Strona 30 z 31 PierwszyPierwszy ... 2022232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #581
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Mam takie szybkie pytanko, gdzieś mi się obiło o oczy, że lovela szkodzi mikropolarkowi w pieluchach, czy to prawda? Jaki proszek w takim razie nie szkodzi? Próbowałam znaleźć info na forum, ale nie potrafię
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  2. #582
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Hej,
    ja robie drugie podejście do wielopieluchowania.
    Jakoś wełniaki mnie wystraszyły.
    Teraz chcę spróbować otulaczy PUL.
    I mam takie oto pytanie. Wiele widzę jest szytych w Chinach. A skąd są materiały? I które otulacze są z polskiego materiału wiecie?
    I druga rzecz-pomóżcie-są widzę materiały coolmax, micropolar-które radzicie na przewiewność i chłonność?
    z góry podziękowania

  3. #583
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    Hej,
    ja robie drugie podejście do wielopieluchowania.
    Jakoś wełniaki mnie wystraszyły.
    Teraz chcę spróbować otulaczy PUL.
    I mam takie oto pytanie. Wiele widzę jest szytych w Chinach. A skąd są materiały? I które otulacze są z polskiego materiału wiecie?
    I druga rzecz-pomóżcie-są widzę materiały coolmax, micropolar-które radzicie na przewiewność i chłonność?
    z góry podziękowania
    kamilku, trochę mieszają się w twoim poście pojęcia, więc po kolei
    1. otulacze PUL "nie z Chin" szyją np. polskie marki: Kokosi, Nappime, Babyetta, Ecodidi, Milovia. Jeśli interesuje Cię dokładnie, w jakim kraju (tzn. czy PUL jest produkowany w Polsce czy np. sprowadzany z USA) - zapytaj producenta. O ile dobrze się orientuję, Kokosi, Nappime, Ecodidi i Babyetta mają PUL polski.
    2. Bardziej przewiewnym materiałem jest coolmax (choć daje też lekkie uczucie „mokrości”), mikropolar ciutkę grzeje. Stąd coolmax bardziej polecany jest na lato. Pamiętaj jednak, że otulacze PUL zazwyczaj nie mają ani coolmaxa ni mikropolaru - tylko sam PUL. Chyba że mówimy o tzn. zakładkach w środku, które przytrzymują wkład, ale nie wszystkie otulacze je mają. Z wymienionych przeze mnie marek Babyetta, Nappime i Kokosi ich nie posiadają, jedynie Ecodidi (do wyboru coolmax lub mikropolar) i Milovia (tylko mikropolar).
    No, chyba że wspominałaś o coolmaxie w kontekście wkładów do otulacza? Same te materiały chłonne nie są, one jedynie odciągają wilgoć w większym (mikropolar) lub mniejszym (coolmax) stopniu. Warstwa chłonna to bambus, bawełna, konopie, mikrofibra.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #584
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
    Po niej mam jasność w pojęciach i w tym czego szukam.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc

  5. #585
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    To znowu ja.
    A czy mogę prosić o pomoc w następującej sprawie?
    Zdecydowałam się na kupno polskich otulaczy PUL poradzonych tu.

    I tak zastanawiam się nad rozmiarem Kokosi-czy do formowanki kokosi dla 11 kg chłopca otulacz OS czy XL?
    Jakie macie refeleksje -który doradzacie: Babyetta.Nappime, Ecodidi czy Kokosi-wszystkie mają od skó©y wkłady (za Ecodidi przemawia, że jest też z coolmaxu-a ja szukam na lato). I też czy wybierać OS czy XL

  6. #586
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillek2 Zobacz posta
    To znowu ja.
    A czy mogę prosić o pomoc w następującej sprawie?
    Zdecydowałam się na kupno polskich otulaczy PUL poradzonych tu.

    I tak zastanawiam się nad rozmiarem Kokosi-czy do formowanki kokosi dla 11 kg chłopca otulacz OS czy XL?
    Jakie macie refeleksje -który doradzacie: Babyetta.Nappime, Ecodidi czy Kokosi-wszystkie mają od skó©y wkłady (za Ecodidi przemawia, że jest też z coolmaxu-a ja szukam na lato). I też czy wybierać OS czy XL
    Jakiej wielkości masz formowankę OS czy XL?

    Na formowankę OS sprawdzi się otulacz OS nappime lub babyetta. Na formowankę XL to już tylko otulacze XL lub flipy.

    Trochę nie rozumiem o co chodzi z tym coolmaxem, szukasz otulaczy czy kieszonek?
    J.2014 i E.2016

  7. #587
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cześć

    Witam się na forum i od razu zmierzam do wątku dla zgubionych

    Przeczytałam mnóstwo internetów, tutaj na forum też kupę (adekwatne ) tematów, a dalej nie ogarniam

    Każdy poleca co innego, gubię się już w określeniach prefold, formowanka, AIO, kieszonki, PULe, polarki, masakra.

    A to, co mnie nurtuje na ten moment to przed wszystkim:

    - czy zaczęłyście pieluchowanie od pierwszych dni dziecka? Boję się trochę tego, że to będzie moje pierwsze dziecko, więc nie ogarniam totalnie nic, pewnie nawet przewijanie jednorazówek będzie dla mnie skomplikowane, a co dopiero wielorazówki, zmywanie kupy, kosz, pranie, pilnowanie czy nic nie wypływa (!) itd. Czy to naprawdę tak strasznie wygląda? Kiedyś myślałam, żeby zacząć wielorazówki od któregoś tam tygodnia/miesiąca, ale w sumie wolałabym od początku, jednak nie wiem, czy podołam.

    Jak było u Was?

    - kompletnie nie wiem co ew. wybrać tak naprawdę wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników, ale nie wiem, czy wkłady bawełniane, bambusowe, a tu polarek, a tu coś tam. Jaki otulacz, dlaczego etc.

    - ile powinnam mieć kompletów na początek (pewnie miliony ) i ile będzie mnie kosztował 'zestaw startowy'? Wolałabym żeby to nie była zbyt wysoka kwota, bo mąż już trochę dziwnie patrzy na to, że chcę otulacz woombie, chustę do noszenia i inne cuda...

    - będę rodzić pod koniec stycznia, więc będzie raczej zimno. Co z suszeniem, w domu? Nie wiem, czy mi miejsca na dwóch suszarkach wystarczy na ciuszki, otulacze i wkłady?

  8. #588
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    Ja nie pieluchowałam wielo od początku, dopiero w okolicach 5m sobie przypomniałam, że jest coś takiego, ale mogę Ci powiedzieć, że pilnowanie, czy nic nie wypływa wcale nie odpada przy jednorazówkach. Pewnie zależy dużo od dziecka, ale nasz potrafił narobić tyle, że z pampka wychodziło przy wszystkich możliwych gumkach W zasadzie wielo u nas problem prania ubranek po przygodach rozwiązały. Pewnie przez to, że gumki jednak solidniejsze mają, a nie takie cienizny.
    A otulacz woombie można zastąpić zwykłym kocykiem z delikatnej lekko rozciągliwej mikrofibry albo nawet pieluszką flanelową przy całkiem malutkim dziecku. U nas takie spowijanie jak u dr Karpa przez pierwsze 10 tygodni świetnie dawało radę i bez takiego otulacza się obyło, kasa w kieszeni, a kocyki służą do dziś i jeszcze będą służyć długo w czasie drzemek (woombie to raczej dłużej niż 3m nie posłuży).
    Przy następnym dziecku bym pieluchowała wielo od początku, IMO nie ma przy tym wiele więcej roboty. Ale co kupić i ile dla noworodka, to po następnym będę mogła doradzać

  9. #589
    Chustonówka Awatar tarasinka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    w górach :-)
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cześć Liskova!

    Mogę i trochę napisać ze swojego doświadczenia, bo moje pierwsze dziecko ma 2,5 miesiąca. Wcześniej też nie miałam specjalnego doświadczenia w przewijaniu dzieci. Co prawda mam 14 lat młodszego brata, więc zapewne przy nim pomagałam, ale nie pamiętam już nic... Urodziłam przez cesarskie cięcie, więc przez pierwsze dwie doby moją córeczkę przewijały położne. I kiedy po tym czasie chciałam to zrobić sama, to aż się wokół rozglądałam, czy nikt nie patrzy, bo było mi głupio, że pewnie będę to tak niezgrabnie robić. No i okazało się, że to wcale nie jest takie trudne!

    Od kiedy wróciliśmy ze szpitala, zaczęłam używać pieluszek wielo. Mój plan był taki, żeby poczekać z tym aż dziecko zacznie robić tę zółtą niemowlęcą kupkę, a nie smółkę. Tak więc zakupiłam paczkę jednorazówek. I okazało, że żółta kupka zaczęła się już w szpitalu. Tak więc paczka jednorazówek zamieniła się na awaryjną i się przydała. Najpierw, jaki miałam zestaw:
    kupiłam 5 otulaczy (3 w rozmiarze new born i dwa s, wszystko Kokosi), do tego dostałam jeszcze jeden. Kupiłam sporo wkładów bambusowych (15 składanych małych i 15 nieskładanych, znowu wszystko od kokosi. Taki hurtowy zakup...) Miałam też 10 noworodkowych prefoldów bawełnianych (te akurat bazarkowe używane..) I na spróbowanie miałam 2 formowanki i jedną AIO.

    W sumie okazało się, że na początku miałam za mało otulaczy w porównaniu do ilości wkładów. Bo jakoś nie udawało nam się uchować żadnego czystego po zrobieniu kupki (no chyba że z formowanką), a tych kupek było bardzo dużo. Więc tu bardzo przydała nam się awaryjna paczka jednorazówek. Z drugiej strony, otulacze aż tak tanie nie są, więc nie wiem czy warto kupować jakoś dużo nowych (mam na myśli te małe rozmiary). Może warto kupić ciut więcej, ale używanych? Bo z tych małych dziecko zazwyczaj szybko wyrasta, więc można je kupić w idealnym stanie właściwie.

    W ogóle pewnie wszystko zależy od dziecka, ale nasza Daria po dwóch tygodniach jakoś ograniczyła liczbę kupek dziennie. Do tego ja nauczyłam się rozpoznawać, kiedy tę kupkę robi (zazwyzczaj nie jest to trudne), więc będąc w domu, łatwo było otulacz uratować przez szybkie położenie jej na przewijak i rozpięcie pieluszki. Tak więc po tych dwóch tygodniach i przy słonecznej pogodzie spokojnie mogłam prać co dwa dni. Bo otulacze schną przy ładnej pogodzie błyskawicznie. Tak czy inaczej zawsze mam pod ręką awaryjne jednorazówki, żeby nie musieć się stresować, co będzie jak nie zdążę z praniem, albo coś tam nie zdąży wyschnąć.

    No i tę AIO bardzo lubię. Ale na więcej niż jedna się nie zdecydowałam, bo to rozmiarowa a nie one size, więc wychodzi w sumie drogo jak na czas używania...
    Jak dla mnie generalnie wielorazówki nie są wcale takie dużo bardziej skomplikowane. Owszem, spłukuję kupkę, ale po prostu mocnym strumieniem z prysznica, więc zajmuje to chwilę. Wstawienie pranie i wywieszenie go również nie uważam za duże obciążenie.

    To tak z mojego doświadczenia
    Daria 20.04.2015

  10. #590
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Ja nie używałam wielo od początku, daliśmy sobie czas na rozruch (też pierwszy bobas) tak z miesiąc czy dwa. Potem próbowałam różności, a w końcu zostaliśmy przy systemie otulacze+tetra/prefoldy, a na noc kieszonki z chłonnymi wkładami. Aha, na początku zamiast tetry używaliśmy ręczniczków z Ikei za 1 zł, były idealne. Jeśli się zdecydujesz na taki prosty system na początek, to będziesz potrzebowała kilku otulaczy (chociaż przy maluszku może i z 10, zależy jak często będą wycieki kupki na otulacz) i góry tetry Dla malucha 80x80 cm będzie za duża, celowałabym w jakieś mniejsze albo wspomniane ręczniczki.U nas sprawdził się system prania co dwa dni wieczorem, jeśli były jakieś opóźnienia, to brakowało pieluch, kosz na brudne się przepełniał itd. Pomogło narzucenie takiego rygoru, co 2 dni i koniec. Ale to też zależy od ciebie, jak często będziesz chciała prać, jeśli rzadziej, to więcej pieluch potrzeba. Suszarkę mamy jedną rozkładaną i nam wystarczała.A co do nieumiejętności przewinięcia na początku - zobaczysz, że po 10 założonym pampersie będziesz już ekspertką
    A. VI 2014

  11. #591
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie i rady!

    Czyli jak na razie tylko Tarasinka zdecydowała się na wielo od początku, hmm

    A jeszcze co do zestawu startowego, to mogłybyście mi napisać kwotowo ile taki zestaw mniej więcej wyniesie?

    Sowa, czyli te ręczniczki z IKEI stosuję z otulaczami, jako wkłady, tak? I ile takich ręczniczków bym potrzebowała?
    Z praniem nie będzie szczególnego problemu, akurat ja planuję prać rano, bo mam system opóźnionego startu i często wstawiam sobie wieczorem pranie, pralka zaczyna prać powiedzmy o 4 rano, a ja o 6 już jestem na nogach, więc rozwieszam, więc to wygodne i zaoszczędzam trochę czasu, bo ja śpię, a pralka pierze

  12. #592
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Liskova, przede wszystkim bez napinki. Na luzie podchodz do wielopieluchowania, w końcu to pieluchy są dla nas a nie my dla pieluch. Jak nie będziesz miec na początku głowy do wielo to bez wyrzutow sumienia stosuj jednorazówki. Ja na samym początku przy obu córkach stosowałam jedno zanim nie okrzepnęliśmy w nowej sytuacji (przy pierwszej to były 2 tyg a przy drugiej chyba z 5 dni).

    może napisz skąd jesteś i znajdziesz kogoś kto używa wielo i mógłby Ci pokazać na żywo jak to wygląda? Zawsze wtedy łatwiej zapamiętać co jest co a co będzie pasowało to nigdy nie wiadomo - każde dziecko innej budowy, preferencji itd. Kup kilka sztuk różnych rzeczy i sprawdź co wam pasuje.
    ostatnio natknęłam się też na reklamę wypożyczalni pieluch - może to by było rozwiązanie żeby zobaczyć co wam pasuje? No ale na to musisz poczekać do stycznia


  13. #593
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Siemka dziewczyny !!!!!!!!!!
    rodze we wrześniu zdecydowałam się jak na razie na pieluchy wielorazowe
    zakupiłam już 2 otulacze newborn od kokosi, 2 kieszonki s ale używane w dobrym stanie i jeszcze polarowy otulacz od kokosi
    jeszcze nie zaopatrywałam się w formowanki
    mam za to 30 szt. tetry uważacie ze to starcy?

  14. #594
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Jak by co to jestem z Gdyni

  15. #595
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Liskova, tak, ręczniczki jako wkład, na to otulacz To jest ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50215084/ Widzę, że podrożały skubane do 1,50 zł Mieliśmy chyba ze 20.

    Ile to wyniesie to baaardzo zależy na co się zdecydujesz. Same otulacze są w cenie 25-70 zł (a może i są droższe, nie wiem) za sztukę, więc na kilku sztukach już będzie znaczna różnica. Wkłady też - od tetry czy ręczniczków za 1,50-3 zł po bambusowe czy konopne wkłady składane (prefoldy) po nie wiem nawet ile.

    Trzeciaczek, może ci braknąć otulaczy, ale tetry chyba dość
    A. VI 2014

  16. #596
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Nie wiem czemu mój post nie został dodany

    Pytałam co sądzicie o takich pieluszkach:http://bobolider.pl/pieluszki-wielorazowe-eco-1.html
    i ile takich pieluszek potrzebowałabym na początek, żeby nie martwić się, że nie wyschną itp?
    Piszą, że noworodki zużywają 10-12 pieluch dziennie. Do tego czas schnięcia, pranie może być codziennie. Czy 24 pieluszki by wystarczyły? + pewnie więcej wkładów?

  17. #597
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liskova Zobacz posta
    Nie wiem czemu mój post nie został dodany

    Pytałam co sądzicie o takich pieluszkach:http://bobolider.pl/pieluszki-wielorazowe-eco-1.html
    i ile takich pieluszek potrzebowałabym na początek, żeby nie martwić się, że nie wyschną itp?
    Piszą, że noworodki zużywają 10-12 pieluch dziennie. Do tego czas schnięcia, pranie może być codziennie. Czy 24 pieluszki by wystarczyły? + pewnie więcej wkładów?
    Przeczytaj sobie recenzję tu: http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=bobolider
    Bobolidery to tzw. chinki, są dosyć obszerne i pasują na troszkę starsze dzieciaki. Ale jakość w stosunku do ceny nie wychodzi źle.

  18. #598
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dzięki, jakoś nie znalazłam tamtego wątku!
    Opinie widzę podzielone, ale generalnie niezłe Czyli mogłabym zastosować opcję otulacz + ręczniczek z IKEI, tak? A czy wtedy ten ręczniczek się jakoś specjalnie składa? I czy do niego można stosować te takie jednorazowe papierki 'na grubszą sprawę', które się spuszcza w toalecie?

  19. #599
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    Ręczniczek składa się w prostokąt, tak, żeby pasował do otulacza. Ja nie polecam tych ręczniczków, bo w związku z tym, że nie płucze się pieluch w płynie, to one robią się bardzo nieprzyjemne, szorstkie. Przynajmniej moje się takie zrobiły Ja na początku kupiłam ścierki tetrowe w makro za jakieś grosze, nie są bardzo chłonne, ale na jeden sik akurat No i ciągle są miłe i świetnie mieszczą się w otulacz. I nie kupowałabym od razu wielu pieluch tej samej firmy, kup kilka różnych, będziesz wtedy wiedziała, co Ci odpowiada, a co nie.

  20. #600
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    A i widzę, że chciałabyś wielopieluchować od poczatku, w takim razie pomyśl o pieluszkach w rozmarze S/XS, OS (one size) raczej będą za duże. Ja ciągle używam tych małych, a OS ciągle spinam tak, żeby były jak najmniejsze, mimo, że moje dziecię ma prawie 6 miesięcy.
    Co to papierków, to możesz je dokładać, tam gdzie chcesz, tylko, że one przepuszczają mleczną kupkę, chociaż zawsze jest mniej roboty Moją niestety odparzały...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •