Strona 25 z 31 PierwszyPierwszy ... 15171819202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #481
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    Czy sio ma na zewnątrz tylko pul?
    nie jest to wymóg konieczny, sio to określenie pieluszek typu snap in one, czyli pieluszek z dopinanymi za pomocą nap wkładami chłonnymi.
    pul to warstwa zew. mająca nie dopuścić do przecieku z pieluszki/wkładu. Z założenia mogłyby być wykonane np. z wełny, polaru. sama kiedyś sobie takową szyłam na własne potrzeby. niestety nie jestem w stanie wskazać czy znajdziesz na rynku sio z np. wełna na zew.
    istnieją również formowanki z wpinanymi wkładami na napki, one nie mają warstwy nieprzemakalnej.
    aa... juz wiem, magnolia (podaj dalej) oferowała swego czasy wykonanie gatek lub otulaczy wełnianych z opcja wpięcia wkładów na napki czyli de facto pieluchy sio. pieluchy podaj dalej znajdziesz w dziale hm pieluchowym, tu
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 24-07-2014 o 14:56

  2. #482
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Mam na stanie jakieś 40 tetrówek i ze 20 flanel po starszym synku, właściwie nieużywane. Chciałabym wykorzystać je do pieluchowania wielo przy drugim maluszku. Myślę że początkowo będziemy na jednorazówkach, stopniowo będę chciała wprowadzić wielo. Doradźcie co kupić i ile sztuk? Przeglądnęłam wątki i widzę że polecane są otulacze Flip i Milovia. Czy oprócz otulaczy kupić jeszcze kieszonki? Czy inwestować w AIO? Ile sztuk na początek będzie wystarczająco?

  3. #483
    Chustonoszka Awatar kuskus
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    highlands, Szkocja:-)
    Posty
    77

    Domyślnie

    Ja raz jeszcze. Już pierwsze dni z wielorazowymi pieluszkami mam za sobą. Kupiłam same kieszonki od jakiejś firmy z uk- nie jest to unikalny hand made ale jak narazie nic nie przecieka i w ogóle jestem zachwycona. Tylko mam zagwozdkę... z tego co rozumiem to tylko pieluszki z tą jakby plastikową warstwą z zewnątrz są nieprzemakalne tak? A takie ktore mają z zewnątrz taki pluszowy materiał to już są pieluchy formowane i trzeba na nie na wierzch stosować otulacz? Bo ja mam właśnie trzy takie milutkie z zewnątrz, na razie nie przeciekają a nie używam na nich otulacza... więc nie wiem czy mój bąbel tak mało sika czy pogubiłam sie w pieluchach...
    Love one, get one free

    http://www.theoldmillkillin.co.uk

  4. #484
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuskus Zobacz posta
    Ja raz jeszcze. Już pierwsze dni z wielorazowymi pieluszkami mam za sobą. Kupiłam same kieszonki od jakiejś firmy z uk- nie jest to unikalny hand made ale jak narazie nic nie przecieka i w ogóle jestem zachwycona. Tylko mam zagwozdkę... z tego co rozumiem to tylko pieluszki z tą jakby plastikową warstwą z zewnątrz są nieprzemakalne tak? A takie ktore mają z zewnątrz taki pluszowy materiał to już są pieluchy formowane i trzeba na nie na wierzch stosować otulacz? Bo ja mam właśnie trzy takie milutkie z zewnątrz, na razie nie przeciekają a nie używam na nich otulacza... więc nie wiem czy mój bąbel tak mało sika czy pogubiłam sie w pieluchach...
    imo to jest pul minkee na to nie musisz dawać otulacza.
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  5. #485
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djulliet Zobacz posta
    Mam na stanie jakieś 40 tetrówek i ze 20 flanel po starszym synku, właściwie nieużywane. Chciałabym wykorzystać je do pieluchowania wielo przy drugim maluszku. Myślę że początkowo będziemy na jednorazówkach, stopniowo będę chciała wprowadzić wielo. Doradźcie co kupić i ile sztuk? Przeglądnęłam wątki i widzę że polecane są otulacze Flip i Milovia. Czy oprócz otulaczy kupić jeszcze kieszonki? Czy inwestować w AIO? Ile sztuk na początek będzie wystarczająco?
    trudno jednoznacznie podpowiedzieć, czego i ile kupić. To zależy od wielu czynników - jak często chcesz prać, który system najbardziej Ci podpasuje itd. Najlepiej kup sobie na początek dwie, trzy sztuki pieluch z każdego typu i zobacz sama, co wolisz. Najlepiej też imho sprawdzić różne firmy, bo one różnią się między sobą krojem. AIO nie mam, ale imho tego typu pieluszki są bez sensu, stanowczo za długo schną - prywatnie wolę takie systemy, gdzie mogę osobno wysuszyć wkład i część zewnętrzną.
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  6. #486
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuskus Zobacz posta
    Ja raz jeszcze. Już pierwsze dni z wielorazowymi pieluszkami mam za sobą. Kupiłam same kieszonki od jakiejś firmy z uk- nie jest to unikalny hand made ale jak narazie nic nie przecieka i w ogóle jestem zachwycona. Tylko mam zagwozdkę... z tego co rozumiem to tylko pieluszki z tą jakby plastikową warstwą z zewnątrz są nieprzemakalne tak? A takie ktore mają z zewnątrz taki pluszowy materiał to już są pieluchy formowane i trzeba na nie na wierzch stosować otulacz? Bo ja mam właśnie trzy takie milutkie z zewnątrz, na razie nie przeciekają a nie używam na nich otulacza... więc nie wiem czy mój bąbel tak mało sika czy pogubiłam sie w pieluchach...
    witaj kuskus ciesze się, że zaczęłyście się wielopieluchowac jezeli nadal mówimy o linku który podałaś to te miłe pieluchy to pieluchy z pulem typu minky.
    piszesz o pieluchach z plastikowa warstwą -> to pieluchy z pulem czyli (w uproszczeniu) warstwą tkaniny poliestrowej, która została odpowiednio od spodu "zalaminowana" tak, by przepuszczała powietrze, a nie przepuszczała na zew. wilgoci. te "miłe" pieluchy to pieluchy z tkaniny typu minky, która została analogicznie "zalaminowana". Nie wymagają otulacza

  7. #487
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djulliet Zobacz posta
    Mam na stanie jakieś 40 tetrówek i ze 20 flanel po starszym synku, właściwie nieużywane. Chciałabym wykorzystać je do pieluchowania wielo przy drugim maluszku. Myślę że początkowo będziemy na jednorazówkach, stopniowo będę chciała wprowadzić wielo. Doradźcie co kupić i ile sztuk? Przeglądnęłam wątki i widzę że polecane są otulacze Flip i Milovia. Czy oprócz otulaczy kupić jeszcze kieszonki? Czy inwestować w AIO? Ile sztuk na początek będzie wystarczająco?
    urkye dobrze pisze, choć ja z opinia o aio bym sie nie zgodziła do końca ale własnie tak to juz jest w pieluchach - jak w stanikach- jednej odpowiada plunge, innej balkonetka
    tu jest wątek o pieluchowaniu maluśkich maluszków http://www.chusty.info/forum/showthr...B3r-rad/page54 mam nadzieję, ze on rozwije sporo Twoich wątpliwości. w ostatnim czasie było sporo wpisów o ilosci i rodzaju pieluch max sprawdzajacych się forumkom na początku pieluchowania.

    Osobiście przy takiej ilości tetry i flaneli kupiłabym 3/4 otulacze i może jedna kieszonke na poczatek. Z czasem zorientujesz się we wszystkim i zobaczysz sama czego potrzebujesz (będzie Ci wtedy łatwiej wybrac)
    Zaleznie od tego, od jakiej wagi dziecka zamierzasz rozpocząc wielopieluchowanie, zastanowiłabym się nad zakupieniem poza otulaczami one size, o których piszesz, jeszcze jakichs (1-2; miałabyś 2 one size + 1-2 rozmiarowe) rozmiarowych xs/s (jezeli chcesz zacząc pieluchowac szybciutko po urodzeniu) np. imse vimse z pulu poliestrowego na rzepy (rzepy moga wubudzac maluszka przy przewijaniu, ale łatwiej dopasowac zapięcie pieluchy, nam wybudzanie się nie zdarzało) czy jakiegoś rozmiarowego otulacza szytego na forumowym hm'ie przez PL firmy: kokosi, babetta, zufizo, nappime etc.

  8. #488
    Chustonoszka Awatar kuskus
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    highlands, Szkocja:-)
    Posty
    77

    Domyślnie

    alee fajnio! One są takie super mięciutkie i sliczne. "Idę" po więcej. A kupiłam je tutaj :http://www.ebay.co.uk/itm/3010460775...%3AMEBIDX%3AIT
    Love one, get one free

    http://www.theoldmillkillin.co.uk

  9. #489
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny za opinie idę przeglądnąć wątek noworodkowy i na Bazarek polować na otulacze. Jak najlepiej składać tetrę? Latawiec, prostokąt w wersji dla chłopca, orgiami? Próbowałam dzisiaj ze Snappi na misiu starszego synka i całkiem fajnie to wychodzi

  10. #490
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djulliet Zobacz posta
    dzięki dziewczyny za opinie idę przeglądnąć wątek noworodkowy i na Bazarek polować na otulacze. Jak najlepiej składać tetrę? Latawiec, prostokąt w wersji dla chłopca, orgiami? Próbowałam dzisiaj ze Snappi na misiu starszego synka i całkiem fajnie to wychodzi
    tu masz info dot. składania tetry i prefoldów:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...C5%82ada%C4%87

    http://www.chusty.info/forum/showthread.php/9267-sk%C5%82adanie-tetry-dla-noworodka?highlight=sk%C5%82adanie


    http://www.chusty.info/forum/showthread.php/8207-sk%C5%82adanie-pieluszek-instrukcja?highlight=sk%C5%82adanie


    http://www.chusty.info/forum/showthr...ighlight=tetre

  11. #491
    Chustonoszka Awatar kuskus
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    highlands, Szkocja:-)
    Posty
    77

    Domyślnie

    O, ja też skorzystam z linków o składaniu tetry, bo mam 20 terówek, to je wykorzystam
    Love one, get one free

    http://www.theoldmillkillin.co.uk

  12. #492
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuskus Zobacz posta
    O, ja też skorzystam z linków o składaniu tetry, bo mam 20 terówek, to je wykorzystam
    Bardzo się cieszę miło być choć ciut użytecznym

  13. #493
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Mi się tetra przydawała też do kieszonek, składałam w prostokąty i dawałam jako wkłady więc róznie można, tak samo robiłam jak miałam otulacze wełniane gatki - prostokąt między nogi i otulacz
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  14. #494
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    spinek dziękuję za linki, ćwiczę prostokąt, origami i latawiec. Który sposób najlepiej się sprawdza w praktyce u chłopaka?

  15. #495
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    djulliet kurcze nie pamiętam, który dla chłopaka był polecany, wałkowane to było, w którychs watkach, na pewno znajdziesz tę informację. świta mi samolot, ale nie pamiętam. miałam dziewczynke to raz, a dwa bardzo szybko zrezygnowałam ze skaładania tetry, bo przy otulaczach było to bdla mnie bez sensu, leciałam, jak melodi, prostokątem

  16. #496
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    http://sylviontko.blogspot.com/2012/...la-chopca.html bodajże wachlarz się toto zwie, w wersji grubszej z przodu (dla chłopaka), jakby ktoś potrzebował. Muszę popróbować z muślinu 70x70 bo z tetry Motherhood mi jakaś mini wersja wyszła A czy prostokąt się sprawdza w otulaczu PUL-w sensie że pul nie dotyka skóry dziecka po boczkach?

  17. #497
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djulliet Zobacz posta
    http://sylviontko.blogspot.com/2012/...la-chopca.html bodajże wachlarz się toto zwie, w wersji grubszej z przodu (dla chłopaka), jakby ktoś potrzebował. Muszę popróbować z muślinu 70x70 bo z tetry Motherhood mi jakaś mini wersja wyszła A czy prostokąt się sprawdza w otulaczu PUL-w sensie że pul nie dotyka skóry dziecka po boczkach?
    jeżeli w otulacz wrzucisz prostokąt to pul po bokach będzie dotykał ciała dziecka


    ....ale też nie bedziesz miała po bokach wtedy pieluchy, która niepotrzebnie bedzie grzała boczki (w miejscach, gdzie z nie spełnia swojej funkcji pochłaniania moczu)

  18. #498
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    słuszna uwaga, myślałam że PUL jest drażniący dla skóry i nie powinien się stykać z ciałem tylko być odseparowany formowanką/ tetrą. Prostokąt wydaje się najbardziej intuicyjny w składaniu-oby się sprawdził.
    Mam jeszcze pytanie nt składowania brudnych pieluszek, jakoś nie wyobrażam sobie trzymać mokrych w wiaderku, czy ktoś może stosował inną metodę, np.przepłukanie pod kranem, wysuszenie na suszarce, potem składowanie (worek pul?) i pranie?

  19. #499
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    oj, źle zrozumiałas chyba mój post. nie twierdzę, że pul jest lub nie jest drażniacy. mojego dziecka nigdy nie podraznił, nie rozumiem dlaczego miał by to zrobić, ale to moje prywatne badania środowiskowe w oparciu o jedno, prywatne, dziecko
    znajdziesz na tym forum równiez opinie wskazujace, że nie jest dobrze, gdy pul dotyka pupy dziecka

    tak, ja stosowałam inna metode, albo płukałam pieluchę od razu, albo z oszczędności wody wrzucałam do kabiny prysznicowej i podczas brania prysznica (przez człowieka) sama się płukała (pielucha). Potem rozwieszałam na balkonie lub w domu, suche wrzucałam do ogólnego pojemnika na pranie.
    Nie podeszła mi metoda z wiaderkiem, bo dla mnie nawet 2 dni w takim wiaderku to totalna zgnilizna i wszechobecny w domu smrodek

  20. #500
    Chustonoszka Awatar kuskus
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    highlands, Szkocja:-)
    Posty
    77

    Domyślnie

    Ja właśnie tak zaczełam to robić- origami z tetry i na to kieszonka. Brudne płukam pod kranem, wyżymam i do brudów dzieciowych. Co drugi dzień pranie. Ale pomysł z prysznicem właśnie do mnie przemawia... Geniusz w swej prostocie.

    Naprawde niesamowite ja się człowiekowi może pozmieniać- póki nie miałam dziecka, nawet w planach, używanie tetry w dobie pampersów jawiło mi się conajmniej ochydnie. A teraz to używanie pampersów mnie odrzuca....
    Love one, get one free

    http://www.theoldmillkillin.co.uk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •