecz jasna.
    Jest, ale to zależy od budowy twojej, dziecka i danego nosidła. W moim wypadku maluch w MT jest odczuwalnie "lżejszy" niż w bondolino. Co nie oznacza, że u was będzie tak samo. Najlepiej przymierzyć różne nosidła i popróbować.

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    A przy okazji i pytanie trzecie - czy u dziecka rocznego panel w MT też musi sięgać dokładnie od jednego dołka podkolanowego do drugiego?
    Musi. Tak jest wygodniej dziecku i zdrowiej dla niego. Jak synek zaczął mi wyrastać z bondka i panel miał parę cm luzu między kolankami, to nóżki mu się tak jakoś majtały, zwłaszcza podczas szybszego chodzenia. Ważna jest też wysokość panelu na pleckach - nawet jeśli planujesz nosić z łapkami nad pasami, to plecy nosidła muszą sięgać najwyżej, jak to możliwe, żeby dziecko miało stabilne oparcie.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli chcesz miec fajnego miecia to po prostu znajdź kogoś kto uszyje Ci super chmt z dobrze wypełnionymi pasami biodrowymi i naramiennymi. Nie musi byc tylko z chusty, może byc w połączeniu ze sztruksem np
    Nie jest prawdą że chmt tylko dla mlodszych dzieci, starszaki noszą się rewelacyjnie!
    Moje chmt są rewelacyjne i żadne nosidło ergo się do nich nie umywa, a możesz mi wierzyc przerobiłam ogrom
    Panel najlepiej żeby był dobrze dobrany do dzieciaka, tu chodzi o jego wygodę również
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    ...
    Nie jest prawdą że chmt tylko dla mlodszych dzieci, starszaki noszą się rewelacyjnie!
    Moje chmt są rewelacyjne i żadne nosidło ergo się do nich nie umywa, a możesz mi wierzyc przerobiłam ogrom ...
    O, dobrze wiedzieć Kojarzyłam głownie z maluchami bo że je można w to wrzucać zanim można w MT.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  7. #7
    Chustomanka Awatar madorcia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    845

    Domyślnie

    to zalezy dla mnie na 15 kg nic lepszego od ergo. w MT nie poniose długo, już 12 kg czułam, w ergo niose spokojnie, a ja mam rabniety kręgosłup z tym, że dla mnie podstawa jest duży i mocny pas biodrowy.
    potestuj, zanim się zdecydujesz
    Milenka (14.8.2003) i Miłoszek (13.2.2008) - dwa wścieklece...

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja mówie o podstawie czyli dobrze uszytym mt nie jakimś zdechlaczku z ledwie zaznaczonym wypełnieniem
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •