Strona 27 z 31 PierwszyPierwszy ... 1719202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #521
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Pierwsze pranie za nami . Nic nie śmierdzi i dzięki dzisiejszemu słońcu prawie wszystko suche .

    Kochane bardzo wam dziękuję. Jesteście nieocenione . Pewnie o coś jeszcze za chwile zapytam .

    HoliPoli, ale ja od 3 lat piorę wszystko w 1000 obrotach od 50 do 60 stopni i mi się nigdy nic z ubraniami nie dzieje...

  2. #522
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    no i pięknie pierwsze koty za płoty

  3. #523
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Wpadłam jeszcze na zarąbisty pomysł prania pieluch w Efektywnych Mikroorganizmach. W piątek dostane EMy specjalnie do prania a nim dostanę puszczę w tych, które mam w domu. Przetestuje czy nie będzie śmierdzieć siuśkami po praniu. Jeżeli nie to chyba na tym pojadę bo wyjdzie najtaniej .
    A może ktoś już wpadł na ten pomysł?

  4. #524
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    To są te dobre bakterie? Jeśli tak to zapytam znajomej bo stosuje. Nie wiem jednak czy do prania
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  5. #525
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - kupiłam używaną pieluszkę i PUL od środka tak jakby "szeleści", czy to znaczy że coś jest nie tak z tą pieluszką??
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  6. #526
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    A czy laminat odstaje od PULa?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #527
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emma Zobacz posta
    Mam takie pytanie - kupiłam używaną pieluszkę i PUL od środka tak jakby "szeleści", czy to znaczy że coś jest nie tak z tą pieluszką??
    imo niekoniecznie kwestia szeleszczenia jest,,,, jak by to ujać- przereklamowana
    istotne jest to czy pul jest rozwarstwiony, ma mikroprzedarcia- szeleszczenie nie jest wyznacznikiem kiepskiego stanu pieluchy, pieluchy niektórych firm po prostu po kilku praniach szeleszczą- tak już mają ale nic im nie dolega

  8. #528
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    kustafa - dopiero zaczynam w pieluszkach wielo i nie do końca umiem odróżnić, ale chyba troszkę takie jakby chropowate od środka to jest...
    Póki coubrałam 1 raz i dość szybko przeciekła, ale przy nóżkach, więc to może być wina za luźnej gumki
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  9. #529
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NO...

    Jak napisała spinek - istotne, czy sie nie odwarstwia bo wtedy moga byc minimalne, niewidoczne najpierwszym rzut oka uszkodzenia, przez ktore sa przecieki. Jesli mozesz, wstaw zdjecie wewnętrznej strony PULa.
    Jaka to pieluszka i jaki wkład mialas?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #530
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Emma, albo nalej wodę do pieluszki i obserwuj czy się plama na PULu nie robi - to będziesz wiedziała na pewno czy przecieka czy nie


  11. #531
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    To jest zwykła chinka, używana, za grosze, kupiona na all zanim na forum trafiłam i się dowiedziałam, że chinki to nie jest dobra inwestycja więc nie jest mi szczególnie żal aczkolwiek po nalaniu wody nie ciekło, także może chwilę jeszcze posłuży
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  12. #532

    Domyślnie

    Mam pytanie , jeśli dziecku na noc zakładam formowankę i otulacz , czy do środka formowanki daje się jeszcze wkład sucha pupa? W formowankę jak siknie czuje mokro?

  13. #533
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baquazan Zobacz posta
    Mam pytanie , jeśli dziecku na noc zakładam formowankę i otulacz , czy do środka formowanki daje się jeszcze wkład sucha pupa? W formowankę jak siknie czuje mokro?
    Zalezy od formowanki są takie z polarkiem od pupy i wtedy mokro nie czuć, a są takie co mają bawełnę czy inny bambus i wtedy czuć


  14. #534

    Domyślnie >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NO...

    Kupiłam bambusową miękkość kokosi to jak przyjdzie popatrzę nie pomyślałam o tym wcześniej. Doczytałam teraz że ma już warstwę sucho
    Ostatnio edytowane przez baquazan ; 16-11-2014 o 18:16

  15. #535
    Chustonówka Awatar emka82
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Poznań/Luboń
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dziewczyny, mam nadzieję, że w dobrym wątku piszę pytania o pieluchowanie wielo
    1. Jak czyścić wiaderko po suchym przechowywaniu? domestos bedzie ok, czy za mocno? wystarczy gorąca woda plus ocet?
    2. Czy mogę prosić o linka do filmiku albo wątku-jak składać tetrę dla chłopca?
    3. Nie zdecydowałam się jeszcze założyć wielo na noc. Mam z Milovii wkład M, dodam otulacz i coś jeszcze, czy wystarczy? Mam tez z Pupusa wkład szary bambus-węgiel i klepsydra bambus plus mikropolar-formowankę. Czy powinnam poprać kilka razy i dopiero wtedy się zdecydować?
    4. Nie używam płynu do płukania i pranie, te inne niż pieluchy niezbyt pachnie :/ śpioszki itepe dają trochę zatęchłą norą Wkłady mam w planach najbliższych wyprać w wysokiej temperaturze i odświeżyć. Mogę prać pieluchy osobno, ale czy to jest eko? no i nie mam niestety opcji pół wkładu.
    Ostatnio edytowane przez emka82 ; 17-11-2014 o 18:58

  16. #536
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    1. ja czyszczę raz na jakiś czas (tak to tylko płuczę gorącą wodą) jakimś detergentem ale nie bardzo mocnym - bywa, że płynem do naczyń albo mydłem - co mi się nawinie. Domestosem chyba nigdy nie traktowałam. Myślę, że ocet byłby ok

    2. nie mam chłopca to nie wiem co się sprawdza, więc nie zalinkuję

    3. a chcesz w nocy zmieniać pieluchę czy nie? Bo generalnie wkład+otulacz to raczej opcja dzienna. Ja na noc stosuje formowanki bambusowe, które są bardzo chłonne. Zależy też czy dziecko w nocy dużo sika (moja np prawie wcale, więc te formowanki są tak na wszelki wypadek tylko)
    Jak masz nowe rzeczy to zdecydowanie wypierz przynajmniej ze 2 razy. Dopiero po kilku praniach osiągną swoją docelową chłonność.


  17. #537
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    1. Jak czyścić wiaderko po suchym przechowywaniu? domestos bedzie ok, czy za mocno? wystarczy gorąca woda plus ocet?
    Ja czyszczę gorącą wodą i octem, styka

    2. Czy mogę prosić o linka do filmiku albo wątku-jak składać tetrę dla chłopca?
    Napisz w dziale SZUKAJ MNIE NIE LUBI, na pewno któraś z dziewczyn wie gdzie ten wątek jest

    3. Nie zdecydowałam się jeszcze założyć wielo na noc. Mam z Milovii wkład M, dodam otulacz i coś jeszcze, czy wystarczy? Mam tez z Pupusa wkład szary bambus-węgiel i klepsydra bambus plus mikropolar-formowankę. Czy powinnam poprać kilka razy i dopiero wtedy się zdecydować?
    Nie pomogę, mamy jedno na noc, bo synek straszni sikacz, a do tego śpioch.

    4. Nie używam płynu do płukania i pranie, te inne niż pieluchy niezbyt pachnie :/ śpioszki itepe dają trochę zatęchłą norą Wkłady mam w planach najbliższych wyprać w wysokiej temperaturze i odświeżyć. Mogę prać pieluchy osobno, ale czy to jest eko? no i nie mam niestety opcji pół wkładu.
    Ja piorę wszystko razem, w 60 stopniach zazwyczaj, zamiast płynów zapachowych dodaję olejki eteryczne, i suszę na dworze
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  18. #538
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    1. Zalewam Froschem do WC, to nie jest silna chemia, ale radzi sobie całkiem nieźle z klimatem wiaderka Domestos - o ile dobrze wypłuczesz, bo to chyba najważniejsze - imho może być.
    2. https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=gasWvBJEDlU psz
    3. Zależy jakie duże dziecko, czy akurat ząbkuje, ile pije w nocy, jak długo śpi i czy przewijasz Ale raczej imho to za mało. Na noc lepiej formowanki bambusowe z otulaczem.
    4. Dajesz Nappy Fresh do prania? Płuczesz pieluszki przed dołożeniem do prania innych ubrań? W ilu stopniach pierzesz?
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  19. #539
    Chustonówka Awatar emka82
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Poznań/Luboń
    Posty
    21

    Domyślnie

    Napisałam posta i nie widzę go-ma być opublikowany po zatwierdzeniu przez modów. Z poprzednim tak nie było, o co cho? :/
    ehh, no to jeszcze raz:
    Dziękuję Wam bardzo za pomoc!
    HoliPoli, zmieniamy pieluszkę około północy, synuś dużo sika IMO
    Melodi, otulacze i kieszonki też w 60 st.?
    urkye, piorę z dwoma łyżeczkami nappy fr, płuczę w pralce w zimnej wodzie, potem piorę w 40 st.

  20. #540
    Chustonówka Awatar emka82
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Poznań/Luboń
    Posty
    21

    Domyślnie

    Uprałam w 60 stopniach-trochę lepiej z zapachem.
    Dziewczyny, jakie formowanki na noc najlepsze-która firma konkretnie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •