Strona 8 z 31 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151618 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #141
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a8ii Zobacz posta
    Własnie szperam, dzięki Mam w sumie weekend na znalezienie czegoś w ciekawej cenie
    Coś OneSize chciałabym znaleźć, żeby nie kupować już

    Edit: A czym się różni otulacz PUL od Polarowego. Jak to jest z przesikiwaniem, wytrzyma taki polarowy? (Zielona jestem w temacie)
    Widziałam na allegro tanie otulacze pulowe Mariko sama je mam i nie są złe.
    A czym się różni pul od polaru- materiałem Pul jest nieprzemakalny a polar przy dłuższym użytkowaniu bądź nacisku może przesiąknąć. Otulacze z polaru są też grubsze ale bardziej oddychające.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  2. #142
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Czyli jak dziecko które jeszcze nie raczkuje będzie sobie leżeć na brzuszku i siknie, to zaraz przecieknie?? Czy jednak ponosi trochę pieluszkę?
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  3. #143
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    zaraz nie przecieknie, ale przy większym namoknięciu np. piel. formowanej oraz dłuższym nacisku - przecieknie

    wiele zależy od rodzaju uzytego w otulaczu polaru (im bardziej mięsisty tym lepszy).

  4. #144
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Hej! Jestem tu nowa
    Wątków jest milion pięćset - czy może ktoś kojarzy czy pojawił się już temat wielorazówek w podróży? (Nie mam pomysłu, jakie hasło w wyszukiwarkę wrzucić, żeby zadziałało.)

    Generalnie jesteśmy zdecydowani na wielorazówki, ale zastanawiam się nad podróżowaniem. Dopóki jedzie się stacjonarnie to zawsze można skombinować pralkę. Tymczasem my (wybiegając może zanadto w przyszłość) mamy w planach bardzo aktywną podróż, wymagającą ciągłego przemieszczania się (bez samochodu), więc jakoś nie mam pomysłu, jakby w takich warunkach szło pranie i czy w ogóle jest realne. Jednocześnie boję się, że dziekco po połroku wielo dostanie szoku, kiedy przesadzimy je na 2 tygodnie w jednorazówki...

    Gdzie szukać odpowiedzi?
    Ja chyba w podróży będę używać ekologicznych jednorazówek...

  5. #145
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    W podróży też raczej używam jednorazówek, raz na tydzień na działkę bez pralki zabrałam wielo i niestety prałam ręcznnie co drugi dzień, bez odwirowania schło długo mimo ładnej pogody.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #146
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    A ja mam pytanie z innej beczki- czy mozna uzywac olejku pomaranczowego zamiennie z olejkiem z drzewa herbacianego? Ma takie same wlasciwosci?
    Gad 2011

  7. #147
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    mam moze glupie pytanie, ale jako ze pieluch jeszcze nie widzialam to nie wiem.
    Czy pieluszki z kieszonka zmienia sie 'co sik' czy tylko wklad? Bo jesli co sik - to musialabym miec chyba z 30 takich pieluszek na sam start - zeby prac co 2 dni.

  8. #148
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    mam moze glupie pytanie, ale jako ze pieluch jeszcze nie widzialam to nie wiem.
    Czy pieluszki z kieszonka zmienia sie 'co sik' czy tylko wklad? Bo jesli co sik - to musialabym miec chyba z 30 takich pieluszek na sam start - zeby prac co 2 dni.
    Roxie pieluszkę z kieszonką zmieniasz co sik. Dlatego ja jestem fanką dobrych muślinów i otulaczy. Kieszonek używamy na wyjścia i nocki.
    A kieszonki schną dość szybko. Myślę ze gdybyś chciała pieluchować tylko kieszonkami to 20spokojnie wystarczy. Tylko musiałabyś się zaopatrzyć w większą ilość wkładek.
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 03-12-2012 o 12:58

  9. #149
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    mam moze glupie pytanie, ale jako ze pieluch jeszcze nie widzialam to nie wiem.
    Czy pieluszki z kieszonka zmienia sie 'co sik' czy tylko wklad? Bo jesli co sik - to musialabym miec chyba z 30 takich pieluszek na sam start - zeby prac co 2 dni.
    zmieniasz całość

  10. #150
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    dzieki dziewczyny. Czyli otulacz na dzien (zmieniam sam wklad) a kieszonka na noc.
    A musliny to dla noworodka jaka gramatura, rozmiar? bo mam kupione na razie te http://www.pieluszkarnia.pl/product-...0-g-4-pak.html ale one sa ogromne. Na pewno nie dla noworodka.
    Jakie najlepiej wklady kupic dla takiego maluszka? Tetra lux chyba tez bedZie za duza... Czytalam tu na forum cos o recznikach IKEA ale nie wiem ktore to.

  11. #151
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    dzieki dziewczyny. Czyli otulacz na dzien (zmieniam sam wklad) a kieszonka na noc.
    A musliny to dla noworodka jaka gramatura, rozmiar? bo mam kupione na razie te http://www.pieluszkarnia.pl/product-...0-g-4-pak.html ale one sa ogromne. Na pewno nie dla noworodka.
    Jakie najlepiej wklady kupic dla takiego maluszka? Tetra lux chyba tez bedZie za duza... Czytalam tu na forum cos o recznikach IKEA ale nie wiem ktore to.
    Ręczniki z IKEA dla noworodka są fajne, ale je trzeba przeprać parę razy wcześniej, żeby nabrały chłonności. To są takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50215084/ Po 1 zł od sztuki, więc możesz sobie kupić więcej a potem też używać jako wkłady do kieszonek albo do otulaczy. Taki ręcznik składasz jak Ci potrzeba (w prostokąt na 3 chyba najprościej, tylko pamiętaj o rozłożeniu tyłu, zeby pod pleckami było cienko). Szybko schnie, jest tani i dla noworodka, przy małych siknięciach starczy
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  12. #152
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Tu masz o olejku pomarańczowym http://www.decoraliki.pl/773,olejek-...aranczowy.html. Nie ma właściwości bakteriobójczych i grzybobójczych , tak ja z drzewa herbacianego - a o to w zasadzie chodzi najbardziej.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  13. #153
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Roxie mnie taki system pieluszkowania bardzo odpowiada ale każdemu co innego pasuje. Muśliny imse vimse to moje faworytki. Już 5dziecię na nich pieluszkuję a one nadal idealne. Otulaczy najlepiej mieć kilka sztuk. Przy noworodku/małym niemowlaku najlepiej sprawdzały mi się rozmiarowe od ok 4miesiąca flipy i econobumy były już ok. A do środka najczęściej ładowałam tetrę zwykłą albo pieluszki tetrowe disana. Później już muśliny imse vimse.

  14. #154

    Domyślnie

    Dziewczyny, proszę o radę. Planowałam Małego wielopieluchować od urodzenia, ale mnie przerosło, więc leci głównie na jednorazówkach. Próbowałam co jakiś czas mu wielo podrzucić, ale od razu płakał - nie wiem, podejrzewam, że kwestia tego, że są grubsze pod pleckami i przy nóżkach. Teraz już jakby lepiej, więc chciałabym coś sensownego nabyć ( mam same malizny + kilka one size, ale kiepskie). Zależałoby mi na tym, żeby w pieluszkach było jak najmniej sztuczydeł i żeby były płaskie na plecach (Mały jeszcze sporo leży i ma tam mieć płasko - zalecenie rehabilitantki:] ). I teraz kilka pytań:
    - wyczytałam, że otulaczem naturalnym jest np. wełniany. Znalazłam taki Imse Vimse. Czy są jakieś inne/lepsze? Czy on jest w miarę cienki na plecach? Może są jakieś bardziej uniwersalne w rozmiarach? Maluch ma 9kg, tam jest rozmiar do 10, może szybko wyrosnąć
    - co do środka? Tetra? Czy to, że w zimie Mały będzie miał w środku mokro mu nie zaszkodzi? Czy może jest jakaś alternatywa? Formowanek nieco się boję, bo te, które miałam w ręku były dość grube. Ale może są jakieś bardziej płaskie...Co polecacie?

    Pytania może durne, ale byłabym wdzięczna za rady.

  15. #155
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mesimarja Zobacz posta
    Zależałoby mi na tym, żeby w pieluszkach było jak najmniej sztuczydeł i żeby były płaskie na plecach
    ja polecam otulacz wełniany ecodidi, produkcja forumowa, więc szukaj tutaj
    jest cienki, rozmiar regulowany, schnie błyskawicznie, polecam bo mam dwa i to moje ulubione

    a cienkie formowanki to chyba najlepiej kieszonkę i cienką wkładkę, przy takim maluchu zmieniasz pieluszki często pewnie, więc nie muszą być super chłonne

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    ja polecam otulacz wełniany ecodidi, produkcja forumowa, więc szukaj tutaj
    jest cienki, rozmiar regulowany, schnie błyskawicznie, polecam bo mam dwa i to moje ulubione
    Dzięki, będę szukać


    a cienkie formowanki to chyba najlepiej kieszonkę i cienką wkładkę, przy takim maluchu zmieniasz pieluszki często pewnie, więc nie muszą być super chłonne
    No właśnie kieszonki od środka chyba zawsze mają polar? A wolałabym, żeby przy skórze było coś naturalnego. Także chyba zostanie jakaś dobrze chłonna tetra. U chłopców chyba i tak większość mokrego jest z przodu, więc jakby ją dobrze zlożyć/uszyć, to mogłoby być z tyłu płasko ?

  17. #157
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mesimarja Zobacz posta
    No właśnie kieszonki od środka chyba zawsze mają polar? A wolałabym, żeby przy skórze było coś naturalnego. Także chyba zostanie jakaś dobrze chłonna tetra. U chłopców chyba i tak większość mokrego jest z przodu, więc jakby ją dobrze zlożyć/uszyć, to mogłoby być z tyłu płasko ?
    nie koniecznie; są też kieszonki z naturalną tkaniną od środka, np. z bambusem lub z welurem bawełnianym;

  18. #158
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mesimarja Zobacz posta
    Dzięki, będę szukać



    No właśnie kieszonki od środka chyba zawsze mają polar? A wolałabym, żeby przy skórze było coś naturalnego. Także chyba zostanie jakaś dobrze chłonna tetra. U chłopców chyba i tak większość mokrego jest z przodu, więc jakby ją dobrze zlożyć/uszyć, to mogłoby być z tyłu płasko ?
    to zależy, jakie kieszonki

    jak już znajdziesz ecodidi to tam są też kieszonki formowanki, można sobie wybrać co mają od środka
    ale generalnie sporo dziewczyn szyje teraz na zamówienie, więc sama wybierasz, co chcesz mieć

  19. #159
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Witam
    Jestem nowa na forum i kompletnie zielona
    Planuje pieluchować moja córkę (dołączy do nas 17 marca hip hip hura) pieluszkami wielo
    Jak na razie mam:
    1 otulacz polarkowy (jakiś używany kupiłam na próbę),
    5 otulaczy bambino mio tych najmniejszych,
    4 pieluszki bawełniane little lamb i jakies wkłady do nich jako gratisy dostałam (nie wiem jakie bo jeszcze nie doszły)
    kilka pieluszek szyje mi jedna z forumek (dla noworodka otulacz, wkłady do otulacza 4 szt, formowankę i kieszonkę)
    Oprócz tego mam sporo tetry takiej cieńszej sklepowej bo ponoć tetra lux za gruba dla noworodka, troszkę wkładów bambino mio mały rozmiar.
    Planuję kupić trochę ręczników z ikea tych 30x30 (to o tych mowa, że na jeden sik idealne???) i muślinów tylko jaki rozmiar dla noworodkowej pupki?

    Dla niemowlaczka forumka szyje mi mniejsze OS formowanka flanelkowa, formowanka welurkowa, normalny OS kieszonka z panelem pul, normalne OS otulacz SIO i dodatkowo kilka wkładów

    Nie wiem czy polubimy się z pieluszkami wielo ( choć bardzo bym chciała) Czy dla noworodka taki zestaw początkowy mi wystarczy, czy powinnam coś jeszcze dokupić, bo dla większej niuni wiadomo jak się pieluszki sprawdza to będę sobie systematycznie dokupować

    Z góry dziękuje za rady

    Pozdrawiam Bożena

  20. #160
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Naliczyłam 7 otulaczy i kieszonkę, plus różne rzeczy do środka otulaczy Jeśli będziesz codziennie robić pranie, to moim zdaniem powinno być ok. Muślinów nie miałam, więc się nie wypowiem, ale nam się do otulaczy bardzo dobrze sprawdziła tetra bambusowa od Sylviontko, bo jest cieniutka, delikatna w dotyku i chłonna. Ja miałam jeszcze sporo AIO - Teeny Fit i Bumgenius. Zwłaszcza Bumgenius jest godzien polecenia. A zaglądałaś do wątku o pieluchowaniu noworodka? Tam jest masa informacji
    Witek 2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •