Strona 26 z 31 PierwszyPierwszy ... 161819202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #501
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Pytanie. Z czego są najbardziej chłonne wkłady do kieszonek? Takie co by wsiąknęły jak najwięcej? Może ktoś by mi napisał w pkt 1. Najbardziej chłonne 2. Chłonne 3. Najmniej chłonne (wiem, że są z bawełny, mikrofibry, bambusa - jeszcze jakieś?) Interesują mnie tylko gotowce do kupienia w sklepie.

    Czy jest opcja, że np z firmy x materiał jest bardziej chłonny niż z firmy y?

    Jesteśmy prawie cały czas poza domem, więc potrzebuje najlepszej opcji choć ekonomicznej .

  2. #502
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    nie przeprowadzałam nigdy samodzielnie testów ale wiedza forumowa mówi, że najbardziej chłonne są bambusy i konopie. A dalej to nie wiem


  3. #503
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    A gdzieś tam w necie przeczytałam, że bambus wytrzymuje do 180 a mikropolar do 250 i jeszcze szybciej schnie. Prawda? czy kit producenta?

  4. #504
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    ale czego to są wartości?
    Mikropolar to zdaje się sam w sobie nie chłonie, tylko przepuszcza (o ile dobrze oczywiście rozumiem po to jest w kieszonkach i wkładkach typu sucha pielucha)


  5. #505
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Pytanie. Z czego są najbardziej chłonne wkłady do kieszonek? Takie co by wsiąknęły jak najwięcej? Może ktoś by mi napisał w pkt 1. Najbardziej chłonne 2. Chłonne 3. Najmniej chłonne (wiem, że są z bawełny, mikrofibry, bambusa - jeszcze jakieś?) Interesują mnie tylko gotowce do kupienia w sklepie.

    Czy jest opcja, że np z firmy x materiał jest bardziej chłonny niż z firmy y?

    Jesteśmy prawie cały czas poza domem, więc potrzebuje najlepszej opcji choć ekonomicznej .
    Teoretycznie:
    1) (max chłonne) konopie, 2)bambus, 3) bawełna/mikrofibra
    a tak naprawdę to, co napisałam daje Ci ZADNĄ informację zwrotną wiele zalezy od:
    1) ilości warstw danego materiału zużytego na uszycie jednego wkładu (są np. wkłady z 3 warstw bambusa i wkłady z 4 warstw)
    2) gramatury materiału (czytaj: gęstosć materiału, np. bambusy sa różnej gęstości, bardziej gęsty- wiecej wchłonie)
    3) składu materiału (np. wkład może mieć (wymyslam) 100% bambusa lub 60% bambusa)

    Dodatkowo masz tez wkłady poliwęglowe (nie mam pojęcia co to- nigdy nie korzystałam)

    istotna jest nie tylko zdolnośc absorpcyjna ale i szybkośc wchłaniania

    Jak widzisz jest wiel zmiennych (choć z pewnością wszystkich nie wymieniłam)

    IMO kup bambus - jest tańszy niż konopie, łatwiej dostępny, w moim odczuciu wolniej twardnieje niż konopie (choć tu zdania sa podzielone, pewnie zalezy od firmy etc.)


    nie zapomnij wziąc pod uwagę JAKIE MASZ KIESZONKI, nie wszystkie wkłady wejdą do wszystkich kieszonek.



    aaaa.... i nie wierz we wszystko, co piszą, pamiętam, że jak wchodziłam w pieluchowanie tots bots flexi tot były wychwalane w opisach pewnych sklepów jako max chłonne, nawet podawano, ile ml pochłoną. byłam tak zawzieta, ze sprawdzałam po tym jak kupiłam pieluchę - nie wiem- mnie tam nie udało się az tak napompować ją wodą choć pieluchy bardzo ok

  6. #506
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    Teoretycznie:
    1) (max chłonne) konopie, 2)bambus, 3) bawełna/mikrofibra
    a tak naprawdę to, co napisałam daje Ci ZADNĄ informację zwrotną wiele zalezy od:
    1) ilości warstw danego materiału zużytego na uszycie jednego wkładu (są np. wkłady z 3 warstw bambusa i wkłady z 4 warstw)
    2) gramatury materiału (czytaj: gęstosć materiału, np. bambusy sa różnej gęstości, bardziej gęsty- wiecej wchłonie)
    3) składu materiału (np. wkład może mieć (wymyslam) 100% bambusa lub 60% bambusa)

    Dodatkowo masz tez wkłady poliwęglowe (nie mam pojęcia co to- nigdy nie korzystałam)

    istotna jest nie tylko zdolnośc absorpcyjna ale i szybkośc wchłaniania

    Jak widzisz jest wiel zmiennych (choć z pewnością wszystkich nie wymieniłam)

    IMO kup bambus - jest tańszy niż konopie, łatwiej dostępny, w moim odczuciu wolniej twardnieje niż konopie (choć tu zdania sa podzielone, pewnie zalezy od firmy etc.)


    nie zapomnij wziąc pod uwagę JAKIE MASZ KIESZONKI, nie wszystkie wkłady wejdą do wszystkich kieszonek.



    aaaa.... i nie wierz we wszystko, co piszą, pamiętam, że jak wchodziłam w pieluchowanie tots bots flexi tot były wychwalane w opisach pewnych sklepów jako max chłonne, nawet podawano, ile ml pochłoną. byłam tak zawzieta, ze sprawdzałam po tym jak kupiłam pieluchę - nie wiem- mnie tam nie udało się az tak napompować ją wodą choć pieluchy bardzo ok
    Dziękuję, tego mi było trzeba .

  7. #507
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Dziękuję, tego mi było trzeba .
    Bardzo się cieszą, że mogłam pomóc. Się polecam

  8. #508
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Wg mnie najlepszy jest bambus, lubię go za chłonnośc i wygrywa miękkością w porównaniu do konopnych wkładów.
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  9. #509
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    To jeszcze jedno pytanie .

    Ile dni maksymalnie mogą się kisić brudne pieluchy w wiaderku?

  10. #510
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    aż nie skisną
    może inaczej - a jak długo chcesz je trzymać?
    Po 3 dniach mam pełny wsad do pralki, więc piorę, ale pod względem zapachowym chyba jeszcze 1 dzień by dały radę, teoretyzuję, bo nigdy aż tak długo nie trzymałam pieluch przed praniem. Zawsze po tych 3 piorę.
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  11. #511
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Właśnie 5 dzień im idzie . Bo na weekend wyjechaliśmy z domu i bałam się być na wielo jeszcze. A szkoda mi puszczać tylko pół pralki .


    W między czasie pojawiły się jeszcze dwa pytania.
    1. Producent pisze, że nie wirować powyżej 1000, ale wiele z was pisze, że wirujecie na 800. To mogę wsadzić na 1000? Bo lubię
    2. Stanie się coś jak raz je upiorę w płynie do prania? Bo jeszcze proszek do mnie nie dotarł...

  12. #512
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NO...

    Zaleca sie pranie pieluch nie rzadziej niz 2-3 dni. 5 dni to juz dla mnie hardcore, bałabym sie
    Sama piore na co dzien w płynie do prania (lovella), lepiej sie wypłukuje i wolniej powstają zlogi niz przy proszku.
    Co do wirowania: zawsze na 800, wyższe obroty moga uszkodzić PUL. Ale ja raczej dbam o pieluchy, niektóre dziewczyny sie z nimi az tak nie cackają



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  13. #513
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Moje pieluchy więcej niż 3 dni w wiaderku nie dają rady: te z samego dna tak śmierdzą, że jak wkładam do pralki, to przepchanie zatok amoniakiem murowane Ja swoich pieluch nie płuczę (tylko te po kupie). Zdejmuje z pupki i wrzucam do wiaderka: osobno wkład, osobno kieszonka.
    Wiruję wszystko na 800, a potem wyciągam rzeczy z PULu i wkłady wiruję jescze na 1400. Z kieszonek poodklejał mi się PUL jak wirowałam na 1400
    W płynie nigdy nie prałam, bo jak go zmieszać z Nappy Freshem...? Ale raz wyprałam w vizirze, tylko wrzuciłam jeszcze mniej ilościowo niż dzieciowego wrzucałam


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  14. #514
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    a ja na 1000 wiruję wszystko jak leci

    u mnie po 3 dniach nie ma pełnego wsadu pralki ale piorę i tak bo już zapach przy wrzucaniu pieluch odrzuca niesamowicie. Po tych 5ciu dniach to sobie wolę nie wyobrażać jaki jest


  15. #515
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Zaleca sie pranie pieluch nie rzadziej niz 2-3 dni. 5 dni to juz dla mnie hardcore, bałabym sie
    Sama piore na co dzien w płynie do prania (lovella), lepiej sie wypłukuje i wolniej powstają zlogi niz przy proszku.
    Co do wirowania: zawsze na 800, wyższe obroty moga uszkodzić PUL. Ale ja raczej dbam o pieluchy, niektóre dziewczyny sie z nimi az tak nie cackają
    Czyli dajesz sam płyn do prania?


    Na co dzień nie zamierzam trzymać tak długo . Mój dzieć dziś uradowany wiaderkiem w łazience otworzył go i wsadził tam głowę. Myślałam, że pękne ze śmiechu jak zaczą kręcić głową i migiem wybiegł z łazienki .
    Już ochoczo chciałam zabrać się za pranie gdy nagle coś gruchnęło i nie ma w domu prądu! Dziecko je suchy chleb i banany na obiad... Sasiad udaje, że go w domu nie ma a mąż będzie po 20...

  16. #516
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NO...

    Daje płyn (1/2 zalecanej dawki) i łyżkę Nappy Fresh. Oba środki bezpośrednio do bębna pralki, na pieluchy.
    Po 3 dniach tez nie mam pełnego wkładu, zawsze dorzucam wiec do pieluch białe pranie (ubrania). Kiedyś zanim dolozylam ciuchy, włączałam samo plukanie pieluch, ale teraz dałam juz sobie spokój. I bez płukania wszystko ładnie sie odpiera, zero zapaszku



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  17. #517
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Ale płyn do prania zawiera też zmiękczacz a tego ponoć nie wolno...

  18. #518
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    kustafa, a w ilu stopniach pierzesz? Bo ja zawsze w 60 i jak kiedyś dorzuciłam ciuchy to.... hmm... no były w trochę innym fasonie niż jak do pralki szły. Od tej pory tylko ręczniki i ścierki kuchenne dorzucam a i tak brakuje zawsze do pełnego wsadu


  19. #519
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Sandro, nie mam przed oczami etykiety ze składem Loveli, ale tu chyba bardziej chodzi o to, zeby nie dodawać do prania płynów do płukania tkanin (oprocz proszka). Nawet jesli w mleczku Lovela zmiekczacz jest to chyba w niewielkich ilościach, bo nie zmniejszył chlonnosci moich pieluch.
    HoliPoli, piore zawsze na 60 st., ubrania trzymają fason. Moze wirujesz na 1000 i dlatego cos sie wyciąga? Inna sprawa, ze razem z pieluchami do prania wkładam głownie ciuchy dziecięce (ale moje tez), z których młody wyrasta zanim zdążą sie zniszczyć



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #520
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    HoliPoli, piore zawsze na 60 st., ubrania trzymają fason. Moze wirujesz na 1000 i dlatego cos sie wyciąga? Inna sprawa, ze razem z pieluchami do prania wkładam głownie ciuchy dziecięce (ale moje tez), z których młody wyrasta zanim zdążą sie zniszczyć
    a to mnie mocno zainteresowałaś. Ja dzieciowe noworodkowe dorzucałam ale potem bodziaki i śpiochy były szersze niż dłuższe. Hmm... może się odważę na eksperymenty znowu


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •