Strona 28 z 31 PierwszyPierwszy ... 18202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #541
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    firm jest b. wiele. ważne, żeby były bambusowe lub konopne i miały dodatkowe wkłady lub możliwość ich doczepienia, bo to zwiększa chłonność



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #542
    Chustonówka Awatar emka82
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Poznań/Luboń
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kustafa, dzięki! szkoda, że bambus tak długo schnie... :/

  3. #543
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emka82 Zobacz posta
    urkye, piorę z dwoma łyżeczkami nappy fr, płuczę w pralce w zimnej wodzie, potem piorę w 40 st.
    Chyba bym jednak spróbowała prać na stałe w 60 stopniach.

    Cytat Zamieszczone przez emka82 Zobacz posta
    Dziewczyny, jakie formowanki na noc najlepsze-która firma konkretnie?
    Fajne formowanki bambusowe ma Kokosi i Pupeko, my mamy takie na noc i są OK. Mogę z czystym sumieniem polecić

    Cytat Zamieszczone przez emka82 Zobacz posta
    Kustafa, dzięki! szkoda, że bambus tak długo schnie... :/
    Wrzuć na kaloryfer Aktualnie tylko tak suszę formowanki, inaczej by nie wyschły do kolejnego prania... A tak, to na drugi dzień są już suche
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  4. #544
    Chustonówka Awatar emka82
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Poznań/Luboń
    Posty
    21

    Domyślnie

    urkye, dzięki Ci bardzo myślałam, że kaloryfer plus wkłady nie można OT-piękny żakiecik na Twoim blogu

  5. #545
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    mi bambus wilgotny wychodzi nawet z suszarki, zawsze dosuszam na kaloryferze, oczywiście nie gorącym tylko ciepłym. Bardzo fajna jest formowanka Puppi, welur bambusowy, zaglądnij do wątku w recenzjach. Milutka, mięciutka i ma kieszeń na dodatkowy wkład. I nie ma falbanek między nogami, które się u nas nie mieszczą w otulaczu.

  6. #546
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    dzięki
    wkłady jak najbardziej można. Na pewno nie powinno się suszyć na kaloryferze pulowych pieluch, bo pul się zniszczy. Ale wkładom i formowankom nic nie grozi
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  7. #547
    Chustonówka Awatar emka82
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Poznań/Luboń
    Posty
    21

    Domyślnie

    NEMO, czekam na wypłatę i kupuję Puppi w takim razie i suszę już dziewczyny na kaloryferze i nie narzekam więcej na bambus

  8. #548

    Domyślnie

    Jestem tu nowy i ....trochę zagubiony, zapytam więc wprost. Warto się bawić w te wielorazowe pieluszki? Niby taniej,zdrowiej, ale nie jest to tylko marketingowy bełkot nie utoniemy w stercie brudnych pieluch do prania???? Różne opinie krążą po sieci, postanowiłem zapytać u źródeł
    Pozdrawiam Tadek

  9. #549
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Nie utoniesz w stercie pieluch, ale troche zabawy z tym jest. Moim zdaniem warto, ale jesli nie jesteś przekonany to lepiej poczytaj wiecej na ten temat i wyrób sobie bardziej zdecydowaną opinie zanim wydasz kilkaset zł na pieluszki wielo



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #550
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ojciec Tadeusz Zobacz posta
    Jestem tu nowy i ....trochę zagubiony, zapytam więc wprost. Warto się bawić w te wielorazowe pieluszki? Niby taniej,zdrowiej, ale nie jest to tylko marketingowy bełkot nie utoniemy w stercie brudnych pieluch do prania???? Różne opinie krążą po sieci, postanowiłem zapytać u źródeł
    Pozdrawiam Tadek
    zgadzam się z kustafą.

    To trzeba lubić, dostarcza ogromną ilość satysfakcji, ale... wszystko zależy od podejścia.
    Na tak: moje dziecko od 4 msc życia nie robiło kupki do pieluchy, robiło tylko na nocnik; odpieluchowało się mając ok. 1,5 roku, ekonomia (jeżeil nie wejdziesz w kolekcjonerstwo), + dla srodowiska
    Na nie: rzeczywiście trochę babrania z tym jest, ale dla mnie stanowiło ono przyjemność, jeżeli ma Cię męczyć częstsza niż przy pampersach potrzeba zmiany pieluchy, możliwe przecieki, zapieranie kupki, potrzeba rozwieszania prania-> i to będzie stanowilo dla Ciebie obciążenie większe niz rozmiar satysfakcji z tego czerpany to nie ma to sensu.
    Pamietaj, że przeciez nie musisz decydować się od razu. Kup 2-3 pieluchy dla przetestowania, na noc stosuj pampery w dzień popróbuj wielo. Sam zobaczysz czy Ci odpowiada czy nie.
    Przed zakupem zapoznaj się z naszym działem z recenzjami, który pomoże Ci dokonać najlepszego dla Ciebie i Twojej Pociechy wyboru - modeli i rozwiązań funkcjonalnych wszak jest wiele. Powodzenia!

  11. #551

    Domyślnie

    Postanowiliśmy z Lepszą Połową zamówić 4 na start... niecierpliwie czekamy na dostawę, jak tylko dostaniemy podzielę się spostrzeżeniami. Tymczasem dziękuję za rady
    Pozdrawiam Tadek

  12. #552
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem nowa w temacie. Córka 10 lutego kończy pół roku, matka dojrzała do pieluchowania wielorazowego. Na początek kupiłam 4 sztuki pieluszek typu kieszonka plus dodatkowe wkłady. Po pierwszej próbie córka przesikana - mój błąd za luźno zapięłam. Nie zrażam się, jestem bardzo zdeterminowana, od bardzo dawna Lecę czytać i się edukować w temacie
    spinek - dzięki za motywujący post

  13. #553

    Domyślnie

    Przyszły nasze pieluszki i muszę powiedzieć, iż jesteśmy zakochani po uszy. Rewelacja, może i coś tam przecieka ale faktycznie jest dużo zabawniej. Ponieważ mamy tylko cztery sztuki... aż się serce kraje kiedy przychodzi zakładać jednorazówki. Czas zamówić komplet. Niepokoi mnie tylko jedno zdanie napisane przez Spinek... "jeżeli nie wejdziesz w kolekcjonerstwo" Otóż razem z Małżonką jesteśmy trochę gadżeciaże-zbieracze i może się zdarzyć, że z ekonomii tego rozwiązania, nici. Cóż zrobić
    Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i skierowanie nas na odpowiednie tory, wygląda na to, że rozpoczynamy nową przygodę.
    pozdrawiam Tadek

  14. #554
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    No to wpadliście
    Powodzenia, przeciekami sie nie przejmuj - na poczatku troche sie zdarza. Potem jest juz lepiej. A pieluszki zawsze mozesz odsprzedać tu na bazarku, tak wiec cześć kosztów sie zwróci.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #555
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale nie potrafię znaleźć żadej informacji na ten temat. Ja ogólnie mało spostrzegawcza jestem. Próbuję wyłapać Gugasa kiedy wypróżnić się zamierza ale nici. Widze skupioną minę ale ją robi już w trakcie Trochę późno zaczęłyśmy bo mała miała prawie 4 miesiące (teraz ma 4,5) Wysadzam więc Gugata co jakiś czas. Czasem się udaje a czasem nie. Czy tak też może być?

    Podrzuci ktoś jakieś linki do wątków (jeśli są)?

  16. #556
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ojciec Tadeusz Zobacz posta
    Przyszły nasze pieluszki i muszę powiedzieć, iż jesteśmy zakochani po uszy. Rewelacja, może i coś tam przecieka ale faktycznie jest dużo zabawniej. Ponieważ mamy tylko cztery sztuki... aż się serce kraje kiedy przychodzi zakładać jednorazówki. Czas zamówić komplet. Niepokoi mnie tylko jedno zdanie napisane przez Spinek... "jeżeli nie wejdziesz w kolekcjonerstwo" Otóż razem z Małżonką jesteśmy trochę gadżeciaże-zbieracze i może się zdarzyć, że z ekonomii tego rozwiązania, nici. Cóż zrobić
    Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i skierowanie nas na odpowiednie tory, wygląda na to, że rozpoczynamy nową przygodę.
    pozdrawiam Tadek
    super, bardzo sie ciesze

    nie wiem w jakim wieku jest Wasz Bob, ale tu jest watek z radami dot. pieluchowania najmniejszych maluszków tu może Wam się przyda

    edit: już doczytałam w innym watku, że młoda ma 6 msc., zatem nie na temat link
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 01-02-2015 o 09:36

  17. #557
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale nie potrafię znaleźć żadej informacji na ten temat. Ja ogólnie mało spostrzegawcza jestem. Próbuję wyłapać Gugasa kiedy wypróżnić się zamierza ale nici. Widze skupioną minę ale ją robi już w trakcie Trochę późno zaczęłyśmy bo mała miała prawie 4 miesiące (teraz ma 4,5) Wysadzam więc Gugata co jakiś czas. Czasem się udaje a czasem nie. Czy tak też może być?

    Podrzuci ktoś jakieś linki do wątków (jeśli są)?
    z tego coś wyciągniesz, z tego
    zaraz jeszcze polukam


    znawcą nie jestem...., ale IMO bdb robisz i nie przejmuj się, ze nie kazda kupka wpadnie do nocnika, wysadzaj kiedy zobaczysz, że zaczyna robic (vel. jest w trakcie), on się nauczy, ze to naturalne i kupki do nocnika sie robi- moze z czasem bedzie dawał inne sygnały, Ty inne dostrzeżesz.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 01-02-2015 o 09:47

  18. #558
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Spinek dziękuję za odpowiedź Nie przejmuję się, że nie udaje nam się złapać każdej kupy a już tym bardziej siku, na wszystko potrzeba czasu Dzięki za odnośniki, choć te akurat czytałam

  19. #559
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    Dziewczyny podpowiedzcie mi, czy tetrowe pieluchy też muszę odtłuścić po sudocremie zanim do pralki wrzucę?
    I czy płyn do mycia naczyń z jakimś balsamem się w ogóle nadaje do takiego zabiegu? Pewno lepiej by było zwykły bez dodatków...

  20. #560
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Lepiej odtłuścić a płyn do naczyń to bez balsamu. Ja ludwika zwykłego lubię używać do tego

    Edit: zawsze możesz na tetrę czy inne pieluchy stosować papierki celulozowe czy inne wkładki - wtedy papierek wyrzucasz albo tylko wkładkę odtłuszczasz - mniej roboty


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •