Strona 9 z 31 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161719 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #161
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Naliczyłam 7 otulaczy i kieszonkę, plus różne rzeczy do środka otulaczy Jeśli będziesz codziennie robić pranie, to moim zdaniem powinno być ok. Muślinów nie miałam, więc się nie wypowiem, ale nam się do otulaczy bardzo dobrze sprawdziła tetra bambusowa od Sylviontko, bo jest cieniutka, delikatna w dotyku i chłonna. Ja miałam jeszcze sporo AIO - Teeny Fit i Bumgenius. Zwłaszcza Bumgenius jest godzien polecenia. A zaglądałaś do wątku o pieluchowaniu noworodka? Tam jest masa informacji

    Tak sporo czytałam i wywnioskowałam, że najlepiej otulacze i coś do środka bo noworodkowi i tak ciągle zmienia sie pieluszke, wiec AIO chyba dla mnie odpada bo czas schnięcia takiej pieluszki jest dłuższy niż otulacz+tetra, no chyba ,że sporo ich kupię
    a Tobie się sprawdziły AIO przy noworodku??
    Nie lepiej jakieś formowanki bawełniane? Przecież nie musza byc mega chłonne bo i tak zmiana co sik

    Tetra od Sylviniontka?? A gdzie mogę kupić podasz mi link???

  2. #162
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    A i chciałabym prac co 2 dni nie codziennie to co polecacie jeszcze dokupić i ile???

  3. #163
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bozenka151 Zobacz posta
    a Tobie się sprawdziły AIO przy noworodku??

    Tetra od Sylviniontka?? A gdzie mogę kupić podasz mi link???
    AIO mi się o tyle sprawdziły, że dużo łatwiej je założyć początkującej matce tzn. dziecku założyć Ale cenowo się nie opłacają.

    Wątek Sylviontka: http://chusty.info/forum/showthread....4-**-ZAPRASZAM
    Ta tetra jest bardzo droga, ale to mój ulubiony wkład do otulaczy.

    Cytat Zamieszczone przez bozenka151 Zobacz posta
    A i chciałabym prac co 2 dni nie codziennie to co polecacie jeszcze dokupić i ile???
    Moim zdaniem jeszcze jakieś otulacze. No i zależy ile tej tetry masz, bo jak się wszystkie specjalne wkłady zużyje to zawsze zostaje jeszcze stara dobra tetra Może innej firmy te otulacze na wszelki wypadek, jakby Bambino Mio jednak Ci nie podeszły. Nie polecam dla noworodka Imse Vimse Newborn, bo moim zdaniem są za wielkie, mój synek miał ponad miesiąc kiedy zaczęły pasować. Zapytaj w wątku noworodkowym, może bardziej doświadczone dziewczyny jeszcze coś podpowiedzą
    Witek 2012

  4. #164
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    ja nie jestem doświadczona, ale porównując rozmiarowo, jak i na sam dotyk to otulacz noworodkowy blueberry wydaje się fajny.

    A ja mam inne pytanie, czy używała któraś teterek bambusowych od kokosi jako wkładów dla noworodka ? chodzi mi o te małe, czy nadadzą sie, czy bardziej posłużą nam do wycierania itp ?

  5. #165
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    ja nie jestem doświadczona, ale porównując rozmiarowo, jak i na sam dotyk to otulacz noworodkowy blueberry wydaje się fajny.

    A ja mam inne pytanie, czy używała któraś teterek bambusowych od kokosi jako wkładów dla noworodka ? chodzi mi o te małe, czy nadadzą sie, czy bardziej posłużą nam do wycierania itp ?
    mówisz o tych myjkach bambusowych?)
    Nieeee..na wkład to za mało zdecudowanie

  6. #166
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylvetta Zobacz posta
    mówisz o tych myjkach bambusowych?)
    Nieeee..na wkład to za mało zdecudowanie
    Nie, nie mówie o (opis z bloga) tetra bambusowa (teterki ) 33x33 cm

  7. #167
    Chustonówka Awatar awersja
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta

    A ja mam inne pytanie, czy używała któraś teterek bambusowych od kokosi jako wkładów dla noworodka ? chodzi mi o te małe, czy nadadzą sie, czy bardziej posłużą nam do wycierania itp ?
    Ja je mam ale do przemywania pupy.
    One nawet na oko wyglądają na za małe jako wkład - nawet dla noworodka

    edit:
    myślałam, że chodzi Ci o myjki.

  8. #168
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    właśnie nie myjki
    zamówiłam te małe teterki - z tetry bambusowej, chciałam poznać opinie czy ktoś ich używał.
    Jak coś to będą do mycia, lub jako dodatkowy wkład - ale usilnie stosuje metode gromadzenia stosiku "spróbujemy co się da"

  9. #169
    Chustonówka Awatar awersja
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    48

    Domyślnie

    to akurat bezpieczny zakup z gatunku "spróbujemy co się da" .
    jak nie podpasuje jako wkład, to jako myjka się przyda.
    Gorzej jak się np. w kieszonkę zainwestuje i okaże się, że jest do bani.
    Ja tak wtopiłam kasę w jedną i leży nieużywana.
    A droga i piękna ale zupełnie się nie sprawdza .

  10. #170
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    ja na razie głównie używane kupuje z myślą,że jak się nie sprawdzi nie będzie szkoda, a jak się sprawdzi i stwierdze,że wielo mi pasuje,będę mogła poszaleć z nowymi
    Chociaż i tak jak na moje oko, już na tą chwilę przesadziłam z ilością, a ciągle coś jeszcze dokupuje

  11. #171

    Domyślnie

    dziewczyny czytalam ze pierzecie pieluszki w specjalnych proszkach, w ktorych sie jeszcze nie orientuje..
    powiedzcie mi czy pieluszki z samymi sikami, moge prac z innymi ciuchami w zwyklych proszkach?

  12. #172
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Zobacz na podforum o pielegnacji pieluch, tam jest duzo na ten temat.Mozesz tez uzyc szukaja, napewno pomoze

    A. listopad 2012




  13. #173

    Domyślnie

    tak własnie zrobiłam, wiem juz ze mozna prac z ciuszkami i dodawac np nappy fresha.

  14. #174

    Domyślnie

    Stosując wielo nie uzywacie żadnych kremów barierowych a co z pudrem i co kiedy pupa czerwona my mamy teraz tragedie własnie po wielo i chyba to uczulenie na wkładki sucha pupa

  15. #175
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Mikakrolikowa - spróbuj zwykłej mąki ziemniaczanej
    I wietrzenie pupy - przy przewijaniu pozwól na chwilę dziecku pofikać nóżkami bez pieluchy


    A zapewniam ze bez wkładek such pupa też da się żyć (ale nie jestem obiektywna bo ich od początku nie lubiłam, nie stosowałam)
    P. 2007, D. 2010

  16. #176
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Dziewczyny pisze tutaj(jeśli nie będzie odpowiedzi bezczebelnie założę nowy wątek ).
    Jestem dość świeża w wielopieluchowaniu dlatego nie potrafię pomóc mojej koleżance która zwróciła sie do mnie o radę, ale wieże że Wy zaradzicie

    Koleżanka wielopieluchuje swoją córę(dziewczynka jest ciężko chora i nigdy nie nauczy się obsługiwać nocniczka wobec tego rodzice zdecydowali się na wielo. Mała ma teraz chyba 1,5 roku, wszystko ją bardzo uczula, nie tylko pożywienie ale także materiały, tyle wstępu) Jako że każdy kontakt Małej z jedzeniem nie specjalnym kończy się potwornym rozwolnieniem- w zasadzie woda w pieluszce- pieluchy jej przeciekają- puszczają nogawką itp, stąd jej pytanie- czego używanie na zatrzymanie kupku w pieluszce(papierki się nie sprawdzają).

    Będę wdzięczna za informacje wszelakie
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  17. #177
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    u nas nic się nie sprawdzało... ale weci, oni się zdecyowali na to ze względu na jej uczulenia czy jakiś inny związek między chorobą a wielo... no bo pytanie czy gra jest warta świeczki... jeśli pieluchowanie ma być na całe życie, a tak rozumiem, to za jakiś czas i tak zostaną tylko semi...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  18. #178
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Dzięki martaj za info,
    zdecydowali się i ze względu na alergie, i na chorobę( przepraszam ale nie pamiętam jak się nazywa).
    Mała jest malutka jak na swój wiek więc ponosi je znacznie dłużej niż przeciętne dziecko(nosi ubranka chyba jak półroczne dziecko, może troszkę większe).
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  19. #179
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    zresztą przez papmy tez leci i leciało...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  20. #180

    Domyślnie

    Mój mały ostatnio miał ciągłe biegunki itp. Przez Pampersy przelatywało plecami. U nas działała świetnie formowanka FluffyFly plus otulacz (u nas Flip). Nawet jeśli coś przeciekło z boku formowanki to otulacz wyłapywał to i nic ubranek nie brudziło. Ale chyba tylko raz nam przeciekło, jak synek po kryjomu zrobił kupkę (nie usłyszałam) i potem wycisnęła się.

    Papierki u nas strasznie odparzały pupę, więc jeśli on ma wrażliwą skórę to lepiej nic nie wkładać, albo wkładać ale jakąś naturalną wkładkę. Mam jedwabną, ale jeszcze nie testowałam.
    Ale ja też jestem początkująca (jakiś niecały miesiąc). Generalnie myślę, że powinna to być dobrze przylegająca formowanka. Z innych formowanek miałam tylko Tetro, ono się nie nada.
    O FluffyFly jest osobny wątek w recenzjach.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •