Strona 6 z 31 PierwszyPierwszy 123456789101112131416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #101
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    [QUOTE=do__ti;1853529]Witam.
    No to popróbuję. Pokupuję pare rodzajów i będę testować.
    A doradźcie mi jeżeli chodzi o otulacz dla noworodka czy niemowlaka, co pod spód???

    co pod spód
    w znaczeniu co do środka tak?

    do środka dla niemowlaczka cokolwiek byle małe i miekkie

    opcje:
    1) klasyczna tetra
    2) flanela (najlepiej biała, lepiej chłonie)
    3) wkładki mikrofibrowe (takie, jak zakupiłać)
    4) ręczniczki ikea (w ikei są małe ręczniczki białe po 1 zł za sztukę, bardzo fajnie choną, tania alternatywa, w pózniejszym okresie moga służyć jako wkład do kieszonki)
    5) inne wkładki: bambus, konopie, poliwęglan ( dla noworodka nie ma sensu)

    tak więc, opcji jest wiele.

    noworodek siusia często i niewiele, zatem nie są potrzebne jakieś chłonne wkłady
    ja swoja przewijałaam po kazdum małym siku, zatem otulacz był najwygodniejszy - chop zmieniałam wkłąkd i chop z powrotem na pupę

    ps: zapomniałam o najważnijeszej opcji wkładu: pocięta, znienawidzona flanwlowa koszula męża - jak to chłonie

  2. #102
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    [QUOTE=do__ti;1853529]Witam.
    No to popróbuję. Pokupuję pare rodzajów i będę testować.
    A doradźcie mi jeżeli chodzi o otulacz dla noworodka czy niemowlaka, co pod spód???

    Bardzo fajnym rozwiązaniem (gdzieś przeczytanym na forum chyba) jest sama tetra ze spinką snappi i dziecię owinięte w kocyk polarkowy. Nie trzeba wtedy otulacza. Przydatne szczególnie w nocy - nie trzeba się szamotać wtedy z otulaczem , tylko rozchylić kocyk i szybko założyć suchą pieluszkę. A dziecię spi spokojnie dalej.
    Ja polecam zwykłą miękką tetrę. Gramatura (grubość, czyli chłonność tetry) wg upodobań, ale na początek rzeczywiście nie trzeba chłonności a delikatności i miękkości.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  3. #103
    Chusteryczka Awatar mazumal
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Wieliczka/Krakow
    Posty
    1,869

    Domyślnie

    Ja też właśnie jestem w trakcie kolekcjonowania mojej pieluszkowej wyprawki i na sam początek planuje dwa otulacze polarkowe rozmiar S i dwa otulacze pulowe też rozmiar S a potem przejście na OneSize bo cały czas czytam, że na maluszki to OneSize niespecjalnie się sprawdzają. A co do wkladów to bambus, tetra lux i wkładki sucha pupa. A i jeszcze przeczytałam, że oprócz spinek snappi są jakieś fajne specjalne agrafki, ktoś wie o jakie chodzi i może pokazać?

  4. #104
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    wydaje mi się, że jeśli planujesz używać otulaczy, to snappi - czy inne zapięcie zbędne zupełnie jest.

  5. #105
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Wg mnie całkowicie zbędne ot, taki gadżet.

    IMO, tetra lux może być za gruba dla noworodka. Nie wiem, czy nie będzie mu wielkiej pupy robić
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  6. #106
    Chusteryczka Awatar mazumal
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Wieliczka/Krakow
    Posty
    1,869

    Domyślnie

    Co do zapinek to przeczytałam, ze kilka mam stosuje w dzień tetrę/inna pielucha zapięta snappi i pod to kocyk polarowy co by sie dzieciaczek nie męczył w całym pieluszkowym rynsztunku i mi ten pomysł wydaje sie całkiem fajny, stad pytanie o zapinki a co do tetry lux to kupuje od razu a mam zamiar stosować dopiero później bo tez tu przeczytalam, że za wielka na noworodka (pewnie całego bym go w nią zawinęła ).

  7. #107
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Gniezno\Poznań\Łódź
    Posty
    1

    Domyślnie Od czego zacząć - początkująca "wielorazowa" mama

    Witajcie,

    Proszę Was - doświadczone wielorazowe mamy o pomoc.

    Jestem mamą 13 miesięcznego chłopca. Czytam to formom i aż mi się wstyd zrobiło, że przez 13 miesięcy życia mojego syna używałam pampersów. Głównie chyba z wygodny i leniśtwa. Od dawan już chciałbym spróbować wielorazuwego ale kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć.
    Dlatego proszę was o radę - chciałabym spróbować. Problem w tym, że oboje z mężem pracujemy a na codzień Młodym zajmuje się babcia - za nic na świecie nie użyje wielorazówki. Tak więc Młody używał by ich jedynie w weekendy i na wakacjach, które już za niecałe dwa tygonie. Poradźcie w co się mam zopatrzyć, na początek chciałabym spróbować tzw. systemu mieszanegow: w dzień wielorazówki, w nocy pampers. Na razie posiadam dużą ilość pieluch tetrowych
    Co sądzicie o pieluchach dostepnych na allegro:

    http://allegro.pl/pieluszki-pieluchy...532947590.html

    http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki...518001870.html

    Na początek chciałbym wydać nie więcej niż 150 zł, nie licząc kosztów prania.

    Czekam na porady

  8. #108
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta

    IMO, tetra lux może być za gruba dla noworodka. Nie wiem, czy nie będzie mu wielkiej pupy robić
    nie będzie złożona w samolot

  9. #109
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majlo007 Zobacz posta
    Witajcie,

    Proszę Was - doświadczone wielorazowe mamy o pomoc.

    Jestem mamą 13 miesięcznego chłopca. Czytam to formom i aż mi się wstyd zrobiło, że przez 13 miesięcy życia mojego syna używałam pampersów. Głównie chyba z wygodny i leniśtwa. Od dawan już chciałbym spróbować wielorazuwego ale kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć.
    Dlatego proszę was o radę - chciałabym spróbować. Problem w tym, że oboje z mężem pracujemy a na codzień Młodym zajmuje się babcia - za nic na świecie nie użyje wielorazówki. Tak więc Młody używał by ich jedynie w weekendy i na wakacjach, które już za niecałe dwa tygonie. Poradźcie w co się mam zopatrzyć, na początek chciałabym spróbować tzw. systemu mieszanegow: w dzień wielorazówki, w nocy pampers. Na razie posiadam dużą ilość pieluch tetrowych
    Co sądzicie o pieluchach dostepnych na allegro:

    http://allegro.pl/pieluszki-pieluchy...532947590.html

    http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki...518001870.html

    Na początek chciałbym wydać nie więcej niż 150 zł, nie licząc kosztów prania.

    Czekam na porady
    Ja kupiłam te drugie i jestem zadowolona i z obsługi w sklepie i z samych pieluch też. Mam kilka innych kieszonek, więc mam jakieś porównanie i te pieluchy wypadają naprawdę dobrze. Jedna uwaga, że są z tych trochę mniejszych i węższych w kroku. Niby te pieluchy to one size, ale są, moim zdaniem, na drobniej zbudowane dzieci pomyślane. Może chińskie dzieci .
    Mój synek waży 6.400 i nadal wchodzi na najciaśniej zapięte,ale przykładałam do innych kieszonek i stąd ta refleksja.
    Tych pierwszych nie znam, więc się nie wypowiadam.
    A skoro masz tetrę, to może jakiś otulacz też warto kupić. Szkoda, żeby się marnowała. Zobaczysz co ci bardziej odpowiada - kieszonka czy tetra plus otulacz. Dobre otulacze są w cenie np. FLIP, ale może coś na bazarku lub w dziale handmade się znajdzie.
    Ostatnio edytowane przez ignasiamama ; 05-08-2012 o 16:41

  10. #110
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majlo007 Zobacz posta
    Witajcie,

    Proszę Was - doświadczone wielorazowe mamy o pomoc.

    Jestem mamą 13 miesięcznego chłopca. Czytam to formom i aż mi się wstyd zrobiło, że przez 13 miesięcy życia mojego syna używałam pampersów. Głównie chyba z wygodny i leniśtwa. Od dawan już chciałbym spróbować wielorazuwego ale kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć.
    Dlatego proszę was o radę - chciałabym spróbować. Problem w tym, że oboje z mężem pracujemy a na codzień Młodym zajmuje się babcia - za nic na świecie nie użyje wielorazówki. Tak więc Młody używał by ich jedynie w weekendy i na wakacjach, które już za niecałe dwa tygonie. Poradźcie w co się mam zopatrzyć, na początek chciałabym spróbować tzw. systemu mieszanegow: w dzień wielorazówki, w nocy pampers. Na razie posiadam dużą ilość pieluch tetrowych
    Co sądzicie o pieluchach dostepnych na allegro:

    http://allegro.pl/pieluszki-pieluchy...532947590.html

    http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki...518001870.html

    Na początek chciałbym wydać nie więcej niż 150 zł, nie licząc kosztów prania.

    Czekam na porady
    http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki...518001870.html Też jako pierwsze kupiłam te pieluszki i stwierdzam że inne chińskie pieluszki mi bardziej odpowiadają. Te z lulajbaby są dość wąskie w pupie i mają gruby polarek, wolę baby land są ładniej wyprofilowane i mają dwa rzędy nap.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #111
    Chusteryczka Awatar mazumal
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Wieliczka/Krakow
    Posty
    1,869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    do środka dla niemowlaczka cokolwiek byle małe i miekkie

    opcje:
    1) klasyczna tetra
    2) flanela (najlepiej biała, lepiej chłonie)
    3) wkładki mikrofibrowe (takie, jak zakupiłać)
    4) ręczniczki ikea (w ikei są małe ręczniczki białe po 1 zł za sztukę, bardzo fajnie choną, tania alternatywa, w pózniejszym okresie moga służyć jako wkład do kieszonki)
    5) inne wkładki: bambus, konopie, poliwęglan ( dla noworodka nie ma sensu)
    Hmm a czemu bambus nie ma sensu? Pytam bo zakupiłam kilka wkładów bambusowych, ikeowe ręczniczki i klasyczna tetrę też i właśnie myślałam, że tetra bambusowa będzie fajna na noc. Ale ja jeszcze mało wiem wiec pytam

  12. #112
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    No dobra... Przyszły trzy kieszonki, dwie na zatrzaski (z tymi sobie jakoś radzę), jedna na rzepy. Rozpina się to dziadostwo, czy ja źle ją zakładam czy co??? Gdzie powinna się znajdować taka kieszonka, bo moje wszystkie zaczynają się jak biodrówki... Fakt, że panna spaceruje w trakcie zakładania I kolejne pytanie: teraz kupiłam one size, bo nie wiedziałam jaki rozmiar będzie dobry na moje kochane 10 kg. Regulacja powinna być na środkowych zatrzaskach czy nie? Boże, wydawało mi się to prostsze dopóki nie doszła paczka

    Chyba przydałyby mi się warsztaty z pieluch wielo
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  13. #113
    Chustonówka Awatar ames
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majlo007 Zobacz posta
    Witajcie,

    Proszę Was - doświadczone wielorazowe mamy o pomoc.

    Jestem mamą 13 miesięcznego chłopca. Czytam to formom i aż mi się wstyd zrobiło, że przez 13 miesięcy życia mojego syna używałam pampersów. Głównie chyba z wygodny i leniśtwa. Od dawan już chciałbym spróbować wielorazuwego ale kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć.
    Dlatego proszę was o radę - chciałabym spróbować. Problem w tym, że oboje z mężem pracujemy a na codzień Młodym zajmuje się babcia - za nic na świecie nie użyje wielorazówki. Tak więc Młody używał by ich jedynie w weekendy i na wakacjach, które już za niecałe dwa tygonie. Poradźcie w co się mam zopatrzyć, na początek chciałabym spróbować tzw. systemu mieszanegow: w dzień wielorazówki, w nocy pampers. Na razie posiadam dużą ilość pieluch tetrowych
    Co sądzicie o pieluchach dostepnych na allegro:

    http://allegro.pl/pieluszki-pieluchy...532947590.html

    http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki...518001870.html

    Na początek chciałbym wydać nie więcej niż 150 zł, nie licząc kosztów prania.

    Czekam na porady
    My używamy podobnych,wszystkie raczej Made in China- Baby Landy i Happy Flute. Sprawdzają się świetnie więc śmiało możesz takie nabywać. Babci możesz zawsze zostawiać kieszonki z włożonym wkładem- zamiast rzepa zaciśnie napki i założone jak zwykły pampers
    Też z tymi rozmiarami jest różnie,ale przy moim prawie 10kg maluszku wydają się wcale nie OneSize...jak dalej będzie tak rósł to będziemy ciągnąć na ostatnich napkach na szerokość...
    Jak napisała ignasiamama dokupujesz otulacz i masz dodatkowo wykorzystywane tetryAlbo możesz wkładać tetrę też do środka kieszonki(np.na noc lub bardziej chłonną wkładkę),albo kłaść na kieszonkę i zapinać jak otulacz-wtedy kieszonkę możesz użyć wiele razy.

    Cytat Zamieszczone przez mazumal Zobacz posta
    Hmm a czemu bambus nie ma sensu? Pytam bo zakupiłam kilka wkładów bambusowych, ikeowe ręczniczki i klasyczna tetrę też i właśnie myślałam, że tetra bambusowa będzie fajna na noc. Ale ja jeszcze mało wiem wiec pytam
    My używamy bambusowej tetry właśnie na noc na zmianę z wkładami bambusowymi(kwadratowe składane na 3) i super daje radę.

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    No dobra... Przyszły trzy kieszonki, dwie na zatrzaski (z tymi sobie jakoś radzę), jedna na rzepy. Rozpina się to dziadostwo, czy ja źle ją zakładam czy co??? Gdzie powinna się znajdować taka kieszonka, bo moje wszystkie zaczynają się jak biodrówki... Fakt, że panna spaceruje w trakcie zakładania I kolejne pytanie: teraz kupiłam one size, bo nie wiedziałam jaki rozmiar będzie dobry na moje kochane 10 kg. Regulacja powinna być na środkowych zatrzaskach czy nie? Boże, wydawało mi się to prostsze dopóki nie doszła paczka

    Chyba przydałyby mi się warsztaty z pieluch wielo
    Wszystko do ogarnięcia jestTeż za rzepami nie przepadam,ale mimo wszystko nie powinny się rozpinać. Na bioderkach to raczej nie powinna się kończyć
    OneSize powinny być najlepsze w takim wypadku, chociaż mój też ma prawie 10kg i jak nie zacznie się wysmuklać bardziej to niedługo się w nie nie pomieści...Na środkowych napkach jest regulacja wielkości pieluchy.

  14. #114
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    powiedzmy, że pieluszki już mam
    a teraz potrzebuję kupić coś do prania pieluch
    coś do odkarzania
    wiadro na brudne pieluchy i worek
    jakiś olejek
    ale nie wiem co dokładnie kupić

    gdzie kupujecie???
    bo chyba najlepiej opłaca się w jednym miejscu
    i co mam kupić pls
    http://chusty.info/forum/showthread....nka-dziecięce... wymianka
    http://melodia-tomik.blogspot.com/ A poezja niech brzmi jak melodia, poezja i nie tylko, bo życie jest poezją...

  15. #115
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez do__ti Zobacz posta
    powiedzmy, że pieluszki już mam
    a teraz potrzebuję kupić coś do prania pieluch
    coś do odkarzania
    wiadro na brudne pieluchy i worek
    jakiś olejek
    ale nie wiem co dokładnie kupić

    gdzie kupujecie???
    bo chyba najlepiej opłaca się w jednym miejscu
    i co mam kupić pls
    prać możesz w normalnym proszku dla dzieci albo w płynie, który nie zawiera zmiękczaczy i ma mniej niż 15% mydła (używałam dwu płynów spełniających wymagania pieluszek: Urliha Naturliha i Amway do odzieży specjalnej, z tego drugiego jestem bardziej zadowolona, lepiej dopiera i na dłużej starcza, proporcjonalnie do ceny- wychodzi taniej, mimo że tani nie jest)
    z własnego doświadczenia wiem, że proszek powoduje, że pieluszki szybciej sztywnieją, prane w płynie są bardziej miękkie. Ponoć jak się ma suszarkę bębnową, to wszystko zmiękcza, niestety nie mam
    Przetestowałam wszystkie proszki do pieluszek, Bambinex pięknie pachnie a Potion się u mnie kiepsko wyplukiwał, strasznie po nim sztywniały

    do odkażania stosuję Nappy Fresh lub Mio Fresh - kupuję w Pieluszkarni lub EkoMaluchu ale ja jestem w W-wy, pierwsze zakupy robilam przez internet z dostawą i kupowalam przy okazji kupowania pieluszek. Jeśli już postanowiłaś uzywac wielorazowek to zrób zapas odkażacza, żeby potem nie płacić za dodatkowe przesyłki. Jedno opakowanie starsza mniej więcej na miesiąc.

    wiaderko kupilam Rotho i teraz już jest ok, ma dobre zamknięcie, nic nie czuć ale bywały dni na początku, gdy mi się pieluszki nie mieściły, bo ono jednak małe jest. Kupiłam na allegro

    woreczek na pieluszki mam na wyjścia BambinoMio na suwak, na 4-6 pieluszek, dobrze trzyma zapach wewnątrz

    olejek herbaciany kupiłam, początkowo używałam do wiaderka ale zaprzestałam, bo nie widziałam potrzeby
    Pola 2011

  16. #116
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez do__ti Zobacz posta
    powiedzmy, że pieluszki już mam
    a teraz potrzebuję kupić coś do prania pieluch
    coś do odkarzania
    wiadro na brudne pieluchy i worek
    jakiś olejek
    ale nie wiem co dokładnie kupić

    gdzie kupujecie???
    bo chyba najlepiej opłaca się w jednym miejscu
    i co mam kupić pls
    Jeśli chodzi o to gdzie kupić, to jest fajny wątek z zebranymi wszystkimi sklepami internetowymi:
    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=8343

    Ja też używam proszku dzieciowego + odkażacza nappy fresh albo bambinexu (wtedy odkażacza już nie daję). Kupuję za jednym razem więcej, żeby oszczędzić na przesyle.

  17. #117
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta

    do odkażania stosuję Nappy Fresh lub Mio Fresh - kupuję w Pieluszkarni lub EkoMaluchu ale ja jestem w W-wy, pierwsze zakupy robilam przez internet z dostawą i kupowalam przy okazji kupowania pieluszek. Jeśli już postanowiłaś uzywac wielorazowek to zrób zapas odkażacza, żeby potem nie płacić za dodatkowe przesyłki. Jedno opakowanie starsza mniej więcej na miesiąc.
    to ile tego sypiesz że w miesiąc zużywasz opakowanie??


    a wiaderko polecam kupić w sklepie gospodarczym albo jakimś markecie, kosztuje kilkanaście złotych (z pokrywką razem) a nie trzeba płacić za przesyłkę

  18. #118
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    to ile tego sypiesz że w miesiąc zużywasz opakowanie??
    sypię miarkę dołączoną do MioFresh, piorę codziennie
    Nappy starcza mi na około miesiąc, MioFresh na dłużej, bo jest go więcej
    Pola 2011

  19. #119
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta
    sypię miarkę dołączoną do MioFresh, piorę codziennie
    Nappy starcza mi na około miesiąc, MioFresh na dłużej, bo jest go więcej
    ja mam Nappy, piorę średnio co 3 dni, sypię tyle ile zalecają (może troszkę mniej) i mam na pół roku spokojnie

  20. #120
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Mnie najbardziej ekonomicznie wychodzi Bambinex, piorąc co 2-3 dni zużywam opakowanie w 2-3 miesiące. I nie trzeba dodawać proszku. Zużycie głównie zależy od tego jak często się pierze (tudzież jak duże łyżki stołowe się ma w domu - na opakowaniach często operują tym pojęciem).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •