Strona 1 z 31 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #1
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

    Wątek dla tych, którzy są nowi w temacie i mimo przewertowania dziesiątek tematów nadal nie wiedzą, co z czym i dlaczego
    Kto ma wystarczająco wiele cierpliwości, może odpowiedzieć, podpowiedzieć, doradzić, podzielić się doświadczeniem.
    Wszelkie nowe wątki o tematyce zbieżnej z tematem tego wątku będą tutaj przenoszone.
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 01-03-2012 o 20:43

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    14

    Domyślnie Pomóżcie

    Czytam i czytam forum i dlaej nie wiem co jest lepsze. Zużywam dla swojego bąbla setki pieluch jednorazowych. 200szt idzie mi miesięcznie pampersów activ. KOSZMAR. Znalazłam już otulacza kieszonbkowego tylko pytanie gdzie kupić wkłady i które są najbardziej chłonne???

    Ile razy musicie przewijać malucha w nocy na otulaczach??Narazie kupiłam 3 otulacze i tylko wkłady będę wymieniała. Dobrze myślę???

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    ja na noc daję do kieszonki podwójny wkład, nie przewijam- mała zazwyczaj sika rano, więc często zdążę ją wysadzić.
    a ile ma dziecko? do 2msc życia przewijałam raz w nocy, potem nie było potrzeby.
    Może rozejrzyj się na bazarku, co by Cię interesowało. Wkłady możesz kupić na u szyjących forumek, w sklepach internetowych, na allegro- mogą być różne, od bambusowych, mikrofibrowych po tetrę.
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  4. #4
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    mnie minęło kilka tygodni codziennego czytania zanim się zorientowałam co z czym najpeirw myślalam, że wy tu po chińsku piszecie jak zajrzałam na chustostragan te wszystkie nazwy...
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guzik Zobacz posta
    ja na noc daję do kieszonki podwójny wkład, nie przewijam- mała zazwyczaj sika rano, więc często zdążę ją wysadzić.
    a ile ma dziecko? do 2msc życia przewijałam raz w nocy, potem nie było potrzeby.
    Może rozejrzyj się na bazarku, co by Cię interesowało. Wkłady możesz kupić na u szyjących forumek, w sklepach internetowych, na allegro- mogą być różne, od bambusowych, mikrofibrowych po tetrę.
    Guzik mały ma 11 miesięcy strasznie dużo siusia. Dlatego pytam który wkład najdłużej trzyma

  6. #6
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mzebr Zobacz posta
    Guzik mały ma 11 miesięcy strasznie dużo siusia. Dlatego pytam który wkład najdłużej trzyma
    chyba bambusik najlepiej sylviontko ma fajne bambusowe wkłady 100%, nam mikrofibra od dawna nie starcza, chyba, że na godzinę albo i mniej
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  7. #7
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    a może model mieszany? w dzień wielo, a w nocy pampek? ja właśnie tak robię. Też boję sie że wielo by mi przesikał... no i rachunek wychodzi mniejszy, bo w miesiącu zużywasz 30 pampków a nie 200
    przewijasz małego jeśli dajesz mu pampka na noc? czy jeden wystarczy?

  8. #8
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez efcia1981 Zobacz posta
    a może model mieszany? w dzień wielo, a w nocy pampek? ja właśnie tak robię. Też boję sie że wielo by mi przesikał... no i rachunek wychodzi mniejszy, bo w miesiącu zużywasz 30 pampków a nie 200
    przewijasz małego jeśli dajesz mu pampka na noc? czy jeden wystarczy?
    u nas pampers ZAWSZE przeciekał, nie wiem czemu, ale mały był cały do przebierania czasem z pościelą, a wielo sporadycznie, myślę, że to kwestia doboru indywidualnego- pieluszki do dziecka, Close Parent dream-dri Pop in z wkładami coolmax+ minky u nas strzał w dziesiątkę- cały noc przespana, zero przecieków, wkłady mokrusieńkie, a zero przecieków
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    czym zaprać pieluszki z kupy?
    w jednym miejscu pisze, ż szarym mydłem, a w innym, że nie wolno. To samo z mydłem galasowym. Może najlepiej płynem do naczyń? a od płynu zejdzie to w ogóle zejdzie?

  10. #10
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pijana_wiatrem Zobacz posta
    czym zaprać pieluszki z kupy?
    w jednym miejscu pisze, ż szarym mydłem, a w innym, że nie wolno. To samo z mydłem galasowym. Może najlepiej płynem do naczyń? a od płynu zejdzie to w ogóle zejdzie?
    Ja spłukuję wodą, piorę normalnie bez zbędnych ekscesów - a ewentualne plamy wystawiam na słońce. 2 godzinki i nie ma śladu

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    czyli takie żółte do pralki? Kurdę, bo ja chciałam je prac razem z ciuszkami (oczywiście najpierw same pieluszki na płukanie, potem dorzucić ciuszki), bo nie będę ich miała dużo przynajmniej na razie
    I jakoś nie widzi mi się prać ciuszki z taką żółtą kupą...

  12. #12
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pijana_wiatrem Zobacz posta
    czym zaprać pieluszki z kupy?
    w jednym miejscu pisze, ż szarym mydłem, a w innym, że nie wolno. To samo z mydłem galasowym. Może najlepiej płynem do naczyń? a od płynu zejdzie to w ogóle zejdzie?
    ja nie zapieram. za leniwa na to jestem. tuż "po" mocnym strumieniem wody spłukuję i do normalnego prania idzie. jak zostanie jakiś ślad, to potem galasowym wybielającym, ale to rzadko się zdarza.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  13. #13
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pijana_wiatrem Zobacz posta
    czyli takie żółte do pralki? Kurdę, bo ja chciałam je prac razem z ciuszkami (oczywiście najpierw same pieluszki na płukanie, potem dorzucić ciuszki), bo nie będę ich miała dużo przynajmniej na razie
    I jakoś nie widzi mi się prać ciuszki z taką żółtą kupą...
    ale jak wypłuczesz to przecież nie ma już żółtej kupy....
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez efcia1981 Zobacz posta
    a może model mieszany? w dzień wielo, a w nocy pampek? ja właśnie tak robię. Też boję sie że wielo by mi przesikał...
    mi wielo mała nie przesikiwała i nie przesikuje. Ale my awaryjnie mamy paczkę jednorazówek z rossmana, nie korzystamy często
    Cytat Zamieszczone przez mzebr Zobacz posta
    Guzik mały ma 11 miesięcy strasznie dużo siusia. Dlatego pytam który wkład najdłużej trzyma
    zgadzam się, że bambus dobrze trzyma- ja mam np. wonderoo z wkładami bambusowym(składanym na 3)i mikrofibrowym i ten pierwszy na noc zupełnie wystaracza
    Cytat Zamieszczone przez pijana_wiatrem Zobacz posta
    czym zaprać pieluszki z kupy?
    ja zapierałam mydełkiem imse vimse, ale to tylko sporadycznie-nie było potrzeby
    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    ale jak wypłuczesz to przecież nie ma już żółtej kupy....
    niestety, nie zawsze-dlatego mydełko szło czasem w ruch
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  15. #15
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,329

    Domyślnie

    no ale to chyba masz na myśli plamę, a nie kupę która może zabrudzić inne ubranka... bo jeśli zostały resztki kupy, to chyba pralka kiepsko płucze, hm?
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    tak, mówię, o żółtej plamie....

  17. #17
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    tuż "po" mocnym strumieniem wody spłukuję i do normalnego prania idzie. jak zostanie jakiś ślad, to potem galasowym wybielającym, ale to rzadko się zdarza.
    najgrubszą część strząsam do toakety, a resztę też spłukuję silnym strumieniem wody pod prysznicem, zwykle wszystko ładnie schodzi, a jeśli coś jednak zostaje to przełączam słuchawkę prysznicową na tryb "masażu" i na to już nie ma mocnych

    i jeszcze mała uwaga - najlepiej schodzi wszystko z welurku syntetycznego, później z mikropolarku a z tkaninami naturalnymi jest najgorzej
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    ja też miałam na myśli plamę po spłukaniu, a po praniu w pralce już problemu nie ma
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  19. #19
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    74

    Domyślnie

    Ja ostatnio swoje wymoczyłam w bambinexie przez całą noc. Potem normalne pranie z bambinexem i pieluszki jak nowe

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Kilka pieluszek już do mnie idzie, ale nijak nie wiem jak z chłonnością, tzn nie wiem co jest na jeden sik, a w czym mogłabym iść na spacer. Więc tak, mam tetrę (taką zwykłą, najzwyklejszą ze sklepu dziecięcego), idzie do mnie kieszonka sylviontko z małym wkładem bambusowym, http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Pielu...mikrofibra/311 z dwoma wkładami, prefoldy z pieluszkarni rozmiarinfant i regular,
    formowanki tetro i ECOpi, Będę miała też te małe ręczniczki z ikei.
    Jak to pakować, co do czego, żeby nie mieć problemów z powodziami?
    Młody ma 3 miesiące.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •