Strona 24 z 31 PierwszyPierwszy ... 1416171819202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #461
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Ale emolienty nie są zdrowe/: (zdania są na ten temat podzielone w każdym razie) i drogie. To juz taniej jednorazowki wyjdą.

    Wygląda na to że sobie sama problemy stwarzam
    Ostatnio edytowane przez demona ; 08-05-2014 o 08:50

  2. #462

    Domyślnie

    Można też oliwkę do kąpieli
    Wtedy nadmiar wytrzesz w ręcznik - skóra ładna i nie drogo, pieluchy oszczędzone

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    zamiast oliwki można wlać jakiś emolient prosto do kąpieli, super nawilża, nie mieliśmy problemów ze skórą, a nie zatłuszcza pieluch. Oliwkę czasami używam do masażu .
    my oliwki nigdy nie stosowaliśmy. Tylko emolient i to wystarczy.

    Cytat Zamieszczone przez Gosia_ Zobacz posta
    Ja siusiaka ZAWSZE daje do gory- kazdy pediatra mi tak mowil. Zainwestuj moze we wklady z bambusa. U mnie przy zabkowaniu zakladalam jednak pampersa na drzemke bo zdarzaly sie czesto gesto przecieki

    Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
    mi to nawet ciężko wyobrazić sobie ułożenie tego siusiaka do góry hm.... przecież wtedy na bank sik pójdzie w górę i wyleci poza pieluchę

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Ale emolienty nie są zdrowe/: (zdania są na ten temat podzielone w każdym razie) i drogie. To juz taniej jednorazowki wyjdą.

    Wygląda na to że sobie sama problemy stwarzam
    dlaczego są niezdrowe? pierwsze słyszę.


    u nas bambus nigdy nie jest tak super mocno przesikany a wycieki są bokiem. Winię siusiaka. Muszę go jakoś inaczej układać i powinno być ok. Myślę ze tu tkwi problem.
    Jak patrzę na wkład to w 99% jest osikany tylko jeden bok (i potem tym bokiem jest wyciek)

  4. #464
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motylek1007 Zobacz posta
    my oliwki nigdy nie stosowaliśmy. Tylko emolient i to wystarczy.



    mi to nawet ciężko wyobrazić sobie ułożenie tego siusiaka do góry hm.... przecież wtedy na bank sik pójdzie w górę i wyleci poza pieluchę



    dlaczego są niezdrowe? pierwsze słyszę.


    u nas bambus nigdy nie jest tak super mocno przesikany a wycieki są bokiem. Winię siusiaka. Muszę go jakoś inaczej układać i powinno być ok. Myślę ze tu tkwi problem.
    Jak patrzę na wkład to w 99% jest osikany tylko jeden bok (i potem tym bokiem jest wyciek)
    mój tez lubi przesikiwać bokliem, wczęsniej nawet bardziej.
    Tak na szybko co może pomóc:
    -szerzej pieluszka , a potem gumki upychać w pachwinkach, ja na początku nie wiedziałam o co chodzi dawałam węższe pieluszki/wkłady żeby nie przeszkadzały, a wystarczy upchnąć w pachwinkach i nawet szerszy nie przeszkadza
    -dobrze dopasowane gumki przy nóżkach - nie za luźne, u nas bdb sprawdziły się pieluszki z falbankami, takie jak wełniany otulacz kokosi , troch gorzej z takimi falbankami wewnątrz jak bambino mio czy Imse Vimse
    -z przodu więcej wkłądu i szerzej
    -siusiaka staram się do góry dawać- nie przesika jak ma dużo z przodu i dobrą gumkę w pasie
    -bardzo dobrze sprawdzają mi się też Flipy- teraz ma już 2 lata i PULowych to tylko flip daje radę, na gruby wkład, nie wiem co w tym otulaczu takiego jest ale jest bardzo dobry.
    przceiki zdarzają się nam też w pampkach, niestety z siusiaka trudno jest upilnować
    mam nadzieję że trochę pomogłam..
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  5. #465
    Chustomanka Awatar Karolcia82
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Opolskie
    Posty
    521

    Domyślnie Co to: otulacz, kieszonka, czy formowanka?

    Witam się,
    Przepraszam, że tutaj piszę, ale nie wiem, gdzie ten wątek przyczepić. Chciałam kupić kieszonki i niestety jako mama zaczynająca pieluchoanie nie umiem jeszcze dokładnie rozróżnić.
    Wklejam zdjęcia. Proszę określcie mi co to za rodzaj.
    Dzięki

  6. #466

    Domyślnie

    Mam takie pytanie: czy do formowanej pieluszki potrzebny jest wkład? I jaką ona rolę spełnia właściwie, skoro i tak muszę dołożyć otulacz?

  7. #467
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monachomachia Zobacz posta
    Mam takie pytanie: czy do formowanej pieluszki potrzebny jest wkład? I jaką ona rolę spełnia właściwie, skoro i tak muszę dołożyć otulacz?
    zależy jaki typ masz tej formowanej

    bo są formowane, formowane z kieszonką (i tu wkładasz jeśli chcesz wkład) i formowane z dopinkami (tu wkład dopinasz, zazwyczaj w zestawie go dostajesz)

    generalnie formowana jest bardziej chłonna niż sam wkład, bo po prostu ma większą powierzchnię. I lepiej chroni otulacz i wszystko inne przed wyciekiem kupy


  8. #468
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    z samego otulacza siusiu nie mające w co wsiąknąć jednak się wyleje

    zaletą formowanej poza tym, o czym pisała Holi Poli jest jeszcze to, że otulacz pulowy nie dotyka skóry - przy prostokątnych wkładach jednak trochę pulu jest przy skórze

    jak jest ciepło możesz założyć samą formowankę, bez otulacza i ubrania wierzchniego ofc, i pupa ma większy przewiew (powiedzmy, że nie robiłabym tego przy maluchu spędzającym dużo czasu na brzuchu, chyba że leżałoby na czymś nieprzemakalnym), przy czym wtedy może intensywniej niż przy otulaczu uważasz czy pielucha nie jest mokra; jak nie jest tak bardzo ciepło można też zakładać samą formowankę pod polarkowe albo wełniane spodnie (stosowałam już przy chodzących dzieciach po domu) - też większy przewiew niż przy tradycyjnym otulaczu, a równie szybko co np kieszonka się przewija

    jeśli się stosuje wełniane gatki łatwiej jest włożyć pod nie formowankę niż sam wkład
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    zależy jaki typ masz tej formowanej

    bo są formowane, formowane z kieszonką (i tu wkładasz jeśli chcesz wkład) i formowane z dopinkami (tu wkład dopinasz, zazwyczaj w zestawie go dostajesz)
    No właśnie jak je w sklepie mam rozróżnić? Czy na bazarku? Za każdym razem pytać?
    I jaka wtedy różnica czy wkładam wkład do kieszonki czy do formowanki?

  10. #470
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monachomachia Zobacz posta
    No właśnie jak je w sklepie mam rozróżnić? Czy na bazarku? Za każdym razem pytać?
    I jaka wtedy różnica czy wkładam wkład do kieszonki czy do formowanki?
    formowanka z kieszonką daje Ci dodatkową chłonność, bo możesz dopakować do niej co chcesz (np.Toot Boots) i nic ci się nie przesuwa, formowanka bez kieszonki ma np. składany język i zdarza się, że ten język przy ruchliwym dziecku się przesunie, trzeba mieć więcej rąk (np. bambusowy puch i bambusowa miękkość (kokosi))

  11. #471
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monachomachia Zobacz posta
    No właśnie jak je w sklepie mam rozróżnić? Czy na bazarku? Za każdym razem pytać?
    I jaka wtedy różnica czy wkładam wkład do kieszonki czy do formowanki?
    zazwyczaj masz to gdzieś napisane
    a jak nie ma to pytaj - trzeba być dociekliwym i się nie bać pytać

    a formowanka kieszonka vs kieszonka PULowa to po prostu różnica chłonności, bo nie dość, że sam wkład Ci chłonie to jeszcze formowanka, czego już kieszonka PULowa nie robi (mam nadzieję, że dobrze pytanie zrozumiałam )


  12. #472
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monachomachia Zobacz posta
    No właśnie jak je w sklepie mam rozróżnić? Czy na bazarku? Za każdym razem pytać?
    I jaka wtedy różnica czy wkładam wkład do kieszonki czy do formowanki?
    Kieszonka to pieluszka PULowa z miejscem na wlozenie wkladu. Chlonie tylko wklad, jesli jest mikropolar od pupy, jesli bambus to jeszcze warstwa bambusa.
    Formowanka to pieluszka materialowa, na nia trzeba zalozyc otulacz. formowanka z kieszonka ma ta zalete, ze sama regulujesz jej chlonnosc- wkladasz taki wklad, jaki potrzebujesz. na noc chlonniejszy, na dzien cos cienszego/mniej chlonnego.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  13. #473
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    pieluchy z wszytym/przypinanym językiem szybciej się składa niż pakuje wkład do kieszonki (do tego przy wkładaniu czasem wkład się roluje, trzeba go wygładzić etc), może kieszonkę szybciej się za to zakłada, choć ja akurat raczej nie mam problemu z uciekającymi wkładami-jęzorami

    czy wkładasz wkład do kieszonki czy do formowanki to podobna różnica, jak czy zakładasz koszulkę pod kurtkę deszczową czy pod bluzę - w deszczówce się pocisz, ale jeśli pada woda nie przesiąka (przy czym w pieluszce nie wychodzi, a nie wchodzi do środka ofc), w bluzie dopóki nie pada jest ci bardziej komfortowo (ale jak zacznie padać sporo wody w nią wsiąknie)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #474
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3

    Domyślnie

    http://allegro.pl/hit-cenowy-10-szt-...382399623.html
    jestem zielona jak te pieluchy sie sprawoja??
    Albo ktoras obeznana mama udzielilaby mi rad na prv na co zwrocic uwage przy kupnie pieluszek
    Najmlodsza mam zamiar w wielo wychowac, ma pol roku za rok chcialabym aby bez pampka chodzila, czy pieluszki.
    Kacper - 2006 ; Tymoteusz - 2008 ; Anastazja - 2012 ; Lena - 2013

  15. #475
    Chustonoszka Awatar kuskus
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    highlands, Szkocja:-)
    Posty
    77

    Domyślnie

    heej,
    od razu się przyznam że jeśli chodzi o pieluchy to jestem zielona, używam nadal jednorazowych, ale ostatnio coraz częściej myślę żeby zacząć sadzać Bube na kibelku
    więc i zaczęłam szukać tych pieluch wielorazowych- one dość drogie są jak na jednorazowy zakup JEDNAKŻE na e bayu znalazlam coś takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/Baby-Washa...item4ab243da72

    wiem że na ebayu czasmi rożne chińskie badziewia, więc się pytam doświadczonych i zorientowanych- czy to nie za tanie i czy to dobre i o to chodzi?? ??
    Love one, get one free

    http://www.theoldmillkillin.co.uk

  16. #476
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuskus Zobacz posta
    heej,
    od razu się przyznam że jeśli chodzi o pieluchy to jestem zielona, używam nadal jednorazowych, ale ostatnio coraz częściej myślę żeby zacząć sadzać Bube na kibelku
    więc i zaczęłam szukać tych pieluch wielorazowych- one dość drogie są jak na jednorazowy zakup JEDNAKŻE na e bayu znalazlam coś takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/Baby-Washa...item4ab243da72

    wiem że na ebayu czasmi rożne chińskie badziewia, więc się pytam doświadczonych i zorientowanych- czy to nie za tanie i czy to dobre i o to chodzi?? ??
    cena to kwestia wzgledna i jak sama wiesz jakosc a cena nie zawsze z soba koreluja.
    zalinkowanych przez Ciebie pieluch, a własciwie nalezałoby w tym przypadku rzec sprzedawcy, nie znam. wyglada mi to na klasyczne chinki. z mojego doświdczenia wynika, że mozesz przyjac, że raczej będą szerokie w kroczku (większość tanich chinek jest obszerna i szeroka w kroczku, co z kolei przy pieluchowaniu nocnym i budowie ciał niektórych dzieci jest korzystne). wkład również może wymagac wymiany, czyt. dołozenia dodatkowego wkłądu, bo bedzie mało chłonny (nie wiem, ile ma msc. ma Twój bob, z wpowiedzi wnioskuję, że do maluszków nie nalezy wiec i ilośc moczu podczas jednego wypróżnienia bedzie spora, stad sugestia o wkładzie; w bardzo tanich chinkach wkład moze byc mało chłonny, jezeli jest to bambus może byc nizszej gramatury lub miec niewiele warstw).
    co chciałam podkreslic, chinek nie nalezy sie obawiać, pomimo powyzszych, wiele osoób uzwa ich z sukcesem, baa zdarza się, że maja i pul lepszy (czyt. bardziej miękki i spręzysty o firmowych pieluch), weź jednak po uwagę, że pul moze okazać się dosc gruba i mało przyjemna 'ceratą'.

    tu znajdziesz informacje o chinkach:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=chinki
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=chinki
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 23-07-2014 o 21:31

  17. #477
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matitka Zobacz posta
    http://allegro.pl/hit-cenowy-10-szt-...382399623.html
    jestem zielona jak te pieluchy sie sprawoja??
    Albo ktoras obeznana mama udzielilaby mi rad na prv na co zwrocic uwage przy kupnie pieluszek
    Najmlodsza mam zamiar w wielo wychowac, ma pol roku za rok chcialabym aby bez pampka chodzila, czy pieluszki.
    posłałąm pw

  18. #478
    Chustonoszka Awatar kuskus
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    highlands, Szkocja:-)
    Posty
    77

    Domyślnie

    dzięki Ci za tą odpowiedź! przeczytałam wątek o "chinkach " i w sumie jestem całkiem przekonana żeby chociaż kilka kupić, sprawdzić jak mi pójdzie. Nie wiem czy dam rade w ogóle bawić się z prawdziwymi pieluchami, więc sprawdze z tymi chinkami, jak sie nie uda to przynajmniej nie będę miała poczucia że za dużo kasy na to poszło.
    Moja mała ma dopiero 2mies, a ja się zainspirowałam NHN...
    jeszcze raz dzięki za odpowiedź
    Love one, get one free

    http://www.theoldmillkillin.co.uk

  19. #479
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuskus Zobacz posta
    dzięki Ci za tą odpowiedź! przeczytałam wątek o "chinkach " i w sumie jestem całkiem przekonana żeby chociaż kilka kupić, sprawdzić jak mi pójdzie. Nie wiem czy dam rade w ogóle bawić się z prawdziwymi pieluchami, więc sprawdze z tymi chinkami, jak sie nie uda to przynajmniej nie będę miała poczucia że za dużo kasy na to poszło.
    Moja mała ma dopiero 2mies, a ja się zainspirowałam NHN...
    jeszcze raz dzięki za odpowiedź
    cieszę sie, że mogłam pomóc dasz rade to naprawde banalne (początkowo strasznie wyglada) i daje wielką frajde

    dopiero teraz załapałam, że piszemy o 2 msc bobasku (zmyliło mnie nocnikowanie, załozyłam, ze masz jakiegos starszaka jeszcze na stanie). Looknij na nasz bazarek pieluszkowy i do działy hm pieluszkowego.

    bazarek: tu dziewczyny sprzedaja głównie pieluszki uzywane, ale i nówki się zdarzają
    hm pieluszkowy: tu pieluszki na sprzedaz oferują szyjace mamy i początkujace polskie firmy pieluchowe

    Pewnie, spóbuj chinek, ale przy takim maluszku osobiście spróbowałabym jakiejś firmówki (najprawdodpodobniej będzie węższa w kroczku i mozliwe, że ogólnie mniejsza; choć absolutnie nie chcę zniechęcać do chinek, one po prostu zazwyczaj sa wieksze), na pieluchy xs/noworodkowe raczej juz nie patrz, bo bardzo szybko wyrośniecie, poluj juz raczej na one size

    Jeżeli cos poza wspomnianymi chinkami bedziesz chciała przetestowac na początek i spróbowac, coś sobie wyszukasz na bazarku, all czy naszym hm,ie i będziesz chciała się upewnić w decyzji lub nie bedziesz wiedziała, na którą z kilku opcji się zdecydować, możesz napisać do mnie pw. postaram się doradzic. nie zapomnij tylko prosze podać wagi dziecka i budowy (info o szerokości udek (chude, grubsze), długości tułowia dziecka, ogólnie czy chudzina czy pulpecik-> to wszystko pomaga w doborze właściwego kroju)

  20. #480
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Czy sio ma na zewnatrz tylko pul?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •