Pokaż wyniki od 1 do 20 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

Mieszany widok

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    14

    Domyślnie Pomóżcie

    Czytam i czytam forum i dlaej nie wiem co jest lepsze. Zużywam dla swojego bąbla setki pieluch jednorazowych. 200szt idzie mi miesięcznie pampersów activ. KOSZMAR. Znalazłam już otulacza kieszonbkowego tylko pytanie gdzie kupić wkłady i które są najbardziej chłonne???

    Ile razy musicie przewijać malucha w nocy na otulaczach??Narazie kupiłam 3 otulacze i tylko wkłady będę wymieniała. Dobrze myślę???

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,852

    Domyślnie

    ja na noc daję do kieszonki podwójny wkład, nie przewijam- mała zazwyczaj sika rano, więc często zdążę ją wysadzić.
    a ile ma dziecko? do 2msc życia przewijałam raz w nocy, potem nie było potrzeby.
    Może rozejrzyj się na bazarku, co by Cię interesowało. Wkłady możesz kupić na u szyjących forumek, w sklepach internetowych, na allegro- mogą być różne, od bambusowych, mikrofibrowych po tetrę.
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  3. #3
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    mnie minęło kilka tygodni codziennego czytania zanim się zorientowałam co z czym najpeirw myślalam, że wy tu po chińsku piszecie jak zajrzałam na chustostragan te wszystkie nazwy...
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guzik Zobacz posta
    ja na noc daję do kieszonki podwójny wkład, nie przewijam- mała zazwyczaj sika rano, więc często zdążę ją wysadzić.
    a ile ma dziecko? do 2msc życia przewijałam raz w nocy, potem nie było potrzeby.
    Może rozejrzyj się na bazarku, co by Cię interesowało. Wkłady możesz kupić na u szyjących forumek, w sklepach internetowych, na allegro- mogą być różne, od bambusowych, mikrofibrowych po tetrę.
    Guzik mały ma 11 miesięcy strasznie dużo siusia. Dlatego pytam który wkład najdłużej trzyma

  5. #5
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mzebr Zobacz posta
    Guzik mały ma 11 miesięcy strasznie dużo siusia. Dlatego pytam który wkład najdłużej trzyma
    chyba bambusik najlepiej sylviontko ma fajne bambusowe wkłady 100%, nam mikrofibra od dawna nie starcza, chyba, że na godzinę albo i mniej
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  6. #6
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    a może model mieszany? w dzień wielo, a w nocy pampek? ja właśnie tak robię. Też boję sie że wielo by mi przesikał... no i rachunek wychodzi mniejszy, bo w miesiącu zużywasz 30 pampków a nie 200
    przewijasz małego jeśli dajesz mu pampka na noc? czy jeden wystarczy?

  7. #7
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez efcia1981 Zobacz posta
    a może model mieszany? w dzień wielo, a w nocy pampek? ja właśnie tak robię. Też boję sie że wielo by mi przesikał... no i rachunek wychodzi mniejszy, bo w miesiącu zużywasz 30 pampków a nie 200
    przewijasz małego jeśli dajesz mu pampka na noc? czy jeden wystarczy?
    u nas pampers ZAWSZE przeciekał, nie wiem czemu, ale mały był cały do przebierania czasem z pościelą, a wielo sporadycznie, myślę, że to kwestia doboru indywidualnego- pieluszki do dziecka, Close Parent dream-dri Pop in z wkładami coolmax+ minky u nas strzał w dziesiątkę- cały noc przespana, zero przecieków, wkłady mokrusieńkie, a zero przecieków
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    czym zaprać pieluszki z kupy?
    w jednym miejscu pisze, ż szarym mydłem, a w innym, że nie wolno. To samo z mydłem galasowym. Może najlepiej płynem do naczyń? a od płynu zejdzie to w ogóle zejdzie?

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    To chyba się bardziej na bazarek nadaje niż do tego wątku.
    Ostatnio edytowane przez sakahet ; 23-03-2015 o 22:09
    J.2014 i E.2016

  10. #10
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Mam takie szybkie pytanko, gdzieś mi się obiło o oczy, że lovela szkodzi mikropolarkowi w pieluchach, czy to prawda? Jaki proszek w takim razie nie szkodzi? Próbowałam znaleźć info na forum, ale nie potrafię
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Hej,
    ja robie drugie podejście do wielopieluchowania.
    Jakoś wełniaki mnie wystraszyły.
    Teraz chcę spróbować otulaczy PUL.
    I mam takie oto pytanie. Wiele widzę jest szytych w Chinach. A skąd są materiały? I które otulacze są z polskiego materiału wiecie?
    I druga rzecz-pomóżcie-są widzę materiały coolmax, micropolar-które radzicie na przewiewność i chłonność?
    z góry podziękowania

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    Hej,
    ja robie drugie podejście do wielopieluchowania.
    Jakoś wełniaki mnie wystraszyły.
    Teraz chcę spróbować otulaczy PUL.
    I mam takie oto pytanie. Wiele widzę jest szytych w Chinach. A skąd są materiały? I które otulacze są z polskiego materiału wiecie?
    I druga rzecz-pomóżcie-są widzę materiały coolmax, micropolar-które radzicie na przewiewność i chłonność?
    z góry podziękowania
    kamilku, trochę mieszają się w twoim poście pojęcia, więc po kolei
    1. otulacze PUL "nie z Chin" szyją np. polskie marki: Kokosi, Nappime, Babyetta, Ecodidi, Milovia. Jeśli interesuje Cię dokładnie, w jakim kraju (tzn. czy PUL jest produkowany w Polsce czy np. sprowadzany z USA) - zapytaj producenta. O ile dobrze się orientuję, Kokosi, Nappime, Ecodidi i Babyetta mają PUL polski.
    2. Bardziej przewiewnym materiałem jest coolmax (choć daje też lekkie uczucie „mokrości”), mikropolar ciutkę grzeje. Stąd coolmax bardziej polecany jest na lato. Pamiętaj jednak, że otulacze PUL zazwyczaj nie mają ani coolmaxa ni mikropolaru - tylko sam PUL. Chyba że mówimy o tzn. zakładkach w środku, które przytrzymują wkład, ale nie wszystkie otulacze je mają. Z wymienionych przeze mnie marek Babyetta, Nappime i Kokosi ich nie posiadają, jedynie Ecodidi (do wyboru coolmax lub mikropolar) i Milovia (tylko mikropolar).
    No, chyba że wspominałaś o coolmaxie w kontekście wkładów do otulacza? Same te materiały chłonne nie są, one jedynie odciągają wilgoć w większym (mikropolar) lub mniejszym (coolmax) stopniu. Warstwa chłonna to bambus, bawełna, konopie, mikrofibra.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
    Po niej mam jasność w pojęciach i w tym czego szukam.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    To znowu ja.
    A czy mogę prosić o pomoc w następującej sprawie?
    Zdecydowałam się na kupno polskich otulaczy PUL poradzonych tu.

    I tak zastanawiam się nad rozmiarem Kokosi-czy do formowanki kokosi dla 11 kg chłopca otulacz OS czy XL?
    Jakie macie refeleksje -który doradzacie: Babyetta.Nappime, Ecodidi czy Kokosi-wszystkie mają od skó©y wkłady (za Ecodidi przemawia, że jest też z coolmaxu-a ja szukam na lato). I też czy wybierać OS czy XL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •