Strona 20 z 31 PierwszyPierwszy ... 10121314151617181920212223242526272830 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #381
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwinea Zobacz posta
    - co da dziecku uczucie większego komfortu latem: pocięta flanela taty, czy pocięty koc z ikei?
    Warto do otulaczy zakupić wkłady "sucha pupa", czy wkładki bambusowe? Czy właśnie to da mi ten polar?

    Czy to znaczy, że jednogłośnie kieszonki są lepsze dla dziecka i wygodniejsze dla matki?

    Przynam szczerze, że boję się tych wielo , tego, że ledwo zacznę i zaraz skończę, bo nie zniosę zasikanej często pieluchy, lub co gorsza czerwonej pupy dziecka od siuśków
    Nie ma co się nastawiać źle, u nas różnie bywało, a ostatecznie pupa ładna i nie jest czerwona, a zaczerwienia zaliczyliśmy od proszków i jak się później okazało chusteczek.

    Natomiast kieszonka nie jest najlepsza dla dziecka i najwygodniejsza dla matki -ponieważ u każdego co innego się sprawdza. Bardzo lubię kieszonki, ale.... nie jest to najpewniejsza metoda pieluchowania (na długie spacery czy nocki kieszonka odpada ) i np. przy małym, często kupkającym dziecku o wiele lepiej sprawdzał się nam otulacz. Każdy ma inne doświadczenia w tej kwestii, trzeba próbować, co Wam akurat się sprawdzi.

    Polar, czy inaczej wkładka sucha pupa zapewnia uczucie suchości, przy flaneli będzie uczucie mokro.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  2. #382
    Chustonówka Awatar gwinea
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Polar, czy inaczej wkładka sucha pupa zapewnia uczucie suchości, przy flaneli będzie uczucie mokro.
    Dziękuję Larwunia
    Warto zadawać pytanie, bo odpowiedzi są nieraz takie proste, jak np. Twoja

    Czy dobrze myślę, że dla starszego dziecka, które próbujemy odpieluchować lepsze jest uczucie mokrej pupy, a mniejsze dziecko będzie miało większy komfort gdy będzie czuło sucho? Czy się mylę?

  3. #383
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    w teorii tak
    w praktyce często jest tak, że dziecko tylko się nabawi problemów skórnych albo będzie źle spało, a odpieluchuje się nie wtedy kiedy chcą je nauczyć tego rodzice, tylko kiedy dojrzeje.

    ale podobno są też dzieci, którym uczucie mokrej pieluchy pomogło w zdrowym odpieluchowaniu. nie znam takich osobiście, ale słyszałam, że są

  4. #384
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Najlepiej chyba nie nastawiać się z góry na jakiś konkretny rodzaj pieluch, bo może się okazać, że pasuje Ci zupełnie coś innego. Ja dla przykładu nastawiałam się od początku na kieszonki, bo wydawały mi się najpraktyczniejsze. Na szczęście jeszcze zanim skompletowałam wyprawkę pieluchową dla malucha, koleżanka przekonała mnie do wersji otulacz+tetra. I dobrze, bo okazało się, że ta wersja o wiele bardziej nam odpowiada, a z kieszonkami koniec końców się nie polubiłam. Obecnie używam otulaczy z tetrą, prefoldami i formowankami + wkładek sucha pupa z ikeowskiego pledu polarowego i papierków celulozowych na kupkę. Idealne rozwiązanie na ten moment. Rzadka kupka jest obecnie kilka razy w ciągu dnia, do niedawna jeszcze była przy każdym przewijaniu :-/ Jak mi plamy na tetrze zostają to się z nią nie patyczkuję - namaczam we wrzątku z sodą albo nastawiam pranie na 95st i po plamach. Z kieszonkami miałabym większy zgryz bo mydełkiem zapierać nie powinno się, bo się zatłuszcza i potem cieknie, a wysoka temperatura dla pula niewskazana... No ale każdemu pasuje co innego. Są mamy, które używają tylko kieszonek i są zadowolone. Najlepiej zaopatrz się we wszystko po trochu i znajdź najlepszą wersję dla Was
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  5. #385
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Hester dopiero teraz zauważyłam Twoj post...
    kiedyś korzystałam z majteczek treningowych imse vimse, ale u nas się nie sprawdziły, bo moje dziecko po prostu w nie sikało, ale jeśli piszesz że córa tylko popuszcza to myślę, że u Was mogą jak najbardziej zdać egzamin. Zewnętrzna warstwa jest zrobiona z pulu, a w środku był wszyty wkład chłonny, bez zapięć, wkładane jak majteczki. Widziałam jeszcze takie z bambino mio, ale tych nigdy nie miałam w ręce.

  6. #386
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Hester a może wełniane gatki np. magnolii Podaj Dalej z dopinaną na napki wkładką myślę że nabicie napek do gatek i wkładów to dla magnolii żaden problem.

    A na materac też podkład wełniany można położyć na to ręcznik, u nas to się sprawdza w razie wpadki.
    Ostatnio edytowane przez kamilam ; 09-01-2014 o 19:30

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #387

    Domyślnie

    Dziewczyny, podpowiedzcie co zrobiłam źle
    Założyłam wczoraj córeczce pieluszkę wielorazową kieszonkę plus kładkę (pewnie nie ma to dużego znaczenia, ale Milovia), a do tego sama zrobiłam wkładkę "sucha pupa", ale nie miałam pledu z Ikea, bo to jakieś 100 km od mojego miasta, więc zakupiłam pled w Ysku - czy jak to tam się pisze.
    Pieluchę zmieniałam dość często, ale czułam, że córeczce jest bardzo gorąco w tej pieluszce, czy powodem mógł być ten pled? Pierwszy raz założyłam wielo więc nie mam porównania.
    Czy koniecznie powinnam kupić pled z Ikea? (który to?) - czy może być inny i z jakim składem?
    Najbardziej właśnie zaniepokoiła mnie czerwona i gorąca pupa i narządy płciowe córeczki .
    Podpowiedzcie mi proszę już dziś, bo od nocy malutka w pampkach śmiga - aha ma 1,5 miesiąca.
    Dziękuję bardzo z góry

  8. #388
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Charlize Zobacz posta
    Dziewczyny, podpowiedzcie co zrobiłam źle
    Założyłam wczoraj córeczce pieluszkę wielorazową kieszonkę plus kładkę (pewnie nie ma to dużego znaczenia, ale Milovia), a do tego sama zrobiłam wkładkę "sucha pupa", ale nie miałam pledu z Ikea, bo to jakieś 100 km od mojego miasta, więc zakupiłam pled w Ysku - czy jak to tam się pisze.
    Pieluchę zmieniałam dość często, ale czułam, że córeczce jest bardzo gorąco w tej pieluszce, czy powodem mógł być ten pled? Pierwszy raz założyłam wielo więc nie mam porównania.
    Czy koniecznie powinnam kupić pled z Ikea? (który to?) - czy może być inny i z jakim składem?
    Najbardziej właśnie zaniepokoiła mnie czerwona i gorąca pupa i narządy płciowe córeczki .
    Podpowiedzcie mi proszę już dziś, bo od nocy malutka w pampkach śmiga - aha ma 1,5 miesiąca.
    Dziękuję bardzo z góry
    Hmm skoro założyłaś kieszonkę to juz tam jest warstwa polarku wiec już nie potrzebujesz żadnej wkładki sucha pupa...

  9. #389

    Domyślnie

    No tak, dobrze piszesz.
    Miała też założony otulacz - i wówczas tetrę plus wkład "sucha pupa". To może od tego?

  10. #390
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    może spróbuj bez wkładki sucha pielucha? IMO są trochę przereklamowane - nie każde dziecko ich potrzebuje a polar potrafi uczulać


  11. #391
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    nie ma znaczenia czy to będzie kocyk z Yska czy Ikei chodzi o cienki polarowy kocyk z którego się robi wkładkę sucha pupa
    nie musisz też używać takich wkładek, do kieszonki wkładsz wkład i na pupę, jeżeli uważasz że dziecku za gorąco w pulu spróbuj wełny, można kupić otulacze wełniane z cienkiej wełny Kokosi, ecodidi, są bardziej przewiewne, w środek np. prefold czy wkład bambusowy, możliwości w wielorazówkach jest baaaardzo wiele, musisz potestować różne i trafić na swoje idealne wtedy będzie to przyjemnością a nie zmartwieniem

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    nie ma znaczenia czy to będzie kocyk z Yska czy Ikei chodzi o cienki polarowy kocyk z którego się robi wkładkę sucha pupa
    nie musisz też używać takich wkładek, do kieszonki wkładsz wkład i na pupę, jeżeli uważasz że dziecku za gorąco w pulu spróbuj wełny, można kupić otulacze wełniane z cienkiej wełny Kokosi, ecodidi, są bardziej przewiewne, w środek np. prefold czy wkład bambusowy, możliwości w wielorazówkach jest baaaardzo wiele, musisz potestować różne i trafić na swoje idealne wtedy będzie to przyjemnością a nie zmartwieniem
    i właśnie... a ja zamiast się cieszyć, to się stresuję
    Wczoraj założyłam córeczce formowankę Lollipop i na to otulacz (nowy, ale wcześniej prany) i cały ten otulacz i spodenki dziecka były wilgotne - za długo miała założone (ok. godzinkę). A czytałam, że niektórym taka formowanka nawet na noc starcza.
    Jejku... czy ja się tego kiedykolwiek nauczę?

  13. #393
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Charlize Zobacz posta
    i właśnie... a ja zamiast się cieszyć, to się stresuję
    Wczoraj założyłam córeczce formowankę Lollipop i na to otulacz (nowy, ale wcześniej prany) i cały ten otulacz i spodenki dziecka były wilgotne - za długo miała założone (ok. godzinkę). A czytałam, że niektórym taka formowanka nawet na noc starcza.
    Jejku... czy ja się tego kiedykolwiek nauczę?
    z czego była formowanka (bawełan/bambus)? czy formowanka była cała zamoczona, tak że można było ją wycisnąć? bo jeśli tak - to przesikana. w bawełnianej to możliwe (choć w godzinę dość trudne). w bambusowej raczej nierealne (bambus i konopie są najbardziej chłonne, o wiele bardziej niż bawełna).
    jeśli jednak formowanka była tylko wilgotna, a ubranko mokre to raczej otulacz był nieszczelnie założony lub źle zapięty (najczęściej w tym miejscu, gdzie morke ubranko). upewnij się za każdym razem, czy nigdzie (wokół nóżek, pleców, brzuszka) nie wystaje kawałek formowanki. bo wtedy przez niego sączy się mocz i przeciek gotowy.
    pierwsze tygodnie są trudne i frustrujące, bo zalicza się wiele przecieków. ale potem jest już z górki. powodzenia!



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #394
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Charlize Zobacz posta
    i właśnie... a ja zamiast się cieszyć, to się stresuję
    Wczoraj założyłam córeczce formowankę Lollipop i na to otulacz (nowy, ale wcześniej prany) i cały ten otulacz i spodenki dziecka były wilgotne - za długo miała założone (ok. godzinkę). A czytałam, że niektórym taka formowanka nawet na noc starcza.
    Jejku... czy ja się tego kiedykolwiek nauczę?

    Może formowanka jest nowa i nie nabrała chłonności a otulacz źle zapięty?

  15. #395
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    poznań okolice
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jakie kieszonki polecacie, czy muszą być jakieś konkretne markowe. Jakie wkłady polecacie, takie najbardziej chłonne.

  16. #396
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez narashka Zobacz posta
    Jakie kieszonki polecacie, czy muszą być jakieś konkretne markowe. Jakie wkłady polecacie, takie najbardziej chłonne.
    to zależy to tak, jak byś spytała, jaki krój spodni damskich polecacie i jaka firma najlepsza, ile uzytkowniczek tyle opini

    pielucha nie musi być markowa, by być dobra, często jednak, jak we wszystkim, za ceną idzie jakość (choć nie stanowi to reguły)
    bardzo dobre pieluchy szyją tez nasze polskie firmy wywodzące się z szyjących mam-forumek, wiele osób korzysta z tzw. chinek i tez sobie je chwali (chińska masówka)

    napisz w jakim wieku bob? jaka waga? jak zbudowany-jakie tęgie udka? czy czegoś już próbowałaś? czy tylko na dzień czy też na noc?

    w recenzjach pieluch masz mnóstwo opinii, o danej pieluszce (kazda pielucha osobny watek), również o chinkach

    myslę, że najlepiej na początek kupic po 1 z danego rodzaju i samemu sprawdzic, co Ci odpowida (np. jedni chwala sobie pieluchy, które przy nóżkach mają dodatkowe przeszycia, inni nie etc.)

    //np. ja ze swej str. gdybym miała wybrać kieszonkę 'ever' wybrałabym charlie banana//

    każda ma i wady i zalety, pobuszuj w wątkach z recenzjami
    to tu: http://www.chusty.info/forum/forumdi...nzje-pieluszek

  17. #397
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja mogę z czystym sumieniem polecić nasze polskie producentki np. Kokosi uwielbiałam te kieszonki, milovia, poza tym z zagranicznych bumgenius, applecheeks, z chinek Alva z kolorowymi napami.
    Jeśli chodzi o wkłady to najlepsze dla mnie są bambusowe składane

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  18. #398
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    poznań okolice
    Posty
    3

    Domyślnie

    Maluda ma 7 miesięcy i waży trochę ponad 8 kg. Jest drobnej budowy. Na dupci miała już grovie, ładnie leży i nie przeciekła. Więc wiem że można iść w tym kierunku. Nie chciałabym dużo wydawać, więc szukam używane. Na alegro jest sporo chinek i się zastanawiam. Formowanki mi jakoś nie pasują i jeszcze otulacz. A wkładanie pieluchy tetrowej, całkiem be. Peluchowałam teterkami starszego syna ( ma 19 lat) i mam antypatie do nich. Takich wynalazków jeszcze nie było, a na pampersy nie było mnie stać. Właściwie kosztowały tyle co teraz, a zarabiało się mniej. Generalizując muszą być mało skomplikowane do założenia, bo mąż jast sceptyczny( raczej na nie). Muszę go jakoś przekonać, najlepiej postawić przed faktem dokonanym

  19. #399
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 11-02-2014 o 11:12

  20. #400
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •